Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bbrain


bbrain
tag

De szép is lenne :)

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#2) Depression


Depression
veterán

De szeretnék kipróbálni egy ilyesmit. Eddig sem a 3D TV, sem a szemüveggel nem jött össze számomra a 3D élmény. Inkább kettőslátásnak tűnik nálam, bár egy minimális 3D hatás van, de nem áll össze rendesen a kép.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#3) assemble


assemble
addikt

" Az Oculus Rift vagy a HTC Vive esetében nem ennyire súlyos a helyzet"

Tudtommal memmivel nincs nagyobb pixelsuruseg egy Rift-en vagy Vive-on, mint egy S6/S7-en.
Sok dologban jobbak (pl 90 Hz-es kijelzo 60 helyett), de a pixelsurusegben pont nem.

"hiszen tudjuk, hogy mennyire sokat számít egy képernyő fogyasztásában a kapcsolgatott képpontok száma"

Tudjuk? Mennyit szamit? Tudtommal sokkal inkabb szamit a kijelzo fizikai merete es fenyereje, a keppontok szama ezekhez kepest szinte elhanyagolhato tenyezo ami a fogyasztast illeti. A nagypbb felbontassal a GPU-n van nagyobb teher, inkabb abbol johet nagyobb fogyasztas.

[ Szerkesztve ]

(#4) Patice


Patice
nagyúr

Ezt a technológiát TV-kbe nem akarják majd rakni?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5) Hobbbyt válasza assemble (#3) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Sőt, ilyen szempontból a Samu még előrébb is jár..

Azt nem tudom viszont, hogy ők is pentilet használnak vagy normális rgb-t. Nekem leginkább ezzel van bajom a gearnél.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#6) Márton válasza assemble (#3) üzenetére


Márton
nagyúr

pedig de
s6 s7 pentile matrixos..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7) assemble válasza Hobbbyt (#5) üzenetére


assemble
addikt

A Samsung es Oculus partnerek VR-ban, konkretan a Samsung gyartja az Oculus kijelzojet (ami ugyanugy, ugyanolyan diamond-shaped pentile amugy), a Gear VR pedig az Oculus szoftveres platformjat (Oculus Mobile) hasznalja.

[ Szerkesztve ]

(#8) pusszycat válasza Depression (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én meg azt nem értem ha az egyik szemem gyengébb,h látom mégis tökéletesen a 3D-t. Az élet csupa rejtély. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#9) Márton válasza assemble (#7) üzenetére


Márton
nagyúr

a többszázezres rift/vive is pentile?
ááá :W

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10) assemble válasza Márton (#9) üzenetére


assemble
addikt

Igen, az asztali Oculus es Vive is pentile. OLED reven ennek legalabb annyira technologiai okai vannak, mint szimplan a sporolas. (a kek szubpixel elettartama joval rosszabb mint a tobbie, es a pentile altal ki tudjak tolni a kijelzo elettartamat)

(PSVR amugy full RGB, annak viszont az alap felbontasa kisebb, szoval semmivel nem jobb, sot..)

(#11) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Akkor már csak olyan erős hardver kellene, ami ki tudja szolgálni a többszörösére növekedett pixelszámot, lehetőleg úgy hogy olcsóbb legyen a headset és a hardver is....amire semmi esély sincs. Addig amíg a VR a "felső tízezer" számára készül, addig nem várható el a kiadóktól, hogy tízmilliókat fektessenek be 1-1 AAA kategóriás VR játékba.

Jelenleg a PS vonalon lehet várni "komolyabb" előrelépést középtávon.

A PC-s VR vonal hozhatná a minőséget, de az üzletileg halott, olyan méregdrága a hardver hozzá, szóval ott csak a HW gyártók kereshetnek a dolgon, a játék kiadók nem.

A Galaxy Gear féle vonal sikeres lehet, de az egy teljesen más szegmens. Az inkább tartalomfogyasztási platform, nem gamer.

Az XBOX Scorpio és az állítólagos MS headsetek felzárkózhatnak a PS mellé, ha nem tolják el, de az idén már nem sok vizet zavar.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) Sinesol


Sinesol
veterán

Valahogy egy Oledes VR-nek jobban örülnék, hagyhatnàk mar a fenébe az LCD-t.

(#13) assemble válasza Sinesol (#12) üzenetére


assemble
addikt

Az osszes mai kicsit is komolyabb VR cucc OLED kijelzot hasznal.

(#14) Sinesol válasza assemble (#13) üzenetére


Sinesol
veterán

Marmint ugy ertem,hogy ha màr extra nagy felbontàsút fejlesztenek, akkor inkabb Oledből. Mert ha igy haladunk, most még csak lcd, de holnap mar Tn paneles Vr is lesz. :(((

(#15) Márton válasza Sinesol (#12) üzenetére


Márton
nagyúr

az olednek is sajna megvan a hátránya..
pl a tök feketéből (kikapcsolt állapot) sötétszürkébe kapcsolás nem megy gyorsan, emiatt blur-os ilyen esetben a low persistence ellenére is a gearvr :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#16) AnonyX


AnonyX
tag

Jelenleg már elérhető a Pimax 4K VR headset. Szemenként 2K-s kijelzővel. Az ára 350$ körül van.

(#17) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez lehetővé teszi azt, hogy a színinformációkat ne szűrőkkel és szinkronban, hanem megfelelő színű fénnyel és sorosan jelenítse meg, nagyjából úgy, ahogy a DLP projektorok is működnek: a gyors egymás után érkező vörös, zöld és kék képből az agyunkban áll össze a minden színt tartalmazó végeredmény.

