Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Lehetőség lesz úgynevezett „alias” létrehozására is

Ez tényleg hasznos funkció lesz. Jöhet.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2) kcsa válasza leslieke (#1) üzenetére


kcsa
veterán

Nekem is ez tetszett meg... Lehet használni fogom a WP7 telefonhoz létrehozott hotmail fiókomat? :)

(#3) Metalfan


Metalfan
senior tag

Ööö... eddig nem korlátlan volt a Hotmail? Merthogy én sehol nem találtam olyan infót, hogy mennyi helyet foglal el a levelezésem, illetve mekkora kerettel gazdálkodhatok.

(#4) leslieke válasza Metalfan (#3) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

10 GB volt a limit, de szerintem is eltűnt már régen.
Itt találod meg, mennyi helyet foglalnak a leveleid:
1, ráviszed az egeret a Mappák-ra
2, fogaskerékre böksz
3, mappák kezelése.
Itt lesz a lista az egyes mappák méretéről, és az üzenetek számáról.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5) attila9988 válasza leslieke (#1) üzenetére


attila9988
őstag

Én lajt.hu -n ezt a lehetőséget használom már hosszú ideje. Ha valahova regisztrálni kell, létrehozok egy fedőcímet, majd ha megkaptam ami kell, törlöm azt. Így nincsenek spam hegyek, csak az ami tényleg érdekel.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#6) julius666


julius666
addikt

Sebességen mikor óhajtanak végre jelentősen javítani?
Amúgy az újítások jók.

(#7) alcsa válasza attila9988 (#5) üzenetére


alcsa
senior tag

GMail esetén már régóta elérhető az alias, ha jól tudom.

(#8) Воланд


Воланд
titán

ize, aliast eddig is lehetett letrehozni ez most miben fog megvaltozni?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9) Maxentius


Maxentius
addikt

Nagyon hiányolom a fotóknál a "sima" címkéket (azaz nem a személycímkéket, hanem simán a kulcsszavakat, sokkal jobban lehetne szűrni a keresésben), illetve a geo-címkéket is (mint ami Flickr-en is van), remélem ezek is bekerülnek a funkciók közé.

Ja igen, a Skydrive-ról beszélek. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#10) pzstm


pzstm
titán

arról nincs infó, hogy a Skydrive 25Gb-os korlátját eltörlik-e valóban? (korábban volt ilyen pletyka, legalábbis a képek-dokumentumok vonatkozásában)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#11) moonman válasza Воланд (#8) üzenetére


moonman
titán

mert nem alias, hanem külön cím. egyébként meg webes "Outlook"-ként is üzemel, tehát az ember befűzheti a gmail-jét meg az összes egyéb fiókját és innen küldve úgy tűnik, mintha valójában onnan küldené.

pzstm: a 25 gigát szerintem már eltörölték, csak csöndben. egyébként fotókra, videókra és Office dokumentumokra vonatkozik, minden másra maradt a 25GB.

(#12) ollie válasza alcsa (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hogyan? Most direkt végignéztem az összes beállítást Gmail-ben, de nem láttam semmit, ami alias-ra utalt volna.

***

(#13) Brown ügynök válasza leslieke (#1) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Ezt már rég várom én is. :)

[ Szerkesztve ]

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#14) pzstm válasza moonman (#11) üzenetére


pzstm
titán

tehát a skydrive mérete már korlátlan dokumentumokra és fényképekre vonatkozólag? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15) alcsa válasza ollie (#12) üzenetére


alcsa
senior tag

Lehet, hogy félreértem az aliast, de pl van egy valami@gmail.com címed, és ha akarsz regisztálni valahova, úgy, hogy ne terheld le ezt a címet akkor így adod meg a címedet: valami+xyz@gmail.com, és akkor külön címként tekinti azt. Igaz, hogy ugyanabba a postaládába érkeznek a levelek, de valamelyest elkülönítve. Igaz, hogy nem teljes új email cím, de egyfajta aliasnak lehet tekinteni.

(#16) ollie válasza alcsa (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt nem ismertem, utánanézek, köszi!

