Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Morden24


Morden24
nagyúr

Én az xda-developers honlapon tegnap este láttam ezeket a képeket (illetve az angol változatukat), gondoltam is, hogy ma linkelem, de elfelejtettem :DDD

Na nem baj, amíg nem késő:

Kép 1
Kép 2
Kép 3

Sectumsempra - For Enemies

(#2) moonman


moonman
titán

"a gyártóknak továbbra is szükségük lesz saját felületek kidolgozására"
eszünkbe sem jut, hogy valakinek bejön ez a felület?

"végre a legtöbb beépített funkció önmagában is megállja majd a helyét"
biztos hüjén hangzik, de IE-t, WMP-t és egyéb beépített programokat használok, kb 3 db 3rd party van telepítve, abból egy a GPS program. a HTC Audio Manager-től pl. a hideg kiráz, WMP meg seamless együttműködik az asztali WMP-vel. Opera Mobile-t múlt héten vágtam ki, mert már az őrületbe kergetett a hibáival, Pocket IE legalább szinkronizálódik a desktop IE favoritokkal. ésígytovább.

szóval annyira nem szar azért alapjáraton sem egy WM6.

[ Szerkesztve ]

(#3) evone


evone
őstag

szerintem ez a felulet messze szebb mint amit a htc vagy egyeb marka csinal. szvsz.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#4) moonman válasza evone (#3) üzenetére


moonman
titán

nekem azért jelenleg a TouchFLO 3D a bejövősebb, de majd meglátjuk működés közben. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) L3zl13 válasza moonman (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

"biztos hüjén hangzik, de IE-t, WMP-t és egyéb beépített programokat használok"
Tényleg hülyén hangzik...

Aki hülye, haljon meg!

(#6) Morden24 válasza L3zl13 (#5) üzenetére


Morden24
nagyúr

IE-t én sem favorizálom Opera ellenében, de a WMP-vel mi a gond? :F

Sectumsempra - For Enemies

(#7) #16820480 válasza moonman (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

mostmár a mobilos topicokban is itt fogsz kísérteni, hogy minden ami MS termék, azt tökéletesen működik, és a legjobb, aki mást mond, az helikopter? :P
kb minden böngésző a piacon többet tud a jelenlegi mobil IE-nél...

határozottan szebb a wimo6.1-nél. de kicsit furcsa, hogy úgy lógnek ezek a hatszögek a semmiben. mármint hogy nem kapcsolódnak sem a képernyő széléhez szervesen, sem más formához. az úgy érdekesebb lenne, ha ezek a hatszögek egy labdán (pl. mint egy focilabda) lennének, és azt lehetne forgatni minden irányban.

a start menünek mondjuk mi értelme van... mobilon semmi előnyt nem nyújt szerintem.

(#8) Viktor0610 válasza moonman (#2) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Így van, én is az alap Today-képernyőt használom, TouchFLO 3D nélkül. :D

Stylust fényévente egyszer veszek elő, mindent ujjal, és a QWERTY-billentyűzetről vezérlek... :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#9) L3zl13 válasza Morden24 (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Semmi, nem is mondtam, hogy minden MS komponens rosszabb lenne, mint az alternatívák.

Inkább csak arra reagáltam, hogy Moonman már akkor is nekiáll védeni a mundért, mikor jót írnak egy MS termékről... :P

Aki hülye, haljon meg!

(#10) L3zl13 válasza #16820480 (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

"de kicsit furcsa, hogy úgy lógnek ezek a hatszögek a semmiben"

Nem tudom mi furcsa benne. Widgeteknél már megszokhattunk ilyesmit.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) moonman válasza #16820480 (#7) üzenetére


moonman
titán

"kb minden böngésző a piacon többet tud a jelenlegi mobil IE-nél..."
a többet tud és a jobban működik nem biztos, hogy ugyanazt jelenti. Operával gyönyörűen bejönnek a teljes weboldalak... csak hatszor annyi idő alatt és háromszor annyi forgalmat generál. már ha éppen olyan kedve van, hogy megnyissa a linket kattintásra. mert néha szarik rá és csak az újraindítása segít. vagy az sem növeli a felhasználói élményt, hogy rendszeresen üríteni kell a cache-t, mert még 1 MB-nál is szánalmasan belassul egy idő után. ürítést követően megint gyors.

IE meg kicsi és buta, de legalább pillanatok alatt bejön a mobil(!) verzió a honlapokból. (ahol szükséges a navigációhoz az eredeti forma, ott Operát indítok - éjjen a választás szabadsága :) )

"úgy érdekesebb lenne, ha ezek a hatszögek egy labdán (pl. mint egy focilabda) lennének, és azt lehetne forgatni minden irányban"

én el tudom képzelni, hogy ez a méhkaptár darab csúsztatható a képernyőn - ki is lóg pár elem alul, ami ezt az elképzelésemet akár alá is támaszthatja.

