Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Met


Met
nagyúr

Amikor beteszed a mosogatóba rögtön el is mosod ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Johetsz hozzam is mosogatni. De garantalom, hogy nem csak azzal kezded a hetet, hanem azzal is fogod tolteni. ;] :P

(#3) Simi87 válasza Met (#1) üzenetére


Simi87
senior tag

Észrevételem szerint csak 1 fős háztartásban működik.

Lauda: tudtam, hogy számíthatok rád. :C :R

(#4) Lauda válasza Simi87 (#3) üzenetére


Lauda
félisten

De felesegul nem veszlek. :W :DDD

(#5) P.e.t.ya. válasza Lauda (#4) üzenetére


P.e.t.ya.
senior tag

Taktikivan :D :DDD

(#6) Simi87 válasza Lauda (#4) üzenetére


Simi87
senior tag

Más csapatban játszok, zacsi-pacsi liga nem játszik. :D

(#7) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ha nem látnám a címet, azt hinném, hogy nincs feleséged.
Mit mondjak, hamar beadtad a derekad. Szelíd kérésre tetted, vagy szeretsz mosogatni?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Simi87 válasza Vakegérke (#7) üzenetére


Simi87
senior tag

Egyébként nem vagyunk házasok, csak már 6 éve együtt vagyunk, ezért olyan. :D
Macit meg gyereknek hívjuk, tehát ez egy fura családmodell.

[ Szerkesztve ]

(#9) Vakegérke válasza Simi87 (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kívánok még nagyon sok boldog évet nektek. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) Simi87 válasza Vakegérke (#9) üzenetére


Simi87
senior tag

:R :R :R

(#11) joghurt


joghurt
addikt

Mosogatógépet vegyél, ne feleséget! ;]

(Vízből, áramból is kevesebbet fogyaszt, és csendesebb is.)

A tej élet, erő, egészség.

(#12) Simi87 válasza joghurt (#11) üzenetére


Simi87
senior tag

Albérletben lakok, és sajnos évente költözök, meg az ismerősök tapasztalatai alapján nem az igazi. Így is egy csomoszor a megszáradt cuccok közül megy vissza valami a mosogatnivalóba, erre nagyon finnyás vagyok.

(#13) greenity


greenity
aktív tag

Ez becsülendő dolog. Vannak ezzel kapcsolatban negatív tapasztalataim is.:)
Biztos megbecsül a párod :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#14) Simi87 válasza greenity (#13) üzenetére


Simi87
senior tag

Na ezt megmutatom neki. :DD

(#15) creation


creation
senior tag

Engem párom elüldöz ha takarít, azt mondja csak hátráltatom :DDD

Valamint kijelentette, hogy hamarosan be kell szerezzek egy gépesített mosogató személyzetet. Szóval nahh...

De azért respect. Amíg egyedül éltem igyekeztem azonnal mosogatni, amit használtam, vagy legkésőbb haza érkezés után. De amióta nem vagyok egyedül nem engednek a konyhában ilyen tevékenységet űzni :U ;] :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#16) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Nekem, akkor voltak ilyenek, amikor még agglegény életemet éltem sok-sok évvel ezelőtt. Ha új albérletbe mentem, mindig megkérdeztem, hogy hol van a partvis, mire azt hitték, hogy szeretek takarítani, holott csak azért kellett, mert ha a mosogatóból már dőlt ki a szennyes edény, legyen mivel megtámasztani... ;)

Ma már házas emberként, mivel feleségem sem szeret mosogatni, van mosogatógépünk... (csak be/ki kell pakolni belőle, hogy én azt is hogy utálom...)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#17) Simi87 válasza creation (#15) üzenetére


Simi87
senior tag

Nálunk az én mániám, hogy a konyha egyszemélyes, akármilyen nagy is. Mi relatív megosztjuk a házimunkát.

(#18) Traxx


Traxx
őstag

Nekem sosem volt bajom a mosogatással. Egyrészt az egyetemen a koliban ugye kellett, másrészt a szakom miatt a laborokban is sokat ténykedtem, és ott elég sokat kellett a használt cuccokat sikálni :)

Egyéb házimunka téren a portörlésre veszem rá nehezen magam, a többi bőven jöhet.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#19) Lauda válasza Simi87 (#14) üzenetére


Lauda
félisten

Mondjuk a megbecsules ott kezdodne, hogy nem te mosogatsz, hanem nezed a tv-t/jatszol az xboxon o meg folyamatosan hordja neked a pincehideg sort. ;]

(#20) creation válasza Simi87 (#17) üzenetére


creation
senior tag

Óóóó mi is megosztjuk (Főleg mert családi ház). Csak valahogy a benti munkáknál állandóan az jön ki, hogy én csak feltartom páromat a takarításban és inkább kizavar, hogy kint csináljak valami hasznosat :DDD

Most hogy a motor megy műszakira, azt készítem fel, meg így tavasz alkalmából a redőnyök szakadtak le egymás után sorban... :U

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#21) creation válasza Lauda (#19) üzenetére


creation
senior tag

Akkor én qssolok, mert rohadtul meg vagyok becsülve :K :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#22) Simi87 válasza Traxx (#18) üzenetére


Simi87
senior tag

Én utálok mosogatni.

