Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jambiyya


jambiyya
őstag

Az ember mindig jobbra számít...

[ Szerkesztve ]

(#2) Magnum_


Magnum_
nagyúr

HP 6930p - jelenleg nem tudok számomra jobbat. komolyan 1-2évig biztosan megtartom-asszem...

I humbly and respectfully decline™

(#3) k.


k.
őstag

Jelenlegi:

Vaio :) N250N
Álom:

Vaio Z
Tűéles kijelző, erős proci, és baromi szép ház:)
Csak fél milla. Amire azért van esély:
Vaio F

(#4) Tim82


Tim82
nagyúr

Jelenleg van egy Toshiba Portege M300-am, egy halott Thinkpad T41p-m, ami helyett 1-2 héten belül meglesz a T43p és egy G4 Apple PowerBook-om (utolsó generációs, 12").

Az álomnotesz a következő volna: másfél kg körüli súly; ULV C2D processzor; 12"-13.3" méret; kecses, strapabíró fém ház; belső, ám kivehető optikai meghajtó, amelynek a helyére lehet rakni plusz akkut/HDD-t; gyors SSD; AFFS/IPS kijelző, lehetőleg LED-háttérvilágítással és 1440x900 felbontással (ha már 4:3-os képarányú nem jöhet szóba); brutális, 8+ órás üzemidő. Ja és lehetőleg Thinkpad legyen. :))

De ha felébredek arra, hogy rohadtul bilibe lóg a kezem, akkor legyenek konkrét modellek:
- szeretnék a Portege M300 helyett egy Portege R500-at vagy Portege A600-at,
- a T43p helyett egy IPS-es T60-at vagy T60p-t, ha megütöm a lottófőnyereményt, akkor egy X300/X301-et,
- a PowerBook helyett pedig egy fekete Macbook-ot (vagy megint: ha megütöm a lottófőnyereményt, akkor Macbook Pro 13").

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5) dabadab válasza Tim82 (#4) üzenetére


dabadab
titán

"halott Thinkpad T41p"

Kilazult a GPU? :(

Én egy X60s-t szeretnék modern béllel és 1400x1050-es IPS panellel, ha már Fantasy League :)

DRM is theft

(#6) dystopia


dystopia
tag

Nekem az az álmom, hogy ne kelljen soha a notimat használni, tapipadot lehetőleg ne is lássak, és kb. most is ez a helyzet.

Asztali gépnek pedig általában olyat hegesztek, amilyen notit álmodni sem tudtok...

[ Szerkesztve ]

Lüke, én vagyok az APUd!

(#7) Miamiquake válasza dystopia (#6) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Nem tudom ki hogy van vele, de én elképzelni sem tudnám hogy laptop után asztali atom-erőművem legyen.

Néha néha még máig előfordul hogyha esik az eső, lemegyek a kocsiba a notimmal és a kopogó esőben wifizek és zenét hallgatok (valami Sade vagy Jazz Lounge CD-t).
Pedig régen kemény játékfüggő voltam (Quake-fény meg minden LAN buli az SCH-ban, csumi, baga, james, deity stb) de ahogy idősebb lettem alább hagyott a láz és mára már nincs fent csak egy két old school game.

:R :R :R

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#8) Drenadar


Drenadar
veterán

Apple macbook pro 13" az álmom.
nagyon messze vagyok tőle, mindig van valami fontosabb amire ellehet verni a pénzt.

de most ez egy címlapos cikk? én többet vártam tőle

(#9) Tim82 válasza dabadab (#5) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem hiszem. Random módra fagyott, majd már be se lehet kapcsolni, de amikor ment, akkor semmi csíkozás stb., ami a GPU hibájára utalna. Arra jutottam, hogy javíttatás helyett valószínűleg jobban járok a cserével, a régi alkatrészeit meg eladom, ha minden jól megy, nem fogok sokat bukni rajta (azért noti DDR-t, Pentium M procit stb. jól el lehet még most is adni). Ráadásul egy rakat cuccom kompatibilis a T43p-vel: akku, jó állapotú magyar billentyűzet, vinyó, Dock II, ODD. Nem szeretnék egy jól kiépített, rugalmas rendszert kidobni az ablakon.

