Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samus


Samus
addikt

Nincs vízfogyasztás, akkor nagyon kíváncsi vagyok, mennyi jön nekik ki. Mert 0x1200 az nálam 0.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2) greenity


greenity
aktív tag

Nem lesz talajterhelési díj, ha nincs vízfogyasztás!

Nálunk is kellett fizetni ilyet, és csak az elhasznált víz után fizettünk.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

A tapasztalatom az, hogy az önkormányzatok adóügyi osztályán dolgozó idióták aránya lényegesen nagyobb, mint az átlagnépességben.

menj be, kiabálj velük kicsit. másból nem értenek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) Joci93 válasza Samus (#1) üzenetére


Joci93
senior tag

Köszi. :R Miért jó nekik, hogy így rémisztgetik az embereket? :U

greenity: :R Ez megnyugtató.

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#5) bambano válasza Joci93 (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azért rémísztgetik az embereket, mert fogalmuk sincs, kitől és mennyi adót kellene beszedni, ezért gondolkodás nélkül dobálják a leveleket.
ráadásul mániákusan fenyegetnek mindenkit. régebben a hatóságoktól jövő levelekben 1-2 oldalban leírták, hogy mit akarnak és megírták, hogy légy szíves megtenni. manapság meg jön egy bekezdés, hogy mit akarnak, meg másfél oldal jogszabályidézet fenyegetés, hogy mit csinálnak, ha nem teszed meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) Andie


Andie
őstag

A szomszéd (szemközti oldal) is ezért kötött rá végül a csatornahálózatra (valami 400ezer ftért), mert elkezdték ilyen brutál adóval bombázni. Mondjuk ha száz évig jó volt a derítős rendszer, akkor nemtom most mér kell ilyen barbár módon felszámolni. De jó, legyünk zöldek.
Viszont akkor szedjenek pénzt a tetőről lefolyó esővíz miatt, sőt, csak ami úgy a kertbe esik a fűre, sőt, a kutya is oda huggyant :)
Lassan már tényleg azért is adózunk, hogy levegőt veszünk... :U

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#7) bambano válasza Andie (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

sose volt jó, csak nem volt helyette jobb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) upsyka


upsyka
aktív tag

át van adva, mint lakóingatlan vagy egyéb ingatlan vagy csak, mint telek van még bejegyezve? gondolom nem, mert írtad, hogy még építitek, víz sincs bekötve és innentől nem követelhetik...ezt szépen tessék megírni nekik :C

"Az adót azoknak a fogyasztóknak kell megfizetniük, akik a kiépített csatornahálózatra nem kötnek rá."

Szerintem nem számítasz fogyasztónak sem, ha nincs bekötve hozzátok semmi víz/csatorna

"A Ptk. 685. § d) pontja értelmében fogyasztónak minősül mindaz a személy, aki a gazdasági, vagy szakmai tevékenysége körén kívül köt szerződést. Fogyasztói szerződésnek pedig az a jogviszony minősül, amely a fogyasztó és olyan személy között jön létre, aki a szerződést gazdasági, vagy szakmai körében köti."

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#9) Blindmouse válasza Samus (#1) üzenetére


Blindmouse
senior tag

0x1200 az 4608, nem 0, decimális számrendszerben.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#10) mickemoto


mickemoto
őstag

Ezt csinálják nálunk is,.Köss rá a szennyvíz csatorna rendszerre mert ha nem többet fizetsz mint az egyébként is a víz árának a duplájába kerülő szennyvízért talajterhelés néven.

(#11) Samus válasza Blindmouse (#9) üzenetére


Samus
addikt

Ezt kifejthetnéd, mert legjobb tudásom szerint bármely szám nullával való szorzása nullát ad eredményül.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#12) bambano válasza Samus (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem vagy elég kocka ahhoz, hogy a c szabvány szerinti hexa számformátumot ne ismerd fel...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) razorbenke92

Abszurdisztán :)

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#14) greenity válasza Blindmouse (#9) üzenetére


greenity
aktív tag

:) ez jó :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#15) Samus válasza bambano (#12) üzenetére


Samus
addikt

Akkor maradjunk a 00001010 értéknél, és mindenki boldog lesz, remélhetőleg...ennyire egyébként tényleg nem vagyok geek...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#16) greenity válasza Samus (#15) üzenetére


greenity
aktív tag

Erről van szó...
Egyszerűen nem programoztál C-ben vagy mikroprocit, erről van szó...(vagy lehet rosszul tudom)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#17) Vizes Tomi


Vizes Tomi
tag

Szia

A javaslatom a következő:
A település honlapjáról töltsd le a helyi talajterhelési díjról szóló rendeletet, illetve ha nem találod akkor kérj segítséget az Önkormányzattól. A hely rendeletekben általában szabályozták ezeket a dolgokat, ezért érdemes átböngészni. Csak annyit,az Önkormányzat dolgozói védelmében hogy ez nem saját ötletük hanem egy törvény írja elő. Arról nem tehetnek, hogy a törvény eléggé elnagyolt és te problémádhoz hasonló dolgokat nem szabályozza. Rábízza a helyi erőkre ami azért lehet necces mert egy önkormányzati munkatársnak nem feltétlenül van műszaki vénája ezekhez a dolgokhoz.

