Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csaber


Csaber
senior tag

Hirtelen kicsit erős lett a dollár " 38,5 dollárt, tehát mintegy 10,5 millió forintot "

(#2) raziel01 válasza Csaber (#1) üzenetére


raziel01
veterán

A Ft lett gyenge. :D

(#3) Lifer092


Lifer092
senior tag

A 10,5 millióból vajon mekkora % a tényleges ár amit a technika miatt kell megfizetni, és mekkora % amit pusztán a márkanév miatt raktak rá? :DDD :DDD

(#4) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Ilyen áraknál mindig elgondolkodom kicsit,ki a célközönség.A legtöbb embernek erre nincs pénze,akinek meg nem gond ennyit kiadni sztem lesz@rja a tvzést és inkább a jachton szúrja aleska diamond-ot :D

(#5) FefeeX válasza Lifer092 (#3) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát, alapvetően a KF-et ez a széria még biztos nem termeli be, így azt mondanám, hogy 100% technika, 0% márkanév. Ilyenkor egyébként még mindenki annyit mond, amennyit nem szégyenl, és a cél az, hogy később már minél kevesebbet kelljen betermelni a kisebb modellekből (azaz hamarabb profitképesebb legyen)

Medocsabi: A világelső OLED 77" tévé előtt. Bizonyos rétegnek nem számít, hogy mennyibe kerül, vagy pont a másik irányban, minél többe kerül, annál jobban kell. A csúcskategóriának soha nem az átlagfelhasználó volt és nem is lesz a célcsoportja, ez inkább amolyan techdemó, amit csak páran engedhetnek meg, másnál meg elindul a nyálelválasztás, hogy mire 5-10 év múlva nála is elérhető lesz, akkor rohanjon megvenni...

[ Szerkesztve ]

(#6) Lacok válasza Lifer092 (#3) üzenetére


Lacok
őstag

Szerintem ne akard megtudni, mert elsírnád magad :DDD

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#7) odium válasza Medocsabi (#4) üzenetére


odium
aktív tag

Ja, a gazdag emberek nem néznek tévét

(#8) #72042496


#72042496
törölt tag

Vigyorogtam, hogy levitték mit tudom én 3-4 millióra, erre nesze b+... :)
(Nem, nem azért vigyorogtam, mert hogy 3-4 millióért kettőt is vettem volna, hanem mert az egy jelzésértékű, masszív árcsökkentés lett volna.)

Ráadásul nem is hajlított. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9) seniman


seniman
addikt

Igazi hiánypótló termék,hiányzott a polcokról,mint egy falat kenyér. :DDD Technikai érdekességnek kiváló,de akinek ennyi van fölösbe TV-re,az valóban nem a tévé bambulásával b@ssza el az időt,ahogy a kolléga is írta fentebb. ;]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#10) Chibass válasza seniman (#9) üzenetére


Chibass
tag

Egyet értek, de ettől a gyerekének még lehet, hogy vesz egyet, vagy csak hogy legyen egy a fürdőszobában, biztos, ami biztos :)

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#11) Syz


Syz
senior tag

Azt hiszem ezt egy átlagember sosem érheti fel ésszel..ma olvastam hogy Kínában 11 millió ft-nak megfelelő összegért vettek meg egy óriás tonhalat aukción.A sikeres licitálónak étterme van és a leghűségesebb vendégeinek fogja majd felszolgálni a halacskát.A hülye,ha tudta volna hogy ennyiből fussa egy fasza tv-re is.. :D

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#12) flexxx2 válasza seniman (#9) üzenetére


flexxx2
őstag

Ha én milliárdos lennék, biztos vennék ilyet minden vendégszobába, meg a hálóba is sorozatot nézni, csak azért mert megtehetem.

(#13) Ren Hoek válasza seniman (#9) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez nagyon korlátolt szemlélet.

Azért mert valaki gazdag, nem jelenti azt, hogy csak kokaint szív a csajok seggéről.

