Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rakeem


Rakeem
aktív tag

:C :C :C :C :C
Grat!

(#2) Phülöp


Phülöp
addikt

Szép munka volt, gratulálok! :)

Mindenkinek azt ajánlom, hogy ha meg akarja kerülni a tavat, akkor egyénileg tegye (magányosan vagy kis csoportban), mert a hivatalos balatonkerülő túra olyan népszerű, hogy pont az élmény veszik el.

A folyadékmennyiség reális, izotóniás ital aránya lehetett volna több - viszont a sült krumpli/palacsinta helyett inkább valami rendesebb táplálékot választanék.

A kesztyű és a napszemüveg mellé ajánlom a bringás sapkát is (esetleg bukósisakot), mert csúnya napszúrást lehet kapni, ha egész nap bringán ül az ember. Én sapkás vagyok inkább, és a frissítés nem csak hideg víz felvétele, de a satyek bevizezése is, az kitart jó néhány km-t.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3) #81556480


#81556480
törölt tag

te nem kamunéven vagy FB-n ?

(#4) total90


total90
veterán

Én az utóbbi időbe megyek többet bringaval, de 100-120 km után úgy fáj a valagam, hogy nem megy több. Utána megyek motorozni 😁

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5) gondoni


gondoni
csendes tag

Gratulálok!
Üdv a Klubban: jómagam is idén teljesítettem bakancslistám e tételét! :)

A leírás nagyon jól összeszedett, többször magamra ismertem benne. Kiemelném az energiabevitel fontosságát, én vagy 10 müzliszelettel készültem a kajálásokon felül, kb. óránként meg is ettem egyet. Bár a végére nagyon meguntam őket, a tekerésnek mindig lendületet adott.

A végén valahogy így nézett ki nálam is a bicajra felülés, csak alkohol nélkül:
https://www.youtube.com/watch?v=nTdIKucivyA

További kellemes kilométereket, és valami következő ehhez mérhető kihívást kívánok!

(#6) ncc1701


ncc1701
veterán

Pont ugyaninnen szoktunk indulni, csak nekünk olyan 21.5 körül szokott lenni az átlagunk, és kb 11 óra alatt végzünk, és hajnal 5-kor indulunk onnan. :) Tavaly kifogtuk a 35 fokot, és a szelet, fasza volt.

Ekkora útnál már félóránként müzliszelet/kulacs víz, és sok könnyen emészthető kalória kell. Amúgy sima ügy. Sajna a balatoni bicaj út egyre jobban visszafog minket, minden évben visszatérő téma, h a főúton kellene mennünk.

[ Szerkesztve ]

(#7) twollah1976


twollah1976
őstag

Jóval több sportitalt kellett volna fogyasztanod.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8) prolad


prolad
őstag

Tetszett az írás, jó lehet egy ilyen túra, mondjuk én utálok biciklizni, úgyhogy nálam kimarad. Péntekkel jól jártál, szombat-vasárnap dolgoztam északi parton, hétfőre úgy néztem ki, hogy hazaküldtek szakmai gyakorlatról, mert biztos nagyon beteg vagyok :D

(#9) JoeYi


JoeYi
őstag

(#2) *iguana*: ez egy just for fun kihívás volt, nem sportteljesítmény, kishíjján fröccsözni is nekiálltam, szóval a sültkrumpli és palacsinta elkerülhetetlen hangulati kellék volt :D Sapka ötlet jó, beleírom. Én hosszú újjú-horgászsatyi kombót nyomtam

(#5) gondoni: igen, a műzli jó ötlet. Nekem nem volt ötletem mit vigyek ami nem olvad el. Meg amúgy is fejben úgy képzeltem, hogy 30 kilóméterenként lesz egy épkézláb büfé. Hát nem volt, vagy legalábbis nem az úton. Ugye ilyenkor meg nem indul el az ember felfedezni, pedig tuti minden településen van legalább egy.

(#6) ncc1701: 11 óra, az szép. Szerintem a netto idő nekem is ennyi volt, de megállás nélkül nem ment volna. Főúton biztos végig lehet szaladni gyorsabban, főleg, hogy nincs tele hepe-hupával, szóval még én is tudtam ott 25-30 között hajtani, de akkor még kevesebbet lát az ember a Balatonból, plusz láttam rendőröket a déli parton akik kifejezetten ilyenekre vadászhattak. (tiltó tábla mögötti kanyarban ott álltak)

(#7) AzEgyetlen1: szerintem meg nem. Nem szeretem a fura közérzetet ami utána van, ráadásul nem egy egészséges dolog. Legalábbis ez a személyes meggyőződésem, nem érdekel 10-ből 9 fogorvos mit mond.

