Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) talmida


talmida
Közösségépítő

Köszi ezt a cikket! ;) Szeretem az összehasonlító infókat. Sőt örülnék, ha még több ilyesmi lenne! :D (Magam részéről azt is köszönöm, hogy a címoldalon van, mert egyébként nem biztos, hogy belebotlottam volna.)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#52) dew28 válasza sasa311 (#49) üzenetére


dew28
aktív tag

az oke, de 300 es 3000 km kozott azert van kis kulonbseg.. 300-at el is hiszem, de hogy 3000km - 7liter.. hat az azert furcsa

[ Szerkesztve ]

(#53) fotel válasza ollie (#45) üzenetére


fotel
aktív tag

Fodrász: most divat felénk az "Alles für 10€ / 11€" azaz mosás 11€, vágás 11€, dauer 11€, festés 11€

Fogászat: kurvadrága, három tömés kb 600€ volt egy kollegának. A vizitdíj egyébként 10€ három hónapra :)

Festés: átlagos szobánként számolhatsz 100€-val plusz anyag.

kocsi javítása nem sokkal több, mint egy itthoni márkaszervíz, az alkatrész ugyanaz, a rezsióradíj meg hasonló.

Egy zsömle 39 cent, három fánk 1€ :)

Baguette 1,55€ és isteni íze van!

(#54) fotel válasza dew28 (#52) üzenetére


fotel
aktív tag

Átlagban? Dehogynem.

(#55) dew28 válasza fotel (#54) üzenetére


dew28
aktív tag

jogos.. nezzetek el nekem.. hosszu volt a nap :B :W

[ Szerkesztve ]

(#56) sasa311 válasza dew28 (#52) üzenetére


sasa311
veterán

:DDD

Na ja a 3000 Km - 7 L kombóhoz kéne napelem is :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#57) szetib


szetib
tag

Jobban élünk mint a németek? Így kérdőjellel ez egy igen jó cím. Régóta megy ez már így. Ti nem nézitek a Kurázsit a TV-ben? Nagyon tanulságos pedig.
Magyarországon hatalmas pénz van, az árak durván ugyanannyi vagy több, mégis nagyátlagban szärul élünk. Ezért lehet feltételezni, hogy "Jobban élünk, mint a németek?", és szerintem jogos is. Aki pedig itthon "jól" keres, az keres havonta egy vagyont, de minimum 3szorosát az átlag nettónak. Ezért mennek ki dolgozni páran. Hogy ne legyen olyan szär az itthoni létezés.

(#58) lesaux válasza dew28 (#48) üzenetére


lesaux
veterán

Ez a kis mosoly jól jött így estére. :)

(#59) Kinder


Kinder
senior tag

Köszönöm a kommenteket. :R

Látom, lényeges kérdés a 250km/h.
Nos, természetesen nem a legnagyobb forgalomban toltam ennyivel, hanem az üres pályán. Az én autóm nem nagyon erőlködik a gyárilag korlátozott végsebesség elérésig, úgyhogy nem kell száz km hosszú szakaszon nyomni, hogy végre meglegyen.
Amúgy valóban "egyszerűbb" ott gyorsan menni, ahol a többiek is gyorsabban mennek, mint itthon, de aki még nem járt a német autobahnon, az nem értheti. Egyszer mindenképp érdemes kipróbálni, én már többször voltam, és még mindig tetszik. :)
Persze ott is vannak hülyék, és a kamionoknál én sem mentem 140-nél gyorsabban,.

A 7 liter természetesen átlagfogyasztás a 3000+ km-re vetítve, ami azt jelenti, hogy pályán 6-6,5 körül fogyasztott ( kb 2300 km ), a faluk között 5 liter körül, városban pedig jó 10-11 litert.
Itthon ugyanez: pálya 7-8 liter, város 12 liter. Szomorú, de gagyi a benzin/gázolaj itthon.

