Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mrlt


mrlt
tag

Kimondtad a lényeget, nyugtat a tudat hogy jó cuccaid vannak, és nem érhet meglepetés bármit is kell, vagy szeretnél csinálni, rögtön kéznél vannak hozzá az ezközeid. Még ha nem is használod mindet napi szinten a tudat hogy ott pihen a szekrényben, és csak egy mozdulat előkapni pl. a fényképezőgépet.
Nem azért veszed a cuccaidat hogy elmondhasd hogy "na ilyenem is van" hanem azért mert használni is szeretnéd valamire . Szerintem ez egyáltalán nem konzum idiótaság. :N

Go Pack Go!

(#2) baluka26


baluka26
veterán

Nem, ha megteheted, anélkül hogy bármi másban hiányt éreznél, akkor helyesen cselekszel :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3) EmberXY


EmberXY
addikt

Néha újítani kell, nincs azzal semmi gond, én is ezt fogom tenni nemsokára, rá is fér már a gépemre...
Egyébként van egy kis hiba a szövegben: "1 perc helyett 25 másodperc helyett" :B

Up the Irons!

(#4) Csemike


Csemike
csendes tag

Nem vájkálásból, de amúgy minden rendben? Úgy értem, lehet, hogy valami hiányzik az életed nem-anyagi részéből, amit talán ezzel* próbálsz pótolni (párkapcsolat pl.). Ez csak feltételezés részemről, meg nem is tartozik rám, csak eszembe jutott. :)

Szerk.: *anyagi javak, kütyük halmozásával

[ Szerkesztve ]

(#5) szőröscica válasza Csemike (#4) üzenetére


szőröscica
addikt

A párkapcsolatom nem százas, elég hullámzó, amolyan se veled-se nélküled állapot ez jó ideje, most éppen a se nélküled szakaszban tart, de pontosan tudom, hogy hamarosan vége lesz....

De nem hinném, hogy ez az oka, mikor a nagy szerelmemmel voltam együtt, akkor is hasonló mentalitású voltam, csak az anyagiak fogtak vissza. Akkor szinte csak a telefonokban látszott ez a költekezősdi.

Bár a fene tudja. :)

EmberXY: köszönöm az észrevételt, javítottam. Persze, néha nem árt a vérfrissítés, de talán túlzásba viszem. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) Pukkancs


Pukkancs
tag

Anno vettem egy PS2-t, nem volt rá szükségem, de rá voltam izgulva. Ma kb alig használom, és úgy érzem, hogy jobb dologra is költhettem volna azt a pénzt. Legyen ez példa azok előtt, akik hasonlóan szeretnek ilyesmi dolgokra sokat költeni.
Egyébként durva összegnek tartom, amit elköltöttél a dolgaidra, de a csend iránti igényedet maximálisan megértem.

(#7) darál0w


darál0w
Jómunkásember

az a hobbid, hogy uj cuccokat veszel. ez nem idiotaság :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#8) Sandrew


Sandrew
őstag

Proci hűtő nem érte meg de ezt már akkor mondtam... SSD szerintem felesleges volt. Annyiért kb 4TB vinyót tudtál volna venni ami nem "morog"

Esetleg egy 60Gigás SSD+2TB-os HDD adatnak :U

(#9) szőröscica válasza Sandrew (#8) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem SSD kellett, nem 4 tera tárhely. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Gergő_


Gergő_
őstag

a fényképező teljesen logikus, ha megengedheted magadnak persze hogy elvárod a minőséget, ahhoz meg kell a jó üveg. 14-140 lesz?
A gépet sosem értettem, aki csendre vágyik miért nem notit vesz.

szerk.: ez mind személyes véleményem, no offense, amúgy szerintem nem vagy konzumidióta.

[ Szerkesztve ]

(#11) k. válasza Pukkancs (#6) üzenetére


k.
őstag

Nekem is van 2 ps2, iegyik sincs használva.
Az egyiket azért vettem, mert betörtek a telekre, és elvitték a dvd lejátszót. Azóta 1 filmet néztünk meg rajta:D

Én úgy vagyok vele, ha örömet okoz, vegye meg az ember.
Apukám 1 éve kapott egy Sony Ericsson Satio-t. Akkor ez egy komoly érintős telefon volt-ma sem rossz azért. A lényeg, full alap dolgokra használja, de azért vette anyukám, mert örömet akart neki okozni. Lehet, hogy sokba fájt, de az amikor mosolyog mert pl szép képet csinált és látszik, hogy örül neki, hogy ilyenje van, akkor az ember leszarja a pénzt.