dystopia: légy szíves, hegessz! De elférjen az oldaltáskámban és ne is legyen nehéz, sokáig húzza hálózat nélkül, tudjak rajta vezetéknélküli vagy mobilnetet használni, ja és beépített képernyője, billentyűzete és egere is legyen és ne is fogyasszon sokat, amikor konnektorra van dugva. Na, akkor már közelítesz kicsit az álomgépemhez (mert azt lesz@rom, már elnézést, hogy melyik csilivili játék milyen kafán mutat a gépen, amivel én játszom, az szépen megy az 5 éves socket 939-es konfigomon is). Challenge accepted? :DDD

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#10) DeltaPower


DeltaPower
őstag

jelenleg nincs notim, álom a desktop helyett egy clevo (eurocom) d900f vagy x8100

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#11) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Most egy jó kis Quadro-s T61 van, egyszer kap egy brutál SSD-t a mostani 500-as 7200rpm-es vinyó helyett, aztán ezzel majd elvagyok még legalább 2 évig.
Majd két év mulva kiderül, hogy milyen kellene :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

egy olyan álom noti, aminek az árából be tudom fizetni a számlákat

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) Syrano


Syrano
tag

Jelenleg ThinkPad R széria, következő egy T széria. A jelenlegire még van 1 év gari úgyhogy egyelőre nem szándékozok cserélni, megaztán maximálisan meg vagyok vele elégedve.

(#14) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Jelenlegi egy DELL E4300. Ennél jobbat nem is szeretnék... :P Na jó, dvd írót veszek bele és akkor igazat mondtam hogy ennél jobbat nem is szeretnék...

[ Szerkesztve ]

essexboy

(#15) Syl válasza Mr.Csizmás (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

Olyan álomnoti a világon nincs, aminek az ára elég lenne az összes számlám rendezésére :O

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

dell d630-am van és nem is akarok mást.

(#17) Napfénysüti

Nekem szerencsém van. Jelenlegi gépem: Thinkpad T400
Egy 2765-TDG modell. Nekem ennél több nem is kell. Na jó azért kap majd egyszer egy SSD-t meg lehet dokkolót is. :)
Számomra ez az ideális gép, nem cserélném le jelenleg semmilyen más modellre.

Més que un club!

(#18) Speeedfire válasza Magnum_ (#2) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

tényleg nagyon jó kis noti, én is egy olyanra pályázok :K
jelenleg egy hp 6910p van, de ezzel sincs semmi gondom, csak ugye kevesebbet fogyaszt a 6930p meg ugye szebben is néz ki

a cikkhez meg no comment, tényleg mindent kiengednek már :(((

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#19) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Jelenlegi: ThinkPad T40
Álom: ugyanez, csak erősebb vassal. Sokkal erősebbel. Egy rendes hangrendszerrel, és egy sokkal jobb kijelzővel. :)

(#20) norbx


norbx
aktív tag

nekem a jelenlegi de egy macbook white
alom: macbook pro 17"

[ Szerkesztve ]

(#21) EczkE


EczkE
addikt

Most egy Acer Extensa 5220-om van.

Álom? Ennél csak jobbat lehet kapni. :DDD A lényeg, hogy játszani is tudjak rajta. :))

Asszem mindenféleképpen!

(#22) Blaise


Blaise
veterán

Ezt minek címlapra? :F

(#23) Killing


Killing
addikt

Nekem van egy K50AB-SX077D notim, semmi pénzért nem válnék meg tőle. Még játékra is alkalmas.
AMD Athlon X2 QL-65 (2,1 Ghz), 4GB RAM, Radeon HD4570, 320 GB winchester.
Mindezt 150k-ért. :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#24) Magnum_ válasza Speeedfire (#18) üzenetére


Magnum_
nagyúr

kb tényleg annyi a különbség, hogy szebb a 6930p, de a 6910p-t is szerettem (volt), szép gépezet az is kicsit bánom is, hogy idejekorán eladtam anno.