Hát igen, kissé specifikus dolgokat írtam, de pont ez volt a szándékom, mert ezt szerintem az életben nem tudtátok volna meg. :)

üdv
Kinder

(#60) szetib


szetib
tag

-"milyen állás az amivel 4-5000 eurot lehet keresni?Mennyi most németországban a minimálbér? (ha van ilyen)"
Informatikában nem ritka a 4-5e, mérnökként még 7e is lehet. Akár magyar is megkeresheti, mert furcsa módon pont minket tudnak legjobban elviselni! Ilyen szerencséje nem hiszem hogy más népnek van. Fehérek vagyunk, és kevesen vagyunk pl németországban. Most még előny ez, de ha sok magyar lenne kint, ez a statisztika romlana.
Minimál bér: kb 1200-at meg lehet keresni. Szakács/pincér innen indul, e körül van.

-"igazán csóróknak elég macerás ez a külföldi bevásárlás (vagyis nem mennek sehova, hanem marad a Tesco meg társaik meg kínai piac). Sok embernek nincs egyszerre több százezer Ft-ja egy ilyen jellegű bevásárláshoz. Sajnos nagyon sokan élnek hónapról hónapra és ezen emberek száma nemhogy csökken, hanem inkább nő."
-Na ezen szoktam berágni nagyon. Szärul él, nyomor, nélkülözés, stb... de soha-soha nem lépne le semelyik országba akár 1évre se!! Erről a témáról van irva valahol? Mert akkor nem kezdenék el offolni itt feleslegesen.

-"már a 3-4x-es külnöbségek se nagyon vannak."
Nézzük akkor németország 3. legrosszabbul fizetett melósait, a pincéreket.
Mindjárt láthatod mennyit kerestem legálisan.
Szerintem átl. 90-120-at keresnek itthon a pincérek. A pestieket most nem venném ide, mert lehet vmennyivel több, de többet is költ(het). Tehát 90-120e, borravalóval, átl 12-14óra meló, nincs kajaszünet...stb.
Dojcsland, legálisan, netto 1200 minimum (1200x236=283eFt), + jatt (legyen mondjuk 400-500€/hó, tehát 1600-1700€/hó. (1700x236=401200Ft). Bebiztosítva, bejelentve, max 9óra meló, kajaszünettel. Rózsaszínben látnék??? Szerintem 3x-os fizetéskülönbség, és mint páran említették, hasonló költségek, mint itthon, Mo-n. Szerintem kiindulni jó a vendéglátásból, de nem feltétlen ennél kell maradni. Remélem mások csakis jobb feltételekkel, sokkal-sokkal többet keresnek meg. Asszem egyszer egy osztrák buszvezetőt kérdeztek meg: 1200€ (Ha az eurót 250-nel szorozzuk, mert azért ehhez közeli volt az elmult időszakban, akkor az 1200 máris netto 300.000. Ha most csak 100e-t keresel, 1200-al pont a háromszorosát kerested/keresnéd. Ami ott kimondatlanul is, de minimál.)

-"Egyébként kereshetsz 4000€-t, adó után abból pont 2000 lesz."
1.Saját adat, 2007-es, tehát tavalyi. Frankfurt mellett voltam. 1660bruttoból, 1242 a netto. Ez ott, az én szakmámban minimálbér.
2.Van egy másik is, az is minimál volt, 1627-ből kb 500€ a levonás.
Ezt a munkaadód számolja igy. Ha te 2000-t kapsz kézbe töle, Te neki 4000-be kerülsz.

-"Egy szolgáltatás összehasonlítást kérnék. Mennyibe kerül a fordrász, a fogászat, mondjuk egy festés, a kocsi javíttatása és még sorolhatnám."
Kérdezz bátran, most ausztriában dolgozok, mindennap ingázok, mint sokan errefelé. Megnézem bárkinek, aztán átszámoljuk.

(#61) wnix válasza szetib (#60) üzenetére


wnix
senior tag

Kicsit elakadtam a 4000€ vs 2000€ -nél. Ez ugyanaz, mint ami nálad az 1660€ vs 1242€...Az első - a bruttó - az amibe a munkaadódnak kerülsz. A "nagy" százalékbeli különbség csak abban van, hogy a 4000€ egy másik adósávba esik. A minimum adósáv 15%-nál kezdődik és jelenleg 43%-nál fejeződik be. Évente 52000€-nál 43% adót csak a "bevételre" szabnak ki. Ezen felül még jöhet jócskán "szociális","szolidáris" adó, amit szintén levonhatnak. Könnyen előfordulhat, hogy többett kapsz kézhez ha pl csak 4000€ mintha 5000€-t keresnél... A varázsszó itt az "öngondoskodás". Később - nyugdíjasként -, vagy betegség esetén az 5000€-ból többett kapsz - remélhetőleg - vissza...