Lauda: még xbox-ozni is lusta vagyok ma. Csak döglünk Macival a kanapén, asszony meg dolgozik. Good life. ;]

Creation: 2 redöny, meg a terasz ajtó is szarakodik, gyere át. :C

[ Szerkesztve ]

(#23) Met


Met
nagyúr

Engem soha nem zavart a mosogatás, azért nem szerette barátnőm ha én mosogatok mert tornyot építettem a csöpögtetőbe és nem tudta mit szedjen le anélkül hogy ne borulna le.

Most a mosogató gépet úgy oldottuk meg hogy ha kiviszek a konyhába egy mosogatni valót, leteszem a pultra és majd Ő eltünteti, nem tudom hogy ami éppen a gépben van az tiszta vagy nem és nem is nagyon érzek késztetést hogy ezt nézegessem:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24) creation válasza Simi87 (#22) üzenetére


creation
senior tag

Kis szoba, előszoba utca front minuszos. Jó hír, hogy az előszobai ablak még régi rácsos fajta, tehát nem nyitható. Az ablakpárkány meg 2,5m-en kezdődik.

A kedvencem most a konyha ablak. Nem tudom kinyitni. Nem magyarázom el milyen megfontolásból, de Anyum rárakatta az ablakra még 2000-ben a páraelszívót, amit soha nem használtunk s ezért az ablakot ott soha nem nyitottuk ki. Most hogy Anyum nem él, párommal levettük a páraelszívót, mert marha hülyén festett, s ki akartuk nyitni a többször átfestett évek óta nem nyitott fa ablakot... Félek hogy eltöröm. Most pihentetem kicsit a nyitás kérdést... :U :(((

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#25) Lauda válasza Simi87 (#22) üzenetére


Lauda
félisten

Ez igy teljesen oke. ;]

creation :D

(#26) Met válasza creation (#24) üzenetére


Met
nagyúr

Sniccerrel vágd körbe.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27) Simi87 válasza creation (#24) üzenetére


Simi87
senior tag

Mi egy gagyin felujított lakást bérlünk, de annyi gond van hogy már fel sem hívom a tulajt, csak röhögök a nyomorunkon.
Lauda: lenne, ha minden napom így telne. :))

[ Szerkesztve ]

(#28) saelin


saelin
veterán

Csak nalunk van munkamegosztas? Eszunk majd pihenes utan a draga vagy en mosogat, mig a masik torolget. :D
Nem mondom, hogy mindig igy van, csak gyakran.

A kepen latott mosatlan mennyiseg meg semmi! Latnad a mienket fuzes utan... :DDD Kb mar bele sem fer a mosogatoba.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29) Simi87 válasza saelin (#28) üzenetére


Simi87
senior tag

Utálok mosogatni, így pont elég. :)

(#30) kmisi99


kmisi99
addikt

Én szeretek mosogatni, csak nagyon érzékeny a bőröm, ha a rajta lévő "gyári" zsír réteg lemegy nagyon érzékeny lesz és kb kényszeresen nedvesítem, hogy ne legyen csontszáraz, lassan kéne egy mosogató kesztyű.

(#31) saelin válasza kmisi99 (#30) üzenetére


saelin
veterán

Egy kezkrem jobb valasztas lenne. Melo utan en mindig bekenem valami kezapoloval, kulonben kiszaradna mint a sivatag. Napi egy ketszer belefer. Nem szegyen.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#32) Hieronymus válasza Simi87 (#12) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A mosogatógépet is használni kell tudni.
Az edényeket, poharakat,... nem érdemes beszáradni hagyni. Ha beszáradásra hajlamos a szennyeződés, fel kell önteni némi vízzel.
Az odaégett és végtelenül piszkos edényeket, mosogatógép poros vízzel fel kell tenni tűzhelyre. A felforralás után, fedővel lefedve ott kell hagyni néhány órát. Utána már tisztára fogja mosni a gép.