ON: egy ssd-t majd én is szeretnék, látom többen vagyunk így.

I humbly and respectfully decline™

(#25) janos1988


janos1988
addikt

A mostani Dell Studio 1555 helyett szivesebben latnek az asztalon egy ilyet. (majdnem 2x annyiba kerul :( )

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#26) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Volt notim, ma már az asztalit favorizálom, nekem arra kellene mobil cucc, h álmosan még az ágyban pár dolgot el tudjak intézni, esetleg egy-egy sorozat stb. Tehát vmi kisméretű, nagy akkukapacitású, WIFI-s, könnyű kis gép. Ehhez sajna egy kis Apple vagy Vaio drága, úh EEE vagy vmi hasonló!
Killing: ismerősnek is ilyen van, valóban nagyon jó ár/érték arányú gép!

[ Szerkesztve ]

(#27) infectedmann


infectedmann
őstag

Mióta kapcsolatba kerültem a számítógéppel azóta Windows-t használok, de nekem is egy MacBook az álmom. Én simán kiváltanám vele a PC-met. Játszani már alig játszom tehát ez nem hiányozna (mondjuk Mac-re is egyre több játék jelenik meg) és hát minden másra sokkal jobban kézre állna a MB.

(#28) cellpeti


cellpeti
veterán

Nekem most egy HP 6910p van,jó masina. Egy ATI-s 6930p is jöhetne vagy egy 9600GT-s 8510p! :DD

Apple nem kellene! :N

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#29) fateless válasza Magnum_ (#2) üzenetére


fateless
veterán

Csatlakozom, a HP 6930 nekem is álomgép volt és marad is egy ideig, amíg kiszolgál engem.
(Amit más óhajt bele, engem az zavar benne, az ATI kártya, mert így többet fogyaszt, de ez volt olcsón.)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#30) Magnum_ válasza fateless (#29) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem X4500 a vga, az én dolgaimra teljesen elég. két 6 cellás akksim van hozzá, amivel eldöcög 2x4 órát.

I humbly and respectfully decline™

(#31) cellpeti válasza Magnum_ (#30) üzenetére


cellpeti
veterán

intel x3100esem van most a hp6910p-be ,nekem így megy 1,5 órát max fényerőn wifivel. De most találtam "olcsó" megoldást...amivel többet is menni fog! :C

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32) Magnum_ válasza cellpeti (#31) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mi az a megoldás?

amugy nekem az x3100 is elegendő volt a 6910p-ben.

én ugye tudod, olcsón vettem még egy akksit, így teljesen okés a dolog.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#33) cellpeti válasza Magnum_ (#32) üzenetére


cellpeti
veterán

hát az akksi vételnél olcsóbb...hogy ki kell cserélni az akksiba a cellákat és annyit fog bírni mint az eredeti, mármint amennyit pl a 6 cellásnak bínia kell. :U

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#34) Magnum_ válasza cellpeti (#33) üzenetére


Magnum_
nagyúr

megkérdezhetem, hogy mennyi a mutatvány? mert nekem 7k volt az akksi.

I humbly and respectfully decline™

(#35) cellpeti válasza Magnum_ (#34) üzenetére


cellpeti
veterán

annál mondjuk drágább. Cellánként 1500(stabil magyar forint)

Tigris, tigris, csóvafény...

(#36) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Nekem most csak egy jó netbook kéne! :) Elég volna valamilyen 1xxx-es EEE!

Jah és jelenleg nincs mobil cuccom, régen volt Toshiba laptop, én szerettem nagyon!

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#37) Magnum_ válasza mexicanraven (#36) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ha jó netbug kell, akkor ne asus legyen :DD

I humbly and respectfully decline™

(#38) Napfénysüti válasza fateless (#29) üzenetére

Ezért szeretem a T400-amat: van benne egy Intel X4500MHD és egy ATI 3470. W7 alatt ráadásul csak egy kattintás a váltás kettejük közt. :D Így van kraft is ha kell, ha meg nem akkor elmegy 4,5-5 órát a gép. :)

Més que un club!