Az sem teljesen mind1, hogy milyen vallású, családi állapotú vagy, vagy éppen melyik városban élsz (helyi adók is lehetnek)...

Pl a 4000€-os példa után a nettó keresetem (saját példa:nőtlen, keresztény, gyerekmentes, a munkáltató által megszabott biztosítóval) 2186€ lenne 2008-ban...

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#62) fotel válasza wnix (#61) üzenetére


fotel
aktív tag

Bárki utánaszámolhat: www.lohnspiegel.de

Egyébként az egyházadó a durva, ha bevallod a vallásodat, akkor választott egyházad 8%-os sápot leemel. Nagyjából 13-14% az egészségügyi hozzájárulás, plusz munkanélküli biztosítás, nyugdíj és jövedelemadó. Jó sokat lehet adózni az tény. Egyébként kb hét év tapasztalattal nálunk a minimálbéred olyan 6500€ Br lesz (ebből marad mondjuk 3500€ netto, ha házas vagy akkor talán 4000€) Nem rossz, de ezért tényleg meg is kell dolgozni.

(#63) m0h0senator válasza Kinder (#59) üzenetére


m0h0senator
őstag

BMW power! :B az hány lovas? 230?

Én Bécsben voltam 2 éve sajnos csak 1 hónapot és igen ugyan ezeket a tapasztalatokat szereztem én is...legyen szó a Práter-ről, vagy a kebab-ról, azóta itthon se ettem olyan finomat és nem voltam vidámparkban se. Kis Billa-ban tízszer nagyobb volt a választék mint akár a tesco-ban, és ugye a minőség...klasszisokkal jobb. Nem elfogult vagyok a nyugattal kapcsolatban de ha van lehetőség kicsit kimenni és körülnézni szerintem tapasztalni fogjátok Ti is.

Jó ét

An odyssey through the realm of consciousness.

(#66) wnix válasza fotel (#62) üzenetére


wnix
senior tag

Pedig ezek az adómértékek már viszonylag alacsonyak. Amikor kimentem jócskán 50% felett volt az adóm, pedig nem voltam top-kereső. Aztán elkezdtett csökkenni, de legvégére, már önkéntesen tettem magam magas adósávba (saját cégként, privát biztosítás - öregségi, beteg, "munkanélküli" ), de szépen tudtam élni. Igaz az élet szinte csak a munkából állt - 20 órás munkanap nem számított kivételesnek -. Tudom azt is, hogy milyen az, ha nincs munkája valakinek és 400€ munkanélküli segélyből próbál 300€-os lakást fizetni, és még enni is valamit. Vagy ha a bürokrácia lassúsága miatt a segély "véletlenül" 6 hónapig késik, és azon gondolkozol, hogy melyik tóparton van több vad-kacsa - amit levadászhatsz -, hogy néha valami jobb kajád is legyen a liter tej, vagy a 10-20dkg kristálycukor helyett...

Ennek ellenére a címben szereplő kérdésre egyértelmű nem-mel valászolnék. Turistaként, sőt szvsz még 1-2 év sem elég ahhoz, hogy egy országot jobban megismerjen az ember, annak minden hátrányával, előnyével, fortéjaival... Ha valóban benne élsz, akkor "érzed" is a jobban élést. Pl a vad-kacsa vadászása közben szinte biztosan tudod, hogy ez nem fog mindig ilyen nehezen menni. Magyarországon a bizonytalanság miatt élünk rosszabbul...
A bizonytalanság meg a korrupcióból, a trükközésekből, a mindennapi nehézségekből csak erősebb lesz, ami már önmagától generálja a saját okait...