Üdv

Vizes Tomi

(#18) Rive


Rive
veterán

Lakhatási engedély van egyáltalán a házra?

Amúgy meg szerintem szimplán csináld meg a bevallást nullásra, oszt' hadd zabálják.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19) bambano válasza Vizes Tomi (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az önkormányzat dolgozói nem tehetnek arról, hogy az ingatlanadatbázisuk kupleráj? akkor ki tehet róla?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) Joci93


Joci93
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, nagyon hasznos volt az összes. Jó látni, hogy néhány oldalon még él a segítőkészség és nem csak a trollkodás megy. :R Amint lesz valami előrehaladás az üggyel kapcsolatban azonnal írok.

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#21) Crystalheart válasza Vizes Tomi (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szépen tisztázzák a törvényben, hogy a fogyasztás után kell köbméterenként 1200 Ft-ot fizetni talajterhelés címén, szorozva a terület-érzékenységi szorzóval. (Vagy valami ilyesmi.) Ha 0 a fogyasztás, akkor 0-t kell bevallani. Az önkormányzatnak nincs olyan adatbázisa, ami alapján egyesével beazonosíthatnák a bekötéseket, ezért általánosan küld. Hülye bürokrácia, tudom, de hát annyit kibír az ember, hogy elküld egy nagy nullát a papíron.

[ Szerkesztve ]

(#22) Vizes Tomi


Vizes Tomi
tag

Hm ez jó ötlet lehetne, hogy az ember kitölti nullásra aztán örül. De ez nem ilyen egyszerű.
A helyi vízszolgáltató adatot szolgáltat az Önkormányzatnak, hogy kinek van Csak vízbekötése. Az adatszolgáltatás tartalmazza legalábbis errefelé azt, hogy az adott fogyasztási helyen az előző évben mennyi volt a vízfogyasztás. Így szerintem értelmetlen nullásra kitölteni. De mindenki úgy csinálja ahogy akarja. :R

(#23) greenity válasza Vizes Tomi (#22) üzenetére


greenity
aktív tag

Mivel nem használta a vizet mire másra töltené ki?

"Egy mosolynál jobb a több"

(#24) Crystalheart válasza Vizes Tomi (#22) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Na ja, itt most arról van szó, hogy nem használt egy decit sem.

(#25) Vizes Tomi


Vizes Tomi
tag

Üdv

Elolvastam a blogbejegyzést lassabban és pontosan. Ezt sehol nem írta, hogy nem használt vizet. Az blogbejegyzésben az szerepel, hogy az épület félig kész, és nincs a házban víz. Látatlanban gondolhatom úgy is, hogy még folyik az építkezés, és ha nincs saját fúrt kútja, akkor marad a telekre bekötött kerticsap. Ami a szolgáltatónál már egy fogyasztási hely. Ezért írtam korábban, hogy a helyi rendeletet kellene megnézni, hogy hogyan szabályozza
azt, hogy pl egy épülő ház ahol esetleg az építkezéshez használnak vizet. Mert akkor esetleg nem is kellene ezt a nyomtatványt kitölteni. :R

(#26) Joci93


Joci93
senior tag

Na vannak fejlemények: Páran írták, hogy 0 forint lesz, hát igazuk volt. Tényleg annyi lett. Köszi mindenkinek a segítséget. :R

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#27) Crystalheart válasza Vizes Tomi (#25) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igen, kicsit félreérthető volt; gondolom, úgy értette, hogy a telken sincs egyáltalán még víz. De ez már akkor tisztázódott is.

(#28) apatyas


apatyas
Korrektor

És mi számít kiépített csatornahálózatnak? Az utcában normálisan kiépített csatorna nincs, egy kis mellékutcában vagyunk az utolsó ház. A szomszéd valamikor kihúzott egy csövet a házukig, az terveztetve volt, az ő telkük túlsó sarkán csináltak valami maszek aknát amibe belefolyik (kb 15-20 cm átm műanyagcső a másik utcáig). Szerintem ez nem kiépített hálózat. Szerintetek?
Korábban volt egyezségünk és papír a jegyzőtől hogy nem kell fizetnünk ezt a vackot, de akkor még a szomszédnak se volt semmilyen csatornája.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.