Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bunfi


bunfi
őstag

Legalább elmondhatják, hogy valamiben sikerült lepipálniuk a konkurenciát. Ezek szerint az elkopó alcantara borítás cseréje is felejtős... ez azért így csücskös egy kicsit.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#2) Pete55555


Pete55555
addikt

... felelős alelnöke megjegyezte már a bemutatón, a Surface Laptopot arra készítették, hogy egy tanulót végigkísérjen az egyetemi, főiskolai évei alatt, ami normál esetben 3-5 évet jelent.

Ezzel alapvetően nincs gond...

Ó, dehogynincs!

És ha az a szerencsétlen két diplomát akar lerakni? Neadjisten csúszik néhány félévet?
Aztán: 3-5 év alatt azért az akksi akár tönkre is mehet. Akkor mivan?
Magyarán egy ilyen ipari szemetet legkésőbb 3-5 év után ki lehet KELL hajítani.

Gratulálok M$.

Az ilyen termékek gyártását államilag tiltanám be.

...Szeretem leracsniztatni...

(#3) azbest


azbest
félisten

Én meg naival csak arra gondoltam először, hogy az elektronika lett már abban is mobiltelefonhoz hasonlóan integrált. Úgy tűnik hamarabb terjednek el az eldobható laptopok, mint a telefonok (tudom, léteznek 10 dolcsis kártyatelefonok is már, de nem elterjedtek).

(#4) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Szerintem az ilyen vékony/egybeépített gépeknél ez annyira nyilvánvaló, hogy 0 a szerelhetősége, hogy felesleges ezt minden alkalommal megemlíteni, meg negatívumként felsorolni. Ettől még nem lesz rosszabb a gép.

Ha erős gépet akarsz, ha vékony gépet, akarsz, ha nagy kijelzős gépet akarsz, mindennek van valami negatívuma.

[ Szerkesztve ]

(#5) bunfi válasza Jhonny06 (#4) üzenetére


bunfi
őstag

Kérlek ezt értékeld át ennek a fényében: [link]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#6) Lacika112


Lacika112
aktív tag

elképzelem a megbeszélést

-te főnök, nincs elég elektronikai hulladék a világon
- nem baj majd csináltok egy lapost amin semmit nem lehet cserélni
- tényleg főnök, maga egy zseni nem véletlen maga a főnök

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#7) Bird


Bird
addikt

Nem semmi.... Pont erről beszélgettünk ma az egyik topikban. Belülről ipari hulladékok a mai notik.... :O

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#8) Daywalker válasza Jhonny06 (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem meg elég nagy probléma, mert mint láthattuk alább is a másik linken, hogy meg lehet csinálni ,csak akarni kell, de nyilván így olcsóbb. Mellesleg eléggé nagy vicc, hogy rá vagy kényszerítve, hogy újat vegyél mindenből. Pl nővéremnek vagy egy márkás tabletje, nem filléres, de nem is drága. Amire neki kell bőven elég, de szépen meghalt az akkuja már (3 éves). Azt még szét is lehet szedni, igaz nem könnyen, de utána összerakható. Csak az a baj, hogy az akku annyiba kerül bele, hogy nem érdemes cserélni, a kínai akkukkal meg tudjuk, mi a baj. Tehát eléggé nagy a baj, mert az elektronikai hulladék gyártásában jók vagyunk. Ez nem vezet semmi jóra.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9) bunfi válasza Daywalker (#8) üzenetére


bunfi
őstag

Ameddig a fogyasztókat nem érdekli, mert miért is érdekelné és alig van olyan kezdeményezés, mint az Intel féle CFM, addig ez megy. Aztán meg szörnyűlködik a tonerportól fekete folyók képein és azon a környezetszennyezésen, amit a Kínába újrahasznosításra exportált elektronikai (és egyéb) hulladékok okoznak, szegény kislány címszó alatt. Vagizni könnyű, meg megmagyarázni is, de felvállalni, na azt nem fogják a konzumeridióták.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#10) Donvit078


Donvit078
tag

nyugi ha az ááájfónról lenne szó akkor nyálukat csorgatva ajnároznák a kilóra megvett szerkesztők hát hogy javítani nem lehet de nem is kell mert az ááájfóóón olyan tökéletes... szánalmas kilóra megvett emberek...

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#11) bunfi válasza Donvit078 (#10) üzenetére


bunfi
őstag

Az ifixit simán 1/10-et adott a macbook pro 2016-ra is. [link] A Surface a csak levágással eltávolítható alkantarára és a deformálódó vázra kapott nullát. Szerintem teljesen jogosan.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#12) cami][us


cami][us
senior tag

5 év múlva ebből max csak az emléke marad.

