Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) buherton válasza scdlsc (#5) üzenetére


buherton
őstag

Örülök minden ilyen lépésnek. Korábban sem értettem, hogy a CSED, GYED és GYES miért nem automatikus? Oké az adatokat meg kell adni valahol, hogy hova utalják, de a többit letudják rendezni egymás közt.

Már annak is örültem, hogy a lakcímkártya és a születési anyakönyvi kivonatot távozáskor már adták is. Az adókártya és TAJ jött postán keresztül szintén automatikusan. Sőt, azzal sem volt komolyabb gondom, hogy az anyaságit, CSP-t, GYED-t és GYES-t leadjam elektronikusan. Egy este alatt meg volt minden.

11 éve van jogosítványom és eddig egyszer sem büntettek meg, holott már többször is megállítottak. Olyanok miatt, mint pl. lendületes kihajtás, nem égett a hátsólámpa, stb. Több közúti ellenőrzés is volt, aminél az egyik esetben nem volt érvényes (1-2 hete járt le) KGFB-ém csak az előzőleg befizetett és az akkor még nem befizetett aktuális csekkek. Sőt, volt hogy járdán motoroztam és ott kaptak el. Egy enyje-benyjét kaptam írásban. Megállni tilosnál megálltunk az utánfutóval, mert meg kellett és a rendőr csak nézett minket. Ők is látták, hogy ezt máshogy nehezen lehetne megoldani, aztán rá 15 percre jöttek ismét, de addigra már elintéztük az utánfutót. Ugyanez volt már újszülött szállítással is.

Egyetértek a többiekkel. Nem kell bunkózni és akkor nagy valószínűséggel ők sem fognak.

Munkatárs mesélte, hogy elnézte a lámpákat és piroson ment át véletlenül. A rendőr meglátta és kérdezte is őt, hogy ez mi volt. Végül a hátsólámpa nem világít című csekkel engedte el, mert ez azért elég komoly kihágás volt, hogy csak úgy elengedje. Jó fej volt ő is.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.