Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A tíz százalékkal jobb minőségű gázolaj, az hogy jött ki? :F ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

Értelmetlen cikk. Minek került a címoldalra?

***

(#3) God Vazzeg válasza philoxenia (#1) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Sokkal jobb a gázolajuk, érezhetően jobban megy az autó, kevesebbet eszik belőle, és nem kopog. Tapasztalat :U

(#4) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Mondjuk én kisbabával a hátsó ülésen, BMW ide vagy oda nem mennék ennyire...de te tudod.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#5) bacsis


bacsis
Közösségépítő

hmmm érdekes...
köszönjük :R

(#6) Demolator


Demolator
tag

Amikor 2 hetet kint voltam Düsseldorfba meg Köln-be én is ugyenezt tapasztaltam és azóta fontolgatom hogy kiköltözök... minden jobb kint minden.... főleg az utak :D

A reklám helye

(#7) mutyi


mutyi
őstag

Nekem tetszett a cikk, kicsit rávilágítja az embert bizonyos témára.
Keveset keresünk,azt is drágán költhetjük el itthon.

(#8) Demolator


Demolator
tag

Ja igen és ha kapnék kint munkát a szakmámba akkor ott kb 6-7x ennyit keresnék... szal nem lenne hülyeség csak az a baj ottknit csak 1 külföldi vagy 1 bevándorló mint a törökök... :(

A reklám helye

(#9) Demolator


Demolator
tag

Viszont holandia nagyon nem jött be, főleg Amsterdam az nagyon koszos meg az a biciklis mennyiség ami ott van már hényingerem volt a sok bringától na oda nem mennék...

A reklám helye

(#10) Fanyuvo


Fanyuvo
tag

A szaguldozast en is felelotlensegnek tartom. Nem csak te halsz meg. Az arak meg erdekesek.

(#11) Thunderzolee

Sztem is jó összehasonlítósdi.
Szeretem az ilyen "teszteket". :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12) Demolator


Demolator
tag

"Száguldozás" : autópályán egyenesbe nem lesz semmi baj belőle - nemtom mit kell it "felelőtlen" meg ilyenekkel dobálózni, gondolom nem városba csinálta nem? ha nekem lenne olyan verdám ami megy 250-et én is mennék annyit :D na meg gyorsabban is hazaérsz...

A reklám helye

(#13) mahatma válasza Thunderzolee (#11) üzenetére


mahatma
aktív tag

Nagyon kis szegmens van kiragadva az összehasonlításoknál. Messzemenő következtetéseket én nem vonnék le belőle, de amúgy elgondolkodtató és érdekes.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#14) Demolator válasza mahatma (#13) üzenetére


Demolator
tag

Ehhez csak annyit hogy még az adók is alacsonyabbak... innentől meg sztem no comment...

[ Szerkesztve ]

A reklám helye

(#15) Sir Riccio válasza Demolator (#12) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Amikor ott a feleséged és a kisgyerek a kocsiban...kb. annyi eszed is van már ne haragudj. Mentél már 250km/h-val?Mert ha igen akkor azt is tudod, hogy ilyen sebességnél akkora a lassulás egy esetleges ütközésnél, hogy teljesen mindegy milyen biztonságos autóban ülsz úgyis meghalsz(vannak kivételek de nem arra kell játszani, hogy majd ezek közé tartozol mert annak könnyen rossz vége lehet). Arról nem beszélve, hogy egyszerűen nincs időd elkerülni az ütközést.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#16) SP!T válasza Sir Riccio (#15) üzenetére


SP!T
addikt

Ha 20-al koccansz az is szerencsétlenül jöhet a gyerek szempontjából tehát... Annyival meg nyilván nem megy az autópályán. Na de hogy 100 vagy 240km/h már teljesen mindegy.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#17) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az autópályás száguldozós kommenteket : OK hogy gyorsan ment, de a németeknél ez elég erősen megszokott, és ott nincs is korlátozás az autópályán... Szóval ott nem érsz utol a belső sávban 100-al utazókat.

Amúgy meg miért lenne értelmetlen a cikk? Elég durva árkülönbségek vannak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) Sir Riccio válasza SP!T (#16) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Érdekes meglátás...biztosan a kocsiban ülő felnőttek, és egy esetleges másik autóval történő ütközés szempontjából is mindegy.(könnyen találkozhatsz veled egy irányban haladókkal is)
Amúgy a kisgyerek szempontjából sem mindegy...legalább is szerintem nem.

