Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) babkukta


babkukta
senior tag

Hát ööö, igen, valószínűleg. Azért bizarr mennyiségű S6/Edge fog fogyni, + kitudja még hány telefonba, táblába fogja belerakni a Samsung. Az se mellékes, hogy lesz e más gyártó, aki esetleg szintén igénybe venné a Samsung SoC-okat. Fel kell kötnie a gatyáját a Qualcommnak, meg a TSMC-nek is. Nem lenne jó buli, ha a Samsung kezében lenne egyedül egy ilyen technológia (+ intel, de ő ahogy látom, kimarad ebből a harcból)

Üdvözlettel, Tibi

(#2) P.e.t.ya.


P.e.t.ya.
senior tag

"ezért a Qualcomm az év második felére a várnál kedvesebb Snapdragon chip leszállítására számít"

(#3) vicze válasza babkukta (#1) üzenetére


vicze
félisten

"Az se mellékes, hogy lesz e más gyártó, aki esetleg szintén igénybe venné a Samsung SoC-okat"
Erre elég kicsi az esély.

"kötnie a gatyáját a Qualcommnak"
:N

Ez csak üzlet, harc max a fejekben van. A Qualcomm ellenfele meg még mindig a Mediatek nem a Samsung.

Amúgy meg a jelenlegi lefelé korrigálás lényege, hogy a célokat elérjék vagy túlszárnyalják, így pozitív legyen az elszámolás az adott negyedévre.

[ Szerkesztve ]

(#4) aelod válasza babkukta (#1) üzenetére


aelod
veterán

Az se mellékes, hogy lesz e más gyártó, aki esetleg szintén igénybe venné a Samsung SoC-okat.

Hát állítólag az Nvidia és az AMD is bejelentkezett már.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#5) vicze válasza aelod (#4) üzenetére


vicze
félisten

Egy csöppet félreértelmezed...
Te a félvezető gyártó sort mondod, nem a SoC-ot, a se a Samsung hanem a GlobalFoundries fogja gyártani a nV-nek és az AMD-nek. Samsungnál a Qualcomm és Apple fog.

[ Szerkesztve ]

(#6) Halkow.


Halkow.
senior tag

" gőzerővel dolgoznak a mérnökök a
Snapdragon 820-as SoC fejlesztésén,
amelyet egyes pletykák szerint a Samsung
gyárthat le a TSMC helyett, méghozzá 14
nanométeres FinFET technológiájával."

jót nevettem, lehetne az a cím "A Qualcomm lemegy kutyába a samsunghoz"

Ha már elcseszték viseljék következményeit és nem a konkurenciánál kellene menni sírni... röhejes egy amcsi gyártó

(#7) zsolt0017 válasza Halkow. (#6) üzenetére


zsolt0017
tag

Miért röhejes, ha egyszer jobbat tudnak lehozni. Evidens, hogy minél jobb cuccot kell összehozniuk. Ha maradnának a régivel, vagy "csak" a TSMC-nél gyártatnának 16nm-en, akkor meg az lenne a baj.

Amúgy ha jól tudom, ők nem is gyártanak maguknak, csak terveznek és pl a TSMC-vel gyártatnak. Mint az AMD vagy Apple, ők se gyártanak, csak terveznek. Te nem oda mennél, ahol jobbat kapsz ?

[ Szerkesztve ]

(#8) tjb007 válasza babkukta (#1) üzenetére


tjb007
nagyúr

„kitudja még hány telefonba, táblába fogja belerakni a Samsung”

Nem sokba.

„lesz e más gyártó, aki esetleg szintén igénybe venné a Samsung SoC-okat”

Igény az lehet rá, kapni viszont senki nem fog belőle, legalábbis mostanában. Majd csak minimum 1 év múlva, addigra meg már megint más szelek fog járni.

„Fel kell kötnie a gatyáját a Qualcommnak, meg a TSMC-nek is”

Ahogy vicze1 is írta egyedül a MediaTek az, aki miatt fel kell kötnie a gatyáját, de miattuk is csak az alsó- és középkategóriában. A TSMC meg már csak TSMC fog maradni.

(#6) burnkow

Én is jót nevettem a hozzászólásodon. ;]
Tényleg kíváncsi lennék rá, hogy szerinted mi az, amit a Qualcomm cseszett el.

[ Szerkesztve ]

(#9) Halkow. válasza tjb007 (#8) üzenetére


Halkow.
senior tag

810-est loll fütyiharc... castle-el :DDD

(#10) zsolt0017 válasza Halkow. (#9) üzenetére


zsolt0017
tag

Ha azt a Samsungnál gyártották volna 14nm-en, pont nem szúrták volna el.. ;) Az egyetlen gondja a 810-nek, hogy 20nm-es csíkszélességen lett gyártva.

(#11) #86973952 válasza zsolt0017 (#10) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én eddig úgy tudtam még nem fix., hogy 16 nm vagy 14 nm. Vagy változott volna? Ebben a cikkben is sok az állítólag.

A nagy harc meg nagy téveszme.

[ Szerkesztve ]

(#12) tjb007 válasza Halkow. (#9) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ennyire kimerítő válaszra azért még én sem számítottam. ;]

(#13) zsolt0017 válasza #86973952 (#11) üzenetére


zsolt0017
tag

Valóban nincs semmi eldöntve, ebben igazad van. Én csak arra reagáltam ezzel, hogy egyesek szerint szégyen a Qualcommnak a Samsunggal gyártatni. De ha a Qualcomm se akarná, és meg lenne elégedve, a 16nm-rel, valószínűleg nem is tárgyalnának a Samsunggal. Nyilván ott akarják, ahol jobbat kapnak. Kérdés, mennyire számít az a 2nm. Szerintem sokat.

[ Szerkesztve ]

(#14) #86973952 válasza zsolt0017 (#13) üzenetére


#86973952
törölt tag

Egyértelmű. Mondjuk én a cikkre reagáltam elsősorban, mint a hozzászólásokra. :)

(#15) #86973952 válasza zsolt0017 (#13) üzenetére


#86973952
törölt tag

Most már értem. :) Nem figyeltem, véletlenül a válaszra nyomtam. Az "új" -ra akartam.

(#16) Emtra


Emtra
tag

Hát ez van; az exynos betett nekik

(#17) vicze válasza Emtra (#16) üzenetére


vicze
félisten

Kína egy csöppet jobban betett úgy huszárosan. ;]

(#18) joey04


joey04
titán

Mennyi buta ember van itt... :U

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) azopi74 válasza vicze (#17) üzenetére


azopi74
addikt

Akarod mondani, taiwan... Vagy ne kezdjük megint? :)
Bár a rockchip és az allwinner echte kínai (népköztársasági:), azok is betettek...

(#20) tjb007 válasza azopi74 (#19) üzenetére


tjb007
nagyúr

Valakinek biztos betettek ők is, csak az nem a Qualcomm volt.

(#21) vicze válasza azopi74 (#19) üzenetére


vicze
félisten

Itt most a milliárdos bírságra gondoltam. ;)

(#22) Pttypang válasza P.e.t.ya. (#2) üzenetére


Pttypang
veterán

Jonnek a kedves chipek, itt a jovo, amikor a fagyi visszanyal, a telefon meg a kezedet melegiti, nem forditva. A szeretetet fejezi ki vele :)

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.