Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fanti


fanti
addikt

Na, ugye.

A Polaris privilégiuma immáron a Pascalé is.
A Microsoft az utolsó pillanatban úgy döntött.....na persze. Próbált volna csak máshogy....

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#2) FragMaster válasza fanti (#1) üzenetére


FragMaster
addikt

Tier 3 bekötési modell támogatott az összes GCN gpu-n, nem csak a polarison.

Meg is van a cikk, érdemes lenne frissíteni a fejlemények fényében: A Microsoft formálisan véglegesítette a DirectX 12-t

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#3) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én csak a 382.53 -ast látom a listán kép :B :U

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4) Abu85 válasza MaxxDamage (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az NV szerint köhög a szerverük, de a GeForce Experience lefrissíti.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) fanti válasza MaxxDamage (#3) üzenetére


fanti
addikt

Én csak a Guru3d oldalán találtam meg a drivert!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#6) kikikirly


kikikirly
senior tag

Ez még mindig Tier 2, csak emulált a Tier 3, tehát processzor oldali többletterhelés ugyanúgy megvan.Ha nem lenne emulált Tier 3, csak natív Tier 2 akkor jövőben érkező játékokban NV kártyán, Tier 3 igénylő effektek nem lesznek megjelenítve.Szoftveres úton nem lehet kiváltani a hardveres hiányosságokat.Egészből következik hogy Volta natív Tier 3 bekötést fog használni,aminek már éppen ideje.

Szerk:
Remélem ezek a Tier 3-as effektek látványosak lesznek. :K

[ Szerkesztve ]

(#7) sayinpety


sayinpety
tag

Bindless codeban -10 szazalek performance. Nem vagyok boldog. Inkabb a resource limit!

(#8) MaxxDamage válasza Abu85 (#4) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ohh.. arra nem is gondoltam látod! :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#9) #85552128


#85552128
törölt tag

"További változás, hogy a Fermi architektúra is megkapta a DirectX 12 támogatását, de csakis a minimális képességekkel. Ez ugyan az ígéretekhez képest jó másfél évet késet, de legalább elkészült."

Lol, ennyire nehéz elismerni valamit, hogy már ilyen megjegyzéseket kell tenni ? Késett ? igen. Megcsinálták ? meg. Becsülendő, hogy betartották amit megígértek, pedig azok a kártyák már elég korosak voltak akkor is, senki nem várta volna el, hogy támogassák, de ha beleszakadtak is kiadták. Főleg mert a vele egy idős HD5/6-os széria lof*szt sem kapott, nemhogy ígéretet, 1.5 éve legacy státuszban van - de ez ugye nem számít "FineWine"...

Az utolsó mondatot mindenesetre visszavárom majd valamelyik Vega cikkben, mert arra is kb. ez a "de legalább elkészült" lesz jellemző. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10) Televan74 válasza kikikirly (#6) üzenetére


Televan74
nagyúr

Látott már valaki Tier3 -as effektet játékokban? :U :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) bunfi válasza Televan74 (#10) üzenetére


bunfi
őstag

Ameddig nincs elég penetrációja az erre képes hardvereknek, nem fogsz látni. Egyrészt mert anyagilag nem térül meg, másrészt mert nem foglalnak állást az egyik márka hardvere mellett, ha nem kapnak érte pénzt attól a gyártótól.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#12) Raysen623 válasza #85552128 (#9) üzenetére


Raysen623
addikt

Ezt úgy hívják marketing bullshit, mert ezzel csak adtak a szarnak egy pofont. Ott sem a kártya fog számolni hanem a proci. Ezt is illene látni. Viszont így megint lehet növelni a hw igényeket... Tényleg szép volt, ja mégsem annyira.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#13) leviske válasza bunfi (#11) üzenetére


leviske
veterán

Azért ne állítsuk, hogy a Xbox One és a PS4 nem rendelkezik kellő piaci penetrációval. Ráadásul ez nem egy "látható effekt". Csak arra szolgál, hogy csökkentse az erőforrás pazarlását.

(#14) #74018560


#74018560
törölt tag

Leteszteltem az új drivert Rise of Tomb Raider alatt: koppra ugyanannyit megy, mint az előző driverrel... és a DX12 még mindig 1-2fps-el lassabb mint a DX11 (meg persze nincs VXAO support sem DX12 alatt).

FAIL :(

[ Szerkesztve ]

(#15) Abu85 válasza #74018560 (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Senki sem mondta, hogy gyorsabb lesz. Eleve az emulációra való átállás inkább a lassulás irányába fogja elvinni a meghajtót, de az RoTR-ben biztosan nem, mert eleve egy wrappelt program, ahogy sok más DX12-es kód is az.