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#67) Kinder válasza m0h0senator (#63) üzenetére


Kinder
senior tag

alapban 218 ló és 500Nm, de ez most épp 260/650 körül van :DDD

(#68) soertmo


soertmo
csendes tag

Ha belegondolunk, mégsem olyan jó ez a vándorlás. A törökök mennek Németországba? Mi keresnivalójuk van ott?? Tök máshogy néznek ki az emberek, más a kultúrájuk, a németek sem csípik őket.

(#69) ollie válasza lorenzen (#46) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én -sajnos - ütköztem 90-el frontálisan (a szembejövő is annyival jött), és senkinek nem lett életveszélyes sérülése, pedig még légzsák is csak az egyik kocsiban volt, az is csak a vezetőoldalon (nem a mi kocsinkban). Mielőtt valaki megjegyezné, nem felelőtlenűl vezettem, nem hajtottam gyorsabban a megengedetnél, betartottam az összes szabályt, és sajnos még így is előfordulhat ilyen. De az tény, hogy ehhez azért szerencse is kellett, ha valakinek nem lett volna bekapcsolva a biztonsági öve, az repült volna szép nagyot.

***

(#70) ollie válasza soertmo (#68) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig ők azok akik olyan munkát végeznek, amit egy átlagos német nem végezne el, mert nem akar "lesüllyedni" oda. A német gazdaságnak szüksége van rájuk.

***

(#71) dabadab válasza soertmo (#68) üzenetére


dabadab
titán

"A törökök mennek Németországba? Mi keresnivalójuk van ott??"

A torokok bevandorlasa akkor kezdodott, amikor a 2. VH utan az NSZK-ban ezerrel megindult a gazdasag es munkaerohiany alakult ki. Na, akkoriban indult meg a torokok Nemetorszagba csabitasa.
A mai problemaknak tobb oka is van:
1. Sokat vesztett a gazdasag a lenduletebol, raadasul a nemetek megkaptak az NDK csodtomeget is (ja, az "ossikert" se lelkesednek olyan nagyon).
2. A torok bevandorlok legnagyobb resze Anatolia keleti reszenek falvaibol erkezett, amik ma is leginkabb meg a kozepkorban tartanak, ez eleve megnehezitette azt, hogy sikeresen integralodjanak a tarsadalomba.
3. A mai torokok jo resze masodik (vagy tobbedik) generacios: akik annak idejen Torokorszagbol erkeztek, azok a torok nyomorbol erkeztek azzal, hogy kemeny munkaval perspektiva nyilhat elottuk - a No-ban szuletettek jo resze viszont a nemet tarsadalom legalacsonyabb kasztjaba szuletett es ugy erzi, hogy az nem kinal szamara semmi lelkesito jovokepet (amihez a tarsadalmi eloiteleteken tul az is hozzajarul, hogy alacsony iskolazottsaguak es, ahogy az elobb irtam, nem igazan sikerult beilleszkedniuk a ny-europai kulturkorbe).

Egyebkent nem szerencses altanositani a torokoket, mert pl. Isztanbul fenyevnyi tavolsagra van a mar emlitett Kelet-Anatoliatol, raadasul pl. a Kemal Ataturk-fele szekularizacios folyamat jo par europai allamot lepipalt (hogy ne szegeny hazanknak kelljen beszolni, ezert inkabb Olaszorszagot es Lengyelorszagot hoznam peldanak).

Remelem, sikerult hozzajarulnom ahhoz, hogy egy kicsit komplexebben lasd a vilagot.

