Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#171) Kobe válasza fordfairlane (#169) üzenetére


Kobe
veterán

Globalizáció. Nemzetek felettiség. Csak 2 kifejezés arra, ami teljesen ellehetetleníti és idővel feleslegessé teszi a mélymagyar, "há me magyarok vagyunk, azé" típusú gondolkodást. Az állampolgárból szép lassan világpolgár lesz. A magyar meg "eu-citizen". Ezt fel lehetett volna tartani azzal, ha például nem lépünk be az EU-ba, és akkor mehetne még egy darabig az odamondás, de így, hogy mi választottuk, felesleges ezen fanyalogni. Mint mondtam, a mostani magyar helyzet amúgy sem épp olyan, hogy a magyarságról kéne elmélkedni, mert szerintem sokkal több forog kockán. Nem, nem 1-2 tucat ember érzelmi hovatartozása, vannak akik szószerint a megélhetés miatt menekültek el innét. Többek között szüleim is ilyen indíttatásból voltak kénytelenek évtizedes barátságokat-rokoni kapcsolatokat félretenni, mert szerették volna, ha nyugdíjas korukban nem a többi kisnyugdíjassal számolgatják majd, hogy kijön-e azon a héten a csirkefarhát ára. Nekik megért 5 évet.

Továbbra is fenntartom, aki fiatal, menjen, lásson világot, én is így fogok tenni. Aki öreg az meg már látta eleget ezt a vidéket, ha van lehetőség, had menjen. Középkorú családalapításban ezerrel benne levő egyének megszívták ilyen szempontból, én sem mennék ki kisgyerekkel, stb, de nekik talán még lehet esélyük arra, hogy itthon is érvényesüljenek. Egy pályakezdő fiatalról, aki nap mint kezdő pozíciókba több éves szakmai gyakorlattal találkozik, mint átlagos elvárással, nem hiszem, hogy egyhamar összetudna szedni kocsit-lakást, egzisztenciát tudna teremteni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.