Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

up

(#2) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mindenhol elhangozz kb egy olyan kulcs dolog ami miatt kizárt lenne nekem az ottlét, de igazából a szereplők fejére is rá van írva, főleg pár nőére.
Érdekes kis videók voltak. :R

(#3) total90 válasza Kolondrum (#2) üzenetére


total90
veterán

Mi az a kulcs?

Egyébként minden kezdet nehéz, csak nem kell feladni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4) petipetya válasza Kolondrum (#2) üzenetére


petipetya
nagyúr

Pedig megmondta a csaj, hogy nem romlanak meg a tejek. Azért ez már húzóerő. :)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#5) Huma


Huma
addikt

A pszichológuscsaj vagy drogozik vagy csak szimplán nem stimmel vele valami. Vagy pedig is-is. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6) r-chee válasza Huma (#5) üzenetére


r-chee
őstag

Szerintem be volt lőve :) Érződik, hogy a csajokat eléggé megviseli az elszakadás.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#7) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Köszöntem a videókat :R
Tanulságosak.

All→M8

(#8) petipetya válasza r-chee (#6) üzenetére


petipetya
nagyúr

Két volt kolléganőm is Londont választotta. Az egyik 1 év után hazarohant és sokkal jobban érzi magát a bőrében, mint valaha. A párja rángatta ki, akinek bejött ott az élet, ám ezzel vége is lett a kapcsolatnak köztük.

A másik idehaza egy pesti irodában pihentette a fokhagymaseggét addig, amíg fél éve ki nem ment Londonba. Nagy volt a hallgatás, aztán 2-3 hete megjelent az adatlapján, hogy az egyik mekiben dolgozik. Lehet hogy jobban megél, mint idehaza, de akkor is csak egy meki. Max. fél évet adok neki, és rohan majd haza.

Lehet, hogy ez a város túl gyors és bedarálja némelyik embert, nem tudom. Ám azt igen, hogy a Németországban és Skóciában kint lévő ismerősök nagyon jól megvannak. Vagy Londonnal van valami baj, vagy nem tudom.

"nincs rá lezsóidő"

(#9) Lauda válasza petipetya (#8) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem nincs londonnal semmi baj. Ha keresett szakmad van es ertessz is hozza es ismered a nyelvet, barhol a vilagon megallod a helyed. Mekis minimalberbol mindenhol szarul fogsz elni. Szerintem a legtobben angliat valasztjak probakepp az angol miatt es mert azt hiszik, ott majd sikerul. Ellenben a nemet gazdasag lasszoval keresi a kepzett embereket akkora a munkaerohiany. Ki erti....

(#10) <stdio.h> válasza Lauda (#9) üzenetére


<stdio.h>
csendes tag

Na igen sokakban az a tévképzet alakult ki hogy Angliában alja munkából is jól lehet élni pedig nem így van. Vannak olyan helyek ahol nagyon jól meg lehet, de Anglia pont nem az a hely.

(#11) Apollyon válasza <stdio.h> (#10) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért Anglia nem csak Londonból áll. Nekem van ismerősöm akik kisvárosban élnek, annyira nem alja munkából, de nem is irodai melóra kell gondolni, sokkal jobban mint itthon az átlag ember. Aztán ott van még Manchester és Liverpool is, ahol azért sokkal olcsóbb az élet mint Londonban.

A mekis meló bár alja munka, és bár nincs habzsi-dőzsi, de ott legalább még abból is félre lehet tenni, ellentétben az itthoni melókból szerezhető vicc pénzből.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12) <stdio.h> válasza Apollyon (#11) üzenetére


<stdio.h>
csendes tag

Anglia Londonon kívül sem olcsó, azért egy Németország, Hollandia jobban megéri csak persze ott az angol nyelvtudással nem mennek sokra, igaz anélkül is el lehet boldogulni. Én Hollandiában dolgoztam ott alja munkából, kezdetben nyelvtudás nélkül is jól elboldogultam, mert nem egy drága hely. A lakhatás hasonló mint itthon a kaja szintén hasonló csak az alap fizetés volt ötször annyi. Az azért nagyon nem mindegy.

(#13) Cucuska2


Cucuska2
őstag

NEBAAAAAASSSSSZ! Amikor mutatják, hogy Doma Kálmán, baaakkkkeeeeeeerrrrrrrrr! Az nekem a rokonom! :Y :Y :Y

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#14) Hieronymus válasza <stdio.h> (#12) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Lehet ezer videót megnézni, számtalan tanácsot meghallgatni, de egyik sem fogja megváltoztatni az esélyeket.
Van akinek bejön, tetszik és ott ragad egy teljes életre. Van aki gyorsan tolja haza a magát.
Nincs ezzel semmi baj. De aki meg sem próbálja, az teljesen esélytelen.

