Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Én nem fehéríteném.
A nagyon laza koszréteget leszedném. Ha valahol nagyon kell, akkor burkolat hibát javítanám. Aztán lehetne matt lakkal rögzíteni a jelen állapotot.
Ebben pont az jelent értéket, hogy műhelyben használták. Industrial retro design vagy valami hasonló, retró nélkül.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) Jim Tonic válasza Hieronymus (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hmmm, hmmm. Ma viszem haza, megnézzük, hogy néz ki egy sima takarítás után. Lehet, hogy teljesen igazad van. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3) erahurka


erahurka
félisten

Szép fogás, grat! Remélem megosztod majd velünk a kész állapotot is :))

(#4) dabadab


dabadab
titán

Fehérítésnél tulajdonképpen csak a retr0bright variációkat láttam, hidrogénperoxid+UV. Rövidtávon jól szokott működni, viszont nem ad hosszútávú védelmet, simán vissza tud utána sárgulni a műanyag, ráadásul a műanyag szerkezetét is szétveri.

DRM is theft

(#5) Jim Tonic válasza dabadab (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezeket olvastam én is. Mármint a trükköket. Azt nem olvastam, hogy szétveri a műanyagot. Azt nagyon nem szeretném. Ma délután szétszedem, megmosom. Ha nem lesz tragikus, akkor igazat adok Hieronymusnak, és dobom a fehérítés projektet.

@Erahurka: Természetesen. Találtam több projektet natív USB meghajtásra, AVR alapokon. Éppen gyűjtöm hozzá az alkatrészeket. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Mágikus koszradír, van róla Logout bejegyzés is, kötelező belépő az ebay es kütyük topicba :D Ha Bp.-i vagy, adok 3 db-ot, hogy ki tudd próbálni :)

(#7) Jim Tonic válasza vwpolopg (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Váooo. Nem vagyok budapesti, de pont ilyen tippeket várok. Ezt mindjárt meg is rendelem, remélem, időben érkezik. Köszi. :)

szerk.: meg is rendeltem. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) dabadab válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


dabadab
titán

Azért óvatosan kezd használni, mert ez meg gyakorlatilag nagyon-nagyon finom csiszolópapír, nézd meg, hogy a borítás meg billentyűk mit szólnak hozzá.

DRM is theft

(#9) dabadab


dabadab
titán

Most, hogy újra ránéztem a képekre, ennek első blikkre tulajdonképpen nem is kell fehérítés, csak egy alapos takarítás, mondjuk izopropil-alkohollal.

DRM is theft

(#10) Jim Tonic válasza dabadab (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Rendben, a billentyűket szerintem elsőre hanyagolom is, mert alighanem lekapná a feliratokat. Bár lehet, hogy amúgy is átmatricázom magyarra.

Most éppen azt nézem, tudom-e remapelni Windows alatt a kiosztást, és mondjuk a Caps-Lockot használni a Windows gombnak. Előbbi nem nagyon kell, utóbbi viszont sokat van használatban.

#9: nem színhű a telefon képe. A valóságban ennél jóval sárgásabb sajnos, de takarítás után kiderül. Izopropil nem bántja a műanyagot? Alapvetően oldószerként használják, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) Goose-T válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


Goose-T
veterán

A DM-ben és a Rossmannban is lehet kapni koszradírt párszáz forintért, itt is írtak róla.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12) Jim Tonic válasza Goose-T (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezt nem tudtam, akkor be is ugrok érte. Most rendeltem 100 darabot Kínából, de az pár hét. Hétvégén meg azért nekiállnék a takarításnak. Bár tartok attól, amit Dabadab írt. Nem akarom összecseszni. Köszi.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) bob011


bob011
tag

Bakker, hogy én sosem fogok ki ilyesmit...

(#14) dabadab válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


dabadab
titán

"Izopropil nem bántja a műanyagot?"

Nem, legalábbis annyi idő alatt, amíg megpucolsz egy bármilyen mocskos valamit, addig nem, emiatt is népszerű a fészer mélyén talált Commodore-okat meg Primókat új életre keltők körében :)

(A hidrogén-peroxid se okoz észrevehető károkat, pedig az tényleg durva cucc, annál a gumikesztyű tényleg nagyon-nagyon ajánlott)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15) Jim Tonic válasza dabadab (#14) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ok, akkor holnap veszek azt is. Egyelőre 1:0 az IBM-nek, mert olyan csavar van benne, amihez a szerszámaimmal nem férek hozzá. Előbb azt kell szereznem. Standard hatlapfejű, 4-4,5 körüli méretben, de dugókulcs nem fér bele a lyukba, és a csőkulcsok sem. Remélem, van ennyire kicsi T-kulcs a boltokban.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

asszem van otthon ilyen, megnézem :D

mennyit ér egy ilyen? :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) adrew66


adrew66
csendes tag

Sziasztok!

Most újitom a gépem szép lassan és gondoltam hogy ideje le cserélnem a billentyúzetem is :D

és szeretnék egy mechanikus billet már elég rég szerettem volna és lenne 1-2 kérdésem

Miért éri meg és mivel jobb a mechanikus mint egy sima?

és hogy melyiket éri meg megvenni?

(#18) kmisi99 válasza adrew66 (#17) üzenetére


kmisi99
addikt

Szia. Kicsit mellé lőtted a témát. Itt érdeklődj itt biztosan fognak tudni segíteni. De azért az összefoglalót olvasd át mindenek előtt. [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.