Az egybe tabletták helyett olcsóbb és érdemesebb külön vásárolni a sót, port és az öblítő folyadékot. Az víz keménységéhez beállítható a só mennyisége.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#33) Jester01


Jester01
veterán

Egy olyan babaházba való mosogatótól rövid úton hülyét kapnék ;)
Mondjuk a múltkor öcsém éppen mosogatás közben kapott el, meg is kérdezte, hogy fürdök-e vagy mosogatok :DD

Jester

(#34) Simi87 válasza Hieronymus (#32) üzenetére


Simi87
senior tag

Na pont ez a bajom. Mosogatógép használata elött mosogassak el.
Jester01: barátnőm is mindig ezt mondja, nem kifogás, ez van. ;]

[ Szerkesztve ]

(#35) Hieronymus válasza Simi87 (#34) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Hogyan sikerült a mosogatógép használata előtti mosogatást kitalálni?

A lábas aljára égetett ételt kézzel sem egyszerű eltakarítani, előkészítés nélkül. A nagyja szennyeződést pl. saláta levél, csont és más darabos maradványt is beletolod a szemetesbe és nem nem gyűjtöd a mosogatóban, mosogatás közben. (Gondolom.)

Egyébként, kézzel nem lehet annyira tisztára és sterille mosogatni mint géppel.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#36) kmisi99 válasza saelin (#31) üzenetére


kmisi99
addikt

Az a baj a krémeket se bírom elviselni a bőrömön főleg a kézen amint tudom mosom le.

(#37) Luck Dragon

Szerintem ez egy kedves gesztus, ahogy a nő is kiveszi belőle részét úgy a férj vagy élet társ is néha-néha vegye ki. Néha egy kis oda figyelés többet mond minden szónál.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#38) Simi87 válasza Luck Dragon (#37) üzenetére


Simi87
senior tag

Főleg ha mind a ketten melózunk mellette.

(#39) Luck Dragon válasza Simi87 (#38) üzenetére

Ez így van.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#40) Eastman válasza Met (#23) üzenetére


Eastman
őstag

:D

Dettó. ...de én a pultban is ezt csináltam. Főnököm le akart venni egy poharat, rögtön borult a renccer. Mennyit káromkodott. Ördöglakatnak hívta a csöpögtetőt.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41) creation válasza Met (#26) üzenetére


creation
senior tag

Van a kétszárnyas ablak egymáshoz záródásánál egy egy fa léc, ami fedést képez, azokat leszedtem, hogy hátha azok tartanak, De az a baj, hogy nem csak azok és van egy sanda gyanúm, hogy anyum alaposságát ismerve, biztos ami ziher alapon két liter festék per szárny adagolási szisztémát követve befolyatta a résekbe (bár új ablak volt még akkor)... S akkor bizony 'szhatom a sniccert...

Szóval ja... Családi ház forevör... De nem panaszkodok tovább, mert befoghatom a pofám, ugyanis legalább a saját házam és nem kell albit fizetnem (még ha hitel is van rá).

Csak így jól esett szófosni, again :DDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#42) Csabroncka válasza Simi87 (#10) üzenetére


Csabroncka
addikt

Mióta összeházasodtunk (14 szept), sodrófával ver az asszony, reggel 6-kor az ágyba kell vinnem a reggelit neki. Én főzök , mosok, takarítok és keresem a pénzt. Ez már családon belüli erőszak :F :C

;] ilyen a házasság ;]

(#41) creation:

Szóval ti is a BANK lakásában laktok - mi is ezt tervezzük :)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#43) marositech


marositech
senior tag

Akkor ezek szerint nem én vagyok az egyedüli rabszolga aki mosogat...és megtanultam vasalni is!
Nembeszélve arról, hogy takarítok is. :O

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#44) joghurt válasza marositech (#43) üzenetére


joghurt
addikt

És esténként is neked fáj a fejed? ;]

A tej élet, erő, egészség.

(#45) marositech válasza joghurt (#44) üzenetére


marositech
senior tag

Abban az esetben, ha jutalomként focinézés+sör van. :DDD

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#46) Woodslave válasza marositech (#43) üzenetére


Woodslave
nagyúr

;] :D szintén. Bezzeg előtte ágyba kaptam a reggelit. :C Szokták mondani ha hamarabb kapcsolok már szabadulnék ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#47) creation válasza Csabroncka (#42) üzenetére


creation
senior tag

Nos az úgy volt...

Végülis igen... De annyira nem vészes. Havi 36eHUF a "bérleti díj" még kb 7 évig. Szóval leszek 40 mire lesz egy házam falun... :DDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#48) Simi87 válasza creation (#47) üzenetére


Simi87
senior tag

Annyiért én is vállalnám a rabláncot.

(#49) creation válasza Simi87 (#48) üzenetére


creation
senior tag

Lehet kiadó lesz, fizetheted nekem :DDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#50) Simi87 válasza creation (#49) üzenetére


Simi87
senior tag

Nagyon szivesen leköltöznék vidékre, de az én vérmérsékletemnek budai lakhely kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.