Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ricardo


Ricardo
félisten

Régebbi processzor, "gyengébb" kijelző a sima verziókban. Eddig nem volt ez jellemző a gyártóra.
Nem tudom mennyire jó ez az irány, de az idő megválaszolja. Ha kellően súlyozzák árban is az eltéréseket, akkor akár még jól is elsülhet.

(#2) Maxxy10 válasza Ricardo (#1) üzenetére


Maxxy10
addikt

Azért legalább egy 90hz kijelzőt illene bele rakni.

(#3) Ricardo válasza Maxxy10 (#2) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezért írtam hogy ha kellően súlyozák árban. Ha elég "olcsó" lesz a legalapabb verzió, akkor elérnek vele egy olyan réteget is, akiket eddig nem. Gondlolom ez a cél, hiszen az Apple is mozdula szolgáltatások felé, így az eddiginél is fontosabb, hogy minél több embert húzzon be a saját ökoszisztémába.

(#4) Damos válasza Ricardo (#1) üzenetére


Damos
tag

olcsóbb =/= gyengébb

Az LTPS technológiával készült panel minden, csak nem gagyi.

Az A15 SoC meghagyásáról a sima modellekben pedig már elég sok cikk foglalkozott, kényszerhelyzet.

(#5) nozs23 válasza Ricardo (#1) üzenetére


nozs23
addikt

Eddig is jobbak voltak a csucsmodellek kijelzoi. Par evig gyengebb felbontasu LCD-k voltak az alapmodellekben (XR, 11). 12-vel jottek kozel egy szintre, de akkor is fenyerosebb volt a Pro. 13-nal megint elhuzott a Pro a ProMotion-el. Tehat nincs itt semmi ujdonsag, csak annyi, hogy 22-ben mar ciki a 90hz.
A chiprol mar regota tudjuk, hogy marad a base modellekben, szerintem ez annyira nem gaz, mert igyis sokkal jobb, mint amit a konkurencia kinal. A pletykak szerint viszont a RAM meg lesz tolva 6GB-ra az alapmodelleknel is.

(#6) janeszgol válasza nozs23 (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem az Apple megint okosat lépett. Annó dilemma volt a iSE-k esetében, de ott is okosan lépett (régi kinézet, kijelző, új kamera, SoC).
Itt pedig a két olcsóbb telefon esetén "régebbi" SoC (ami még mindig csúcs, és a konkurenciánál minden tekintetben jobb), de új kijelző, kibővített Ram memória.

Az Apple az, aki gondolkodik is és tudja, hogyan tegye eladhatóvá, vonzóvá a termékeit.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) Wesiz


Wesiz
tag

a sima 14-es miben fog újulni? régebbi processzor és ahogy látom régebbi design, miben lesz ez más a sima 13-tól?

(#8) nozs23 válasza Wesiz (#7) üzenetére


nozs23
addikt

Tippre:
+ 2GB Ram
Kamera update: megkapja a 13 Pro jobb/fényerősebb főkameráját és ultra-wide kameráját
Új szoftveres képességek, ezeket általában nem szoktuk ismerni a bemutatóig

És pont. Nem az lesz az év legizgalmasabb modellje, ez tuti.

(#9) LosBlancosRM válasza nozs23 (#8) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

De a fUnboyok ennek is felállva fognak tapsikolni. :D

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#10) nozs23 válasza LosBlancosRM (#9) üzenetére


nozs23
addikt

Te majd jössz helyretenni mindenkit, hogy az Androidnál nincs jobb aztán a milliárdnyi birka mégis a saját maga ellensége marad. :( :(

(#11) janeszgol válasza LosBlancosRM (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Te balszerencsés ember vagy. iPhone-t vettél, aminek a billentyűzete a legbénább, plusz akadnak olyan funkciók, amiket meg kell szokni. (Vagy azok hiányát kell megszokni.)
Samsung: 2013 óta vacak térerő. Az S9 óta vacak akkuidő.

Egyszer újra vehetnél valami igazi rendben lévő márkát. Ja a Huawei-ről lecsúsztál. Akkor valami másodlagost (Xiaomi, Realme, Sony). :)
Peace.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) Ricardo válasza Damos (#4) üzenetére


Ricardo
félisten

"olcsóbb =/= gyengébb"
Nem véletlenül olcsóbb.

"Az LTPS technológiával készült panel minden, csak nem gagyi."
Senki nem is mondta hogy gagyi lenne. Attól hogy valamiből készül egy jobb verzió, nem lesz a régi gagyi.

A 300 lóerős autó is gyengébb mint az 500 lóerős, de ettől a ténytől a 300 lóerős darab sem lesz gyenge.