DRM is theft

(#72) szetib válasza wnix (#61) üzenetére


szetib
tag

Igen, el kell fogadjam amit irtál, számoltam egyet a lohnspiegel-en is. Majdnem a felét elviszi az adó. 10000nél 5200 marad. Hát igen, durva számok jönnek ki. Azért én szívesebben tartoznék még így is ebbe a fizetési szektorba. Szerintem igenis jó ez e kivándorlásosdi, azt kell még összehasonlítani ahogy itthon illetve kint dolgozol. Nem tudom itthon hogyan mennyiért dolgoztok Ti, IT-sek, de szerintem jobban keresnek/élnek/öngondoskodnak a kinti magyar IT-sek. Pl pont ezért nincs annyi depressziós bunkó lehúzó barom, mint itt Mo-n. Tisztelet a kivételnek. Igenis akkor tudod meg mennyire jobb kint (vagy mennyire rosszabb itthon), ha kint élsz huzamosabb ideig. A magyarok sosem akarnak menni, mindig találnak rá okot (a környezetemben legalább is. Tisztelet a kivételnek megint). Aki pedig kint volt, hazajön, végre van összehasonlítási alapja, aztán csalódik, hogy itthon nem változott/változik semmi, tiszta rendszerváltás elötti idöszak, és visszamegy (ez a jó döntés), vagy itthon él tovább csalódottan (ez a rossz döntés), és idővel visszaszokik a magyar rendszerbe.
A kétkezi munkák között szerintem még bátran állíthatjuk, hogy van min 2x-es, de 3x-os különbség is, a szellemi munkák között is van bőven kellemes csalódás, ha már a munkamorált, a kinti lakást, utakat, ellátást is belevesszük. Ez a nem mindegy. Ja, és "ingyen" megtanulsz egy nyelvet tökéletesen. Vagy kettöt is, mert angollal is nagyon jól lehet boldogulni.

(#73) dabadab válasza ollie (#69) üzenetére


dabadab
titán

"Én -sajnos - ütköztem 90-el frontálisan (a szembejövő is annyival jött)"

Fekezes nelkul rohantatok egymasba?... Mert ha nem, akkor az kozelebb lehetett az NCAP altal alkalmazott 64 km/h-hoz.

Egyebkent igazad van abban, hogy autopalyan 100 km/h folotti sebessegnel sem kell feltetlenul meghalni vagy akar sulyosan megserulni, aztan ennek az eselye rohamosan csokken a sebesseg novekedesevel.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#74) Sipi16


Sipi16
senior tag

Így az első 50 hozzászólást átolvasva érdekes dolgokat veszek észre. Mennyibe kerül ez meg az? Akkor az átszámolva mennyi is? Na ezt nem szabad. Igen annyiba kerül, de mennyit is keresel? A magyarországi fizetésekehez persze van amibe drágább a külföld, de sajnos sok terméknél nem ezt láttam. Ez nem csak Németországra vonatkozik.

250km\h van meg akarja ölni a családját. Szálljunk már kicsit feljebb. Magyarországon inkább "balkáni" vezetési stílus uralkodik... Itt nem az a fontos, hogy milyen kocsid van. Ha látja, hogy sietsz elenged. Nem kezd el szívózni veled, mert neki 200ccm-rel nagyobb a motorja...

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#75) szetib


szetib
tag

Én úgy láttam, a kinti diákok szinte kivétel nélkül, a tanulóidőszak alatt ellátogatnak más országba, hosszabb-rövidebb időre. Anglia, Spanyolo., Svájc, Franciao. Már itt kezdődik náluk egy összehasonlítási alap, továbbá gyakori az országon belüli elvándorlás is. München-Berlin, Stuttgart-Düsseldorf...stb. Nem félnek arrébmenni, máshol élni, változtatni. Eddigi ismereteim szerint itthon max felköltöznek páran Pestre, de a nagy része inkább e tábor teljes elítélői. Még én is elköltöztem itthon pár éve Mo egyik végéböl a másikba. Nem bántam meg, habár nem lett jobb a helyzetem. A nyelvtudásomat a külföldi melónak köszönhetem, hogy itthon nem haltam éhen azt is annak köszönhetem. Volt kinti nagy szerelmem is, fizetett szabadságom, jó orvosi ellátásom, láthattam Amszterdamot, Berlint, Londont, Münchent, Svájcot....stb. Nem volt fenékig tejfel, én is a földre köptem, szitkozódtam, volt időszak amikor nagyon rosszul kerestem, még egy magyar is többet keresett itthon, de az csak 2-3hónapig. Sajnálom, hogy az eu-csatlakozás elött voltam kint, mert most már meglenne a "zöldkártyám" és tuti onnan írnék most. Vagy Svájcból.

(#76) szetib válasza Sipi16 (#74) üzenetére


szetib
tag

Tökéletesen látod.