VXAO valószínűleg sosem lesz DX12 alatt, mert az RoTR még egy régi DRM-et használ a GameWorksre, amivel az új kód nem kompatibilis. Egy rakás dolgot át kellene írni a motorban, hogy az effekt egyáltalán beépíthető legyen. A másik megoldás, ha odaadják a VXAO forráskódját, és akkor egy héten belül hozhatnának rá egy frissítést, mert ahhoz nem kell a DRM, viszont az NV nem adja oda és kész. Most ezzel nehezen tud mit kezdeni a fejlesztő. Az biztos, hogy nem fogják komolyan átírni a programot csak a GameWorks DRM miatt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) #74018560 válasza Abu85 (#15) üzenetére


#74018560
törölt tag

Két kérdésem lenne:
Van bármilyen program, ahol mérhető az új driver gyorsulása?
DX12-nek van bármi értelme NV kártyákon?

(#17) Abu85 válasza #74018560 (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs. Eleve nem gyorsulást raktak bele, hanem egy másik bekötési modellre vonatkozó implementációt, ami részben emulációt tartalmaz. Ettől gyorsulást ne várj, inkább lassulás lehet, de mivel ma még szinte mindegyik DX12-es játék motorja részben régi struktúrát használ, így egy ilyen változás nem jár kifelé látható sebességvesztéssel. Maximum a fejlesztők tudják házon belül lemérni, hogy mennyit bukik az emulációval a rendszer, valószínűleg nem sokat, de biztos, hogy bukik. Viszont kifelé egy érkező, bindless bekötést használó programban eleve a mostani implementáció eredményét fogod alapnak tekinteni.

Van persze. Ugyanannyi az értelme, mint a többi hardveren. Az más kérdés, hogy nem mindig gyorsít.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Felraktam és úgy tűnik, hogy (eddig) nincs probléma :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#19) Shing válasza #85552128 (#9) üzenetére


Shing
őstag

+1
Dicsérendő a Fermis DX12 support. Én részben ezért is váltottam nvidia-ra. Nem játszok sokat, de az új Tomb Raider és Battlefield 1-t még megnéztem HD6870-en. Mindkettőt bírta HD felbontás/medium grafika mellett, de voltak grafikai hibák. TR-nél legalább csak a motion blurt kellett kikapcsolni. Vagy mondjuk bejött egy olyan hiba, hogy kikapcsolt monitornál nem éledt fel a kártya kimenete vagy valamiért nem kapott jelet a monitor.

Tegyük hozzá, hogy előtte sohasem volt driver gondom, szóval amíg volt driver, addig elégedett voltam. De letojom milyen régi a hardver, ha képes egy játék futtatására ne azért kelljen már újítani, mert nincs hozzá driver vagy frissül az op. rendszer és nincs hozzáigazítva a kártya...

De annyira FineWine az AMD, hogy HD4000-es kártyához nincs W10 driver, eközben nvidia-nal Geforce 8000 szériához is van.

(#20) r92king


r92king
tag

+1
En is par honapja valtottam zoldekre, 1060-at jobb vetelnek tartottam, mint a RX 480-at. Kisebb fogyasztas, es hotermeles. AMD mellett az ar szolt volna, ha a normalis XFX-k nem lettek volna olyan dragak. Mert az olcsobb modelek, mind kazanok voltak.

Mindeki az NVIDIA-t szapulja, hogy visszatartja a fejlodest. AMD-nek 2 eve nincs 980Ti szintol erosebb kartyajuk, amig az NVIDIA dobalja ki az erosebb es jobban optimalizalt karikat. En csak az igereteket latom AMD reszerol, hogy milyen jo lesz kesobb.(Mantel, Vulkan, DX12), de mire ez bekovetkezik addigra az NVIDIA-nak is lesz olyan vagy jobb kartyaja. Aki 5-6 evre vesz kartyat, az majd nezhet, mert friss drivert nem kap az AMD-tol :DDD

[ Szerkesztve ]

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#21) MaxxDamage válasza Shing (#19) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem is olyan rég toltam GTX 480 (Twin Frozr II) -vel, egy db majd 2 -vel (SLi) és mondhatni tökéletes volt...kisebb kompromisszumok voltak, de bőven jó volt FHD -ra ! (és nem mai kártya / kártyák) ebből látszik, hogy szoftveresen vannak támogatva, akkor sokáig használható még egy ilyen kártya (is) le a kalappal az nV előtt ! :K :C

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#22) devast válasza r92king (#20) üzenetére


devast
addikt

Az amd kb akkor lesz újra versenyképes grafikai célra használt gpu-ban, amikor kukázza a gcn-t. Ugyanaz a helyzet, mint a bulldozer-nél, de a gcn legalább compute-ra jó.