Amúgy a különbségek tényleg durvák...az informatikában is hasonlóak ahogy az eBay-t nézegettem.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#19) fotel válasza Demolator (#14) üzenetére


fotel
aktív tag

Viszont ahol én élek ott egy 40nm-es albérlet 500€ rezsivel. Pécs méretű városban. Egy lakás 100-150e €, egy ház zsebkendőnyi telken 500e €. Esélytelen.

Egyébként az élelmiszerekből vna azonos árú mint itthon, csak azok minősége szar. Jellemző, hgoy ami itthon sima 1,5-ös tejként ízlik, annak ott a 3,8-as Biotej a megfelelője. Ha jó minőségű kaját akarsz venni (azaz azt a minőséget, amit pl a Corában megtalálsz) akkor durván másfélszeres árakkal kell számolnod.

Tartós cikkek általában ugyanannyik vagy olcsóbbak, autók meg pláne. Sajnos ez van. Bevásárolni érdemes, kitelepülni szerintem csak ezért nem.

(#20) fotel válasza hcl (#17) üzenetére


fotel
aktív tag

Csak kamiont (lengyelt vagy hollandot) érsz utol, volt helyzet, ahol a C-merci fékje is már gyengének hatott. Ha 220-al tolod és kijön eléd egy nagyobb kanyarívben akkor bizony satuzni kell... Viszont a baleset kevesebb, mert a többség úrvezető, lehúzódnak, elengednek, fel vannak készülve arra, hogy valaki bedurrantotta az utánégetőt és halad tempósan.

(#21) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ami meglepő volt, hogy a kutyák nem a kertben, hanem a lakásban vannak

Szegény kutyák.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22) God Vazzeg válasza Sir Riccio (#15) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Teljesen megszokott kint a 200-250km/h, nem kirívó, és ott van vezetési morál, ha villantasz, lehúzódnak rögtön. Másrészt ilyen hosszú útnál nem mindegy hogy 150 vagy 250 a sebesség, sokat számít időben is, és egyébként is. Értsd: 150-nél elalszol. Amúgy is ütközésnél szinte már mindegy a gyerek szempontjából. Mondjuk a BMW sokat számít mint márka, elég jók a töréstesztjeik :K

De ez itt OFF szerintem :U

(#23) bigz


bigz
tag

Bristol is olcso, habar otthoni berek mellett nyilvan lehetetlen lenne itt elni - a szolgaltatasok altalaban dragak. Van azonban par eleg meghatarozo dolog, ami nem annyival vagy egyaltalan nem kerul tobbe, es az elso, ideiglenes munkam soran egy raktar melyen is kb 900 fontot kerestem havonta (netto), mig otthon kb 500 fontot (szinten netto) egy marketinges allasban egy egesz jol fizeto multinal. A vicc az, hogy raktaros melohoz meg angolul sem kellett volna tudnom.
250 km/h - szerintem egyedul, vagy valaki massal, igazabol mindegy. Nem csak azert tanulsz meg jol vezetni, hogy te ne kovess el hibat az uton, hanem hogy elkeruld azokat a baleseteket, amiket masok hibaja okozhat. Ekkora sebessegnel erre eselyt sem adsz maganak, illetve annak, aki meg nalad is kiszolgaltatottabb: akinek nekicsapodsz, aki melletted ul, aki hazavar.

I <3 Razer Mantis Control.

(#24) ollie válasza SP!T (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem mindegy. 100-nál még túl lehet élni egy ütközést, 240-nél csodákoznék.

***

(#25) dni


dni
őstag

Jó autó, jó söfőr, kis kockázat! 140-nél Én is szinte elalszom, főleg tempomattal. De mióta volt egy balesetem úgy hogy többen is ültünk az autóban, (nem álltak meg egy stop táblánál, esélyem sem volt megállni) óvatosabb vok.

[ Szerkesztve ]

(#26) Demolator válasza fotel (#19) üzenetére


Demolator
tag

Viszont ahol én élek ott egy 40nm-es albérlet 500€ rezsivel. Pécs méretű városban. Egy lakás 100-150e €, egy ház zsebkendőnyi telken 500e € -
ez teljesen igaz monjuk Kölnbe 500 euróért már kb bő 70nm-es lakást bérelsz ami elegendő azért és hozzátenném azt is hogy itt Székesfehérváron panelba is van albérlet 100.000Ft-ért ami majdnem 500euró csak az a nem meindegy hogy itthon 500-700 eúrót keresel kint meg 4-5000-et amiből meg már tellik az 500 eurós albira sztem :D

