Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xirtam


Xirtam
veterán

Jó reggelt.
Iskolákban a Media Box-okban is ezeket használják!

(#2) h1n1_900


h1n1_900
senior tag

:R

Nekem az előd van. Iszonyat, hogy szól... :)

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#3) #48613632


#48613632
törölt tag

és ez mégis méretileg mekkora?
csak mert az rendben van, hogy 150W, de ha ez valami asztali hangszóró, akkor nem hiszem el.

tény, hogy a fizikában a watt az teljesítmény, nem hangerő. ám akkor is! ifjú zenész koromban egy 100W Marshall (vagy bármilyen) láda méretileg kb 130cm x 130cm, tartalmazott 4 darab 25-ös celesction hangszórót. na az volt 100W.
ebből 2db egymáson, plusz a csöves fej magasabb volt egy embernél.
és ha az a 100-as csöves cucc fel lett tekerve rendesen + gain, akkor lehetett vele üveget törni. :D
erről a kis vacakról ugyanezt nem tudom elképzelni. mindazonáltal bizonyára nagyon szépen szól.
ami még eszembe jutott, azok a 90-es évek hiper-szuper, több ezer wattos hordozható rádiósmagnói :DDD

(#4) Moleskin


Moleskin
tag

...és aki zenehallgatásra is szeretne profi cuccot, annak ajánlom az M-Audio AV 40 típusú stúdió monitor hangfalpárt, ami olcsóbb és szerény véleményem szerint agyonveri a JBL párosát :) thumbs up! :R

(#5) zsopu


zsopu
tag

De jó hogy valaki a 48KHz es frekvenciát is meghallja!
Nekem fiatal koromban 22-ig sikerült :D

(#6) zoli03 válasza zsopu (#5) üzenetére


zoli03
őstag

Az a mintavételezési frekvencia, olvass utána mit jelent.

(#7) Rayyy válasza Moleskin (#4) üzenetére


Rayyy
senior tag

Nekem jelenleg is AV-40-em van, a hangja tényleg szép, zenehallgatáshoz kiváló, bár az elektronikus műfajok mélyeit nem hozza (ahogyan valószínűleg ez a JBL sem), mivel az alsó határa 80Hz körül mozog.
Az AV-40 tényleg olcsóbb, viszont nálam kb. egy év után elkezdett recsegni a fejhallgató kimenet... elvittem szervizbe, kicsit jobb lett a helyzet, de nem szűnt meg a probléma, ott mondták, hogy ez ennyit tud. Mondom jóvan'. Aztán egyik nap ismét chatlakoztatnám a fejhallgatómat a hangfalba és becsúszik az aljzat... örültem neki... lecsavaroztam és totál megdöbbentem. Rohadt igénytelen belseje van, semmi sincs rendesen rögzítve, a fülhallgató aljzat pedig egyáltalán nincs! Az tartotta, hogy a plug külső köpenye szorult a fába mart lyukba(!), ami természetesen a használattól elengedett... mindegy. Azóta a gépi plugból szól a fejhallgató.
A lényeg, hogy stúdió monitor hangfalat 40ezres darabár alatt nem éri meg venni, a minőséget ki kell fizetni.

Vagy veszel 20-ért valami jobb számítógépes hangfalat vagy 70-80-ért - kezdő áron - rendes sztereót.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#8) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Úgy tudom, hogy a "stúdió kontroll monitor" hangdobozok olyan spéci és drága dobozok, amelyeknél a középhangok átvitele nagyon egyenletes és részletező, míg a magas és a mély el van nyomva.
Ezek a dobozok nem élvezkedésre valók, hanem hibakeresésre.

Tehát a gyártók csináltak egy újabb "parasztvakító" kategóriát, amivel a forintokat csalogatják a vevők zsebéből?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9) Rayyy válasza mr_ricsi (#8) üzenetére


Rayyy
senior tag

A lényegük (szerintem), hogy közel vannak a hallgatóhoz és nem feltétlenül támaszkodnak a helyiség akusztikájára, közvetlenül az arcodba kapod belőlük a zenét. Azt a jelet kell hallanod belőle, ami az eredeti hangforráshoz a legközelebb áll, minden színezés nélkül. Én nem úgy fogalmaznék, hogy el vannak nyomva a mélyek és magasak, hanem inkább nincsenek kiemelve a többi hangfalhoz képest.
Annyi szerintem itt a parasztvakítás, hogy a minőségibb gyártók is piacra dobnak olcsóbb termékeket az átlag piacra, amiről te azt hiszed, hogy az kiemelkedő minőségű - pont a gyártója miatt - pedig semmiben nem különbözik a többi nem-csúcsminőségűnek tartott terméktől.

Minden a legnagyobb render!

(#10) .mf válasza Rayyy (#7) üzenetére


.mf
veterán

"Vagy veszel 20-ért valami jobb számítógépes hangfalat"

Esetleg valamit tudnál ajánlani? Aminek a frekvencia-görbéje nem "disco-U vagy V", hanem lehetőleg egyenletes, kiegyensúlyozott, és azért 80-100Hz-nél még nem kezd zuhanórepülésbe.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) Jaffafa válasza Rayyy (#9) üzenetére


Jaffafa
aktív tag

Ebben az esetben ez viszont nem áll meg, ugyanis a cikkben említett hangfalak tényleg jók.
A JBL Control széria mára egy legenda és nem csak a honlapja szerint. Én nemrég vettem egy kiárusításon 4db-ot a Control One-ból (nem találtam most jobb linket, az új meg itt van). Leértékelve 40€-ra jött ki a darabja, igaz ez erösítö nélküli kivitel. 2.1-ben hajtok belöle 2-öt a számítógép mellett és azt kell, hogy mondjam, hogy sok embert meglepett az ismeretségi körömben (pedig van egy két vájtfülü köztük). Rendkívül részletes a közép és magas tartományban. Ennyi pénzért sehol sem kapsz ilyen minöséget. Nyilván, ha csak magában hallgatnám öket, subwoofer nélkül, akor más lenne a helyzet, hisz a dobozok gyengéje a mély, aminek miértje nem is kérdéses, de így nem nagyon tudok jobb megoldást, pláne, ha büdzsé is határos.