(#77) Sipi16 válasza szetib (#76) üzenetére


Sipi16
senior tag

Szerencsére már több mint két hónapja ebben élek...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#78) szetib válasza dabadab (#71) üzenetére


szetib
tag

Tegyük hozzá, hogy a németek nem ítélnék el őket, ha nem viselkednének úgy az ő hazájukban, mint Törökországban. Az a gond, hogy a törökök NEM AKARNAK integrálódni. Ők összejárnak, egy körzetben laknak, nem tanulnak németül, nem akarnak úgy viselkedni, mint egy nyugat-európai. Pedig pont ezt kellene. Nem sok különbség van egy született német/osztrák/svéd/finn/dán/holland életfelfogása, életszínvonala között. Ehhez kellene hasonulni, nem pedig "gettósítani". Láttam tanult törököt, semmi problémája nem volt. A söpredéket utálják. Aki nem veszi észre, hogy "nem otthon van", az ne várjon szeretetet. Erre mondtam, hogy a magyarok MÉG előnyben vannak. Komolyan. Rám sose mondták, hogy Kanacke, nem ítéltek el így. De a volt jugó nemzedéket, törököket, egyéb barna bőrűeket simán. Mert ugyanúgy élnek/gondolkoznak, mint szülőhazájukban, a szegénységben. Csak itt alsóhangon 1000euróval többet költ havonta. Aki volt kint, látta a hatalmas 3-as BMW töröktársadalmat. De még Ausztriában is ugyanez dívik.
Magyarként kapsz elismerést, megbecsülést, ha észre tudod venni, hogy nem otthon vagy, és teszel valamit mondjuk a nyelvismereted fejlesztéséért. Én rengeteget nyertem ezen.

(#79) dabadab válasza szetib (#78) üzenetére


dabadab
titán

Orulok, hogy kb ujra elmondtad azt, amit en, csak joval felszinesebben.
(Egyebkent meg nem szeretnek pl. Burgenlandban magyar munkavallalo lenni, de nyilvan nem ismered azt a videket.)

DRM is theft

(#80) Bluegene


Bluegene
addikt

nem ezt kell nézni gyerekek

deákkoromban kint dolgoztam takarítóként 9 hetet, 7,5 eurós nettó órabérért, mondanom se kell havi netto 12XX eurót kaptam, összesen 2550-et nettó két hónapra

na akkor 280-282Ft volt az ájró(2006)

2550*280=714.000Ft, ebból félmillát meg is spóroltam, asszem ez mindent elmond :R asszem a heti munkaóra 33 óra volt(7*4+péntek csak 5 óra), hajh

itthon mennyit keres egy takarító? 80-90K-t? és mennyit kell érte dolgozni? :W

innentől felesleges azt nézni mi mennyibe kerül

mod: látom szetib már le is írta a valóságot, ez hogy jobban élünk mint a németek kormányzati propaganda, csodálom h ennyien bedőlnek( :W ), ellenben sz*rabb az idő és (gondolom) az ingatlanok is drágábbak, és a németek is hűvősebbek/unalmasabbak kicsit, meg magyarként németül beszélni folyton fárasztó(zavaró), még akkor is ha nagyon profi vagy

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#81) Bluegene válasza Bluegene (#80) üzenetére


Bluegene
addikt

jah a cigi 2X annyi, dohányosok hátrányban(4-5 euró között lehet, szal egy ezres) ;)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#82) Bluegene válasza Bluegene (#80) üzenetére


Bluegene
addikt

nicht ärgern, nur wundern ;)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#83) dabadab válasza Bluegene (#80) üzenetére


dabadab
titán

"látom szetib már le is írta a valóságot, ez hogy jobban élünk mint a németek kormányzati propaganda"

:F ???

Milyen kormanyzati propagandarol beszelsz?... Ezt csak a logoutos bejegyzes iroja mondta, raadasul o is meglehetosen ironikus ellel.

(Egyebkent ha elnel kinn huzamosabb ideig, akkor azert latnad, hogy az az 1200 EUR nem egy nagy durranas, abbol az atlag dolgozo nem takarit meg semmit es meglehetosen szereny korulmenyek kozott el. Ja, es a szamaid alapjan 38 oras munkahet jon ki.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#84) ollie válasza Bluegene (#80) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A cikkírón kívűl ki "sugallja" azt, hogy jobban élünk mint a németek? Érdekelne.

