Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) andras87


andras87
tag

FESZÜLTSÉG?

Üdv: András [ NVIDIA™ FAN ] | Ha több pirosad van, mint nekem, akkor előre utalok!

(#2) Simi37 válasza andras87 (#1) üzenetére


Simi37
őstag

En olyan 2 volt korulre tippelnem

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#3) zsolti1debre


zsolti1debre
tag

Gratula hozza nekik!

(#4) Ed_007


Ed_007
aktív tag

"le kellett tiltani a négy magjából hármat, továbbá folyékony nitrogént is be kellett vetni" - majdnem üzemi körülmények.

(#5) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Szép-szép, de ez így semmit sem ér.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) andras87 válasza Ed_007 (#4) üzenetére


andras87
tag

Ezért érdekelne a fesz is. Valaki tudja esetleg?

Üdv: András [ NVIDIA™ FAN ] | Ha több pirosad van, mint nekem, akkor előre utalok!

(#7) andras87 válasza Simi37 (#2) üzenetére


andras87
tag

Köszi, igazad lehet. Mindenesetre nem életszerűek a körülmények, még a DDR2-es RAMoknak se nagyon mertem 2V volt felett adni, mondjuk nyilván itt a hűtés is brutál. Szerintem lehet, hogy van az 2,5V is... ;)

Szerk.: (#4) Ed_007 Az üzemi körülményektől valóban elég messze van, gyakorlati haszna se nagyon tudom mi, ha még az órajele is ilyen alacsony a procinak az 1maggal...

[ Szerkesztve ]

Üdv: András [ NVIDIA™ FAN ] | Ha több pirosad van, mint nekem, akkor előre utalok!

(#8) SaGaIn válasza andras87 (#7) üzenetére


SaGaIn
senior tag

DDR2 -nek legalábbis a 800as és 1066-os-aknak simán lehetett 2,1V-ot adni
szinte mindnek.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#9) fanti


fanti
addikt

Mint egy falat kenyér.......

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#10) andras87 válasza SaGaIn (#8) üzenetére


andras87
tag

Igen, sokat gyárilag 2,2-2,3V os high freq profile adtak a hűtőbordás 1066osak közül, de én akkor is kicsit soknak éreztem, főleg, hogy volt 1066os amelyiknek 2,0V is elég volt. (CL5-ös is!)

Üdv: András [ NVIDIA™ FAN ] | Ha több pirosad van, mint nekem, akkor előre utalok!

(#11) MK VII


MK VII
veterán

Szegény maci... :P

(#12) zzola


zzola
félisten

Laraxior meglátja, tuti lecsap rá... :DDD

(#13) MK VII válasza zzola (#12) üzenetére


MK VII
veterán

Mindenképp.. ;]
Ha jól tudom épp 2066-ot épít. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Vesa


Vesa
veterán

Sose fogom megérteni, mi értleme van ennek. Mert gyakorlati haszna az konvergál a nullához.

A tudomány a valóság költészete!

(#15) zzola válasza Vesa (#14) üzenetére


zzola
félisten

Nem baj. Van egy szűk réteg, aki viszont igényt tart erre is...

(#16) fRooStzzZ válasza Vesa (#14) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Sose fogom megérteni miért írják be egyesek minden ilyen hír alá, hogy nem értik mi értelme van ennek. Miért nem lehet nyelni egyet és elfogadni..

(#17) Dilikutya válasza zzola (#15) üzenetére


Dilikutya
félisten

Elhiszem, hogy jó játék, de semmi értelme. Jó dolog, hogy elméletben az RGB ledek képesek ekkora sebességre, de semmit sem ér, ha egy 1 GHz-es egymagos i7 mellett vannak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) eldiablo válasza Vesa (#14) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Pont, mint bármelyik sporté. Mitől jobb bárkinek, ha Usain Bolt 200 méteren rekordot fut? Mi a gyakorlati haszna?

