Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) GoobeMaster


GoobeMaster
újonc

Üdv,

Először is. Egészen véletlenül jutottam el a blogodra, mivel neten rendelhető kézi ventillátort óhajtottam volna beszerezni (végülis nem jött össze, mert mindenki ódzkodik az utánvéttől...).

Aztán gondoltam egy merészet és tovább böngésztem a blogot, majd rátaláltam erre az IFA Racer-es cikkre. Nos. Sok sikert hozzá! Nem kívánom a kedveteket szegni, de egy játék elkészítése (főleg 3d-s játékra gondolok, manapság az a standard) igen sokrétű feladat. Én már évek óta foglalkozok hobbi szinten programozással, 2d, 3d grafikával és még egy igazán komoly gámát nem sikerült összehoznom. Igaz. Én egyedül vagyok. Az egyetlen befejezett játékom egy grafikus Aknakereső (lásd honlapom, igen le is tölthető, ingyenes). És bármilyen furcsa még ahhoz is több év programozási gyakorlat kellett, mire kialakult bennem egy helyes programozási szemlélet. Igaz maga a kódolása már csupán 12 órámba telt. :)

Főleg a fizikai modul megírása lesz igazán kemény... Persze van "instant" megoldás is, de az kemény forintokba fáj.

Én teljes verziós DarkBasic Pro-ban nyomulok, nemrég fejeztem be egy ablakkezelő rendszert, mellyel visual basic szintű programokat lehet majd írni. Tehát a jövőbeli játékaimnak már professzionális grafikus felhasználói felülete lesz majd. Egyaránt tökéletes programok, vagy játékok számára. A legszebb, hogy pár kép lecserélése után máris saját témával fut a rendszer.

Ha esetleg segítségre lenne szükségetek, nyugodtan zargassatok, amennyire tudok segítek hogy legyen is valami ebből a játékotokból. Továbbá nyugodtan barangoljatok el a honlapomra, sok érdekes dolog van ott is.

Ne adjátok fel!

Ciao,
GoobeMaster

GoobeMaster

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.