Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Lisa Sunak nem szokása a levegőbe beszélni, viszont én erről a káryáról eddig nem sokat tudtam. Remélem, nem csak a 7 nm-re, ill. a frekire építenek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) Med1on válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


Med1on
aktív tag

Mivel a VEGA alapok maradnak, így azért kijelenthető, hogy nagyrészt a 7 nm-re építenek. Az AnandTech szerint viszont duplázták a ROP egységeket, szóval némi finomhangolás biztos történt, de maradt a GCN 5.0. Mindenesetre 700 dolcsit így is el lehet érte kérni. :DDD

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#3) Jim Tonic válasza Med1on (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A HBM miatt nem tud olcsó lenni. Talán lesz belőle GDDR-es alternatíva.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) cskamacska válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


cskamacska
addikt

Akkor ez azt jelenti hogy a Radeon VII megjelenése után már lesz teszt PH!-n az RTX 2000 sorozatról is? ;]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#5) Med1on válasza cskamacska (#4) üzenetére


Med1on
aktív tag

Küldj nekik egy párat, aztán úgy biztosan hamarabb meglesz. Én nem küldöm el nekik a TITAN RTX-emet, tudod a múltkor is széthajtották már az egyiket. ;]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#6) lezso6 válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Biztos nem lesz, mert ahhoz más memóriavezérlő kéne. A Radeon VII nem más, mint a profi piacra szánt MI60-ok selejtjei. Bár csak gémer szemszögből picit van megvágva, pl 64 helyett 60 CU.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) ncc1701


ncc1701
veterán

Ez sem lesz egy népkártya, a hbm nem olcsó dolog...

(#8) Yutani válasza ncc1701 (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

Abu szerint olcsóbb a tömegtermelés miatt, mint ugyanez a kiépítés GDDR6-ból. Nem csak a mennyiségről van szó, hanem a sávszélességről. Megvan neki az 1TB/sec. A GPU órajele 1800 MHz lesz, így az egész a bejelentés alapján egy RTX 2080 (~1080Ti) sebességre lesz elég, nyilván raj trácsing nélkül.

#tarcsad

(#9) lezso6 válasza Yutani (#8) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az sem egyértelmű, hogy a GDDR6 jobban megéri a HBM-hez képest 7 nm-en. Lehet olcsóbb, meg kell a francnak sávszél, de ezek a tények, azonos sávszélt tekintve, effektív 16 GHz GDDR6-ot és 2 GHz HBM2-t feltételezve:

- 1 db HBM2 lapka (1024 bit) = 4 db GDDR6 lapka (128 bit)
- 1 db HBM2 vezérlő területe = 2 db GDDR6 vezérlő területe

S mivel az I/O nem skálázódik lefelé a nanométerekkel, ezért utóbbi nagyon számít 7 nm-en.

Itt írtam róla részlesebben, die-shot képekkel.

Ami még izgalmas az az I/O kiszerverzése GPU-n a CPU-khoz hasonlóan. Lehetségesnek tartom, hogy a Navinál csak HBM lesz, de az I/O-t kiszervezik az interposerre, ezzel pedig nem kevés lapkaterület spórolható. Persze ez csak egy tipp, sok esélyét nem látom, mivel kérdéses a konkrét implementáció, de érdekesen hangzik. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) Jim Tonic válasza lezso6 (#9) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez jó összefoglaló, köszi. EZ kb. akkor annyit is jelent, hogy az AMD elengedi ebben a kategóriában a GDDR-t, de az is lehet, hogy alacsonyabb kategóriákban is megjelenik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) lezso6 válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Közben javítottam egy kis elírást, mert a HBM2 vezérlő nem negyed, "csak" feleannyi helyet foglal a GDDR6-hoz képest.

A HBM3 az ami már dupláz, mert 256 bitnyi GDDR6-ot (8 lapkát!) tud helyettesíteni egy stackkel, s eközben negyed annyi helyet foglal a GPU-ban a vezérlő. Ez már komoly dilemma lesz a Navinál, ahol a legújabb pletykák szerint mégis GDDR6 lesz, bár lehet először a kis lapkák jönnek, s azért.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12) Oliverda válasza Yutani (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

Sajnos nem sokat érnek a hangzatos 1 TB/s sávszéllel. A másik oldalon 40 százalékkal alacsonyabb sávszélességből és 31 százalékkal alacsonyabb kapacitásból (2080 Ti) tudnak kihozni saccra 25 százalékkal magasabb tempót.