(#19) Dilikutya válasza eldiablo (#18) üzenetére


Dilikutya
félisten

A futás gyakorlati haszna? Volt már hasmenésed? ;]

Az jó lesz Usain Bolt-nak, mert jó kondícióban lesz. Bár ez sem feltétlenül igaz, lehet ugyan, hogy 200 méteren lehagy, de a dopping csak tönkreszabja, míg én a kis bringázásommal szépen formában tartom magam.

De tévében nézni végképp semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20) atok666


atok666
őstag

Ha 5Ghz az "alomhatar", akkor mi a 6, 7 esetleg 10Ghz?

Atok

[ Szerkesztve ]

(#21) Dilikutya válasza atok666 (#20) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nyilván az is egy álomhatár, de a jelenlegi generáció azokat nem fogja elérni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) kromatika


kromatika
veterán

5 Ghz.huhh.nem semmi.

(#23) #56573440 válasza Dilikutya (#17) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az megvan hogy a legtöbb dolognak nincs értelme ha nem te vagy a célközönség? Ez egész pontosan a "mert képesek vagyunk rá" tipikus esete. Tudom, építene inkább rc hajót vagy lenne olyan tökös hogy bicozzon mint te. A társadalmi haszna több lenne tényleg ;]

(#24) tailor74


tailor74
őstag

Nem semmi eredmény, nyilván átlag otthoni körülmények között felejtős... :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#25) Dilikutya válasza #56573440 (#23) üzenetére


Dilikutya
félisten

Erre bárki képes, aki kap mérnöki i7 példányt, folyékony nitrogén hűtést...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#26) #56573440 válasza Dilikutya (#25) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ezzel a nezeteddel kérlek faradj at ide, had rohogjenek már ők is. Swrc és társai az évek alatt felhalmozott tudásukról nem is sejtik hogy basic skill, és a hobbijuk baromság. ;]

Maradhatunk abban hogy nincs igazad pls?

[ Szerkesztve ]

(#27) eldiablo válasza Dilikutya (#25) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Hajrá! Megszervezem neked, ha nem sikerül, akkor kifizeted a teljes költségét a bulinak. ;]

(#28) Lacok válasza Vesa (#14) üzenetére


Lacok
őstag

Erődemonstráció.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#29) hommeros


hommeros
őstag

Azokról a kommentekről, ahol azt taglalják, hogy nincs értelme és minek csinálják, ez ugrott be:
George Herbert Leigh Mallory 1921-ben az első brit Mount Everest-expedíció tagja volt. Amikor feltették neki a kérdést, hogy miért akarja megmászni a csúcsot, azt a legendás választ adta: "mert ott van".

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#30) Dilikutya válasza hommeros (#29) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mallory-val nem jó példálózni. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#31) Vesa


Vesa
veterán

Nem a hobbi szintű művelését nem értem, hanem azt, hogy miért kell hivatalos benchmark oldalakra feltölteni olyan adatokat, melyek gyakorlati haszna nulla. Semmilyen RAM nem megy 5Ghz felett stabilan, üzemszerűen, és bár elfogadom, hogy sport szemszögből az nagy eredmény, hogy 2 tized másodpercre ipari hűtéssel és egyéb kínlódással el lehetett érni ezt a sebességet, de gyakorlatilag ilyen sebességű RAM nem létezik.
SZerintem az ilyen adatok torzítják a statisztikákat, mert a normál körülmények között stabilan működő adatokkal együtt futnak, miközben ezek a csúcsok valójában nem képesek ezekre a teljesítményekre csak értelmezhetetlen szemvillanásnyi időtartamokra, ami valóban érdekes és biztos sok munka van benne, de nem a normál adatok között lenne a helye. Szerintem...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#32) andras87 válasza Vesa (#31) üzenetére


andras87
tag

Valamilyen szinten egyetértek, a második helyezett beállításai már jóval szimpatikusabbak bár a proci gondolom csak 1 maggal ment ott is, azt nem néztem. (de az órajele használhatóbb)

Mi a szar értelme van a gyakorlatban a magasabb memória órajelnek, ha a procit, ami számol vele tizedolyan gyengén kell mellette használni?!

Üdv: András [ NVIDIA™ FAN ] | Ha több pirosad van, mint nekem, akkor előre utalok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.