Egyébként egy tv-t ma már csúfolni lehet csak a tévézés szóval. Nyilván egy pénzes ember is szerethet igényes filmeket nézni prémium minőségben - és nem a hót primitív retek klubbot. Vagy mint az ismerősöm aki volt egy brit PS-elő arcnál, aki a sportkocsik reklámjait csinálja. 400 fontos órabérrel. Ennyi léből első dolgom lenne egy OLED tv. 2 hét alatt megvan az ára :B

[ Szerkesztve ]

(#14) Vole válasza Medocsabi (#4) üzenetére


Vole
tag

Pont azert kell a gazdagoknak ilyen TV, hogy minel elethubben nezhesse vissza a videora vett akciojat Aleskaval, a ket menet kozotti pihenoben :DDD

Mellesleg a Vizio Reference Series 120" -os TV -je ha jol emlekszem 120.000 USD, ugyhogy ez az LG sehol sincs :))

(#15) [CsuCsu] válasza seniman (#9) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azert a jacht meg ez eleg kulonbozo arkategoria. Londonban egy ilyen TV-t viszonylagosan eleg sokan meg tudnak engedni maguknak es meg is teszik. Hosszu nap utan tok jo lehuppanni a TV ele a paroddal megnezni egy filmet elalvas elott.

Ez a jachton szurcsolgetos, gazdag vagyok semmi dolgom egy eleg gaz sztereotipia. Ismerek szemelyesen embereket akik evente tobb szazezer fontot keresnek es messze nem az a tipus amit az atlag magyar elkepzelne roluk.

(#16) Medocsabi válasza [CsuCsu] (#15) üzenetére


Medocsabi
addikt

Jójó értem,csak tegnap néztem meg sokadszorra a wall street farkasát,és ez jutott eszembe.de írhattam volna a seggből kokó szívást is :D

(#17) ViZion válasza flexxx2 (#12) üzenetére


ViZion
félisten

Sloziba. Oda kell leginkább. Nekem ott lenne időm TV-t nézni.
Ejj, ezért érdemes lenne letölteni a Máunikásót blúréjben :D
Sebaj, lesz ez még olcsóbb. Meg kisebb. :o

Medocsabi: snow is for poor people...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18) ivarg válasza Lifer092 (#3) üzenetére


ivarg
tag

Szerintem a 77" példányt jó ha az önköltségi árán tudják kihozni+kisker haszon (amit ne becsüljünk alá) és nem buknak rajta, nem tudom milyen kihozatali aránnyal dolgoznak, de a Brand építés szerintem fontosabb volt mint a nyereség annál a néhány ezer db-nál ami ebből elfogyhat amíg gyártják .
Viszont mennyi nyál fog elfolyni LG logo előtt....
A kisebbiknél is ez lehet a helyzet csak ott gondolom több panel fér el egy táblán mint a 77"-nál.

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#19) aSzakember


aSzakember
tag

a 38ezer dolláros ár nem olyan kiemelkedően durva, inkább átlagos a kategóriában.

viszont +12" 30ezer dollárért már kicsit merész, amennyiben a 65-ös valóban csak 8ezerbe kerül :))

I can do this in a hundred ways

(#20) Peter13


Peter13
senior tag

Nekem az jutott eszembve hogy jól megkérték annak a +12 hüvelyknek az árát (65-ös verzió 8.000 vs. 77-es verzió 38.000)

Tudom, puhap*cs vagyok, meg megalkuvó, meg minden. de jó lesz nekem a gagyi kis 65-ös bélyeg is, majdcsak elszenvedek vele valahogy :) :)

A sztereotipiákról: 25K font egy TV-ért az itt Londonban is q*va sok pénz, tömegtermék egészen biztosan nem lesz. Ráadásul sznobfaktora sincs (nem egy felkapott márka, ugye), úgyhogy ez még inkább korlátozza a potenciális vásárlók körét. Mondjuk nem is hiszem hogy a nagy eladott darabszámra alapozták az értékesítési stratégiát.... :)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#21) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem nem áll össze a kép ( :D ) 65" 8000 $ 77" meg 38500. Olyan nagy lenne a különbség vagy mi?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#22) seniman válasza Ren Hoek (#13) üzenetére


seniman
addikt

Ha nálam zsákszámra állna a lóvé,ezerszer ésszerűbb dolgokra is tudnám költeni,mint egy böszme nagy tévé.Ehhez már inkább sznobizmus kell,mint sok lé.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#23) L3zl13 válasza Lifer092 (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

- Márkanév 0%
- Technika/gyártási költség ~50%.
- Maradék: Luxus felár

Aki hülye, haljon meg!

