Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

-

(#2) sutszi válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


sutszi
veterán

Én úgy emlékszem az eredeti elképzelés szerint bemész a boltba és amit a kosárba pakoltál azt kilépéskor fizeted. De nincs külön kassza, meg egyebek. Ergo megszűnik a klasszikus sorban állás és pénztárnál feltorlódás problémaköre...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

A rendszer bőven nem a pénzbedobós automata szintje, ha valóban úgy fog működni valaha, ahogy elképzelték (ezzel kapcsolatban mondjuk vannak fenntartásaim, az emberek elég találékonyak, ha kiskapukat kell keresgélni), az elég forradalmi lesz.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#4) updog


updog
senior tag

" az egész rendszer egy italautomata bonyolultságával egyenlő"

Azért ez bőven nem így van, már a cikkből is kitűnik. ("A lényege, hogy az egész területén kamerák és más szenzorok sora figyeli, hogy melyik vásárló milyen árut vesz le a polcról és teszi vissza, vagy bele a kosarába. Ami pedig akkor is a vásárlónál marad, amikor kisétál az üzletből, annak az árát a rendszer egyszerűen levonja az illető számlájáról") Itt azért elég komoly infrastruktúrát össze kellett hozni a boltban, és a háttérben is.

Mondjuk (bár technológiailag nézve lehet hogy nagy szám,) a nagy hype-ot én sem értem, csináltak egy istentelenül bonyolult - és gondolom baromi drága - rendszert, miközben pl. egy RFID-kapuval a kijáratnál, a termékeket előre feltagelve tökéletesen meg tudták volna oldani sokkal egyszerűbben és megbízhatóbban (raktározásban elég régóta használják ezt a megoldást).

" Eleve az mitől forradalmi, hogy valamit egy pénztáros segítsége nélkül ki tudsz fizetni?" Nem a megoldás forradalmi, hiszen már a Tescoban is évek óta működik az önkiszolgáló vásárlás/fizetés. Itt az a slusszpoén, hogy már nem csak pénztárosra, de rád se lesz szükség az utolsó lépéshez.

(#3) bLaCkDoGoNe a Best buy topic lakóit kéne egy ilyen boltba beszabadítani :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#5) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

VÓTMÁ
Inkább a japán verzió kéne, bár az meg szennyező a sok zacskó miatt.
[link]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#6) prolad


prolad
őstag

Azt hittem már becsületkasszás lesz :D

(#7) bLaCkDoGoNe válasza updog (#4) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Na az stressz-teszt lenne a javából! :K

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#8) ablack válasza Klaus Duran (#5) üzenetére


ablack
senior tag

Magyarországon a Tesco Scan and Shop gyakorlatilag ugyan ez, csak szennyező zacskó nélkül. [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Klaus Duran válasza ablack (#8) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Várom Békéscsabára.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10) Fr0z3n válasza Klaus Duran (#9) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ez egy hulladék bolt, ráadásul a tesco amilyen olcsó volt, úgy lett az egyik legdrágább.

(#11) Klaus Duran válasza Fr0z3n (#10) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Lidl messze van.
+ olyan vákumcsomagolt sonkát amit emberi fogyasztásra alkalmasnak találtam az náluk van a legközelebb.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12) Ringman


Ringman
nagyúr

A lényege, hogy az egész területén kamerák és más szenzorok sora figyeli, hogy melyik vásárló milyen árut vesz le a polcról és teszi vissza, vagy bele a kosarába.

vsz az a lényeg, hogy a vásárlói szokások még jobban, pontosabban elemezve lesznek.
egy csomó adat lesz ahhoz, hogy az eladó szempontjából hatékonyabb legyen a termékek elhelyezése.
mit hova kell rakni, milyen termékeket kell egymás mellé helyezni, pontosan milyen termékeknek milyen helyettesítőtermékei vannak a vásárlók szerint, mi az amit az egyes célcsoportok választanak több lehetőség közül, stb.

[ Szerkesztve ]

(#13) Klaus Duran válasza Ringman (#12) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

A supermarketek ezt már nem elemezték?

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#15) Ringman válasza Klaus Duran (#13) üzenetére


Ringman
nagyúr

alapvetően igen, de itt sokkal több adat áll majd szerintem rendelkezésre + gyorsabban lehet reagálni egyes dolgokra.
pl ki (melyik célcsoport) melyik termék előtt mennyit áll, stb.

de alapvetően nem az én asztalom ez, csak tipp.

(#16) Realradical válasza 0xmilan (#14) üzenetére


Realradical
őstag

Ez a nyitás napján készült nem?

Things that try to look like things often do look more like things than things

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.