***

(#17) .tnm válasza alcsa (#15) üzenetére


.tnm
addikt

őőő ezt honnan veszed? nekem ez így eléggé nem stimmel
valami+xyz@gmail.com
ha itt a + az csak a konkatanálás jele, akkor azt jelentené, hogy kovacsjanos@gmail.com levédése után már senki nem lehet kovacsjanos2@gmail.com ami egyrészt rohadtul lecsökkentené a kiadható címeket, másrészt ténylegesen tudható, hogy nincs ilyen
ha a + nem csak jelölése az összefűzésnek, hanem az ilyen "alias"-okban kötelezően + után kell tenni az alias képző utótagot, akkor az egész szart se ér, mert minden spammer/adathalász tudni fogja, hogy a gmail címek esetén le kell vágni a + utáni részt, hogy a fő fiókodhoz férjenek.

vagy én értem félre az alias jelentését és ez nem arra van, hogy elrejtsd az elsődleges e-mail címed, hanem, hogy a bejövő leveleket kategorizálhasd aszerint, hogy hova címezik? (túl sok hasznát utóbbinak nem látom)

szerk: kipróbáltam: második eset tényleg működik, sok értelmet a leírtak alapján nem látom [főleg, hogy az inbox-ban csak a részleteket mutató popup kinyitásával lehet egyáltalán látni, hogy +-os címre jött a levél].

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#18) alcsa válasza .tnm (#17) üzenetére


alcsa
senior tag

Végülis nem alias, hanem megkönnyíti pl a hírlevelek kategorizálását, ha valaki lusta címkéket létrehozni. Ahogy mondtad az adathalászok ellen nem véd, ez csak egy kényelmi opció.

(#19) .tnm válasza alcsa (#18) üzenetére


.tnm
addikt

Nah, de az új felületen pont nem is látszik, hogy melyik címre jött, szal filter-t és címkét így is meg kell adnod, hogy elkülönüljenek. Vagy ez az új UI sutasága csak?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#20) moonman válasza pzstm (#14) üzenetére


moonman
titán

úgy tudom, igen.

(#21) gtasystem


gtasystem
őstag

ráfér.. ;]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#22) #16820480 válasza moonman (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

ez a webes outlook funkció már egy ideje működik, én legalább nyár óta használom, de nyilván nem akkor vezették be. amúgy nagyon pöpec dolog, sokkal jobban lehet kezelni hotmail-ben a leveleket, mint az ilyen saját domainek mögött működő fapados szervereken.
a spamszűrést kéne még kicsit javítani, mert nagyon sokat átenged sajna :(

(#23) FTeR válasza moonman (#11) üzenetére


FTeR
addikt

rendes vagy "on behalf of" -os?

(#24) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Egyre vonzóbbak az M$ szolgáltatásai. :R

PS4

(#25) moonman válasza FTeR (#23) üzenetére


moonman
titán

on behalf-os, mert meghatalmazottként működik.

(#26) moonman válasza #16820480 (#22) üzenetére


moonman
titán

nekem high-ra van téve, de Outlook-ból kezelem, így simán lehet, hogy annak jobb a spamszűrője és azért kapok keveset. mondjuk alapból napi 1-2 spamet kapok hálistennek.

(#27) #16820480 válasza moonman (#26) üzenetére


#16820480
törölt tag

spam filter erősségét lehet a webes felületen is állítani? vagy ez outlook-os funkció csak...? nekem itt a gépen live mail van csak, de abban is hiába nyomogatom szorgalmasan a junk megjelölést a kéretlen levelekre, beengedi sajnos őket legközelebb is, pedig a levél tartalma, témája pont ugyanaz, csak a feladó címe változik talán.
sajnos az egyik mindenki által használt email cím rengeteg spam-et kap napi szinten (50-60-at legalább, de inkább többet), és így nem nagyon tudok vele mit kezdeni. de valószínűleg meg lesz szűntetve, úgyis új domain alá kerül az egész levelezés is, talán a friss címekkel egy ideig nem lesz ilyen gond.

(#28) tocsa


tocsa
senior tag

Ami a legkiralyabb, hogy a //build/ konferencian bemutattak API-t is ehhez az egeszhez! Raadasul nemcsak .NET alol programozhato, hanem van teljes RESTful es teljes JavaScript API is. Igy egyszerubben tudunk majd fejleszteni SkyDrive tamogatast a 3-launchpad cloud music player-hez a haverommal. Az eddigi SkyDrive kezelesi lehetosegek elegge hack stilusuak voltak.
A quota sokkal nagyobb, mint akar DropBox, akar Google Docs eseten, meg ezzel a JavaScript API-val az MS eleg szepet alkotott a szememben.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#29) moonman válasza #16820480 (#27) üzenetére


moonman
titán

lehet, és szinkronba áll az Outlook-éval a következő sync alkalmával. ugyanígy a trusted/blocked listák is oda-vissza szinkronizálódnak.

elvileg Live Mail-ből még jobban kéne működnie, mert hát azt arra tervezték :) de én Hotmail Connector-ral tolom, mert egyébként is Outlook-ban élek.

(#30) #16820480 válasza moonman (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

na, megnézem majd, köszi a tippet! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.