"Az A15 SoC meghagyásáról a sima modellekben pedig már elég sok cikk foglalkozott, kényszerhelyzet."

Az oka tudható, de nem változtat a tényen. Az alap verzió régebbi vasat kap. Kijelzőben és processzorban is. Aztán máajd még kiderül miben lesz még "kevesebb a pro verziónál. Nincs ezzel semmi gond, amíg ez az árán is látszik.

(#13) janeszgol válasza Ricardo (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem az árán annyira nem fog látszódni. Szerintem 350-es nyitóáron az A15-tel szerelt iPhone 14 fejlesztett kamerákkal, 6 GB memóriával jó ajánlat lenne.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) Damos válasza Ricardo (#12) üzenetére


Damos
tag

"Nem véletlenül olcsóbb"

"A 300 lóerős autó is gyengébb mint az 500 lóerős, de ettől a ténytől a 300 lóerős darab sem lesz gyenge."

Ok. :DD

janeszgol 350-es nyitóáron? Melyik univerzumban? :)

(#15) Ricardo válasza janeszgol (#13) üzenetére


Ricardo
félisten

Majd kiderül. Olcsó egyik sem lesz az biztos. Én leginkább arra vagyok kíváncsi egymáshoz kiéest hogy lesznek árazva.

(#16) janeszgol válasza Damos (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

A sima 14-esről írtam. Mivel Ricardo arról beszélt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#17) Damos válasza janeszgol (#16) üzenetére


Damos
tag

Én is.

(#18) janeszgol válasza Damos (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerinted a sima 14 drágább lesz, mint 350k? Ott van felette a 14 Pro és Pro Max.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#19) Damos válasza janeszgol (#18) üzenetére


Damos
tag

Te sem gondolod komolyan, hogy ugyanolyan áron nyit, mint tavaly a 13.

(#20) janeszgol válasza Damos (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

De. :)
De ez csak egy gondolat, pontosabbat az Apple tud.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) roli543


roli543
őstag

ha nem csal az emlékezetem, a 12-13 között nem volt áremelés, csak a mi forintunk a szar

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#22) Damos válasza janeszgol (#20) üzenetére


Damos
tag

Nem az Apple szabályozza a HUF árfolyamot, az inflációt.

(#23) juuzer válasza Ricardo (#1) üzenetére


juuzer
addikt

Még a régebbi processzor is bőven elegendő lesz szerintem egy évig, hogy a Snapdragont maga mögött tartsa. Főleg, hogy az látszik, nem bírják kellően kicsi hőtermeléssel kihozni mostanság a nagy teljesítményt a Snapdragonokból. 810-es széria ptsd-m van.

Vamos a la playa.

(#24) janeszgol válasza Damos (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

A cégek nem piaci áron devizáznak.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) Damos válasza janeszgol (#24) üzenetére


Damos
tag

Látom nem érted. Akkor is drágább lesz a 14 az EU piacon a 13-nál, ha az Apple nem emel árat.

(#26) #95462144 válasza Damos (#25) üzenetére


#95462144
törölt tag

Nem hinném, hogy drágább lenne sőt a várható komponensek alapján szerintem kizárt, de majd kiderül. Eddig eleve az Euro USD árfolyam 1:1-ben volt átszámolva. A 350 simán lehet reális, de majd kiderül senki nem tud még semmit.

(#27) weberzolee válasza Damos (#19) üzenetére


weberzolee
aktív tag

ha a SOC / kijelző nem fejlődik akkor szerintem a sima 14 nyit a 13 mini árán ($700) és a 14 max a sima 13 árán ($800). ha árat emelnek és / vagy a 13 -mat nem vezetik ki akkor nem lesz ember aki megvegye a 14 -et a +2GB RAM -ért. Elég sok a lehetőség...

2021 2022
iPhone 11 $500 => iPhone 12 mini $500
iPhone 12 mini $600 => iPhone 12 $600
iPhone 12 $700
iPhone 13 mini $700 => iPhone 14 $700
iPhone 13 $800 => iPhone 14 max $800

VAGY

2021 2022
iPhone 11 $500 => iPhone 12 mini $500
iPhone 12 mini $600 => iPhone 12 $600
iPhone 12 $700 => iPhone 13 mini $600
iPhone 13 mini $700 => iPhone 14 $700
iPhone 13 $800 => iPhone 14 max $800

VAGY árat emelnek, bár ez a jelenlegi gazdasági körülmények között nem genyó húzás lenne...

