Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jimmy399


jimmy399
senior tag

Próbáltam telepíteni VirtualBox-ba, elment vele jól az idő, és természetesen nem tudja telepíteni se a grutbot, se a lilót... érdekes... rendszertöltő nélkül vicces. Lilo 127-es kódot ad hibának... Ez már vicc...

--- N/A ---

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

tehát azért, mert a windows 0 bájtos mentést csinált, azért a debian a hibás.
szerintem mindenki jobban jár, de te biztosan, ha soha többet nem erőlteted a linuxot. nem neked való.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) jimmy399 válasza bambano (#2) üzenetére


jimmy399
senior tag

nem, a windows nem csinált nulla bájtos mentést... Mellesleg az opensuse se indul el... 12.2

--- N/A ---

(#4) jimmy399 válasza jimmy399 (#3) üzenetére


jimmy399
senior tag

most vagy én vagyok totál analfabéta, vagy nem tudom. Az openSusenál is lemegy a telepítés, újraindul, és heló... De nem fagy ki hanem megáll a started lsb susefirewall2 phase 2 sornál...
Az usbs hálókártyát felismerte, de a network manager nem indul. Azt írja, hogy nézzem meg a systemctl status etworkmanager.service-t több infóért

Na, most tölt valamit a vinyóról, de vártam vagy öt percet hozzá... Érdekes vajon mi a gond.

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#5) bbazs96 válasza jimmy399 (#4) üzenetére


bbazs96
csendes tag

tegyél fel egy kulcsra kész ubit, azzal nem lesz gondod... El lehet vele evickélni ha valaki nem az a nagyonsuper user

(#6) jimmy399 válasza bbazs96 (#5) üzenetére


jimmy399
senior tag

Nincsen csak 1 gb-os pendriveom, és nem is óhajtok beruházni egyre feleslegesen... :D De azért köszi.

--- N/A ---

(#7) Syl válasza bbazs96 (#5) üzenetére


Syl
nagyúr

Pontosan. A profik szidják mint a bokrot, de kezdőnek ideális. Én is azt tettem a gépemre (12.04 LTS) és nagyon elégedett vagyok vele. Minden elsőre működött. A win egyáltalán nem hiányzik. Jó helyen van a szekrény tetején :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8) bambano válasza jimmy399 (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a debian pedig nem szokott mentéseket letörölni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) bbazs96 válasza jimmy399 (#6) üzenetére


bbazs96
csendes tag

Dvd / cd? vagy no optika?

(#10) jimmy399 válasza bbazs96 (#9) üzenetére


jimmy399
senior tag

mindegy már... Gondolom volt valami gubanc azért szállt el a mentés...

Próbáltam CD-t is meg DVD-t is, de egyáltalán semmi. Nem jutok el addig, hogy bejelentkezés, vagy csonttá fagy vagy leáll egy sornál és kampó, nem lép tovább....

--- N/A ---

(#11) lapa válasza jimmy399 (#10) üzenetére


lapa
veterán

akkor tekintve, hogy azon a gépen nem sok minden indul el elgondolkoznék, hogy nem a linuxxal van a baj.

de lehet dvd-re is írni, vagy lehet akkora pendrivera is találni cuccot.

esetleg legegyszerűbb lenne lehúzni az a sata-ide varázslatos vinyót, amitől nem indul. vagy a félhalott ide-s vinyót. nemtom melyik melyik.

0 bájtos mentés kapcsán aranyos történet, mikor könyvelő megmutatta milyen katonásan elmentik minden pénteken a parancsikont a backup tárolóra. ott nagyon sokat imádkoztam, hogy csak legalább egyszer odaadja még a diamondmax 9 amit rejteget. de odaadta.

[ Szerkesztve ]

(#12) beatrixnak


beatrixnak
újonc

Én telepítettem már többféle linuxot több gépre is, és egy gt430-as videokártyát leszámítva mindent felismer elsőre. Azzal csinált nekem hasonló dolgokat, pl üres képernyő, vagy rózsaszín árnyalatban befagyás. Mindezt a telepítés befejezése előtt. Persze azt is megoldottam, de a közönség segítségét kellett igénybevenni, terminálos harc volt. :)
Viszont ezt leszámítva tényleg imádom, hogy azonnal működik minden, és szoftverkezelőben pillanatok alatt feltelepítek bármit, és mindez legális..
A saját laptopom 0-ról fél óra alatt munkaképessé teszem grafikai, irodai programokkal együtt, meg persze chrome-os szinkronizálással, semmilyen drivert nem igényel.
Ajánlom a Linux Mintet, és ha van másik videókártya (alaplapi) akkor próbáld azzal!

(#13) jimmy399 válasza lapa (#11) üzenetére


jimmy399
senior tag

Lehúzni lehúzhatom éppen de a SATA vezérlő IDE módban müködik rajta, mert régi az alaplap viszonylag és a BIOS-ban nem lehet állítani a módot.

--- N/A ---

(#14) jimmy399 válasza beatrixnak (#12) üzenetére


jimmy399
senior tag

az alaplapi vga egy intel HD 2000-res at hiszem, sosem használtam, nem azért vettem bele egy HD2600-ast, hogy pihenjen a fiókban :D

--- N/A ---

(#15) beatrixnak válasza jimmy399 (#14) üzenetére


beatrixnak
újonc

Azt gondoltam, csak ha van kedved még próbálkozni, hogy úgy működik-e. :D

Ha működik, akkor nagynehezen fel lehet azt telepíteni, vagy le kell cserélni egy linuxkompatibilis karira.

(#16) jimmy399


jimmy399
senior tag

Jelentem, az elmúlt 5 év alatt akkorát fejlődött a GNU/Linux, hogy manapság már gyakorlatilag elsődleges rendszer dualbootban a win7-el. Laptopon és desktopon egyaránt. :)

Arch linux-ot használok. :)

--- N/A ---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.