(#13) #82146048 válasza Donvit078 (#10) üzenetére


#82146048
törölt tag

Nem a szerkesztők, hanem a fogyasztók. A kedvencem az, hogy "nem kell javítani az iAkármit, mert ha elromlik benne valami, az Apple úgyis gariban cseréli, így sokkal jobb lesz nekem". Ja, még egy hibás jackaljzatos iPhone-t is, aminek a javítása pár dollár lenne.

Amúgy az elég nagy baj, hogy nem lehet szétszedni ezeket az eszközöket, még akkor is, ha helyhiány miatt forrasztják a procit és a memóriát. De hogy egy aksit se lehessen cserélni...

[ Szerkesztve ]

(#14) ablack


ablack
senior tag

Ez így eléggé környezetszennyezés.
Néhány év múlva tönkremegy az akkumulátor, vagy mondjuk a billentyűzet és lehet a szemétbe dobni a gépet.

A legtöbb cég elintézi annyival hogy megújuló energiát használ és akkor már környezetbarát.

[ Szerkesztve ]

(#15) hemaka válasza #82146048 (#13) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem azért cserélik, mert nem tudják javítani. Hanem, hogy ne kelljen rá várnod, kapsz egy refurb készüléket. A tiédet megjavítják és majd valaki azt is megkapja refurbként. Ezzel nem igazán értem mi a gond...

(#16) rottenbull válasza Daywalker (#8) üzenetére


rottenbull
senior tag

Pontosan. Ezek melle oda lehet tenni az also kategorias laptopokat, amik ugyan szetszedhetoek, de a javitas arabol ujat vesz barki. A mobilokat, a tabletek nagy reszet, a nyomtatokat, stb.

(#17) bunfi válasza hemaka (#15) üzenetére


bunfi
őstag

Csak annyi, hogy a nagy kényelmemben az adataimat ledarálják. Persze tudom én vagyok a hülye, hogy nem a csodálatos, biztonságos felhőjükben tárolok mindent. Nomeg az a 750$ amit egy tier 4-es alaplap javításért elkérnek az 1 év garanciaidőn túl. Akkor is, ha csak egy 2 dolláros ellenállást kell cserélni.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#18) cami][us válasza hemaka (#15) üzenetére


cami][us
senior tag

Valahogy ezt nehéz elhinni, ha tízezrével kell csak az SSD-t cserélni a forrasztóval. :D Persze lehet hogy van egy ilyen vetülete is, de sanszos, hogy a logic board repül a darálóba.

(#19) Bambalazs válasza #82146048 (#13) üzenetére


Bambalazs
senior tag

A javított készülék új akksit, külső házat és dobozt kap, majd tüzetes átvizsgálást követően gyári minőségben újracsomagolják és refurbished-kért értékesítik olcsóbban.

(#20) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Eljön még az az idő, mikor lelkes aktivisták nem a szőrmék, hanem az ilyen termékek ellen fognak tüntetni. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#21) NGA válasza Bambalazs (#19) üzenetére


NGA
addikt

És pontosan ugyanigy fognak eljárni a Microsoftnál is. Ha meghibásodik a laptop, beviszed, és kapsz egy refurbot. Pont mint az iphone-nál, ipadnál. Nem fogja szétszedegetni a sufnituning gsm szakszerviz, hanem az MS szétszedi, kicserélik a burkolatot, kijavítják, és eladják refurbként.

(#22) Bird válasza NGA (#21) üzenetére


Bird
addikt

Alig várom, hogy ez bekövetkezzen. :DDD

Félelmetes milyen szinten megy a spórolás és a gyártási hatékonyság maximalizálása, akár a tartósság és a mérnöki igényesség rovására.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#23) Rive


Rive
veterán

Nem igazán tetszik, de ha végignézem, hogy mi történt pl. a mobiltelefonok körében, akkor ez sajnos ~ logikus és indokolható következő lépés :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#24) #16939776 válasza NGA (#21) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az aktív hőleadó az ami nem marad tiszta 5 évet, ha 1db takartatásért 60-80 usd szerviz költség belefér, akkor ámen.

[ Szerkesztve ]

(#25) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Ez a teszt stílusában hasonlít azokra a youtube videókra, melyben drága telefonokat ejtenek le, zúznak darabokra és ezzel szereznek nézettséget. Ha ilyen a laptop nyílván ennek tudatában fogja vállalni az illető a vásárlást, kész. 2-5 év alatt úgy is elévülnek az IT termékek, annyit meg röhögve ki fog bírni javítás nélkül.

"Az aktív hőleadó az ami nem marad tiszta 5 évet" - Sűrített levegő. A hűtőborda körül kialakított kamra ventillátorral, egy elég egyszerű forma. Sűrített levegővel befújsz és ha nem is lesz tökéletes a takarítás, akkor is elégséges lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#26) berVi


berVi
senior tag

A Surface Book-nal sem a vassal van a gond, hanem a minosithetetlen szinvonalu driverekkel...