(#23) core i7


core i7
addikt

Na csak megkapta a Fermi is :DDD Én már le is szedtem az új drivert :))

(#24) core i7 válasza MaxxDamage (#3) üzenetére


core i7
addikt

Már kint van az oldalakon :)

(#25) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Watch Dogs 2 + új GeForce driver = Nem induló játék

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#26) MaxxDamage válasza core i7 (#24) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Közbe leszedtem a guru3d-ről.:DD

MD
L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#27) b. válasza Raysen623 (#12) üzenetére


b.
félisten

Még mindig jobb, mint radeonnál az egykorú szériáknál l a másfél éves legacy statusz...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#28) Fairplays válasza Shing (#19) üzenetére


Fairplays
aktív tag

Én is ugyan így jártam... 6850, előtte meg 4890-el :D Maga a kártyák még kiszolgálták volna a játékokat, nyilván mediumon, vagy lowon, még egy darabig, de úgy szembe köptek.... Egyébként érthetetlen hogy az esetleg nem opció, hogy akkor fél évente kiadnának egy hotfixes drivert a régebbi kártyákhoz....

(#29) Raysen623 válasza b. (#27) üzenetére


Raysen623
addikt

Úgy beszéltek erről mintha az lenne a vég, holott ténylegesen régi kártyákról beszélünk, melyek egyébként mai napig működtethetők és használhatók. Tudom, mert használtam én is és nem volt vele bajom.

(#28) Fairplays: nálam is ez volt, és akkor mi van? Sokkal kisebb probléma miatt vesznek sokan új hardvereket.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#30) sayinpety


sayinpety
tag

Ez a driver bugos! Kiprobaltam egy 15+ CBV/stage codeot. Elszal a program. 14 alatt jo. 65+ UAV/stage is rossz. 64 alatt jo. Valami nem mukodik.

(#31) b. válasza Raysen623 (#29) üzenetére


b.
félisten

Ez pontosan így van itt is, erről szól a cikk. Ha Nv csinálja akkor az szarnak pofon?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#32) Raysen623 válasza b. (#31) üzenetére


Raysen623
addikt

Ez hogy jött ki? :) Ugyanannyira nincs értelme sehol. AMD hozott egy fájó döntést, de logikus volt: GCN architektúrát akarják tolni ezerrel és csinálják is rendesen. Attól mert NV ad ki továbbra is drivert elavult hardverekre, nem fog érdemi változást hozni szerencsétlen usernek. Régi játékokkal meg egyszerűbb régebbi OP rendszereken játszani, oda meg van driver. Reklámnak jó, de másnak nem. Ha vörösök csinálnák meg ezt, az is "szarnak egy pofon" minősítést kapna részemről.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#33) b. válasza Raysen623 (#32) üzenetére


b.
félisten

Ez a részemről pedig megfelelő terméktámogatás. EZt majd eldöntik azok, akik a fent említett kártyákat használják hogy érdemi dolognak tartják e ezt és esetleg egy erős több magos proci társaságában, ami nem elképzelhetetlen.

Nézd meg hány GCN 1-2 generációs kártya van legacy státuszban. AMD nél.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#34) Z_A_P válasza Archttila (#25) üzenetére


Z_A_P
addikt

:DD betojok

OK

(#35) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Amúgy a Dx 12 csökkenti a proci használatot, nem? Azért kérdezem, mert néha cpu limitbe ütközök (i5 3570k nincs húzva még) és majd az új Ac tuti fog Dx 12 támogatni, de már ac unity alatt proci limit van...

Bár örülök, ha full lowon lesz 60 fps full hd-ban egy gtx 960 4gb-tal meg 8gb rammal és egy alap 3670k-val :D de ha Dx12 jobban futna összeségiben, lehet megérné ráváltani, majd.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#36) kikikirly válasza holozis_HUN (#35) üzenetére


kikikirly
senior tag

Szia. Elvileg csökkenti a proci limitet, jobban skálázódik több szálra.De Forza Horizonhoz nem rég jött egy update amibe megoldották a rendes több szálusitást ,meg is nőtt a minimum és átlag FPS.De már megjelenéskor DX12-es volt,mégis mindenki arra panaszkodott hogy 2 magnál többet nem terhel.Szóval csodák nincsenek, de ugyananannyi befektetett munka órával jobb eredményt lehet elérni mint DX11 alatt, 4 mag/szál fölött pocsék a skálázódása ha fejed tetejére állsz is(Abu szerint videó kártya Driver rengeteg processzor időt elvisz és gátolja a többszálusitást ,DX12/Vulcan alatt kisebb szerepet játszik driver).Szintén Abu írta valahol hogy konzolon 6 szálig 90% fölött van a skálázódás, és ezt át akarják hozni PC-re,de csak az új Api-k alatt.Itt a pro hardveres hír: https://prohardver.hu/hir/forza_horizon_3_brutalisan_begyorsult.html
(javaslom olvasd el a hozzászólásokat is).

