Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) t72killer válasza icemad (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mitől lenne az? Az áldozat családja nyomorogjon, mert valaki kinyírta a pénzkeresőt? A civilizált világban elég bevett szokás, hogy a bűnelkövetőket polgári perbe is fogják, hogy a tettük anyagi következményeit behajtsák rajta - és ne az adófizetők pénzéből kelljen jótállni egy idiótáért. (más kérdés, hogy épp elég sok idiótáért áll jót a nyugati adófizető...)

Persze ez országonként változik, nekem egy németajkú autós oktató mondta el, mi a rendszer pl ittas vezetés vs "normál baleset" esetén: normál balesetnél él a felelősségbiztosításod (amit a drónozástól a biciklizésen át az erkélyen virágültetésig mindenféle tevékenység esetén igencsak érdemes/alkalmasint kötelező megkötni), és ez rendezi az áldozat és családja mindenféle követelését, a "felső határ" soksokmillió EUR, amennyit kb három oled-TV-kkel megrakott kamionnal utazó nagycsalád teljes kiirtásáért se fog rádverni még egy Texasi bíróság sem. Ha viszont tudatosan áthágsz alapvető szabályokat, pl mattrészegen csapsz el egy biciklist, akkor a biztosítód nem áll ki érted. Kifizeti az áldozat családjának a kárt, viszont a teljes összeggel adós leszel neki - amit perkálhatsz ha elég vastag vagy (az emberéletet kicsit drágábban mérik a Lajtától nyugatra), vagy leülöd. A téligumi-kérdés persze ennél árnyaltabb, több országban pl egyáltalán nem kötelező: ezekben valószínű él a biztosítás és "csak" az állam felé tartozik a balesetet okozó delikvens.

#22: ne is mondd, egyszer Kanári szigeteken (tengerszinten 20 fok, 200m-en 3-4) egy magasan fekvő úton bérautóban elkapott egy hóvihar. A kanyargókban cm/sec-ben lehetett mérni a sebességet, amivel le mertem araszolni;] Volt megcsúszás, de szerencsére nem lett rossz vége a mesének. Nekemis felnistül vannak a gumik, úgyhogy ha drágállom a centírozást (mert kivételesen nem akarok a következő szezonban 10+e km-t menni), akkor magam is cserélhetem a kerekeket.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.