A reklám helye

(#27) SP!T válasza ollie (#24) üzenetére


SP!T
addikt

A gyerek szempontjából értettem, mivel az illető azt taglalta.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#28) Hunter2 válasza Demolator (#26) üzenetére


Hunter2
addikt

milyen állás az amivel 4-5000 eurot lehet keresni?Mennyi most németországban a minimálbér? (ha van ilyen)

(#29) Demolator válasza Hunter2 (#28) üzenetére


Demolator
tag

Pontosan nem akarok reklámozni de IT-s munka... de ha még 2500-3000 eurós béred van abból is el lehet éldegélni és hozzátenném hogy ha kint nincs meg a havi 800-eród egyedülállóként akkor már jogosult vagy szociális segélyre... ha családos vagy ez az összeg olyan 1200-1300 euró körül van ha jól tudom...

A reklám helye

(#30) Demolator válasza Hunter2 (#28) üzenetére


Demolator
tag

amúgy meg minimálbér nincs kint mert nagyon eltérő és munkafüggő de állami javasolt órabér az 7,5 euró ebből már kiszámíhító hogy kb 1000 euróra akarják behatárolni a minimálbért de mivel sok olyan munkavállaló van aki még 3,5 euróért is dolgozik óránként ez nem teljesn jön be ... persze a 4-5000 az Brutto

A reklám helye

(#31) knifemaster válasza Hunter2 (#28) üzenetére


knifemaster
tag

4-5000 ajrót kb mérnökök keresnek meg középvezetők.Legalább is gyártás termelés terén,egy olyan kis cégnél mint az Audi.

De akkor már én is írok,most van időm.
Inglostadt..iparváros ,világviszonylatban itt jut a legtöbb autó egy személyre.Buszt 4-et ha láttam naponta.Ott kint sem filléres dolog a fenttartása a kocsinak.
Ruházat... olcsó...de mondjuk úgy hogy az ottai kínai piac kínálata az.
Tartós/napi fogyasztási cikkek ára összességében nézve egyforma,a minőség ott is drága.
Főleg ha egészségesen akarsz táplálkozni.
A sör olcsóbb kicsit vagy nagyon,ellenben ásványvízzel készül.
Ingolstadttól 20km-re kisfaluban volt a szállás."Kisbolt" ott is árak pár centtel drágábbak a városi áraknál tartós/napi fogy. cikkeknél.
Beülsz a kocsmába egy lecsós szelet amit cigánypecsnyeként nyomatnak,~8 ajró.1 korsó sör ~2 ajró.Az adag korrekt és elégséges.
Annyi előnye van egy német bevásárlásnak,hogy olyat is vehetsz amit itthon nem,vagy új dolgokat ismerhetsz meg.Egyébiránt én csak az akciós termékekre merem azt mondani ,hogy megéri.

Kiegészítés: Bérből fizetésből élő ottani szakember fizikai melós,most fizette ki a lánya esküvőjét.
Átszámítva cirka 3 misi...itthon ilyet ki hol hogyan ?:D

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#32) #53246592


#53246592
törölt tag

tudom, nem szep dolog, de:

BMW 530D automata ( 2004-es, E60-as )

jobban elsz mint _sok_ nemet...

(#33) Demolator válasza #53246592 (#32) üzenetére


Demolator
tag

Ez sajnos igaz pedíg mindenkinek ez lehetne a minimum ... és mindenki boldog lenne és utópia és a többi stb....

A reklám helye

(#34) glutamin válasza #53246592 (#32) üzenetére


glutamin
őstag

Nekem erről az ugrott be, hogy az igazán csóróknak elég macerás ez a külföldi bevásárlás (vagyis nem mennek sehovaa, hanem marad a Tesco meg társaik meg kínai piac). Sok embernek nincs egyszerre több százezer Ft-ja egy ilyen jellegű bevásárláshoz. Sajnos nagyon sokan élnek hónapról hónapra és ezen emberek száma nemhogy csökken, hanem inkbb nő.

De mindezektől függetlenül valóban elgondolkodtató.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#35) glutamin válasza Demolator (#8) üzenetére


glutamin
őstag

MIlyen munkából élsz ha nem titok? Én, ahogy nézegettem a kinti fizukat... A versenyszférában (főleg mérneöki vonalon) már a 3-4x-es külnbségek se nagyon vannak.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#36) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Te jo Isten, ezt te most tenyleg komolyan gondolod?
Nagyon el lehetsz tevedve ember... :(

(#37) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Na jo bocsi ez most csak egy nem titkoltan provokativ es idegtepo kerdes volt, legkozelebb mellozom az ilyeneket. :DD

(#38) lúzer válasza ollie (#2) üzenetére


lúzer
veterán

Miért lenne az?
Nem kell elhinni hogy itt milyen k. jó nekünk.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#39) fotel válasza Demolator (#26) üzenetére


fotel
aktív tag

Fehérváron egy 100e-es panel nem 40nm azért.