[ Szerkesztve ]

(#37) kikikirly válasza holozis_HUN (#35) üzenetére


kikikirly
senior tag

Gears Of War 4 CPU test:
https://www.techspot.com/review/1263-gears-of-war-4-benchmarks/page4.html

i5-4690K-val 65 minimum és 133 átlag FPS van, mig i7 3770K-val ami egy generációval korábbi processzor ugyanezek az értékek 118 és 163,tehát a +4 szálra szépen skálázódik,pedig az csak +4 logikai szál,ráadásul Intel féle Hyper Threading messsze áll a tökéletestől(itt a hozzászolásokba néhányan panaszkodnak rá, mondjuk nekem is i7-esem van és nem kapcsolom ki a HT-t,de én nem is vagyok érzékeny a Frametime ingadozásra .https://prohardver.hu/hir/kritikus_hiba_a_hyper_threading_kompatibilis_intel.html)

Visszatérve Gears Of Warra, 5960X 8mag/16 szál de csak 3ghz , ugyanannyi FPS mint a 3770K-val szóval 8 szál fölött ez se nagyon skálázódik,(ráadásul itt 8 fizikai mag van,de hogy oszt előtérbe helyezi a fizikai magokat,vagy 4 fizikai magot és 4 logikai magot használ az jó kérdés).

[ Szerkesztve ]

(#38) cskamacska válasza Raysen623 (#32) üzenetére


cskamacska
addikt

"Attól mert NV ad ki továbbra is drivert elavult hardverekre, nem fog érdemi változást hozni szerencsétlen usernek"

Most komolyan annak az értelmét vitatod, hogy a régi kártyákra legyen driver support? :DDD

Igazából az van, hogy maga a működés problémás lehet egy új OS alatt. Én ugyan nem dugtam Win10 alá a HD5850-et, de ahogy hallom akik igen azok nem jártak jól vele. Win10 egyébként azért is nagyon macerás, mert kötelező a legújabb változatát használni, és így centizni lehet hogy egy 2015-ös RTM driver hányadik szervíz pakkig fog elindulni, azaz mikor lesz az, hogy van Win10 driver(pláne ha csak egy korai eleve bugos változat) csak épp nem működik. :(

De azért érzed a különbséget, hogy a PCI-os Zotac GT610 kártyám sunyiban DX12-es videokártya lett, míg egy HD6990-hez már driver sincs majd két éve..

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#39) hackeeeee válasza Archttila (#25) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jövőhéten jön a hotfix:

cskamacska: Lehet, hogy csak arra gondolt, hogy pár éve úgy volt, hogy lényegében megszűnik a GCN 1 támogatása driverek terén, ehhez képest "jó fej" volt az AMD, és mégsem szüntette meg. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40) Raysen623 válasza cskamacska (#38) üzenetére


Raysen623
addikt

"GT610 kártyám sunyiban DX12-es videokártya lett" - Na ez tényleg LOL. Szerintem itt fejezzük is be, mert ez már vallás... :U Bármelyik programozó képes arra, hogy a procival számoltassa le azt a mit a GPU nem tud. Lehet ilyen szintű parasztvakításokat eszközölni, de ezzel csak hazudunk saját magunknak. Úgy látszik nálad ez működik. Érdekes mód eddig köpködtétek a DX12-őt, mert szar és bőven jó a DX11. Most meg hirtelen DX12 az Isten, legalábbis lassan itt tartunk. Jó hétvégét! Peace. :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#41) CJ4567 válasza cskamacska (#38) üzenetére


CJ4567
veterán

W10 alatt használtam 16.2.1 béta Crimsonnal a HD6770-et, gond nélkül.

No Sana No Life

(#42) core i7 válasza Raysen623 (#40) üzenetére


core i7
addikt

jó lenne a DX12 csak még mindíg nincs úgy elterjedve kiforrva

(#43) AAAgold válasza cskamacska (#38) üzenetére


AAAgold
senior tag

"De azért érzed a különbséget, hogy a PCI-os Zotac GT610 kártyám sunyiban DX12-es videokártya lett,"

nem lett dx12-es kártya, inkább a dx12-es program el fog indulni és fogsz valamit látni a jobb megfogalmazás

[ Szerkesztve ]

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#44) core i7


core i7
addikt

Lényeg ,hogy aki megakar szabadulni a Fermijétől annak jo szöveg lesz "Eladó GTX 4xx/5xx DX12 -es kártya :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.