Kb.: be kell zsibbasztani a szemizmokat hogy véletlenül se mozduljanak meg VRélmény közben.
Ez a kényszer "képösszerakósdi" nem kicsit fárasztja az agyat, kíváncsi leszek mennyire lesz stresszmentes a user, okoz-e idegrendszeri, mozgáskoordinációs problémákat a tartós villogás (nincs külső fény amihez viszonyíthatna az agy).

Úgy látszik, ez az "emberek igényeit" kiszolgáló trend a vizuális-erőszakról fog szólni :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Márton válasza AnonyX (#16) üzenetére


Márton
nagyúr

felejtős

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#19) apatyas válasza Márton (#18) üzenetére


apatyas
Korrektor

Mi nem stimmel vele?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#20) Márton válasza apatyas (#19) üzenetére


Márton
nagyúr

sötét, fakó színek, 60hz, 1080p upscale, driftel, nehéz 620g..
nem írok most többet gipszben..

pl

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Tehát kapunk egy színenként vibráló kijelzőt? Csodás, megtarthatják maguknak. Ez aztán a technológiai ugrás,...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#22) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

A Canon fényképezőgépem képkeresőjében is hasonló megoldás lehet, mármint hogy egymás után jeleníti meg a három alapszínt ugyanahhoz a képhez.
Nagyon tud zavarni, amikor hirtelen máshova nézek, és ahogy elmozdul a szemem, a feliratok, keret, stb, mind szivárványszínű egy pillanatra :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#23) AAAgold


AAAgold
senior tag

Utolsó bekezdés olyan szép, hogy esküvői meghívón lenne a helye :)

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#24) Márton válasza AAAgold (#23) üzenetére


Márton
nagyúr

:DDD

"fényerő és a felbontás azonnal háromszorosára nő"

de az előbbi kit izgat, ha nincs fénybeszűrődés?
A gearvr-t is max. 40%-os fényerőn használom az s6-on, és nem az üzemidő miatt, hanem mert felette már bántja a szemem a sok fény.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#25) himpike


himpike
aktív tag

Százasával zárják be az oculus demo állomásokat mert a kutyát sem érdekeli...
Kuka. Egy olyat se tudnak csinálni amiben filmet lehetne nézni, nemhogy élvezhetően játszani ennyi megkötéssel meg az izolációval.

(#26) Male válasza Cathulhu (#21) üzenetére


Male
nagyúr

Jah, végre kezdenek leállni a monitorok a PWM-ről, most a pixeleket villogtatnák... persze tudom, sokakat nem zavar, de azért vagyunk páran, akik ezeket nem bírják. Nem is csoda, mert egyáltalán nem természetes ez a szem/agy számára.

(#29) Márton válasza #32839680 (#28) üzenetére


Márton
nagyúr

ő nem ezt írta a kékről? :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30) Male válasza #32839680 (#28) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem két ok:
- a szemünkben a kékre érzékeny csapok száma a legalacsonyabb
- Wien-féle eltolódási törvény talán itt is beleszól :F ( bár nem tudom, hogy ennek van-e itt szerepe, csak eszembe jutott )

(#31) Robert07


Robert07
aktív tag

Ahhoz kepest, hogy mar a Z5 Premium-ban is egy 4K-s kijelzo volt, ezek a HMD-k meg mindig nem tartanak ott, pedig itt joval eszrevehetobb lenne a kulonbseg. :U

[ Szerkesztve ]

(#32) Márton válasza Robert07 (#31) üzenetére


Márton
nagyúr

Igaz
Mondjuk kar hogy ott is csak a Sony photo/videó app 4K, minden más 1080 upscale.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#35) Male válasza #32839680 (#34) üzenetére


Male
nagyúr

Hmmm.... igen, ott közös a háttérvilágítás... bár a színszűrővel és a háttérvilágítás spektrumával lehet játszani.

(#36) Blindmouse válasza #32839680 (#34) üzenetére


Blindmouse
senior tag

A piros és a zöld ledek Gallium-Arzenid alapúak, a kékek pedig Gallium Nitrid és/vagy Silicium karbid alapúak. A kék az kb kétszer annyi energiát is kér ugyanannyi fényhez.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#37) -AD4M- válasza #32839680 (#28) üzenetére


-AD4M-
tag

A kék fotonok energiája sokkal nagyobb (quantum fizika: E = hf), ez pedig roncsolja az anyagot.
Gyakorlatilag ugyan az, amikor egy műanyag cuccot egy egész nyárra kiteszel a napra, és az UV szép lassan megeszi :D
A kék szín után pedig az UV következik, tehát foton energiában nincs sokkal lemaradva a kék...

Allons-y!

(#38) -AD4M- válasza Sinesol (#14) üzenetére


-AD4M-
tag

Mondjuk egy VR szemüvegnél annyira nem lenne nagy hátrány a TN betekintési szöge :U

Allons-y!

(#39) assemble válasza Márton (#29) üzenetére


assemble
addikt

De igen. :)
Es igen, a kek energiaja nagyobb, mint a tobbie, azok a szubpixelek magasabb feszultsegen is jarnak, hamarabb elhasznalodnak.

(#40) kpal


kpal
veterán

Itt van értelme a nagy felbontásnak ,de mikor 5-6mröl 4k-nak abszolúte semmi .

(#41) zozoz1


zozoz1
aktív tag

Van itt még hova fejlődni...

A viták vitték elöbbre az emberiséget

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.