Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Üzleti notebook = Munkaeszköz:
- kiváló minőségű input (bill + trackpoint)
- tükrözésmentes kijelző
- strapabíró (igénytelen)
- gyári hdd caddy optika helyére
- cserélhető (fő)akku, legalább kétféle méretben
- billentyűzetvilágítás
- dokkoló opció
- next business day garancia
- HDD védelem (gyorsulás-szenzorral)
- hatékony hűtés

Kb ennyi. Mára ezen feature-ök egy része átszivárgott a konzumer notikba, viszont egy csomó meg az üzletiknél is megszűnt. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) kemotox


kemotox
addikt

Üzleti notebook az, amikor eladod a hibás, törött notit jó drágán. Na az aztán üzlet.

[ Szerkesztve ]

(#3) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Régi TP-k, új hadrverrel, 16:10-es kijelzővel (pl. 1920x1200)
Illetve minden, amit a Lezso leírt, csak a beépített akkut ne, akkor se ha van mellette cserélhető.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4) lezso6 válasza Apollyon (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Fő akku alatt a fő akkut értetettem, semmilyen beépítettet. Ugye háromféle akku van TP esetén: fő, ultrabay és a dokkolószerű battery slice.

16:10 mániát baromságnak tartom, a 16:9 szélesebb, nem pedig alacsonyabb. [link]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) MineFox54 válasza lezso6 (#1) üzenetére


MineFox54
őstag

Így. Lehetőség szerint legyen jól szerelhető is, ez pl e6220-nál egyáltalán nem teljesült (az atyaúristent is ki kellett bontani egy pasztázásért), 2560p-nél meg szó szerint 1 latch, 2 csavar, és már lent van a venti, 4 további, és a borda is.

vapebook.hu, e-cigi tesztek és leírások - ltt van ez a napszemüveg. Ezt 2500-ért vettem. Boltban mennyi? 300, mondjuk, ezzel pont {átvertek}.

(#6) Apollyon válasza lezso6 (#4) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem jobban tetszik a 16:10. A 16:9-cel szemben pedig több pixelt tartalmaz, ha nem vesszük a 2+ K felbontásokat. De abból indultam ki, hogy a kijelzők többsége fullhd-val van szerelve, ami meg kevesebb, mint kellene. Így meg alul hiányzik egy jó pár sor. Persze vannak már nagyobb kijelzők is, csak notebookon nincs értelme (12-15" között), az 1920x1200 pont jó volt (nekem;p).

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7) Ringman válasza lezso6 (#4) üzenetére


Ringman
nagyúr

fizikai valójában a 16:10-es 14.1-es volt, a 16:9-es meg 14-es [link]

mindez kurvanagy alsó és felső kávákkal együttesen járt és jár.

elég nagy luxus ez a sok üres hely, egy ugyanilyen széles, de magasabb kijelző elférne adott helyen:

képernyő mérete: 12.20" x 6.86"

laptop mérete: 13.25" x 9.15" x 0.79" - 69%-os arány

majdnem egy 15.4-es 16:10-es is beleférne, annak a mérete 13.06 x 8.16

(#8) lezso6 válasza Ringman (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja fizikailag igaz, én a felbontásra gondoltam. Hordozható notinak én a 12.x-14.x" közötti méretet tekintem, a 15.x" már túl nagy, az már desktop replacement. Thinkpad T420 a max méret meg súly ami rendben van. Volt 13.3" Dell E6320-am, de bazi nagy kávának köszönhetően az ugyanakkora, mint a T420 s kb semmivel sem könnyebb. Persze a túl kicsi kávát sem tartom jónak, mert strapa szinten vesztesz vele.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) #42098752


#42098752
törölt tag

Dell Precision. Ennyi.

(#10) szaszyka válasza #42098752 (#9) üzenetére


szaszyka
senior tag

Nekem az X220 jelenti az üzleti notebookot

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#11) Silεncε válasza lezso6 (#1) üzenetére


Silεncε
őstag

Én még ezek mellé mondanám a hosszú supportot is (ugye Intel ME?)