***

(#85) Bluegene válasza ollie (#84) üzenetére


Bluegene
addikt

volt valami ilyesmi régebben, valamelyik párt ezt hangoztatta, és ez elraktározódik az emberek agyában/tudatalattijában

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#86) deicide válasza God Vazzeg (#22) üzenetére


deicide
veterán

én 1200km majd 6 óra alvás és újra 1200km-t vezettem végig 110-120-as tempóban, de nem aludtam el (mondjuk a 250et kipróbálni sem tudnám,mennyire tart ébren)...viszont 5.9 lett a 2400km átlagfogyasztása egy 1.6-os benzines F astrával...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#87) fordfairlane válasza Bluegene (#85) üzenetére


fordfairlane
veterán

"Rosszabbul / jobban élünk, mint négy éve!"

Négy éve nem egyenlő németek. :DDD

x gon' give it to ya

(#88) Bluegene válasza fordfairlane (#87) üzenetére


Bluegene
addikt

nem, nem volt valami ilyesmi, talán Megyesi aranyköpése volt :D

jó mind1, én tudom hogy nem élünk jobban mint a németek, kipróbáltam, sőt meg se közelítjük, elég csak megnézni az ottani tisztaságot, kereseteket, arcokat(ott egy 80 éves úgy fest mint itthon egy 60éves), és szerintem ott nincsenek olyan szivatások h 5X annyiért csinálják az autópályát mint amennyiért lehetne, meg öszödi beszéd, meg h a kisebbségeket előbbre tartják mint a magyart a saját hazájában, meg irtó magas adók, meg tisztességes munka meg nem becsülése/gengsztermunka honorálása, nah mind1 ne politizáljunk ;]

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#89) fordfairlane válasza Bluegene (#88) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem emlékszem ilyenre, de elég nagy marhaság ez a kijelentés.

x gon' give it to ya

(#90) ollie válasza dabadab (#73) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, fékezés nélkül történt, nem lehetett előre látni a dolgot, 1-2mp alatt játszódott le.

Bluegene: senki sem mondta, hogy jobban élünk, mint a németek.

[ Szerkesztve ]

***

(#91) Bluegene


Bluegene
addikt

egyébként onnan nézve Magyarország egy kis hátsó udvar, úgy ahogy minekünk Bosznia/Moldávia, Bulgária, Üzbegisztán...stb

valahol igazuk is van, elég rendetlen ország Magyarország

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#92) Polllen


Polllen
nagyúr

Volt szerencsém nekem is két hónapot dolgozni Németo.-ban, mint gyakornok. Göttingenben voltam és a megélhetés költségei kb ugyanarra jött ki, mint most albérletben Bp-n produkálok. A jövedelmek pedig nem csak egy picivel magasabbak.

Hogy ne csak dójcslánd legyen:

Nagyon kedves barátném 2 hete kiköltözött Angliába lesz ami lesz alapon, mert megelégelte, hogy média asszisztensként 90 nettót kap egy neves lapnál. Tegnap óta egy 5 csillagos hotelben dolgozik recepciósként. Ha jól tudom, minimálbért kap, 1200 font, 6x8 óra munkával. Egyelőre csak számolgatott, de durván havi 100e forintot tud megspórolni, úgy, hogy nem veri fogához a garast. (Buli, mozi, színház stb...) Hosszú távon nem ezt szeretné csinálni, de egyelőre tökéletesen megteszi...

Itthoni viszonylatban nem keresek rosszul, de még az én pofám is leszakad ettől...