(#12) szőröscica válasza Gergő_ (#10) üzenetére


szőröscica
addikt

Van noti is. :)

14-42-es kitobi lesz kezdésnek, aztán ősszel egy 45-200-as.
A 14-140-es kissé húzós áron megy. :DDD

(#13) Sandrew válasza szőröscica (#9) üzenetére


Sandrew
őstag

e-penis kellett inkabb ;)

Mire kell az ssd neked amugy? De azthiszem inkabb hanyagolom a blogod mert ertelmes dolgot gepfejlesztesben nalad meg nem nagyon lattam :(

Lehet belem kotni nyugodtan.

(#14) k. válasza Sandrew (#13) üzenetére


k.
őstag

Az SSD egy kurva jó dolog.
A macbookomnak is az hiányzik leginkább. Szerintem ez nem e penis. Ha vett volna egy mac pro-t 1 milláért netezésre, az e penis. A többi max az ő hobbija.

(#15) Gergő_ válasza Sandrew (#13) üzenetére


Gergő_
őstag

Írta, hogy teljesen hangtalan megoldást keresett, úgy érthető..

(#16) szőröscica válasza Sandrew (#13) üzenetére


szőröscica
addikt

A legfontosabb, hogy csendben legyen. Bőven a leghangosabb alkatrész a HDD volt a gépemben. Bármilyet veszel, forgó alkatrész van benne, rezonanciát okoz. A seek zaj is idegesítő. És lassú.

Ez itt nem a fejlesszünk racionálisan számítógépet blog.
Nincs miért beléd kötnöm, az én pénzem, én kerestem, én döntöm el, hogy mire költöm, nem igazán érdekel, hogy más mit gondol erről. Nem cigizem, nem iszok, nem bulizok el tízezreket egy péntek este. Igazából magyarázattal sem tartozom. :)

(#17) Nordic válasza k. (#14) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Az hogy valaki ssd-t rák a gépébe nem tekinteném e-penis növelésnek, aki foglalkozik a számítástechnikával, az tudatosan vesz ilyen dolgokat.

Ez a konzumidiótaság inkább rám vall, amikor 90k-ért veszek gépházat Wales-ből...:D.

(#18) k. válasza Nordic (#17) üzenetére


k.
őstag

Én is tudnék dolgokat mondani.
Apple egér 15k-ért, 2 hetente egyszer használom, Macbook pro, amivel netezek-bár ez igazából jó, mert az aksija sokáig bírja, fősulin nagyon jól jön majd!- stb stb...

És?
Örül az ember neki, ez a lényeg, a más pénztárcájában való turkálás meg szánalmas dolog.
Amikor osztálytársam leszólta anyukám, hogy a kocsijával napi 3 km-et megy, és hogy az ő apja szerint ezt tiltani kéne, jól kiröhögtem, hogy persze, autótok sincs, csak az irigység. És a srác elismerte, hogy tényleg.
Aki vett valamit, az az övé, ha ledobja a hídról, akkor ledobja, senkinek semmi köze hozzá.

(#19) Sandrew válasza szőröscica (#16) üzenetére


Sandrew
őstag

Hagylak beken :D
Nekem samu F3 van. Se seek zaj se semmi. Raadasul "gyors" is. Megfelelo haz kell es kesz. 5830-am szinten hangtalan (terhelve is) Egyeduli hallhato dolog a gepemben az a tap. Proci hutesem ami gyari, alapon 800-at porog. Ha terhelem 3000 korul, itt mar van hangja de ekkor altalaban jatszom. Freezer 13Pro jon a helyere. Gyari cuccokkal is el lehet erni hogy halk/nema legyen a gep :K

(#20) Gergő_ válasza k. (#18) üzenetére


Gergő_
őstag

azt hiszem már tudom mit jelöl a k. :D

(#21) Kassadin válasza k. (#18) üzenetére


Kassadin
addikt

Saját fizuból csapatod neki?

(#22) k. válasza Kassadin (#21) üzenetére


k.
őstag

Nem :)
Mielött elküldesz a halál faszára, a laptop felét én fizettem, az egeret én fizettem, és megannyi cuccom én fizettem. Ugyanakkor tény, hogy nem költök rezsire ruházkodásra és tsaira.

Gergő_:
Egyszer még régi fórumos pályafutásom alatt nem tudtam milyen nick nevet kitalálni, hogy írhassak az egyik fórumba. Beírtam, hogy k.
Semmit sem jelent, a nevemnek nincs a monogrammjában K :D

(#23) Kassadin válasza k. (#22) üzenetére


Kassadin
addikt

Miből ha nincsen munkád? Azt valahogy sejtettem hogy nem albérletben laksz, az egy kicsit erős lenne ilyen fiatalon.

[ Szerkesztve ]

(#24) k. válasza Kassadin (#23) üzenetére


k.
őstag

Igazából ez úgy néz ki, hogy vagy zsebpénz, vagy nyári meló, vagy régi dolgok átcserélése, vagy biznic(megveszek valamit áron alul, haszonnal eladom).
Vagy ezeknek a keveréke.

