Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Grats, jó kis kártya! :K
HTPC-nek, multimédiára, és casual játékra teljesen megfelel, bár én inkább a passzív változatát választottam volna.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2) hokuszla


hokuszla
aktív tag

270x-et cseréltem 1050ti-re
170W vs 75W
tesztek szerint egyforma erősek
gyakorlat: minden sokkal 'gördülékenyebb' és a FAGYÁSOK MEGSZŰNTEK!
grat az új kártyához

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#3) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

6850-7850-380 és aztán most egy 1060.Mindenhol érzékelhető volt a váltàs.Tudom nem mentem meg a földet de a fogyasztás mindig mellékes szempont.

(#4) Mokó


Mokó
aktív tag

Üdv,

Szerintem jobb lene ha linkek egy GPU-Z screenre hivatkoznának kártyánként,most nekem is 6870 van,igazából nem is jó semmire (képet ad).A szememben a1030 a nyerő,mert még ha picit gyengébb is lenne a GPU-ja (nem az) akkor is a több vram bőven kompenzálja.

nem akarok beszólogatni de mind2 kártya ilyen "képet ad" kategória.(nem,nem vagyok gamer nekem ennyi is elég) ha meg már mindenki ideirja,milyen karija van meg miket vált akkor elmondom én is;többet nyúzok egy VLB Ciruus Logic VGA-t,mint bármi mást.2.-ik helyen egy Trident TVGA 8900C.Nah szép napot :K

(#5) joeetm válasza Mokó (#4) üzenetére


joeetm
tag

Dobok majd egy-egy gpu-z képet is be ha odajutok. :))
Az 1030 az főleg képet ad kategória papíron, de volt előtte egy pár hónappal egy GT740-em, ami szintén az a kategória, csak épp teljesítmenyben ég és föld a különbség. Viszont ugye a 6870 anno a gémer középkategória volt bőven, ezt tartom szórakoztatónak hogy egy anno komolynak számító kártyát, (ami 1GB ram-ig azért nyugodtan elbír újabb játékokkal is) ilyen könnyen behoz egy új kártya.

_Az a hülye aki nem normális_

(#6) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

CoP benchmark, látom egy ínyenc :D Sikerült rájönni valakinek ,hogy a teszt közben mik azok a pittyegések? A másik kedvencem pedig, hogy "maxra" járatja a proci magokat viszont a játék maga meg elvan "másfél" maggal is :DDD Jó a kártya, nekem van otthon 2db döglött hd6850-em. Komoly ,hogy ilyen kis fogyasztás mellett hozza a szintet az 1030

[ Szerkesztve ]

V6

(#7) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Azért van köztük pár év különbség,szóval annyira nem meglepő hogy hozza.

(#8) Shing válasza joeetm (#5) üzenetére


Shing
őstag

Én HD6870-ról váltottam és pont azért voltam ideges, mert rengeteget kellett fizetni értelmes gyosulásért. Azért egy 2010-es (akkor sem csúcs) videokártyát verje már el a belépőszint így 7 év után. Persze sokkal hatékonyabb, kevesebbet fogyaszt, de ez a minimum szvsz.

(#9) Zicokuka válasza Shing (#8) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Egy 7850 2Gb lehet még jobb vétel :)

(#10) M0ng00se válasza Zicokuka (#9) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

hacsak el nem kezd csíkozni , aznap mikor megveszed az új monitort. lásd: én :DDD

V6

(#11) Polllen


Polllen
nagyúr

"Szerintem nevetségesen olcsón vettem egy nevetségesen kis fogyasztású kártyát"

Szerintem inkább drágán vettél egy kis fogyasztású kártyát.

Amúgy jó kártya, lehet én is veszek majd 15k körül egyszer.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#12) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszi, ez érdekes volt! Megnéztem volna több tesztet is!

(#13) joeetm válasza M0ng00se (#6) üzenetére


joeetm
tag

Szerintem ha a pittyegés okát akarod megtutni az orosz fórumok legmélyebb bugyraiban van rá esély :DDD A CoP motor az én meglátásom szerint akkor boldog ha kap egy magot ami minél nagyobb órajelen jár, és jó a számítási teljsítménye

Shing: Mivel játékok terén én le vagyok maradva, és valószínűleg örökre le is leszek, melyik kártyával mondható el a látható teljesítménynövekedés? (Mikor rákerestem hogy nekem elég lesz e ez, azt láttam hogy már az 1050 is nagy ugrás lenne)

Polllen: Ha 15-ért veszel újonnan boltból akkor szólj nekem is, veszek én is még egyet :))

[ Szerkesztve ]

_Az a hülye aki nem normális_

(#14) kikikirly válasza hokuszla (#2) üzenetére


kikikirly
senior tag

270X(2gb) ~ GTX 950(2gb). 1050Ti 960 GTX-nél erősebb valamivel.Plusz 2 helyett 4gb Vramod van.

Gördülékenyebben fut minden, úgy érted hogy 270X-el microlagg van, vagy csak több FPS-ed van, és ezért gördülékenyebb?Komolyan érdekel,nem kötekedni akarok. :R

(#15) Mokó válasza joeetm (#5) üzenetére


Mokó
aktív tag

Haggyad amugy mikor párszázan olvasnak egy bejegyzést nem éri meg a "szenvedést".1 giga vram annyira a halála amugy mint a 6950-nek.Elfogy a vram és stutter-fesztivál.Egyedül Skyrimezni szoktam,ott mediumon is elfogy a vram és jön az emlitett lagfest,Ugyhogy felnyomtam high-ra,akkor is ugyanugy akad,ugyanannyit.

(#16) Shing válasza joeetm (#13) üzenetére


Shing
őstag

"melyik kártyával mondható el a látható teljesítménynövekedés?"

Nehéz eldönteni, de ez a baj, hogy ennyi idő után is még filózgatni kell hogy mi a megfelelő választás.

Főleg mai játékokban egy RX460 vagy butított RX560 is erős teljesítménynövekedést ad.
Csak 5-7 év után nem olyanra akar az ember frissíteni ami ennyire kevéske. 1GB VRAM-ról 2GB VRAM-ra, na bumm. A legújabb játékokban megint elvan vágva a minőség. Hardveresen sem egy szörnyeteg, GTX1050 erősebb picivel, de az is csak 2GB VRAM-al van.

Szóval az igazán nagy ugrás egy GTX1050Ti 4GB. Annak a legolcsóbb változata 48 ezer ft. De még ez is érezhetően egy túlárazott kártya, nem véletlenül van még ott 1060,70,70Ti,80,80Ti. Már most is kevés (maxhoz) bizonyos játékoknál.

Megszoktam persze a régi időket, ahol 3 év után elavult egy kártya. Ennek megvan az előnye is, a legújabb Tomb Raider-t még a HD6870-el kitoltam. Annyira egyébként én sem játszom már, de vannak projektek amihez nekem kell az erős kártya.

(#17) D1Rect


D1Rect
félisten

Én passzívat vettem, low profileban.
Simán jó, van játék, de nincs zúgás.

Nem mintha játszanék, de megtehetem! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.