(#27) bunfi válasza Aprósólyom (#25) üzenetére


bunfi
őstag

És hogyan fújod kifelé a port, ha a szellőzőnyíláson keresztül csak befelé lehet?

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#28) Male válasza Lacika112 (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Na igen... kíváncsi vagyok, a környezetvédők mikor szállnak már rá erre a témára. A rengeteg javíthatatlan, rövid élettartamúra tervezett műszaki cikk (ahogy mostanában fejlődnek a procik, már az elavulással se nagyon lehet magyarázni).

Daywalker: Az se biztos, hogy olcsóbb... a cégnek így jobb, mert pár év múlva kuka, és újat kell venni, ettől meg nő a forgalom.

(#29) NGA válasza #16939776 (#24) üzenetére


NGA
addikt

Ne magyar fizetésekben gondolkozz. Ezt nem nekünk gyártották.

(#30) #82146048 válasza hemaka (#15) üzenetére


#82146048
törölt tag

Valójában azért cserélik, mert nem engedik javítani. Ennek az egyik következménye, hogy az asztali gépeikben is forrasztanak mindent, a másik pedig az, hogy perbe foghatják azokat, akik harmadik félként mégis javítanák az eszközöket ("Right to repair" című kereset, tudtommal még nem lefutott).
Garanciaidőn kívül elég nagy összeget kérnek el a cseréért. Louis Rossmann videóit ajánlom, ha érdekel a téma.

Több helyen olvastam véleményeket erről, és az van, hogy ha pl. a MacBook valamelyik apró alkatrésze elromlik, azt mindig kompletten cserélik, nem javítják. Ez azzal jár ugye, hogy az eddig használt gépet beveszik mindenestül, az adataidat pedig átmentik (vagy nem). Ez van akkor is, ha csak egy ellenállással van gond, és fél nap (igazából fél óra) alatt megcsinálná egy szerviz.
A cseregépre az átlag várakozási időt nem tudom, de 3-4 napot is írnak, addig a gép kiesik a munkából. RAM-csere szintén problémás (és már a Microsoftnál is).

Ha pedig vettem egy gépet, akkor nem kérem helyette más javított gépét, és nem akarom, hogy mások mentegessék le az adataimat. Egyébként nem használnak fel minden alkatrészt.

(#19) Bambalazs: Nem kell messzire menned azért, hogy találj példát a tüzetes átvizsgálásra.

(#31) azbest válasza Male (#28) üzenetére


azbest
félisten

az usában külön perelni kell, hogy ne tiltsák be a javítást. Right to repair. Volt róla cikk itt is. Mert ott már a traktorokat is csak a gyártó javíthatja legálisan [link]. Korábban a személyautóknál is perelni kellett, hogy ne legyen tilos javítani.

[ Szerkesztve ]

(#32) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szóval szigorúan csak több éves garanciakiterjesztéssel "érdemes" megvenni, ha nem vagy milliomos...de még úgy is durva az ilyen mértékű javíthatatlanság. Pár év után egy akkucserével kitolható lenne az élettartama még jó pár évvel, de így nem lehet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#33) Male válasza azbest (#31) üzenetére


Male
nagyúr

Igaz is, ezt a traktorosat olvastam akkoriban.

(#34) Egzee


Egzee
őstag

menő egyetemisták úgy is gamer gépekkel szaladgálnak :DDD

(#35) aelod válasza Daywalker (#8) üzenetére


aelod
veterán

Rosszul ülsz a lovon. Ha mindenki 3-5 évig használna egy tabletet, laptopot, telefont akkor ki venné meg az újat? Hogy nőnének az eladások, gyarapodna a profit? Szervizelésből nincs profit.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#36) nubreed


nubreed
veterán

Az ultrabook -ságnak ára van. Bár valahol ezt még meg tudják oldani viszonylag kultúráltan, de szerintem ez egyre kevésbé lesz jellemző. Vegyen a paraszt egyberagasztott, szétszedhetetlen/javíthatatlan "csoda" masinát csilliárdokért...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#37) cog777 válasza #82146048 (#30) üzenetére


cog777
senior tag

"Ha pedig vettem egy gépet, akkor nem kérem helyette más javított gépét, és nem akarom, hogy mások mentegessék le az adataimat. Egyébként nem használnak fel minden alkatrészt."

Egyetertek! Volt egy kijelzocsere a Lenovo laptopomban. 1 evvel kesobb kontakt hibas lett, elment a kep. Szetszedtem, mar nem volt garis. Latom hogy felujitott kijelzot kaptam! Valoszinu azert sz@rt be 1 ev utan.

Ha ezt akkor tudom, nem engedtem volna beszereltetni, hanem vagy adjanak egy gyari ujat vagy visszakovetelem az arat.

