Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

.

(#2) nullpoint


nullpoint
senior tag

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#3) Pirosász


Pirosász
aktív tag

Azt mondja a tulajdonos a Telexnek, hogy kiszámítható bevételre van szükségük.
Hát könnyű lesz kiszámolni. ;]

(#4) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Még akkor használtuk, amikor új volt, 2004-2005 környékén. Akkoriban a freemail volt az első, aztán ez a citromail váltotta ki sokaknál, köztük nálam is, mert gyorsabb volt (?), de jobb design az biztos. Utána már csak a szolgáltatós címet használtam nagyrészt, mert az működött külföldre is. Majd lett gmail-re meghívóm, így tudtam azt is használni, ezekhez a freemail/citromail cuccokra sosem tértem már vissza.

Meg is lepődtem, hogy egyáltalán van még, azt hittem már rég halott. o.O
Nem hinném, hogy reklámok nélkül, a magyarok pénzéért ez a szolgáltatás rentábilis lesz bármilyen formában, tekintve a konkurencia ajánlatait (ingyenes és fizetőset is figyelembe véve).

RIP

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5) DigitXT válasza Apollyon (#4) üzenetére


DigitXT
félisten

azt hittem már rég halott
Eltartotta a sok csaló.:DDD Kíváncsi vagyok, mire nyergelnek át...

(#6) dabadab


dabadab
titán

Szerintem elkottázták az árazást.
Mivel egy nagy emailszolgáltató vette át a citromailt, ezért a postafiókokat nyilván átmigrálják a saját rendszerükbe, azoknak az marginális költsége (vagyis az, amennyiért plusz egy user kiszolgálása kerül) szinte elhanyagolható és a kérdés az, hogy mennyit ér meg a usereknek a citromailes emailcím. Ennek az értéke nagyjából annyi lehet, hogy "húsz éve ez az emailcímem" - kétlem, hogy ennek a megtartása sok embernek megérne évi 24k HUF-ot.

DRM is theft

(#7) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Szerintem most verték be az egyetlen szöget a koporsóra.

(#8) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Na akkor faternak csinálhatok másik mail címet az ügyfélkapuhoz.
Nem is értem az ügyintézőt miért citromot csinált. :W

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9) orion1025


orion1025
őstag

Én speciel tinédzser koromban használtam utoljára, chat.hu, teveclub, meg egyéb nevetséges dolgok regisztrációjához, majd később ez lett a fő címem, de már az is millió éve volt.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10) Bird


Bird
addikt

A norvég tulajdonos megkapta a rezsi emelt magyar áramszámlát. ;]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#11) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Éppen most akartam regisztrálni email címet regisztrálni náluk.
Most már nem erőltetem a dolgot. Vagy ingyenes vagy drága szolgáltatót választok. Senki se nézzen engem Olcsó Jánosnak a Citromail címmel! :DD :C

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#12) kcsa


kcsa
veterán

Ezeket a norvég befektetőket úgy érzem nagyon behúzták...

(#13) Littoral


Littoral
aktív tag

Volt régen egy időszak (1912 körül...), amikor startlapos dolgokhoz regisztráltam egy citromail-címet, gyakorlatilag ilyen spamgyűjtőként üzemelt. Ha x ideig nem lépett be az ember, akkor "megszűnt" a cím, azaz bárki szabadon regisztrálhatta. Annyira nem volt fontos, hogy az x időn belül mindig belépjek, úgyhogy a megszűnés meg is történt. A felhasználónévre később regisztrált valaki, ő is használta egy másik x ideig, majd ő is így járt. Ekkor (a véletlenek különös összejátszásaként) én újra regisztráltam a címet, amire elkezdtek érkezni az előző "bérlő" levelei (ezekből és a startlapos fórumokból vettem le a fentieket), mókás volt, na. Akinek van hasonló emléke erről a kiváló szolgáltatásról, az biztosan távol tartja magát tőle, az pedig, hogy fizetni is kelljen érte, mindennek a netovábbja. Nyilván változik majd a külső és a belső is, de akit egyszer a kígyó megmart, az a továbbiakban már a gilisztától is fél. Ez lesz a magyar no-go zóna.