(#25) Alg


Alg
veterán

Ismerős helyzet.... szerencsére én általában addig lelkeskedek meg nézelődök, hogy vagy találok valami megfelelőt megfelelő áron, vagy elnapolom az egész projektet mert ami jó lenne az marha drága (ez volt legutóbb DAP ügyben, fél év nézelődés után - amiben szerepelt 10K-s clip+-tól a 100K-s cowon j3-ig minden - találtam meg a megfelelőt)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26) Kassadin válasza k. (#24) üzenetére


Kassadin
addikt

Helyes.

(#27) veector válasza k. (#24) üzenetére


veector
senior tag

Most nem rád gondoltam (mert te melóval is keresel pénzt), csak eszembejutott:
azokat én nagyon nem bírom akik dicsekszenek hogy mittomén iphone4-üket teljesen saját pénzükből vették, de a saját pénzük kizárólag zsebpénzből van

(#28) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

pana G2 jó vétel :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Mintha írtad volna valamelyik bejegyzésedben, hogy egyetemista korú vagy, szerintem ilyen idősen egyenesen jó, hogy saját erőből (ez fontos) el tudsz baszni ennyi pénzt fölöslegesen és ez kell is. Én is mindig elköltöm, amikor van. Persze félre is kell tenni, de inkább most élje ki magát az ember, mint később. Lehet, hogy konzumidióták vagyunk, de kit érdekel? Amíg boldogságot okoz, akár csak egy rövid ideig, megéri. Mennyi pénzt költenek az emberek alkoholra meg cigarettára, ha csak ezt nézzük, még mindig az IT cuccok az értelmesebbek, de ebbe most ne menjünk bele.

[ Szerkesztve ]

(#30) Jhonny06 válasza Sandrew (#13) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az SSD azon kevés dolgok egyike, ami mindig értelmes. Bármilyen alkatrésznél többet gyorsít egy gépen és brutálisan megérződik, ha van. Akár hétköznapi használatra, de ha meglesz a fényképezőgépe akkor jól fog jönni komolyabb képek feldolgozására, vagy ha esetleg később játszani akar. Időtállóbbá teszi a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#31) szőröscica válasza Jhonny06 (#29) üzenetére


szőröscica
addikt

27 vagyok, négy éve végeztem már az egyetemen.

Megnyugtattatok azért, hogy nem csinálok teljesen hülyeséget. :)

(#32) #53246592 válasza Jhonny06 (#30) üzenetére


#53246592
törölt tag

Még egy szavazat az SSD-re. Mondjuk van vele egy nagyon nagy probléma: amikor egy nem SSD-s gép elé ülök, megőszül pár hajszálam mert hiányzik a megszokott kattintok és szinte azonnal történik valami érzés.

A 2->4 magos processzort viszont nem tartom ennyire jó befektetésnek, lehet csak nem használtam még igazán jó 4 magos rencert.

[ Szerkesztve ]

(#33) D1Rect válasza Sandrew (#19) üzenetére


D1Rect
félisten

No offense, de lövésed nincs a gyors háttértárról, ha szted az F3 a gyors. ;)

Használtan szerezz vmi olcsó de jó darabot. Majd meglátod.

ui.: nekem volt most olcsóért de erről már lemaradtunk :P

(#34) föccer


föccer
nagyúr

Hát, ha ki tudsz gazdálkodni ekkora pénzösszeget a hobbydnak, akkor hajrá, nincs vele gond. Én is tudnék sok mindenre költeni, de sajnos a lehetőségeim meglehetősen végesek. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35) D1Rect


D1Rect
félisten

A bejegyzéshez: pénzt keresni is remek dolog, de elkölteni még jobb. :D

(#36) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Érdekes dolog ez és itt nem az írást értem, hanem a hozzászólásokat. Nekem is akad olyan eszközöm itthon amihez nagyon ritkán nyúlok hozzá ráadásul van belőle több is és tartok belőle lehasználtat, de még funkcióját ellátót. Két egyforma tárgy-eszköz színre szagra csak az egyik fóliás-oroginal a portól is óvom a másik egy hulladék, azt használom élesbe. Értelme nem sok van, de.... Nem kell rá semmit mondani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#37) Sandrew válasza D1Rect (#33) üzenetére


Sandrew
őstag

Egyre inkabb megtetszett... Valami 60GB os Kingston-t nezek :)

(#38) k. válasza veector (#27) üzenetére


k.
őstag

Nézd, nálunk ez úgy néz ki, hogyha valami komoly cuccot akarok, oldjam meg. Ha közeleg a nyár, akkor ofkorsz meló, egyéb esetben pedig a nagybecsű vaterát hívom segítségül. Volt, hogy vettem egy billentyűzetet 12k-ért majd azon nyomban elpasszoltam ottan 18ért. Az gyorsban 6k nyereség :D

Persze, van hogy ajándékot kapok, aztán úgy lesz meg valami, vagy akár családtagtól pénzt, de azért ez nem általános.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.