A HBM2 pedig horror, pláne 4 darab chippel. Ezt az NV is csak a Tesla V100-aknál engedheti meg, ami egy sok ezer dolláros gyorsító. A Navi kártyák már GDDR6-tal jönnek.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) total90 válasza Oliverda (#12) üzenetére


total90
veterán

Épp ez az, hangzatos dolgok, de a zöldek egy régebbi technologiával combosabbak. Ugyanez van CPU fronton is...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#14) Oliverda válasza total90 (#13) üzenetére


Oliverda
félisten

Régebbi technológiát legfeljebb a 12 nanométeres process jelent. CPU fronton pedig egyelőre az Intelnek van jobb technológiája (Intel 14 nm > GF 14 nm).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) total90 válasza Oliverda (#14) üzenetére


total90
veterán

Arra akartam célozni, hogy papíron talán jobb az AMD, de real life nem... és most itt az árat nem keverném bele a dologba, mert az tudjuk, hogy az Intel és az nV nem olcsó.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#16) Yutani válasza total90 (#15) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az egyenletből nem tudod kivenni az árat, csak akkor, ha azt akarod kihozni, hogy ki az abszolút első sebességben, akkor NV és Intel.

Ha csak ennyin múlna, az AMD már rég bezárt volna. De közben van több sikeres CPU termékcsaládjuk (Ryzen, TR, EPYC), és a VGA alsó-középkategóriában verhetetlen ár/érték arányú kínálatuk van az RX 570 személyében.

Árukereső árai, mindenből a legolcsóbb:
1050 Ti ~ 44k (100%)
RX 570 ~ 49k (111%)
1060 3GB ~ 67k (137%)

A Hardverapró használt árai kb ugyanezt tükrözik.

Sebesség különbség fHD:
1050 Ti = 100%
RX 570 = 147%
1060 3GB = 149%

Továbbra sem értem, miért vesz bárki is 1050 Ti-t vagy 1060 3GB-ot józan ész alapján. Tényleg nem.

#tarcsad

(#17) lezso6 válasza Yutani (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azért vesznek 1050 Ti meg 1060 3GB kártyákat, mert a kisebb fogyasztás jó közérzetet okoz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) Yutani válasza lezso6 (#17) üzenetére


Yutani
nagyúr

Meg a józan ész hiánya, illetve a dogmatikus gondolkodás. Ennyi. :D

#tarcsad

(#19) D1Rect válasza Yutani (#16) üzenetére


D1Rect
félisten

1050Ti-m van, vettem egy 580 8GB-ot:

Terhelés alatt iszonyatosan zúgni kezdett, hát jó'van sok FPS jön belőle. Legyen.
Majd miután újra idle-be kapcsolt a kártya tudod mi történt?
Semmi. Pont ugyanúgy maradt felszálló módban a gép. WTF?
Biztos én vagyok a hülye és rosszul csinálok valamit, megkérdezem a témájában, hogy mit rontok el.
Válasz:
"Ha csak a Wattman szabályozza a ventiket, velem is előfordul, hogy nem állnak le, próbálj meg afterburnerrel vagy trixxel csinálni egy saját venti profilt, nekem azokkal nincs ilyen problémám."

Egy napot még kínlódtam a kártyával, de inkább eladtam a pics@ba.
Tegyék oda ezeket ahova a nap se süt.

(#20) lezso6 válasza D1Rect (#19) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez nem az AMD baja, hanem gagyi a hűtés. Azt meg nem írtad, hogy konkrétan milyen kártyákról van szó. Továbbá AMD mellé 3rd party tuningprogramokat nem ajánlott használni, mert fura bugokat okozhatnak. Elég sokan elvannak a Radeonokkal, szóval szerintem valami user error lehet.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21) D1Rect válasza lezso6 (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

Nyilván én vásároltam rossz videókártyát.

(#22) lezso6 válasza D1Rect (#21) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Passzív-agresszió helyett inkább leírhatnád, hogy konkrétan melyik kártyával volt a gond. :P

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#23) D1Rect válasza lezso6 (#22) üzenetére


D1Rect
félisten

Te mondtad, hogy user error. :P

Kikerestem neked:
SAPPHIRE Radeon RX 580 Pulse 8GB GDDR5 256bit PCIe (11265-05-20G)

(#24) lezso6 válasza D1Rect (#23) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azt írtam, hogy lehet. Egyébként ez a kártya pont nem egy szar. Bár lehet nekem az lenne, mert a teljesen hangtalan PC híve vagyok, GPU terhelés alatt max egy kis súgás jöhet. :D Ezek szerint valami szoftveres gebaszba futottál bele.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#25) Busterftw válasza lezso6 (#17) üzenetére


Busterftw
veterán

Illetve izombol elerni egy szintet nem pozitiv eredmeny.
Traktor helyett Ferrarival is tudnek a szanton eket huzni max reven, de minek, ha van jobb alternativa ami alacsonyabb perf/wattbol megoldja.

(#26) D1Rect válasza lezso6 (#24) üzenetére


D1Rect
félisten

Bőőőőven túlmentem azon a szinten ami egy átlagos felhasználótól elvárható.
Szóval jöhet belőle 2x annyi FPS, de inkább nothx.

