Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#174) Kobe válasza dabadab (#173) üzenetére


Kobe
veterán

a legtöbben akik kimennek, nem az 1-2 centivel nagyobb tvért teszik, mint írtam, sajnos eljutottunk oda hogy vannak olyanok, akiknek ennél sokkal több forog kockán. Teszem azt, apuci-anyuci nem tud házat-lakást venni neki, és nem akar 30-35 éves korában is albérletben élni vagy 50 éves koráig nyögni a lakásrészleteket....mert szerintem nem ennek ellene lennie a hazai kilátásoknak, vagy szerinted igen ?

"Egyebkent meg elszomorit az, hogy mar megint eljutottunk oda, hogy a pénztarca a legfontosabb. Nem az." Mint írtam, a külföldön szerencsét próbálók jórésze kilátástalanság miatt, vagy egzisztencia teremtés okán került külföldre. Ez nem jelenti azt hogy nem szereti a családot, csak mint említett példa, nem a nagyszülőknél csövezve szeretné nevelgetni az onokát az illető mert nincs pénz saját lakásra - kocsira, vagy mert nem akarja a 30-50 közötti lakástörlesztést évtizedekig fizetni a magyar "sztárfizetésből". Tudom, ezek anyagi javak, ami ellen szónokoltál, de az ember már csak olyan, hogy szereti ha van neki is az, ami az átlagnak. De hogy már egy családbarátibb példával is hozzájáruljak, több esetben is hallottam olyanról aki azért vállalt külföldi kiküldetést, hogy az esküvőre összespóroljon, mert hazai viszonylatban azt sem tudták volna belátható időn belül megtenni.
:F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.