Egyébként kereshetsz 4000€-t, adó után abból pont 2000 lesz :)

(#40) fotel válasza Hunter2 (#28) üzenetére


fotel
aktív tag

Ágazati minimálbérek vannak, amit szakszervezetek harcolnak ki. Nem lehet összevetni.

(#41) glutamin


glutamin
őstag

Az tény, hogy aki határ közelében lakik, annak érdemes átruccania akár már Ausztriába is ezt azt vásárolni.

A termékek minőségével kapcsolatban. Én tavaly Sapnolyországban nézegettem az árakat élelmiszerboltban. Ott jellemzően a hazai termékek voltak relative olcsóak, de az úgynevezett világmárkár drágábbak voltak mint nálunk. A hús pl irtózat áron ment. Tengeri herkenytűk valmivel olcsóbban mint itt.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#42) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Kiló kenyér mennyi? Hazai vetületben ez a fontos, nem a citromsárga babakocsi.

(#43) glutamin válasza Crystalheart (#42) üzenetére


glutamin
őstag

Nyilván, akinek ennyire konkrét termékek iránti igényei vannak Magyarosrszágon, annak nem a napi megélhetés a legfőbb gondja. Annak viszont, akinek hónap végére elfogy a pénze, az nem nagyon szokott külföldre járni vásárolni.

Lichtenstein rendszámot sem Suzukin látunk, hanem inkább felsőkategóriás autókon.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#44) lorenzen válasza Crystalheart (#42) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Egy 750 grammos Puszta Brot nevű kenyér 1.09 euró. Ez egy magyaros fehér kenyér. Hiba drágább a magyar áraknál, ezt még a harmadik napon is jóízűen lehet megenni.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#45) ollie


ollie
MODERÁTOR

Egy szolgáltatás összehasonlítást kérnék. Mennyibe kerül a fordrász, a fogászat, mondjuk egy festés, a kocsi javíttatása és még sorolhatnám.

***

(#46) lorenzen válasza ollie (#24) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Gondolj bele, hogy országúton százas tempóval hajtva, frontálisan ütközik valaki a szembejövőnek, szinte esélytelen a túlélésre.
Ha 120-al, ráfut az autópályán, az előtte haladóra, vagy csak fékezés közben a szalagkorlátra tolja az autóját, hogy elkerülje a ütközést, jó eséllyel komolyabb sérülés nélkül ússza meg a dolgot.
Nincs az a betonfalnak ütközésszerű lassulás.
200 fölött vezetve, veszélyesek az előtted előzni kezdő autók, és gondolkodás nélkül váltanak sávot. De egy ilyen balesetben is van még esély életben maradni. Ez sem betonfal jellegű lassulás.

Az pálya veszélyes szakaszain van sebesség korlátozás. Van ahol 60-80 a megengedett legnagyobb sebesség.(pl.: Alpok)
A halálos veszedelmet, az ámokfutók jelentik. Felhajtanak a pályára, menetiránnyal szemben.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#47) lorenzen válasza ollie (#45) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Többszörösébe a magyar áraknak.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#48) dew28 válasza lorenzen (#44) üzenetére


dew28
aktív tag

hozzatennem, hogy ott az atlag kenyer allaga olyan, mint itthon a kalacs..

Kinder: 7 literrel jártam meg az erős 3000 km-t
ez ugye eliras?

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#49) sasa311 válasza dew28 (#48) üzenetére


sasa311
veterán

Nem elírás, ha nem tolod neki 180 felett akkor még 6,5-re is le lehet nyomni - persze csak_sztrádán, országúton esélytelen, városba meg 10 alatt tartani esélytelen :)

Én Csopakot jártam meg 8L-el úgy, hogy Bp (17) - Csopak - helyi közlekedés - Bp (17) útvonalon 310 km, amiből csak ~150 sztráda.
Szintén 530D automata.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#50) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Tényleg érdekes... Tervezek kiruccanni én is, bár engem inkább elektronikai cuccok mozgatnak, de amint meglesz a keret, go. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.