(#24) ViZion válasza seniman (#22) üzenetére


ViZion
félisten

"ezerszer ésszerűbb dolgokra is tudnám költeni"
+1

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25) pusszycat válasza seniman (#22) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

De ha már megvannak az ésszerű dolgok jöhetnek a hülyeségek. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#26) aSzakember válasza seniman (#22) üzenetére


aSzakember
tag

amig az embernél nem áll zsákban a lé (kvázi csóró), így gondolja a dolgokat.
ahogy rendeződik anyagilag és bőven eleget keres egy fasza élethez (kvázi zsákban áll a lé :)) ), megváltozik a gondolkodása és megveszi azt a böszmenagy tévét is.

I can do this in a hundred ways

(#27) #56573440 válasza seniman (#22) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ahány ember annyi értékrend és eltérő igény... Ha már megvannak az egyszerűbb dolgok, akkor? Mi a következő lépés? Vallszeg nem az ami pl nekem lenne egyébként.

-Apró példa: Egyik exem szülei nem kicsit voltak tele. A jóval 100 misi fölötti házuk szomszédságában is mind hasonló 1-2-300 millás "versenyzőkkel"... Ott nem láttál csak Vectrát meg Focust meg társait gurulni. Bezzeg ahol a kislány lakott mediterrán lakóparkban, ott simán parkkolt a Brabus merci, meg a Ferrari, Porche... Kinek mi a prioritás, a szempont, a cél...

(#28) kukulec


kukulec
őstag

az árkülönbség ilyen esetben a rosszabb selejt arányból is származhat.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#29) flexxx2 válasza ViZion (#17) üzenetére


flexxx2
őstag

A kis retyót szeretem, ott valahogy privátabb a környezet az adott tevékenységhez :) Így nem férne el a nagy tv oda.

[ Szerkesztve ]

(#30) [CsuCsu] válasza kukulec (#28) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Jol latod, ez a 77" a technologiai hatarok feszegetese perpill, kihozatal eleg alacsony lehet es gyanitom a gyartosor kalibralasa meg javaban zajlik, a sikeres darabokat pedig eladjak (mert egyebkent mi a bubanatot kezdenenek veluk?).

@ Peter13
Nem arrol van szo, hogy keves penz lenne, hanem van eleg ember akinek ez boven belefer es meg is veszik. Ez meg mindig nem a hipergazdag kategoria. Nezz korul egy Google-nel vagy Goldman Sachs-nal mennyi egy sima alkalmazotti fizetes es kiderul, hogy azert relative sok ember meg tudja engedni fejfajas nelkul, ha erre van szuksege.

[ Szerkesztve ]

(#31) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Jójó, de magyar nyelv van benne? :DDD

Amúgy erre jó példa hogy kinek mi a drága, hogy 98 környékén egy debreceni műszaki boltban dolgoztam ahol volt olyan vevő aki KETTŐ pioneer 40 colos plazmatv-t vett karácsonykor, darabját nevetséges 4,5 millió forintért. És akkor a 4,5 millió bőven több volt mint most a 10 millió, egész korrekt kertes házat/szinvonalas társasházi lakást lehetett akkoriban ennyiért venni. Én emeltem be a furgonjukba, úgyhogy nem csak az ismerősöm haverja mesélte...

(#32) Eclips21 válasza Lifer092 (#3) üzenetére


Eclips21
őstag

ekkora méretben elhiheted bazi nagy selejt számmal gyártanak, meg a vásárlói réteg is nagyon kicsi panelba be se tudod vinni :D

(#22) seniman baromság ez kb most olyan volt mintha milliárdos lennél de swiftel járnál mert az is elvisz Aból Bbe, ha telne rá se egyértelmű persze hogy az ember megveszi de nem sznobizmus viszi rá az embert hogy ilyet vegyen. Az a sznob aki priuszt vesz a benzinzabáló s600-a mellé XD

[ Szerkesztve ]

(#33) TOBYMACK válasza pusszycat (#21) üzenetére


TOBYMACK
tag

Lehet, hogy arra vonatkozna a cikk címe? :F :)

Piszkos krumpli, törött mogyoró, zsákodba nem való, Te áldott Télapó!

(#34) Strezi


Strezi
őstag

Budaörsi MM-ben "csak" 6(8?) milla a 77-es ívelt képernyős OLED...