[ Szerkesztve ]

(#14) Samus


Samus
addikt

Aszongya. Lesz (majd!) reklámmentes felület, és 10GB tárhely. Rettegj Gmail... Anno én is a Citromon kezdtem, de ahogy kaptam meghívót Gmailre, hamar elfelejtődött. Azóta a fél életem a Google kezébe adtam. Lassan kell plusz tárhely, mert a megszűnt ingyenesség a fényképeknél elkezdte fogyasztani a keretet. Egy-másfél év múlva elfogyhat...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

ha ők fizetnének havi 2000HUF-t azért, hogy a citrom legyen az elsődleges email szolgáltatóm akkor sem használnám. :D

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#16) prabhu


prabhu
senior tag

Tény, hogy egy szar, de aki régen használta reghez, annak ez szívás lesz.
Valamint gyanús, hogy az Indamail is hasonló sorsa jut, hisz a tulaj ugyanaz.

(#17) Hintalow


Hintalow
senior tag

Gyakorikérdéseken már elkezdtek megjelenni az olyan kérdések, hogy " fizetős lesz a citromail, hogy tudom a fiókom egész tartalmát áttölteni a freemailre, mert arra váltok" :DDD

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#18) Fecogame válasza Hintalow (#17) üzenetére


Fecogame
veterán

Ha már raknak bele effortot, akkor áttérhetnének egy értelmesebb szolgáltatóhoz :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#19) Tamás88 válasza Samus (#14) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Amúgy nekem van gmail címem (android miatt), meg hotmail címem is, amit aktívan használom, valamint azzal aktiválom a Windows-t is.

(#20) pcprojekts


pcprojekts
kezdő

Még van citromail????! :))

(#21) DS39 válasza pcprojekts (#20) üzenetére


DS39
nagyúr

Ugye?
Ebben a hírben ez a durva, nem az hogy fizetős lesz. :D

(#22) Black&White válasza DS39 (#21) üzenetére


Black&White
addikt

Én ilyen spam csapdának megtartottam a mai napig. :D
Sőt, nemrég tök jól jött, amikor egy Aliexpress gariztatásnál az eladó videót kért a hibajelenségről, de ugye Kínában bannolva van minden nyugati felhő, stb...
Így maradt az óriás mail, vagy mi a t...m és pár nap múlva meg is egyeztünk egy cserében (85$). :D

(#23) bambano válasza dabadab (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha tudnád, hogy hány ember nem hajlandó email szolgáltatást váltani, mert "be van regisztrálva"...
mintha azokat a regisztrációkat nem lehetne módosítani...

a poszthoz: 3300 forint körül van a második legkisebb vps a rackforestnél. két postafiók, és máris bentebb vagy. de nyilván sokan átmennek a guglira.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) Chaser


Chaser
titán

nézem a naptárat, mondok' magamnak nem lehet még április 1. :F
és tényleg nem az van ;] csak akkor ez mi? : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) dabadab válasza bambano (#23) üzenetére


dabadab
titán

3300 forint körül van a második legkisebb vps a rackforestnél. két postafiók, és máris bentebb vagy.

Mondjuk saját emailszerver üzemeltetése azért igényel némi aktív közreműködést, mert azért előfordul ez-az, de én is ebben hiszek.

DRM is theft

(#26) #72042496 válasza bambano (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Facebookon pontosan ezt látom, hogy inkább kifizeti, mint hogy mindent átállítson. Pedig a fontos dolgok szerintem nagyon hamar megvannak, a többi pedig az utána következő hetekben ahogy jön. Áprilisig simán meg lehet ezt tenni. Freemail elhagyásakor én is féltem, hogy most ez mekkora hajcihő lesz, de nem volt az.

Semmit nem tudok a dolog hátteréről, de abból hogy Citromail és hogy havi 2000 forint (negyedévre 6000 forint), nem tudom eldönteni, hogy lepumpolni, vagy valamiért elzavarni akarják onnét az embereket.