[ Szerkesztve ]

(#12) moonman válasza Viktor0610 (#8) üzenetére


moonman
titán

azért a TouchFLO nekem bejött, egyben látok minden fontos infót. a vonalas, kategóriás oldschool today azért nekem már túl puritán.

(#13) moonman válasza L3zl13 (#9) üzenetére


moonman
titán

nem védem, leírtam a tapasztalataimat.

(#14) Viktor0610 válasza moonman (#12) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én a sebességnövekedés miatt tértem vissza a hagyományos Today-nézethez. :)

Samsung Galaxy A54

(#15) #16820480 válasza L3zl13 (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, de ezt én úgy képzeltem, hogy nem widgetek vannak a képernyőn, hanem ez a "főmenü" nézet.
amúgy ettől még lehet szokatlan a widgetes dolog, én sosem használtam még olyat :)

moonman: az szerintem is egyértelmű, hogy scrollozható, csak akkor már lehetne simán négyzetes is, mert úgy semmi extrát nem nyújt ez az elrendezés. egy téglalapot telerakni hatszögekkel formabontó, csak nem optimális :)

amúgy ha mobil verziót hasonlítassz egy teljes értékű weblaphoz, akkor persze, hogy a mobil fog előbb betöltődni. de egy 3+"-os kijelzőn, meg wvga felbontásnál én már elvárnám, hogy normálisan megjelenítsen teljes értékű honlapokat. és az a helyzet, hogy ezt kevés adatforgalom mellett még egy (szar javás) opera mini is képes. most amúgy skyfire-t használok, mert ez ingyenes S60-ra, az opera meg nem. de ez is szuperül megy, és teljes értékű honlapokat tud behozni.

(#16) moonman válasza Viktor0610 (#14) üzenetére


moonman
titán

jó hát az gépfüggő. Kaiseren teljesen jó, bár hozzátartozik, hogy stock 6.0-s ROM, a 6.1 Kaiserre nem sikerült túl jól a HTC-nek.

(#17) moonman válasza #16820480 (#15) üzenetére


moonman
titán

2,8" :P (nekem információ kell és gyorsan, nem csilivili css lassan)

[ Szerkesztve ]

(#18) vsgaborr11


vsgaborr11
tag

Ezt a gagyi startos menüt elfeledhetné a kedves MS :U

(#19) #16820480 válasza moonman (#17) üzenetére


#16820480
törölt tag

mit akarsz azzal a kis vacakkal :P
de komolyra fordítva a szót: azért a legtöbb manapság megjelenő wimo-s telefon az nagyobb kijelzőt kap, jellemzően 3" felettit. de ugye ott a HD, ami már majdnem 4". ezeken igenis elvárható, hogy teljes értékű lapokat jeleníŧsen meg.

én meg inkább várok pár másodpercet, de akkor jelenjen meg rendesen az oldal. persze most nem a flash és hasonló marhaságokra gondolok, de a formázás az fontos sok esetben.

(#20) hemaka


hemaka
nagyúr

Jól néz ki, majd meglátjuk milyen lesz, ezek lehetnek PS képek is :D

(#21) moonman válasza #16820480 (#19) üzenetére


moonman
titán

"a legtöbb manapság megjelenő wimo-s telefon az nagyobb kijelzőt kap, jellemzően 3" felettit"

:F jellemzően 2,8" van, a HD és az Omnia az egyetlen 3 fölöttiek.

[ Szerkesztve ]

(#22) Onderon válasza moonman (#21) üzenetére


Onderon
senior tag

már csak az a kérdés, megyen-e majd a HD-men :)

(#23) Viktor0610 válasza Onderon (#22) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem biztosan menni fog -ha szerencsénk van, a HTC hivatalosan is kiad WM 6.5 frissítést a gépeihez.

Samsung Galaxy A54

(#24) #16820480 válasza moonman (#21) üzenetére


#16820480
törölt tag

Touch HD, Omnia, Xperia, Toshiba TG01, LG Incite, HTC Max 4G, P6500, plusz majd az új HTC termékvonal, amik egy része most lesz gondolom bejelentve az MWC-n, meg a Samsungot se felejtsük el, ha akarnak még wimo-t használni.

(#25) moonman válasza #16820480 (#24) üzenetére


moonman
titán

jó, nem figyelem minden gyártó minden új termékét, de szerintem ezzel el is mondtad az összeset. 2,8-asból meg kb ötvenszer ennyi van.

amúgy nem is a képméret a lényeg, ha nekem infó kell, akkor ne kelljen már a bannerek meg a sok szar betöltésére várnom.