Igaz, az a tavalyi model, fujj fujj ;]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#35) Chrys_ válasza Peter13 (#20) üzenetére


Chrys_
addikt

Kíváncsi vagyok, mikor esik le ezeknek a 75-85" OLED TV-knek az ára mondjuk úgy 3000€ alá. És vajon az LG új OLED kijelző gyárában (talán 2019-től) már ezeket fogják gyártani tonnaszámra?

(#36) paperboy válasza pusszycat (#21) üzenetére


paperboy
senior tag

Szerintem még most, amíg lehet vigyék fel gyorsan a 65"-os modell árát vagy 25e dolcsira... :)) :DD

(#37) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Csak varni kell 10 evet, es lesz ez meg 200000 forint is... :-)

(#38) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Vajon lesz a Tescoban 0%-os hitelre? :DD

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#39) tecsu válasza Ren Hoek (#13) üzenetére


tecsu
addikt

Ráadásul a kokainszívás és a tévénézés ugyanazt a szellemi magasságot képviseli. :))

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#40) ViZion válasza tecsu (#39) üzenetére


ViZion
félisten

Na-na! Kokóból azért volt már, aki valamennyire felépült...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41) tecsu válasza Lifer092 (#3) üzenetére


tecsu
addikt

Pont fordítva. Ez a termék illetve a megjelenés inkább növeli az LG márkaértékét, mintsem abból merítene.
Általában az olcsó szegmensben fizetsz a logóért, hiszen ott kispórolják a techet vagy matériát, ami a magasabb szinten megalapozta a márkaértéket.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#42) [CsuCsu] válasza tecsu (#39) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Persze, egy TV-n csak szemetet lehet nezni :W

(#43) Ren Hoek válasza tecsu (#39) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Azért meglehetősen fun lenne ezen a TV-n nézni a Pulp Fiction 4K rendezői változatot - hátradőlve a veszélyeztetett tibeti jakbőr szófámon, miközben Mia Wallace-nak öltözött luxuscédák szippantják a havat a bal herémről :d

[ Szerkesztve ]

(#44) arn


arn
félisten

emlekszem, amikor a 100cm koruli philips lcd volt 4.7 millio a helyi shopban. nem volt tul reg.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45) keIdor


keIdor
titán

"Ennyi pénzért már lehet venni Budapesten is egy garzont, vagy akár egy Tesla Model 3 típusú elektromos autót is, de azért persze egy ekkora, ilyen tudású, exkluzív OLED televízió esetében, amely ráadásul a világ egyik legnagyobb elektronikai vállalatának egyik csúcsterméke, azért érthető az árazás."

Meg 35 tonna fehér kenyeret, egy új VW Passatot, 40db 15 éves Suzukit meg 7000 embernek a moziba jegyet estére...
Nem szeretem ezeket az összehasonlításokat, nyilván aki ennyiért lakást vesz az nem ezt a TV-t fogja nézegetni. Míg aki ilyen TV-t vesz az Los Angeles elit negyedében is lakhat akár egy hatalmas palotában.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#46) igali


igali
tag

Ahhh, kettőt is rendelek belőle, hiszen simán megéri. Ennyiért nem pénz.
Pfff :W

(#47) tailor74 válasza Ren Hoek (#13) üzenetére


tailor74
őstag

"Azért mert valaki gazdag, nem jelenti azt, hogy csak kokaint szív a csajok seggéről."

Pedig többet ér, mint egy ilyen nagy sz*ron nézni a Barátok közt-öt.. :D

Az árát elnézve van egy olyan érzésem, hogy nem ez lesz a cég húzóterméke, győzni fogják a gyártást.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#48) #56573440 válasza tailor74 (#47) üzenetére


#56573440
törölt tag

A Ferrari se azért van az F1-ben hogy eladja azokat a vasakat :D Presztízs, reklám, mert képesek vagyunk rá, elsők vagyunk, nekünk már van faktor sokkal fontosabb :D

(#49) #20655360


#20655360
törölt tag

Lenne lé, vennék 1-et, mert miért ne? Igaz lehet nem is nézném, de szépen mutatna.

(#50) Tanisz


Tanisz
senior tag

Promóciónak jó :)

Sajnos túl olcsó, így a gagyi kategóriába sorolandó, tuti nem veszem meg :D :D :D
Vagy 40 M vagy semmi, alább nem adom :D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.