[ Szerkesztve ]

(#27) pcprojekts válasza #72042496 (#26) üzenetére


pcprojekts
kezdő

twitter hungari edition

(#28) #72042496 válasza pcprojekts (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Twitter csak szar lett, viszont ingyenes, nem? A Ctromail viszont eddig is szar volt, csak most fizetni is kell majd érte, nekem ez jött le a kommentekből. :D

(#29) bambano válasza #72042496 (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én is azt hallom az ügyfélszolgálattól, hogy foggal-körömmel ragaszkodnak az ócska emailjükhöz.

szerintem a norvégok nem akarnak elzavarni senkit a frissen vett tulajdonukból, csak egyszerűen nem értik, hogy 2 rugó itthon nagy pénz, ami náluk nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) #72042496 válasza bambano (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

Könnyen lehet, elég kézenfekvő magyarázat.

(#31) Littoral


Littoral
aktív tag

Temetjük itt előre, aztán egy év múlva meg mindenki tülekedik, hogy elcsípjen egy jó fióknevet a citromail-nél... :)
Lássátok meg, milyen óriási karriert futott be a mailbox.hu és az onbox.hu is...

(#32) DS39 válasza Black&White (#22) üzenetére


DS39
nagyúr

Nekem erre a célra van az Anonymail.

(#33) Gábor90!


Gábor90!
csendes tag

A poén az, hogy félelmetesen sokan használják ezt is és a pontosan ugyanolyan hulladék Freemailt is nagyon fontos szolgáltatásokhoz.

Én a magam részéről két okból örülök, hogy fizetőssé teszik:
1. A teljes technikát lecserélik mögötte, így ha valaki tovább használja, nem lesz nemzetbiztonsági kockázat regisztrálni vele valahova.
2. Ki fognak halni az ezzel a hulladék szolgáltatóval regisztrált ön- és közveszélyes fiókok és remélhetőleg nem Freemailra mennek tovább róla az emberek.

(#34) Chaser


Chaser
titán

amúgy a gmail bajos, vagy lemaradtam vmiről mért kellene fizetős mailt használni?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) aprokaroka87 válasza Chaser (#34) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet úgy gondolják hogy hajlandóak lennének fizetni érte.
Ami talán lehet igaz addig ameddig a pénzért kapnak is valami extrát.

(#36) Gábor90! válasza Chaser (#34) üzenetére


Gábor90!
csendes tag

Kelleni nem kell, az meg hogy bajos-e a gmail ingerküszöb kérdése. A levelezés nem titkosított és kiadják harmadik félnek, nem csak kormányoknak, üzleti partnereknek is, illetve önmaguk is elemzik a levelezés tartalmát, vagyis tipikusan érvényes rájuk a közhely, hogy ha valamit ingyen kapsz, te vagy a termék.

Vannak biztonságosabb/bizalmasabb ingyen alternatívák, illetve a fenti hibákat a fizetős Google fiók sem küszöböli ki. A Protonmail például nagyon jön fel, hogy ökoszisztéma szinten is versenyképes legyen a Google-lel, de a valamit valamiért elv így is érvényesül. Ingyenes fiókkal a biztonságot leszámítva jóval kevesebbet kapsz tőlük, mint a Gmail-től.

(#37) Chaser válasza aprokaroka87 (#35) üzenetére


Chaser
titán

nem értek hozzá, azért kérdem

Gábor90
köszönöm, engem ezek nem érintenek, akkor maradhatok ott

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) Gábor90! válasza Chaser (#37) üzenetére


Gábor90!
csendes tag

De érintenek, csak nem érdekelnek :U

(#39) Chaser válasza Gábor90! (#38) üzenetére


Chaser
titán

lehet mondani így is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) Gábor90!


Gábor90!
csendes tag

Lehetni éppen lehet, a különbséget majd akkor veszed észre, ha egyszer esetleg elkezd érdekelni.

(#41) Chaser válasza Gábor90! (#40) üzenetére


Chaser
titán

én számlákhoz használom a mailt, régen céges levelezéshez
ha nagyon beletúrnak gdpr megsértése úgyis, takargatnivalóm meg nincs

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) Jhonny06 válasza Chaser (#41) üzenetére


Jhonny06
veterán

Meg hát ez ilyen kis ember paranoiája, hogy biztos az én privát levelezésemre kíváncsiak, lol. A keresési adataidat meg egyéb statisztikákat meg minden alkalmazás eladja 3rd party-nak, szóval. Mindenre elég egy Gmail jelenleg.