(#26) #16820480 válasza moonman (#25) üzenetére


#16820480
törölt tag

persze, kisebb méretűből van rengeteg, de ebbe beletartoznak a klónok is (a HTC gyárt valamit, és kiadják 50 másik néven). amióta meg divat lett az ujjal vezérlés, azóta a kicsit nagyobb kijelzőket preferálják, meg a qga-nál nagyobb felbontásúakat. ez a tendencia.

én sem szoktam várni a bannerekre. asztali gépen sem, mert van adblock plugin. mobilon sem, mert a többség eleve flash, az meg nem jelenik meg, amúgy meg ha nagyon lassítana az a két kép, akkor ki lehet őket kapcsolni. de ettől még az oldal formázása normális, nem olyan, mintha notepadban írták volna.

(#27) Morden24 válasza #16820480 (#26) üzenetére


Morden24
nagyúr

Új cuccokra majd jön a Photon.
Ez meg marad ráncfelvarrás meg némi lépéstartás.

A forgalomba került WM6.1-el szerelt kütyük között elenyésző mennyiségű a 2,8-nál nagyobb kijelzőméret, és nyilván ezt is szem előtt tartották, amikor megcsinálták az új felületet.

Böngésző meg elvileg új lesz a 6.5-ben, ha jól tudom. Személy szerint várom, kíváncsi leszek mit tud Opera ellen (mivel WM-re más értelmes böngésző jelenleg nincsen).

szerk: A "méhsejt" forma meg pont scrollozásnál előnyös, gondolom. Négyzetes elrendezésnél a képernyőélek eltakarhatják a lehetőségeidet, ezzel a formával látod, hogy "van még tovább is". Meg mellesleg jobban is néz ki, és mostanság mindenki a design-ra megy.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#28) Wajk válasza Onderon (#22) üzenetére


Wajk
addikt

hogyne menne :C

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#29) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Ez a méhsejt izé egy parasztvakítás vagy "mindegy hogy mivel csak különbözzünk az ájFóntól", mi a szerepe azon kívül hogy egy sorral kevesebb ikon fér el?

(#30) cousin333 válasza moonman (#11) üzenetére


cousin333
addikt

Jól értem, hogy te az Operával megnyitott teljes oldalakat hasonlítod a Pocket IE-s mobil oldalak betöltéséhez? Még szép, hogy nagyobb forgalmat generál... Melyik verziót használod amúgy? Nem mintha sokat használnám, de próbáltqad már a mobilokra optimalizált tartalmakat Operával? Esetleg Opera Mini? :U

Ami a WM 6.5-öt illeti: milyen újdonságokat kellene látnom, a méhsejt elrendezésen kívül? Csak mert ez utóbbitól nem estem hasra....

"We spared no expense"

(#31) maru válasza Morden24 (#27) üzenetére


maru
aktív tag

Próbáltad már a IRIS böngészőt? Véleményem szerint jobb mint az opera. Gyorsabb, megbízhatóbb és könnyben is kezelhetőbb.

[ Szerkesztve ]

(#32) Onderon válasza Wajk (#28) üzenetére


Onderon
senior tag

höhö, kösz. amúgy szerintem rettenetesen néz ki a 6.5. nem igaz, hogy nem tudnak valami szép UI-t gyártani. taskbar is marad egyszínű, nem lehetne színes ikonokat oda? oké, hogy buhárlva meg lehet oldani, dehát na. azért jó hogy nem nekünk kell összerakni a telefont chipekből meg ellenállásokból :D

[ Szerkesztve ]

(#33) Typhoon47


Typhoon47
őstag

jó hát még mindig lowend a gui. kíváncsi vagyok, hogy hoz e valami tényleges változást is a 6.5... :U

"Education is important but big biceps are importanter"

(#34) runner 125


runner 125
nagyúr

Háát érdekes,a design nem nyerte el a tetszésemet.. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35) AS


AS
félisten

Sok sok kép
link
Jó lesz ez, :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#36) #16820480 válasza AS (#35) üzenetére


#16820480
törölt tag

ezeken nem olyan rossz már. de érdekes, hogy itt például a háttérbe olvad a start menü. az a lakat hogy működik? nem sokat ír róla aki feltette a képeket...
xperiára lesz 6.5 frissítés?

(#37) moonman válasza cousin333 (#30) üzenetére


moonman
titán

jól érted. funkcionalitásban jöbban bejön az IE, nekem mint usernek tökmindegy*, hogy mobil oldal vagy teljes.