2021 2022
iPhone 11 $500 => iPhone 12 mini $500
iPhone 12 mini $600 => iPhone 12 $600
iPhone 12 $700 => iPhone 13 mini $600
iPhone 13 mini $700 => iPhone 13 $700
iPhone 13 $800 => iPhone 14 $800
+ iPhone 14 max $900

A HUF - USD alakulása meg teljesen más kérdés

[ Szerkesztve ]

(#28) doooo válasza weberzolee (#27) üzenetére


doooo
veterán

Nem tudom, hogy 100 dollárnyit bevállalnak-e, de egy 50-80 dollár bőven beleférne a két olcsóbb modellnél, a két Pro esetén meg 100 felett is.
A Samsung is ha minden igaz 80-nal fogja drágítani a Flipet idén. A Foldot meg többel, mert az eleve többe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#29) Damos válasza #95462144 (#26) üzenetére


Damos
tag

+ weberzolee

Tavaly szeptemberben 350 HUF volt az EUR, most 400. Nem bonyolult.

(#30) Kevin8997


Kevin8997
tag

Ha 400as árfolyammal és 800 usd akkor 400 ezer huf korul fog nyitni, jobb esetben 700 usd lesz az ara :D

(#31) #95462144 válasza Damos (#29) üzenetére


#95462144
törölt tag

Én ezzel arra gondoltam, hogy a tavalyi komponensek miatt egy alacsonyabb árat szabnak és nem a tavalyi lesz a mérvadó szerintem.

Egyébként tavaly volt egy időszak, amikor bizonyos típusok gyártásmennyiségét visszavették az így megmaradt raktáron lévő dolgokat simán fel lehet használni, ami logikus is lenne. De majd mindenre fény derül ez nem lottó vagy mégis. :DDD

(#32) nozs23 válasza #95462144 (#31) üzenetére


nozs23
addikt

Alomvilagban elsz.
Biztos nem fognak arat csokkenteni. A pletykak szerint aremeles lesz iden (ami 5 eve nem volt naluk), 100$. Es az arfolyamra is reagalnak majd, ahogy a MAC-ekkel is megtettek egy honapja (az osszes korabbi modell arat megemeltek az uj modellek bevezetesevel -USA ar valtozatlan maradt, csak az arfolyamra reagaltak-).
Tippre 389-rol fog indulni az alapmodell. Pro pedig 489-rol.

[ Szerkesztve ]

(#33) janeszgol válasza nozs23 (#32) üzenetére


janeszgol
félisten

A PM meg 500k felett nyit? A legkisebb tárhelyes?
Apropó tárhely. Ha valóban 500k felett nyit a PM, akkor elvárható a minimum 256-os háttértár. De lehet 512 GB inkább.

Remélem a 64 GB-ot idén elfelejtik. Mondjuk nekem elég, de az már nem felsőkategória, pláne nem csúcs kategória.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#34) nozs23 válasza janeszgol (#33) üzenetére


nozs23
addikt

450-re tippelnem. Jelenleg 40k kulonbseg van Pro es Pro Max kozott, ebbol talan 50 lesz az uj modelleknel.
64 mar a 13-as szeriaban sem volt, csak az SE.
Tarhelyet passzolom, lehet Pro-k megakpjak a 256-ot. Nehez megmondani.

[ Szerkesztve ]

(#35) janeszgol válasza nozs23 (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

Igaz, az i13 is 128-cal nyitott. Akkor ez a része okés.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#36) xhege


xhege
addikt

Szerintem 400 alatt nem lesz a14-es széria egyik darabja sem :( Az új MacBook Air megjelenésekor is emelkedett a régi ára majd 100 pénzt (korrigált az árfolyamhoz az Apple)….
Én piszok kiváncsi vagyok az új Pro szériára leginkább a kamera miatt, de az fél millás buli lesz, ami azért mellbe vágó (legalábbis nekem).

(#37) mrThomi válasza Damos (#4) üzenetére


mrThomi
addikt

Ez szerintem sokaknak világos is, de akkor nyisson 100€-val olcsóbban mint tavaly 13 és részemről rendben van, csak az lesz hogy nem hogy olcsóbban hanem még +50€-val drágábbak is lesznek és az már nem annyira korrket

Nothing Phone (2a)

(#38) Kevin8997 válasza janeszgol (#33) üzenetére


Kevin8997
tag

Nem hiszem, hogy egy periféria országára szabják az árazást és még 256gb lesz az alaptárhely. Ha egy dekát sem emelnének nálunk akkor 20-30%al nőne forintban az ára az árfolyamemelkedés miatt. Az pedig a pro max árát 500k fölé lövi.

