Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nightmare


Nightmare
senior tag

Az ilyennek törném ki az összes újját...aki ezt, és még sok ehhez hasonlót megír... :(

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#2) Brutforsz


Brutforsz
aktív tag

A cikk alcímével nem értek egyet.
Természetesen abban az esetben vitatom, hogy az óvatos felhasználók is megszívhatják, ha óvatos alatt olyan személyek értendők, akik a „Skype-Defender installed! Please login to your account to apply new plugins” tartalmú üzenetablak láttán képesek elgondolkodni azon, hogy „adtam én utasítást a Skype-Defender vagy bármilyen más plugin telepítésére?”

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#3) dajkopali válasza Brutforsz (#2) üzenetére


dajkopali
addikt

igaz, átírtam :R
de azt megjegyezném, hogy egy átlag felhasználónál az "adok egy utasítást, végrehajtja, de csak akkor, ha mondtam neki" logikája nem működik, mivel nem ismerik ezeknek a rendszereknek a működését, egészen más szemmel nézik (mondhatnám emberként kezelik a gépet), hiszen épp emiatt hatásos az ilyen típusú malware (mint pl. a szegény nénikék, akik a vizet kérő betörőket beengedik a lakásba: más a gondolkodásuk), ráadásul, ahogy egyre kevesebb beavatkozást kívánnak az internetes szolgáltatások, mind több ember szokik rá az automatizmusokra
de persze, alapvetően igazad van

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#4) Brutforsz válasza dajkopali (#3) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A megjegyzésed teljesen jogos, átlag felhasználóként éppen ezért tartom fontosnak, hogy - mint ahogyan a rendőrség bűnmegelőzési tevékenysége keretében rendszeresen felhívja a figyelmet a trükkös lopás veszélyét magában hordozó szituációkra (, s ezáltal kétségtelenül csökkenti a polgárok biztonságérzetét) - kialakuljon minden, a számítógép közelében tartózkodó személyben egy egészséges érdeklődés és kellően paranoid attitűd az informatikai kockázatokkal kapcsolatban.

Ilyen híreket olvasva egyébként mindig VladimirR egy nagy klasszikusa jut eszembe:

„nem hozzaertes kerdese
annyin mulik az egesz, hogy a tisztelt felhasznalo elolvassa-e, amit a gep kiir, kerdez
erre mindig azt hozom peldanak, hjogy mikor anno megjelent a blaster fereg (amihez en mar hetekkel elotte feltettem a patch-et, mert az au leszedte es telepitette), akkor delelott olvastam a hirrol, delben meg mar hivott haver, hogy nem jo a gepe
atmentem, mondom kapcsold be
windoze elindul, ablak felurik
a srac olyan gyorsan csapott le az ok gombra, hogy csak a sziluettbol ismertem fel, ez bizony a za volt (tuzfal)
na mondom akkor megegyszer, de most kezeket zsebre
reboot, tuzfal megint kerdez: „te oreg, a blaster.exe kommunikalhat?””

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#5) ollie válasza Brutforsz (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az alapvető probléma az, hogy pont a leginkább sebezhető réteghez nem jut el az információ az ilyen típusuú támadásokról, hiszen egy átlagjúzert nem érdeklik az IT hírek.

***

(#6) ley


ley
csendes tag

de azt is ki lehetne emelni h nem angol nyelvű területen a skype sem angol (értsétek jól) , ez a rosszaság meg nagy valószínűséggel csak angol lesz. ezt spam-eknél is be lehetne vezetni, bár kaptam már magyart is, de elenyészik a többszáz/ezer angol mellett

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.