(#27) Jim Tonic válasza Busterftw (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azért ezzel várni kell. Sok helyen azt írják, hogy a fogyasztásbeli drop akár 40% lehet, szóval az már nem rossz. Az Nvidia meg talán az év végén jön 7 nm-en, ha jön. Addig azért sok víz lefolyik a Dunán. A Ryzen a CPU üzletágat helyrehozta, tudnak most más irányba is fókuszálni. Mivel jön a konzoloknál is lassan az új generáció, jönnie kell egy új architektúrának is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#28) lezso6 válasza Busterftw (#25) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor nem sikerült megértened a hozzászólásomat, és Yutaniét sem olvastad. :D

Az 1060 fogyaszt 120 wattot, az 570 meg 150-et, miközben utóbbi sokkal olcsóbb. Az a 30 watt így tök elhanyagolható. Az 1050 Ti meg ugyan kicsivel olcsóbb az 570-nél, de sokkal lassabb. Tehát az 570 az közel 1050 Ti áron ad neked 1060 teljesítményt, erősen bestbuy.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) Yutani válasza D1Rect (#19) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem MSI RX 470 gaming X, Gigabyte RX 470 Gaming, Gigabyte RX 570 Aorus, Sapphire 570 Nitro+ kártyákkal van tapasztalatom, de egyikkel sem volt ilyen hűtési gondom. Persze nem használok semmiféle 3rd party sz@rt VGA vezérlésre, de még WattMant sem, mert nincs rá szükségem.

#tarcsad

(#30) Yutani válasza Yutani (#29) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hazudtam, mert a bányász kártyáimat WattMannal vezérlem a BIOS mod mellett Win10 alatt.

#tarcsad

(#31) cskamacska válasza lezso6 (#20) üzenetére


cskamacska
addikt

"Ez nem az AMD baja, hanem gagyi a hűtés."

Ekkor viszont azonnal dől az árukeresős összehasonlítás, mert AMD kártya mellett egyáltalán nem mindegy milyen hűtő van. :U

Legolcsóbb GTX1060-nak látványosan gagyi hűtői vannak. Gigabyte Windforce-ot(ami egy átfújás nélküli alu blokk egy dísz-hőcsővel) egy 1050Ti-re nem tenné fel jó szívvel az ember. De a Inno3D 1060 alapváltozatának valamivel jobb lamellás hőcsöve is nagyjából fele mint kellene lenni, elsőre az ember majdnem megijed, hogy ilyen mini hűtés van rajta(igaz a kártya is nagyon kicsi, messziről nem mondaná meg senki hogy nem 1030 féle belépő kártya).

Aztán mindkettő röhögve lehűti a kb 110 wattot amit a kártya elfűt, mindkettőn tökéletesen működik a 48 fok alatti venti megállító félpasszivitás, VP9/H265 lejátszás, és több monitor alatt is, sőt, még a gyári boost is megvan. A legrosszabb hűtéssel. :U
Illetve ez nem teljesen igaz, mert léteznek "referencia" blower(házból hőt kifújó) hűtések, Asusnak van egy ilyen kártyája, na azok menthetetlenek. Jól hűt, jobban mint az olcsók, de nincsen félpasszivitás, így mindig jól hallható, és terhelésen süvít mint a hajszárító.

Bloweres hűtéssel anno lett volna olcsó GTX1060, mondom HD5850-el abból a jóból nekem már bőven elég volt, köszönöm. :D Helyette a teszkógazdaságos Inno3D csodáról tudok nyilatkozni: GPU 35-44 fok idle(szobahőmérséklettől függően), 70 fok környéke terhelve, igaz van mellette egy 12 centis venti is.

Na ilyen AMD RX5xx-nél nincs, pláne nem olcsó kártyánál.
Ott Chill van(vagy nincs ;] ), Wattman van, alulfesz van, miértbúg van, miértnemállle van. :( Pedig odanyúlkálva azok is teljesen vállalható kártyák, mondok jobbat, Vega 56 is alulfeszelve, visszafogva abszolút rendben van fűtés/fogyasztás szempontból.. csak ugye akkor a bencsmark számok nem jönnek. Mint az 580 / 590 ami bucira veri az 1060-at. 230 wattból. :U

Yutani: Aztán hogy viseli magát kend ETH árfolyama? :P

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#32) Yutani válasza cskamacska (#31) üzenetére


Yutani
nagyúr

Árukeresőn a legolcsóbb RX 570 a Sapphire Pulse ITX. Direkt rákerestem a tesztek között és a tesztelő meg volt vele elégedve. Az alapján mertem legolcsóbbként hivatkozni rá. Ha megnézed, elég jó az a kis hűtés.

Ami az ETH-t illeti, annak az árfolyama annyira nem izgat, mert NH-n bányászok és BTC-ben kapom a díjat. Az alacsony árfolyam nem készít ki, mert a jövőben megtérülő és jövedelmező befektetésként tekintek rá (mármint hogy drágább most az üzemeltetés, mint a pillanatnyi bevétel). Igaz, távoli jövőról van szó... :DDD

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.