(#39) Héliosz


Héliosz
tag

500-600-700k összegekért is megveszik majd, szolgáltatónál részletre. Bár ott már olyan törlesztők lesznek, hogy ihajj. :DD

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#40) Damos válasza Héliosz (#39) üzenetére


Damos
tag

Mindenki addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér. Ha nem tud kigazdálkodni havi 20-25 ezer Ft-ot törlesztőrészletre, akkor nézzen olcsóbb telefon után. Én 4 hónapja vettem 11-et 214 ezer Ft-ért az eDigital-nál, év végén, legkésőbb jövő év elején 13-ra fogok váltani. Azt egy összegben ki tudom fizetni, semmi kedvem 22 hónapig törleszteni, főleg úgy, hogy nem is használom ennyi ideig a telefonjaimat.

(#41) xhege válasza Damos (#40) üzenetére


xhege
addikt

:K Egyetértek. Telefont csak egyben kifizetve, hűség nélkül, függetlenül veszek.

(#42) janeszgol


janeszgol
félisten

Árak találgatás: [link]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#43) <Lacy85> válasza Damos (#29) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Itt az USD-EUR is mókásan fogja befolyásolni az EU-s árakat.
Mivel már ez is 1:1. Eddig úgy váltották 1:1-ben almáéknál, hogy 1USD ~0,85€ volt. Szóval szerintem €-ban is drágább lesz. Ha még azt is nézzük, hogy 350Ft helyett 400 az €…
Lesz pislogás, ha kijönnek az árak. :D
Az M1-es MacBook Air is 500 ezer lett egyik napról a másikra. Előtte 420 volt.

(#44) badacsony


badacsony
őstag

Europe's smartphone market slides further in Q2
Ez alapján sem lehet semmi jóra számítani az árakat tekintve.

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#45) Ricardo válasza badacsony (#44) üzenetére


Ricardo
félisten

Késhet a 14 startja A Kína-Tajvan helyzet fokozódása miatt.
[link]

(#46) doooo válasza Ricardo (#45) üzenetére


doooo
veterán

Már vége is van az erőfitogtatásnak. Emiatt aligha fog késni.

(#47) Ricardo válasza doooo (#46) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem maga a látogatás, és a hadgyakorlat , hanem amit azok kiváltottak. azok a rendelkezések gondolom nem szüntek meg a hadgyakorlat befejezésével.
tehát az erőfitogtatásnak lehet hogy vége, de az általa kiváltott szabályváltozások gondolom nem arra a pár napra vonatkozott, amíg a fizikai erőfitogtatás tartott.

"the CCP has come up with new regulations forbidding any mention of "Taiwan" or "Republic of China" in the shipping documents. This in turn means that some, if not all, of the hardware could be returned back to Taiwan and delay the iPhone 14 production as a result."

A KKP új szabályozást dolgozott ki, amely megtiltja a "Tajvan" vagy a "Kínai Köztársaság" megemlítését a szállítási dokumentumokban. Ez viszont azt jelenti, hogy a hardver egy része, ha nem az egész, visszakerülhet Tajvanra, és ennek következtében késleltetheti az iPhone 14 gyártását.

(#48) doooo válasza Ricardo (#47) üzenetére


doooo
veterán

Megváltoztatni (avagy a KKP szemszögéből "kijavítani") a dokumentumokon a feladási/gyártási cím/címke nevét nem nagy munka, utólag sem (ha arra lenne szükség), semmi értelme és semmi oka visszaküldeni ahhoz a már elküldött szállítmányokat. Főleg mert azok az új szabály bevezetése előtt lettek leszállítva, és persze nemzetközi törvények és szabályok is kötik a felek kezeit (akár tetszik ez nekik, akár nem).
Minden ilyen lépés alaposan megtépázná a jelenleg amúgy is problémás ipari/termelékenységi helyzetet Kínában, hisz ha csak a chipeket is nézzük, szinte minden tajvani alkatrészekre épül az autóktól kezdve, a mobilokon át (minden kínai gyártót beleértve), a legkülönfélébb gépezetekeig. Most arra ne térjünk ki, hogy számos tajvani cég gyárt alkatrészeket Kínán belül, tehát ezeknél még csak fel sem merül a probléma ilyen formában.

[ Szerkesztve ]

(#49) Ricardo válasza doooo (#48) üzenetére


Ricardo
félisten

Majd kiderül éna cikkből indultam ki.

(#50) doooo válasza Ricardo (#49) üzenetére


doooo
veterán

Na tessék [link] , mára már Szent Kuo is hirtelen visszaváltott a clickbait műpánikról. Lesz időben i14.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.