(#39) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A mostani Dell Inspiron 1520-ammal alapvetően elégedett vagyok, de az álom egy T61 vagy T410, SSD-vel.

Rohangálós gépnek meg van egy IBM X40-em, ennél jobb erre a célra nem kell :)

[ Szerkesztve ]

(#40) mexicanraven válasza Magnum_ (#37) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Netán vegyek écert? :D Mire gondolsz egyébként pontosan?

when the sun shines, we'll shine together

(#41) Magnum_ válasza mexicanraven (#40) üzenetére


Magnum_
nagyúr

azt se.... valami jót nézz ;]

I humbly and respectfully decline™

(#42) luw2win válasza cellpeti (#28) üzenetére


luw2win
őstag

kinek kell? ;]

Amúgy csatlakozom k. kollegához, VAIO Z a megtestesült álom :R

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#43) zozo1414


zozo1414
csendes tag

Acer Aspire 5470g or Asus W90Vp-x1

(#44) tkazmer


tkazmer
addikt

Azt amelyiket féltve kapcsolna be, és amikor hangtalanul elindul, gyermeki mosolyt csalna az arcára, ezzel megédesítve az egész életét.
na ilyen az, amilyet semmi esetre sem szeretnék:)
ősszel lesz 4 éves a dell inspiron 6400-am tehát lassan cserére érett, a tervek szerint egy kisebb (13.3" esetlet 12.1"-es) laptop jön majd helyette; vagy egy olyan sony vaio Z, amit már asszem korábban linkelt valaki, vagy egy lenovo thinkpad X, azt, hogy milyen konfigurációban, még kár lenne most kitalálni, a lényeg, hogy adjanak hozzá windows7-et illetve legyen benne 3G modem:)
gondolkoztam tablet pc-n is, de félő, hogy eltörné magát az a kis zsanérocska rajtuk, így egyelőre az valószínűleg nem játszik. pedig az érintőképernyőnek örülnék, telefonon bejött.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#45) rankesz válasza Napfénysüti (#38) üzenetére


rankesz
veterán

Nekem mint tudod az anorexiás verzió jutott, én hülye a múltkor majdnem lecseréltem... :N
T400s
SP9600 (2.53GHz, L2 6Mb, 25W, 1066 ),
4GB DDR3 RAM,
Samsung 128GB Solid State Drive,
14.1in 1440x900 LCD, LED light
intel 4500MHD ,
CDRW/DVDRW,
Intel 802.11agn,
WWAN 3G GPS modem ,
Bluetooth, 1Gb Ethernet,
UltraNav, Secure chip,
Fingerprint reader,
Camera,
6c Li-Ion,

A napokban néztem, az SSD 210/170-et tud.

(#46) mexicanraven válasza Magnum_ (#41) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Há jó, nem laptop árú notebookra volna szükségem... :D

when the sun shines, we'll shine together

(#47) Magnum_ válasza mexicanraven (#46) üzenetére


Magnum_
nagyúr

dezsék-lássék-dícsértessék :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#48) kpal


kpal
veterán

Ha én vennék notit amx csak ineternetre és filmre játékra soha nem vennék nem éri meg és hamar lemerül szóval a gamer noti fölösleges. Én a 505-ban a külső és 50%-ban a belső is fontos én igy ezek alapján vennék.

(#49) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

előbb írtam, hogy dell d630-am van és nem kéne más. rájöttem, mi hiányzik belőle mégis: háttérvilágított billentyűzet :D
lehet ilyen moddolni vajon vagy kapni valahol készen?

(#50) domi007


domi007
őstag

MacBook Pro-rol almodoztam, en is nagyon sokaig, de msotmar HP Envy 14...olcsobb mint a Maci, belulrol viszont sokkal erosebb, es a kinezete meg ugyanolyan, minosege szinten.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.