(Az X230-am még így 5 év után is kapja sorra a BIOS updateket, amiknek nagy része az ME-t javítja)

(#12) Feketelaszlo válasza lezso6 (#1) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

A gyorsulás szenzor és a HDD védelem inkább magának a merevlemez gyártónak a dolga. Ha úgy tetszik már jó ideje minden 2,5" HDD "üzleti".

(#13) lezso6 válasza #42098752 (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az az üzleti kategória egy alkategóriája, a DTR, azaz DeskTop Replacement. Mondjuk abban úgy tudom tényleg egyedüliek, nincs más alternatíva.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) sketchifun válasza lezso6 (#13) üzenetére


sketchifun
senior tag

Thinkpad W széria?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#15) lezso6 válasza sketchifun (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az egy vicc volt már a végére, W550s, vékony munkaállomás, WAT? :F :O

Most a Thinkpad P széria van, az lehet talán felér a Precisionhöz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag

HP EliteBook 840 g2. Imádom, illetve imádtam, mert most megyek el a jelenlegi munkahelyemről. Hiányozni fog.

(#17) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Nekem a következőt jelenti, február óta:

Bármikor számíthatok rá. Ha megfogom a tetszőleges csücskét, nem nyiklik-nyaklik ezer irányba. A kijelző biztosan áll a zsanérokon. Az ODD helyére úgy tettem HDD-t, hogy 15 másodperc alatt tudok ODD-t használni, ha nagyon kell.

Hogy a 70%-os koncíciójú akksi 4-5 órát simán elbír.
Hogy nem kell 120-200 ezer forintot kiadnom egy olyan notebookért, ami nem készült 1-2 évnél hosszabb élettartam kiszolgálására: megfelelő cégtől 50-80 ezresért sokkal élhetőbb gépet kapok.

Hogy nem kell idegeskednem, hogy mikor romlik el, így felszámolhattam mellőle az asztali PC-t.
Hogy végre befér a hátizsákba (14")

Hogy olyan apróságokra ügyeltek, ami sokkal-sokkal használhatóbbá teszi a készüléket. Világító töltővég, offline farenheit-celsius metrikus-angolszász váltó (az express card dugóján), jól ekülönülő hangvezérlő gombok...

Mindezt 54 ezresért vettem, és eddig a legjobb laptopom. Egy fajta szembenállás a "dobdel" kapitalizmussal. Imádom. Csak ilyen gépem lesz.

Edit: E6430!

[ Szerkesztve ]

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#18) JoeYi


JoeYi
őstag

- dokkolható
- tükröződés mentes kijelző
- 24 órás garancia, helyben javítással

ettől üzleti az üzleti notebook, minden mást megkapsz home kategóriásban is

(#19) MineFox54 válasza JoeYi (#18) üzenetére


MineFox54
őstag

A konzumer gépek között ritka az amiben a lezso által említett szempontoknak legalább fele meglenne...

vapebook.hu, e-cigi tesztek és leírások - ltt van ez a napszemüveg. Ezt 2500-ért vettem. Boltban mennyi? 300, mondjuk, ezzel pont {átvertek}.

(#20) Csepy


Csepy
senior tag

Nekem csakis DELL Latitude E6xxx, E7xxx. Az üzleti kategória.

Regards: Csepy

(#21) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem dell precision van, nos kissé kilóg az üzleti laptop fogalomból szerintem, ha azt nézem egy háborút végig lehet vele harcolni mint ütő fegyver olyan masszív, de ez már túl masszív, ez mobile workstation, egy "könnyebben" hordozható asztali pc. Kín szenvedés cipelni 3-4kg mellé a 180w os táp is dög nagy.

Az üzleti laptop legyen bármikor felkapható táskába dobható, összecsukom be a táskába és már mehetek is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.