Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

up

(#2) sanzi89 válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


sanzi89
addikt

Ezen most komolyan egy klasszikus kerek DC dugós aljzat van tápellátásnak? Mikor microUSB-s töltőkkel Dunát lehet rekeszteni? Nálam már itt elvágta magát a kütyü.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3) Jhonny06 válasza sanzi89 (#2) üzenetére


Jhonny06
veterán

Van rajta. Kérdés, hogy csak arról megy-e (mert ha nem, akkor teljesen mindegy).

(#4) sanzi89 válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


sanzi89
addikt

A linkeden ez található:

"2. It is best to buy DC 5V2A charger . Because Orange Pi One don't support Micro USB Power supply."

De ha menne a microUSB OTG csatiról a tápellátás, akkor is gond szerintem, hogy az egyetlen microUSB csati kvázi kinullázódik. Nem értem miért csinálták ilyenre...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#5) Jhonny06 válasza sanzi89 (#4) üzenetére


Jhonny06
veterán

Poszt törölhető :DDD

(#6) azbest


azbest
félisten

Remélem jobban jársz vele, mint én az orange pi pc-vel. Amíg nincs hozzá stabil mainline kernel támogatás, addig nagyon gyatra. Ezt azért írom, mert a gyártói szoftveres támogatás közelít a nullához. Pár önkéntes próbál életet lehelni beléjük.

A loboris által összerakott linuxok egész jól működnek, az igaz. Viszont, ha rákötnél valami usb eszközt, akkor a régi kernel miatt nem biztos, hogy sikerül betölteni a firmware-t hozzá (ha jól értem a systemd nem megy jól vele). Az LTS ubuntuval már sikerült, de ott meg az usb kezelés volt bajos. Nem minden port ment a megfelelő sebességen, amelyik ment, azon meg a régi kernel miatt bugosan működött az eszköz (it9135 tuner). Egyébként a pi pc változatnál elvileg minden usb független, nem osztoznak a sávszélességen és még sata over usb is működhet (ami valamivel gyorsabb, mint a normál usb-sata átalakítás).

Ahogy nézem US $13.63 az alapára szállítással. A pi Pc meg 18 körül volt. Hopp, de látom nem is kapni már azt.

pimoronin időnként van zero, a múlt héten sikerült megcsípnem egyet, a körítés nélküli változat így lett bruttó 4.2 font + 4 font posta.

[ Szerkesztve ]

(#7) azbest válasza azbest (#6) üzenetére


azbest
félisten

félrebeszélek, kedden rendeltem, miután valaki jelezte a fórumon, hogy épp van [link]

(#8) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

A PI zero nevetséges azokkal a csatlakozókkal. Nem praktikus. Ez meg... Lenne már 12V végre valamelyik ilyen kártyán. A másik gondom az, hogy wifi nélkül vicc az öszes.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.