Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) repvez


repvez
addikt

és az miért van , hogy 2015 ota még nem láttam semmit sem abbol amit akkor mondtak a Vulkanrol és társairol?
Sehol sem látom a egyenloen kihasznált CPU- coreokat.
Hol van a multiGPU támogatás? Most is egy olyan laptopon irok amiben van egy APU és egy dedikált GPU és mégis választanom kell , hogy mikor melyik legyen használatban programok alatt, nincs olyan, hogy mindkettő.
hol vannak a nagyobb drawcall számok a szebb grafikák?
Én csak anynit vettem észre, hogy ugyan ugy mint a vilkan apik elött mintha mindig már elérték volna a limitet a hardverek és a programok is.
Holott a vulkánnal pont az volt a cél, hogy egy uj kezdet aminél még mesze éesz a határ elérése .

ÉS ahogy látom a cikbe ez eléggé szerteágazó egy API lett mindenki farag hozzá valamit amit a másik vagy tud használni vagy nem

(#2) hokuszpk válasza repvez (#1) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"beleértve szűkebb hazámat Heves megyét is !"

a Vulkan halott. Lattam a Star Trek rebootban.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#3) Kansas válasza repvez (#1) üzenetére


Kansas
addikt

"ÉS ahogy látom a cikbe ez eléggé szerteágazó egy API lett mindenki farag hozzá valamit amit a másik vagy tud használni vagy nem"
Megragadtad az open-source fejlesztések 90%-ának a lényegét. Ezért nem jön el soha a "Linux desktop éve"...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#4) Cythyel


Cythyel
senior tag

nekem ez a sok gyártói kiterjesztés megint újból az opengl tonnányi gyártói kiterjesztési tömkelegét vetíti előre... :O

(#5) Lacccca87 válasza Cythyel (#4) üzenetére


Lacccca87
őstag

Mivel ugyanazok a balf@$zok vezetik/iranyitjak mint az Ogl-t ezert varhato volt a hasonlo katyvasz.
Az abaj hogy az api valtaskor mar nem allt a sarkara sem az ms sem pedig a khronos group. Hanem mindenki felszo...ojanak allrak be es engedtek hogy plecsnizzenek a gyartok.
Ertem hogy fontos lehet a viszafele kompatibilitas de aki pl koltozott mar tudja hogy egy rakat dolgot kidobal meg elajandekoz vagy ott hagy, mert egy ido utan kezelhetetlen mennyiseg halmozodik fel.

Jeleneg nem a kutya csovalja a farkat hanem a marketing a kutyat. Csak hogy minden szarra rairhassanak egyel nagyobb szamot. Az persze nem zavarja oket hogy meg az is kehet hogy visszalepes (mint a radeon 6500xt pl)

(#6) arty válasza Lacccca87 (#5) üzenetére


arty
veterán

:D mit neked piaci realitások, mi?

vajon, ha a Khronos a sarkára áll, támogatta-e volna bármi/bárki a Vulkant?
simán bennevan a pakliban, hogy az erősebb gyártók csináltak volna saját API-t (android) vagy marad az oglES, pécén meg a mostaninál is halottabbak lennének (ott a DX a menekülőút)

az MS tud kényszeríteni, a Khronos nem. PONT.

#1 repvez lehet érdemes lett volna az elvárásaidat a valósághoz igazítani :D
ha láttál vulkan játékot/alkalmazást, látnod kellett az előrelépést sok területen, amiről írsz.
de nyilván mennyivel egyszerűbb a visszagondolás helyett közhelyeket puffogtatni :D

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7) copass válasza Kansas (#3) üzenetére


copass
veterán

megy mindenki amerre lát! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#8) Busterftw válasza Kansas (#3) üzenetére


Busterftw
veterán

Hozzuk a klasszikust:

Ezert nem szeretem sok esetben az "open-source"-t.
Az elmelet jo, a valosag meg teljesen mas.

(#9) repvez válasza arty (#6) üzenetére


repvez
addikt

nem az én elvárásaim nagyok, hanem csak probálnám számonkérni azokat a kijelentéseket amiket akkor tettek és most 5-6 évvel később se látok belölük semmit.
Sajnos van olyan rosz tulajdonságom, hogy emlékszem a regebbi PR szovegekre és nem csak a mult heti dolgokra.
[link] [link] [link]

Ezzel valóra vált az a jóslat is, miszerint a DirectX 12 szempontjából dolgozhat együtt Radeon és GeForce.
NEm hogy kombinálni nem lehet öket, de még azonos VGA-kjat se lehet használni mint elötte

Szintén lényeges változás lesz, hogy az esetleges grafikai hibákkal a gyártók az új API-k mellett nem tudnak majd mit kezdeni. Egyszerűen az alacsony szintű hardvereléréssel kikerül a kontroll a kezükből, vagyis a felhasználóknak nem az új meghajtó jelentheti a megoldást, hanem egy új frissítés az alkalmazáshoz.

Nem igen találkozok azzal, hogy a játékokhoz addnának ki javitásokat inkább még mindig csak azt olvasom, hogy a VGA-khoz jonnek havonta frisitett driverek amik a játékokhoz ad ki javitást , akkor hogy is van ez ?

Az Oxide Games egyik nagy fegyvere, hogy az új leképező miatt gyakorlatilag olyan korlátokat törhettek át, amelyek minden mai játékban akadályt jelentenek. Például az árnyékot vető fények száma általában nyolcra van limitálva, mivel nagyjából ennyire elég a rendelkezésre álló hardverek ereje, de a legtöbb játék egyszerűen kettőt használ és kész. Az egyik jellemzően az égbolt, míg a másik például lehet a főhős karakterében egy zseblámpa. A stratégiai játékoknál a helyzet ennél is egyszerűbb, hiszen az égbolt fénye elég.Gyakorlatilag minden egyes jelenetben lévő fényforrás árnyékot vet, legyen az az égbolt vagy akár fegyverekből kilőtt sok száz lézernyaláb, illetve a különböző robbanások.

Hol van ez a több 100 fényforrás kezelés ?

ÉS még sorolhatnám napestig ami nem az én elvárásom hanem a cégek jelentettek ki az uj API-kkal kapcsolatban .

(#10) arty válasza repvez (#9) üzenetére


arty
veterán

És nem rémlik, h az egyik "leghíresebb" vulkan játék (doom2016) mennyire jól futott gyengébb pécéken is?
Nem láttad, mire képes dx12 alatt az unreal engine 5?

Attól még, hogy egy modell létezik, nem kötelező használni: talán a multiGPU képessgeket is jobban használnák, ha nem a piac 0.00000001%-át adnák az ilyen pécék ;)

Komolyan mondod, hogy nem tűnik fel a játékokhoz kijövő végtelen mennyiségű patch?!
Ehez burokban kell élni ;)

"100 fényforrás?" Metro Exodus Enhanced Edition-re vess egy pillantást.

Kicsit úgy érzem NEM AKAROD észrevenni, mennyi jó dolog történt/történik az új API-knak (is) köszönhetően :) És mellette minden mai bajt az API-k nyakába varrnál...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#11) ®abstract®


®abstract®
őstag

sziasztok!
vulkan ba szeretnem inditani a jatekaimat,de nem hasznalok steam & egyéb áruházakat.hogyan tudom így ezek hiányában vulkan módban inditani a játékokat?

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.