Én azt mondom ki kell próbálni. Garantáltan boldogabb leszel, függetlenül az eredménytől.
Nyilván kiderül, máshol sincs kolbászból a kerítés. Máshol is emberből készülnek az emberek.
Némileg átértékelődik a munkához és élethez való viszony.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#15) Huma válasza <stdio.h> (#12) üzenetére


Huma
addikt

Németország sokkal jobb választás. Csak oda németet kell tanulni. Az a baj, hogy pl az ismerőseim úgy vélekednek, hogy az angolt kell nyomatni mert az a világnyelv, azzal bárhol lehet boldogulni. Részben persze igazuk van, de ha egy adott országban jól akarsz boldogulni akkor általában tudni kell beszélni az ottaniak anyanyelvét. Ha van egy normális szakmád és értesz is hozzá, valamint elég jól beszéled a németet akkor Anglia nem alternatíva vele szemben. Simán multimilliomos lehetsz pár éven belül (hazai mércével).

Az angol nyelv azért jó mert azzal a világ minden országában ellehet lébecolni, de normálisabb munkákhoz azért kell tudni rajta kívül más nyelvet is. (Kivéve persze bizonyos munkaköröket)
Angliát egyértelműen azért választják rengetegen mert a legközelebbi angol anyanyelvű ország és benne van az unióban.

Ha lenne lehetőségem akkor én Kanadába költöznék ki, ha angolra vágynék. Amúgy meg Japánba. De ahhoz már elég gazdagnak kellene lennem vagy pedig valami olyasmit tudnom amit elég kevesen.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16) kmisi99 válasza Huma (#15) üzenetére


kmisi99
addikt

No meg japánba japánt kellene tudni ott hiába tudnak angolul nem szívesen használják.

(#17) mekker


mekker
őstag

A külföld mellett sokszor az az érv szokott elhangozni, (amit 1-2 év alatt meg lehet ott tapasztalni) hogy sok helyen a kaja meg a benzin stb. nem is sokkal drágább, mint itthon. De viszont egy házat megvenni, bútorokkal berendezni, autót fenntartani, szolgáltatásokat igénybe venni általában jelentősen drágább (mindenki döntse el melyik a nagyobb kiadás).
Tudom, hogy az ottani bérekből jobban félre lehet tenni, de szar munkából ott sem igazán lehet felhőtlen hosszútávú életet tervezni, csak rövidtávút (1-5 év).

Azt meg nem is értem, miért nem emlegetik soha, hogy nem minden ember egyformán rugalmas, sokan képtelenek lennének egy teljesen új légkörbe beilleszkedni, idegen nyelven az ismerkedés is bonyolultabb (főleg ha olyan az ember), így sokan ledolgozzák a 8-10 órájukat és utána a négy fal közé vannak szorulva a nap további részében, mert nem tudnak magukkal mit kezdeni odakint.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#18) Hieronymus válasza mekker (#17) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..De viszont egy házat megvenni, bútorokkal berendezni, autót fenntartani, szolgáltatásokat igénybe venni általában jelentősen drágább (mindenki döntse el melyik a nagyobb kiadás). ..."

Miért is?
A szolgáltatások drágábbak.
Nyilván a házat venni összegszerűen több pénzért lehet, de jövedelem arányosan már nem biztos a magyar árelőny.
Autót sokan lízingelnek. Ez egy kicsit többe kerül a vásárlási részletnél. Viszont nincs javítási költség és mindig új autóval lehet közlekedni. Legkésőbb 3 évente érdemes visszaadni a járművet és átülni a újba.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#19) Jhonny06 válasza Hieronymus (#18) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mondjuk Londonban pont nem is jellemző, hogy túl sokan lakást/házat akarnának venni, inkább bérlik.. nem illik az életstílushoz.

(#20) Hieronymus válasza Jhonny06 (#19) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Másutt sem, mert eléggé röghöz köt.
Persze ki is lehet adni és máshol bérelni lakást, csak nem feltétlenül marad pozitívban a mérleg. (Egy rossz bérlő több kárt képes okozni, mint amennyi bérleti díjat fizet.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#21) Jhonny06 válasza Hieronymus (#20) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nálunk igen.. :))

(#22) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Új rész: [link]

(#23) Edy2007


Edy2007
újonc

Sziasztok!
Tudom,hogy a kerdesem nem ehez a temahoz kapcsolodik,de nagyon fontos!!!! Nem tudja valaki,hogy Londoban a Magyar Nagykovetseg kozeleben lehet e valahol parkolni???

(#24) kovsol


kovsol
titán

Kíváncsian néztem végig a négy videót.
Én összesen 1 hónapot voltam kint Angliában, és akkor is egy kisebb városban(Portsmouth), de ez se igazi kint lét volt, mert a kinti IBM-ben voltam melót betanulni, és szállodában laktam.
Nekem tetszett a kisvárosi környezet, meg az ilyen multi céges melóba járás mellé, ezt el tudnám képzelni hosszabb távon is. Viszont Londont nem vállalnám be, turistáskodni voltam ott, az pont elég is volt.

May the Force be with you!

(#25) alibaba78 válasza Edy2007 (#23) üzenetére


alibaba78
őstag

Persze hogy lehet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.