Amugy nevetseges szerelesi minosegu a lenovo kijelzo. Alul van egy hosszu nyak lap, ket oldalt megfogatva a kijelzohoz. Kozepen persze nincs alatamasztas. De legalabb leragasztottak az egeszet hogy Don't touch!
Persze ha az ember arrebb teszi a notit, akaratlanul is kicsit megmozgatja a kozepet igy hogy nincs alatamasztas, ezert aztan siman kontakthibas lesz a kijelzo :/

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#38) madgie válasza aelod (#35) üzenetére


madgie
titán

Asszem erre pont jó ellenpélda az iPad 4, ősszel lesz öt éves termék és eddig tök jól használható, támogatott termék volt (javíthatni nem könnyen javítható ez sem, csak arra írtam ,hogy valami bizony használható 3-5 évig, nekem is megvan még az iPad 4, a bemutató után vettem meg).

(#39) Mi5u válasza cami][us (#12) üzenetére


Mi5u
tag

A 11 éves Thinkpad T60-m meg nem akar elromlani, hogy lecseréljem egy legjobb esetben 3-5 évet kibíró ipari hulladékra. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40) aelod válasza madgie (#38) üzenetére


aelod
veterán

Én is egy 4 éves LG G2-t nyüstölök. És nem szívesen váltanék a mostani készülékekre. Arra akartam kilyukadni, hogy ma már nem terveznek hosszú távra elektronikai eszközöket.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#41) rocketry23 válasza Mi5u (#39) üzenetére


rocketry23
tag

Nekem is hibátlan még a T42.

Semmi pénzért nem cserélnem le egy ilyenre.

(#42) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

ilyen cikkeket olvasva az elpusztíthatatlan Elitebook 8470p-ről mindig kicsit elszomorodok hogy hová lesz a világ.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#43) bunfi válasza FireKeeper (#42) üzenetére


bunfi
őstag

A szó szoros értelmében, a 8460p-m leesett a sarkára 1 méterről, ráfröccsent a billentyűzetre a víz, semmi baja. Pedig már leszolgálta azt a 3-5 évet céges használatban, mielőtt hozzám került. Mondjuk nem is lehet vele kiváltani a mostanában oly fontos wow faktort.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#44) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg kell várni a kínai, orosz, magyar, stb. buherátorokat :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) hcl válasza rottenbull (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, szervizben. Amúgy normális esetben lazán megoldja aki kicsit is akarja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) #82146048 válasza cog777 (#37) üzenetére


#82146048
törölt tag

Ezt meg tudom érteni. Ismét Rossmann egyik videóját (12:20) hozom példának, ő egy Lenovo P50-et vett ($1200), az is felújított volt, és az aksi szépen kipotyogott belőle, nem tartotta a helyén :)

(#47) azbest válasza #82146048 (#46) üzenetére


azbest
félisten

na ja, de ott mint kiderült később az akku volt hibás (4:10). Reklamált és küldtek neki másikat. Ugyanazt a gépet használja azóta is panasz nélkül :)

(#37) hanischz
Azért a megfelelő topicokban van egy két komment, ami arra utal, hogy a szervizek dolgozói seftelnek a gyári alkatrészekkel... aztán nem meglepő, ha bontott / nem a géphez való cuccokat építenek be garis javítás címszó alatt. Mégiscsak magyarországon vagyunk, itt ez az alap :U

[ Szerkesztve ]

(#48) #82146048 válasza azbest (#47) üzenetére


#82146048
törölt tag

"After half an hour on the phone I got nowhere, I called back for another half hour and got someone to help and send a replacement. We'll see. Lenovo customer service is a nightmare. One guy eventually gave up and said I should file a chargeback."
Ez sem ment annyira zökkenőmentesen neki, de azért elég vicces volt, hogy rögtön észrevette a benyomódást, de "úgysem fogom nézegetni" alapon beszerelte, aztán kiesett. :)

Bontott vagy utángyártott alkatrészt külföldön is használnak, szerviztől függ. Spórolás nagyban.

(#49) k-adi


k-adi
nagyúr

a Surface Laptopot arra készítették, hogy egy tanulót végigkísérjen az egyetemi, főiskolai évei alatt, ami normál esetben 3-5 évet jelent.

Ja persze... pl BME-n.. 3-5 év.. aha. :)

(#50) hcl válasza Male (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy ez tényleg borzalom, hogy mennyi minimális erőfeszítéssel javítható cucc megy a kukába. Környezetszennyező, energiapazarló, és felesleges, hiszen még a BGA-k is cserélhetőek, nem űrtechnika. A "nem éri meg" csak egy meserségesen kreált küszöb, amivel ráveszik a népet, hogy mindenképpen vegyen újat. Autóiparban is ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.