Persze van olyan ismerősöm is sajnos, akinek nem jött be és alig tudott hazajönni, vagy még azért próbálkozik odakint...(mondjuk ők nem beszélik az adott ország nyelvét)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#93) Bluegene válasza Polllen (#92) üzenetére


Bluegene
addikt

Egyelőre csak számolgatott, de durván havi 100e forintot tud megspórolni, úgy, hogy nem veri fogához a garastigen Anglia rohadt drága hely, nem csoda ha 400K-s fizujából csak 100K-t tud félrerakni, németbe én ugyan "csak" 350K-t kaptam de 250K-t tettem zsebre, mert olcsók a dolgok(lentebbi hsz), kipróbáltam Angliát is nem jött be :(, és heti 33 órát dolgoztam, ő pedig 6X8= 48-at, ejj dójcsland besser :K

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#94) Polllen válasza Bluegene (#93) üzenetére


Polllen
nagyúr

Németo nekem is szimpatikusabb, de azért a mondatot még ízlelgessük kicsit...

Normálisan élsz és 100k-t spórolsz...aham, had ne mondjam milyen viszonyban van a nettóm ezzel a 100k-val... :(((

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#95) Bluegene válasza Polllen (#94) üzenetére


Bluegene
addikt

legjobb sztem Ausztria! Szép is közel is van, jól lehet keresni, hétvégére hazaruccanni ;)

mondjuk elég Klagenfurtig elmenni, én komolyan azt fogom csinálni, síszezonban ott meló 4-5 hónapig, azt nyáron pihenek, és pénzbe ugyanott vagyok(sőt) mint aki itthon kiköpi a tudejét nettó 100K-ért ;]

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#96) dabadab válasza Polllen (#92) üzenetére


dabadab
titán

"minimálbért kap [...] de durván havi 100e forintot tud megspórolni, úgy, hogy nem veri fogához a garast"

Igazan nem akarok itt a mindenfele almokba beleronditani, de minimalberbol soha, semelyik orszagban nem raknak felre a jomunkasemberek, foleg nem ugy, hogy "nem veri a fogahoz a garast".

DRM is theft

(#97) Polllen válasza dabadab (#96) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én sem az övébe, de úgy számolj, hogy fiatal csajóca, teljesen mások az igényei, mint egy családos jómunkásembernek...Albit fizet közösen egy másik bambinával, bérlet, kaja, szórakozás+egyéb.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#98) Bluegene válasza Bluegene (#95) üzenetére


Bluegene
addikt

keresel pincérként/londínerként havi 1500-1800 ájrót borravalóval, vagy mosogatóként 1000-1200-zat ez havi 300-450K, kint vagy novembertől február végéig szvsz máris megvan bőven az éves kenyér, itthon meg elvállalsz valami lightos 6 órás melót h ne unatkozz vagy döglesz, vagy elvégzel vmi tanfolyamot

a nyugdíjbiztosítást elintézed kint, tehát tatikorodban Austriából kapsz nyugdíjat szvsz(én vhogy jobban megbízok egy Bank Austriában mint vmi ÁB egonban), és adózol itthon is mert amit itthon elköltesz fizetsz jó sok áfát

Balatonon a lángossütők is ezt csinálják, ők vidéki emberek nyáron 3 hónapot güriznek, megállás nélkül, de jól megszedik magukat és elvannak a maradék időre sztem, szezonmunkások

viszont ez nem egy karrier, tehát előrelépni nem fogsz

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#99) Bluegene válasza dabadab (#96) üzenetére


Bluegene
addikt

nézd németben 800 ájró a minimálbér(nem ilyen egyszerű, mert más a takarítók, pincérek diplomások minimálbére), de 200K-ból el lehet lenni, hisz olvashattuk sok minden olcsóbb kint, tudomásul kell venni h egy ottani minimálbérből élő török többet költhet mint ithhon egy jól "kereső" szakember, tetszik nem tetszik

egyébként sincs igazad mert, mert Svájcban, Luxemburgban, Norvégiában vagy az Emirátusokban szívesen dolgoznál te minimálbérért ;] , de még németbe se rossz ;) :Y

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#100) dabadab válasza Polllen (#97) üzenetére


dabadab
titán

Eppen ezert nem is szerencses azt osszehasonlitasi alapnak venni, hogy mit tud osszesporolni ugy, hogy egy ciposdobozban lakik egy tocas kozepen, de tenyleg.
Azok, akik tenyleg normalis eletet elnek odakint, mar joval arnyaltabb kepet festenek a kulfoldi munkavallalasrol.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.