*annyiban nem, hogy kisebb és gyorsabb.

egyébként próbáltam operával is behozni a mobil verziókat, nem hagyja. :F a publikusan letölthető aktuális verziót használom.

wm6.5: egyelőre nem sokat tudni. új interfész, "bioscroll" az egész rendszerben (touchflo-s görgetés), IE6 motorral működő, smoothzoom-os új Pocket IE, frissített Office alkalmazások és állítólag villámgyors működés. mivel nem teljesen új rendszer ezért főleg tweak-ek seregére kell számítani, úgy tudom a vállalati környezetre is jobban fel lesz készítve (tovább bűvölt domain enroll, group policy, távoli admin, stb.).

(#38) moonman válasza Onderon (#32) üzenetére


moonman
titán

a méhsejt az ízlés kérdése, de a színes taskbar-ikonokat nem véletlenül száműzték már Vistából is, zavaró és elvonja a figyelmet, valamint komolytalan, gyerekes hatást kelt.

(#39) moonman válasza #16820480 (#36) üzenetére


moonman
titán

a tálca és az alsó gombok áttetszőek, csak a korai alpha-béta verziókról készült képeken még nem mindig úgy van beállítva. a lakatot le kell húzni a kép aljáig, azzal oldod fel a zárolást.

egyébként ezeket a képeket úgy kell elképzelni, mint a korai Longhorn alpha képernyőket, emlékezzünk, hogy a végleges Vistához képest milyen förtelmesen ronda volt szegényke. :)

[ Szerkesztve ]

(#40) Typhoon47 válasza Sebhelyes (#29) üzenetére


Typhoon47
őstag

eltalálod ujjal is.

nem, nem azért űzték el, mert gyerekesen nézett ki.

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#41) thaler2


thaler2
senior tag

Omniára telepíthető lesz ez legálisan?

moonman vagy AS ti biztos tudjátok :D

[ Szerkesztve ]

(#42) moonman válasza Typhoon47 (#40) üzenetére


moonman
titán

hanem? :)

(#43) Onderon válasza moonman (#38) üzenetére


Onderon
senior tag

nemtom, nekem ez tetszik. nem vonja el a figyelmem, mert nincs miről. vagy nem nézek oda, vagy pont azért van, hogy odanézzek, hiszen érdekel, hogy bekapcsolva hagytam-e a wifit stb. lehet komolytalan vagyok és gyerekes? :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#44) moonman válasza Onderon (#43) üzenetére


moonman
titán

az :))

(#45) Onderon válasza moonman (#44) üzenetére


Onderon
senior tag

möh :DDD

ha valakit érdekel és szeret buherálni ez Touch HD-ra. Biztos másra is van, azt nem néztem

[ Szerkesztve ]

(#46) Typhoon47 válasza moonman (#42) üzenetére


Typhoon47
őstag

A 40. Hszben leírtam.

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#47) Morden24 válasza Typhoon47 (#46) üzenetére


Morden24
nagyúr

A 40-ben csak azt írtad, hogy nem azért, mert gyerekes. De akkor miért vették ki szerinted?

Egyébként egy steril felület azért jobb ötlet, mert a csicsát külön is hozzá lehet szerkeszteni, viszont utóbbi nem mindenkinek tetszik. Ugyan valóban belerakhatnának mondjuk X számú lehetőséget, amik között válogatni lehet, de igazából ez aztán a legkisebb gond.

Sectumsempra - For Enemies

(#48) #16820480 válasza moonman (#39) üzenetére


#16820480
törölt tag

a lakatról az jutott eszembe, hogy biztos azért van rajta egy hatos, mert megnyomod egyszer, aztán feltűnik valahol máshol a képernyőn, és ezt még 5-ször (vagy amennyit beállítassz) el kell játszani, hogy feloldja a képernyőt.

egyébként nem rosszak azok a színes ikonok. nekem eddig sem vonta el a figyelmem. viszont kitűnő marketing szövegnek hangzik, hogy eztán majd még annyira sem vonja el! ennyi erővel lehetne fekete-fehér a képernyő, mert az még kevésbé vonja el a figyelmet a lényegről. az embereknek igenis szöksége van színekre. aki olyan környezetben él, mint a Mátrix "lakói", az nem csoda, hogy depressziós lesz.

amúgy azt hiszem, hogy egy olyan programot/eszközt találni, amit a MS fejlesztett, és számodra nem magát a tökéletességet testesíti meg (még ha fapados vagy elavult is), nagyobb szenzáció lenne, mint a hidegfúzió gyakorlati megoldása. szólj, ha mégis van ilyen, pezsgőt bontunk. :)

(#49) joey04


joey04
titán

most így a többi képet megnézve valóban fejlődött de nekem ez még mindig baromi kevéske...
remélem majdan a 7 normális újdonságokat is hoz magával

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) #16820480 válasza joey04 (#49) üzenetére


#16820480
törölt tag

nyilván, de az majd csak a Meizu M9-cel együtt fog megjelenni ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.