Egy Protonmail egyébként semmivel se jobb, sőt. Kis cég lévén kb. azt csinálnak a privátban hosztolt szervereikkel, amit akarnak, sose derül ki. Ha már a bizalomról van szó, akkor ennél még a Google is jobb, legalább rájuk néha ránéznek a hatóságok.

[ Szerkesztve ]

(#43) Gábor90! válasza Jhonny06 (#42) üzenetére


Gábor90!
csendes tag

A Proton nem kis cég, és volt már ügy, ahol adatot kellett szolgáltatniuk hatóságoknak, úgyhogy tudjuk, mihez férnek hozzá.

Ezt a kis ember paranoiája dolgot meg nagyon-nagyon félre értik azok, akik azt propagálják, nincs értelme a digitális lábnyom csökkentésének, úgyis mindent tudnak, meg kis pont vagy ahhoz, hogy érdemes legyen követni (akkor miért teszik?). Mintha csak egy ponton, az aktuálisan tárgyalton lehetne ezt megtenni. Hát ezzel a hozzáállással tényleg nincs.

Az igazság az, hogy nem tudod, hogy ami ma szalonképes vélemény, az a jövőben is az lesz-e, vagy ha ma te túl kis ember vagy, hogy értékes célpont legyél, a jövőben sem leszel-e, akár valaki más révén. A törvények és a hatalmi körök változnak.

Ez az érdektelenség az igazi probléma, meg az, hogy azt szóljuk le, aki nem érdektelen.

(#44) Chaser válasza Jhonny06 (#42) üzenetére


Chaser
titán

nem feltétlen paranoia, de engem tényleg nem érint
most lecsekkoják' mennyi a számlám az mvm vagy vodafone felé? egs
ha meg céges levelezésbe belenyúlnak és kikerülne erősen gdpr megsértése, de ott sem találnának olyat ami rám nézve terhelő lehet
ha lenne is olyan dolog ami nem egészen legál, azt csak személyesen intézném : ) - ahogy eddig is ;] -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) zolikaDB válasza Jhonny06 (#42) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mi a helyzet a yahoo-val?

(#46) Littoral


Littoral
aktív tag

A Yahoo!mail-nél megjelent egyfajta törölhetetlen reklám. Itt a képen [kép] az első sorban látható a kicsike. Ha a második sorra ráviszem az egeret, akkor megjelenik a piros kuka, azzal lehet törölni. Az első sorra, ha rákattintok, a képre helyezett kisebb képen látható helyi menü jelenik meg. Ha arra kattintok, hogy "Nem tetszik ez a hirdetés", nem történik semmi, a helyén marad, és ott virít. Valószínűleg be lehet "tanítani" a tetszik/nemtetszik kattintásokkal, hogy csak a nekem tetsző hirdetéseket jelenítse meg, aztán azokat talán törölni is lehet, de hát ki foglalkozik ezzel?
A miért jelenik meg ez a hirdetés? kérdésre kattintva egy kiváló oldal töltődik be, ahol ez fogad: "Látogasson el az Adatvédelmi lehetőségek oldalra, ahol beállíthatja, hogy a Yahoo és hirdetéstechnológiai partnereink miként használhatják fel az Ön adatait." Beállíthatom, le nem tilthatom.
Nagyjából ennyi a zavaró tényező, tehát lesz majd mindig egy reklám, ami itt Magyarországon teljesen indifferens dolgokat hirdet (ma pl. egy amerikai nyugdíjmegtakarítással kapcsolatos szolgáltatást, mindenképpen meg fogom fontolni a dolgot...) de törölhetetlennek tűnik, alatta egy másik , amit viszont törölhet az ember, ha nagyon akarja. Ennyi.

Amúgy a Y!mail a fentieket leszámítva szimpatikus a maga egyszerűségében. Megtartom menekülő emailnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.