(#10) JoeYi válasza prolad (#8) üzenetére


JoeYi
őstag

elhiszem. Én alig találkoztam másik bringással, de aki volt az nagyon zavart. Kóválygott, kerülhetetlen volt, lassú volt. Az is segített, hogy sokakat felszippantott a Balaton Sound

(#11) Phülöp válasza JoeYi (#9) üzenetére


Phülöp
addikt

Azért hívtam fel a figyelmedet a 'normális' energiabevitelre, mert az segít túlélni az ilyen szintű megterhelést - főleg akkor, ha ez nem rendszeres igénybevétel.
Az izotóniás sportital hasonlóképpen fontos, izzadással fontos ásványi anyagok ürülnek ki a szervezetből, amit illik pótolni. Hasonlóképp a vércukor szintjére is ügyelni kell, mert hiába eszel, elgyengülsz. A palacsinta ezt azért rendben tartja :)
Ezeket nem okoskodás céljából írom, hanem saját tapasztalatomat osztom meg veled és azokkal, akik hosszabb túrát terveznek.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

szép teljesítmény! milyen bicajjal abszolváltad a távot?

(#13) iday


iday
aktív tag

:C
Gratula, szép teljesítmény!
:C

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#14) Chabee


Chabee
tag

Gratula, szép teljesítmény!

Az, hogy egyedül kerülted meg a tavat külön elismerés, mert így minden pozitív és negatív dologgal egyedül kellett megküzdened és nem segíthetett a csapat támogatása és a közös élmény lélekemelő hatása.

Én a kajáláshoz javasolnám a sós dolgokat (ropi, kis perececske) mert az izzadás során, főleg így nyáridőben, rengeteg sót kiválasztasz. Bár ha a sült krumplit megsóztad az már fél siker! :) Egyébként a fröccsözés és/vagy sörözés is javasolt dolog, nyilván mértékkel, mert az alkohol is tömény szénhidrát, ráadásul hamar felszívódik és rendelkezésre áll. Persze vizet azt tolni kell mellé, nem kérdés.

Én, amikor először kerültem meg a tavat egy nap alatt B.Füredről indulva, elba..brátam a kajálást. Gyenesdiáson tartottuk az éttermi "nagy étkezést" 14x km után és ahelyett, hogy valami tésztát ettem volna tele szénhidráttal, sikerült harcsapaprikást kérni. Sok fehérje némi zsír. Amikor legközelebb megálltunk Révfülöpnél a maradék két isler elfogyasztása szinte egy orgia volt, úgy eléheztem.

A másodikon már tanultam ezekből a hibákból és végig élvezetes volt.

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#15) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Szép! Bicajjal nagyon szép. Ez kb 10x akkor táv mint amit én hajlandó/meg tudok tenni bicajjal. Én is körbe akarom, csak nem bicajozni. közel 500km háztól házig és legalább 6 óra lesz.

(#16) JoeYi válasza Dr. Oid (#12) üzenetére


JoeYi
őstag

Genesis Montana, valami ilyesmi, de több képen is rajta van. Intersportban vettem még 5-6 évvel ezelőtt, állítólag ausztriában rakják össze. Semmi extra, rugós első villa (egész jó, nagyobb ütéseket elnyeli), V fékek, alu váz, 24 sebesség, és ami a legfontosabb: slick gumik. Ami nekem így 32 évesen már igényem volna, hogy felegyenesedetten lehessen ülni, de ahhoz lehet teljesen új gép kéne.

(#17) JoeYi válasza Phülöp (#11) üzenetére


JoeYi
őstag

tudom, nem is háborodtam fel :) Csak mondtam, hogy én nem akartam túl komolyra venni a témát. Egyébként igen, én is javasolnám, hogy akár már az elejétől lehet vegyesbe inni a vizet és az energiaitalt.

(#18) JoeYi válasza Chabee (#14) üzenetére


JoeYi
őstag

az egyedül kerülésben az a jó, hogy a saját ütemtervedet követed és kisebb a hiba miatti állás esélye. Engem az is zavart volna ha valaki miatt lassabban, vagy valakinek miattam kellett volna lassabban mennie. Persze ez hozzáállás kérdése, most az volt a kérdés, hogy egyedül hogy megy, viszont ha barátokkal megyek legközelebb akkor eleve alacsony prioritásúvá teszem a cél elérését és akkor nem kattog azon az ember, hogy te jó ég, nem lesz meg, ne álljunk már meg még egy fröccsre :D

(#19) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Gratulálok a körhöz :C A barátommal mi te előtted egy fél nappal, csütörtök este, indultunk Szemesről a másik irányba és reggelre értünk körbe. Hogy ne legyen melegünk mentünk este, ráadásul éjjel semmi forgalom nem volt így az északi parton végig a 71-en a szuper aszfalton és nem a felpúposodott bringaúton. Persze a kötelező felszerelésen kívül láthatósági mellény és fejlámpa is volt nálunk. Amit írtál az tényleg nem emelkedő, hanem a legunalmasabb része az egésznek, nyílegyenesen a nyaralók között, semmi látnivaló vagy 10Km-en keresztül, utálom én is. A legszebb viszont szerintem a zalai része; a szentgyörgyi elágazástól Györökig, az olyan vadregényes.

(#20) ncc1701 válasza JoeYi (#9) üzenetére


ncc1701
veterán

Ne büfét keress, hanem kis közértet. Sapka, napszemcsi kell. A fröccs sokkal egészségesebb, mint egy akármilyen "üccsi", bár a sörben több a kalória, és az oldott ásványi anyag (nem vicc)! :)
Mi már vagy 5 éve mindig megkerüljük, úgyhogy a balatonra csak néha nézünk rá. Ott van, és kész, menni kell.

Ja, én nem számoltam, de tavaly a haver megivott 6 korsó sört, és 3 liter vizet. :) Én 108 kiló vagyok, egy balcsi kör nekem vagy 4500-5000 kalória.

[ Szerkesztve ]

(#21) ncc1701 válasza Phülöp (#11) üzenetére


ncc1701
veterán

Elötte levő nap pedig kb semmit nem csinálni, csak zabálni álló nap, h a glikogén raktárak fullon legyenek.

(#22) Dr. Oid válasza JoeYi (#16) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Gondolom, egy normál 26-os. Én épp erősen gondolkozom, hogy a két 26-os montimat lecserélem egy 27.5-es crossra, de most megint meginogtam :)

(#23) Cathfaern válasza ncc1701 (#21) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez túlzás ha nem profi versenyre mész. Ha előtte 2 napban nem csinálsz semmi fizikailag kimerítőt (edzés, egész kert egyben felásása, stb.), akkor normális táplálkozás is bőven megfelelő. Ha amatőr versenyre mész, akkor meg pluszba figyelj oda előtte nap, hogy picit több szénhidrátot vigyél be mint szoktál.

(#24) JoeYi


JoeYi
őstag

tegnap újra tekertem, a hátsóm már helyrejött, a kezem még kicsit érzékeny

[ Szerkesztve ]

(#25) JoeYi


JoeYi
őstag

azta, van aki 3x tekerte körbe 1 nap alatt :D [link]

(#26) Cathfaern válasza JoeYi (#25) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"- Most speciel csak ott mentünk bringaúton, ahol nem okozott időhátrányt, de egyébként az északi parton szerintem messze átlagon felüli Magyarországon, a délin pedig átlagos, de túrázáshoz megfelelő."
Arról az északi partról beszélünk, ahol végig felnyomták a fa gyökerek az utakat, 2 biciklis épphogy elfér egymás mellett, 90 fokos kanyar az általános vonalvezetés (természetesen bozótossal az út mellett, hogy ne lehessen belátni), és a szerencsétlen biciklizőket felküldik Badacsonylábdihegyre? :Y Persze kb. Tihanytól egész vállalható, de hogy messze átlagon felüli, azt még arra se mondanám, inkább csak hozza az elvárható szintet... ehhez képest én déli parton gond nélkül végigjöttem, nem tudom ott mi a probléma.

Miután elküldtem a hsz-t rájöttem a titok nyitjára: montis a srác és versenymontival ment körbe, így nézve vajsima az út :D

[ Szerkesztve ]

(#27) gondoni válasza Cathfaern (#26) üzenetére


gondoni
csendes tag

Engem is meglepett, de 2010-es a cikk, ami magyarázhatja, hogy máshogy látta akkor az utak minőségét.
Pl. 6 év alatt sokat tud nőni egy fa gyökere, egy út melletti bokor, vagy: számolatlan mennyiségű EU forrás és egyéb közpénz tud gazdát cserélni. :DDD

(#28) Cathfaern válasza gondoni (#27) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Amit én mondok az olyan 2012 körüli állapot, 2 év alatt azért nem hiszem, hogy annyit romlott volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.