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#12) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

44kHz mintavételezésű formátum felkonvertálása jobban hangzana 48/96kHz-en? Ez kb olyan mintha a 720p-t 1080-ra konvertálnám. Értelme nincs, ráadásul kapunk egy kis zamatot a konvertálással, szóval konkrétan azt hallod a magasabb mintavételezésnél, amit nem kellene, a konvertálás mellékhatását, a homályt. :U Placebo foreva. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) psyho85


psyho85
aktív tag

Tetszetős kis hangfalpáros, de sub nélkül érdemi munkára részemről esélytelen. Ha már valaki olyan cuccot akar, amit nem kell utána cserélgetni, akkor vegyen Genelecet (8030-tól fölfelé), 'oszt jó napot. Nem mondom, ár/érték arányban nagyon ott van.

Akármennyire közeltéri is egy monitor hangfal, a szobát szinte mindig hallani fogod - nem is kicsit. Ha egészséges távolságra ülsz a monitortól és a hangfalaktól, lesznek olyan mély hangok, amik furán, mondhatni mindenhonnan szólnak - az bizony a szoba. Tenni lehet ellene, de költséges.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#14) Rayyy válasza .mf (#10) üzenetére


Rayyy
senior tag

Szerintem az említett kategóriában bármelyik jobb Logitech megteszi... kicsit drágábban Altec Lansing-et is vehetsz, nekem volt olyan régen és nagyon tetszett.

Minden a legnagyobb render!

(#15) Rayyy válasza Jaffafa (#11) üzenetére


Rayyy
senior tag

Én is úgy értettem a 80ezret, hogy annyiért már lehet lőni használtan két darab jobb minőségű hangfalat.
Az is biztos, hogy a JBL jobb, mint az M-Audio... sajnos magamon tapasztaltam.

Minden a legnagyobb render!

(#16) nyogo83 válasza lezso6 (#12) üzenetére


nyogo83
senior tag

Ezt a témát mi is feszegettük, itt a válasz rá: [link]

(#17) baluka26 válasza lezso6 (#12) üzenetére


baluka26
veterán

Így van, 3900 minta csak úgy tippre lesz kiszámolva. És jelentősen csökken a hangminőség.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#18) lezso6 válasza nyogo83 (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szóval egyfajta hangzásjavítóként használja. Ok, én az ilyeneknek nagyon ellene vagyok, úgy hallgatok mindent ahogy azt a szerző megálmodta, főleg mióta én is szerző vagyok. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19) tn90


tn90
csendes tag

A bekapcsoláskori brumm az valami nagyon "elfogadott" lett manapság. Nem értem miért kell spórolni azon a szerencsétlen relén ami kapcsolgatná a végfokokra a hangszórókat miután stabilizálódott a tápfesz... Meg a végfokot is védené rövidzár ellen... (A huszonx éves Pioneer A223-asomban már volt sajnos használva ez a túláramvédelem, de bekapcsoláskor nem akarja kilőni a hangfalakat, pedig nincs benne standby üzemmód...)

(#20) schawo válasza lezso6 (#18) üzenetére


schawo
titán

Jó, hogy előhoztad a kérdést, így nem nekünk kell.

(#8) mr_ricsi :N :N :N

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Ezt a 44,1-48 témát nem kellene feszegetni a cikkben szerintem. Főleg ha a windows beépített konverterét használtad nem egy PPHS-t vagy secret rabbit-et, esetleg 88,2 khz-et (winen soha) vagy nem cserélted le a szűrőt a hangkártyán.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#22) Attichu


Attichu
csendes tag

Már nem azért de ha erre ráengednének 150w tényleges zenei teljesítményt akkor egy kis vas-műanyag golyóvá olvadna az egész. Akkor miről is beszélünk? Ráadásul lassan 2012-őt írunk és 2.0? :Y

(#23) schawo válasza Attichu (#22) üzenetére


schawo
titán

Ráadásul lassan 2012-őt írunk és 2.0?

Ó te szegény, félretájékoztatott.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) h1n1_900 válasza Attichu (#22) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Te jóságos isten... :C

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#25) lezso6 válasza Attichu (#22) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lassan 2012 és még mindig csak két fülem van.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26) h1n1_900 válasza lezso6 (#25) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#27) Attichu válasza lezso6 (#25) üzenetére


Attichu
csendes tag

Nekem legalább 6 fülem van! :D

(#28) HavocS válasza Attichu (#22) üzenetére


HavocS
senior tag

Ráadásul lassan 2012-őt írunk és 2.0? :Y

ÁÁááásssztaszenteget, hát ez nagyon durva :D
És gondolj bele, 2012-ben még mindig egy egeret használunk...:D

(#29) yohnsee


yohnsee
tag

Csak néhány dolog:
- Brumm megelőző piros led: meg merném kockáztatni, hogy az egy limiter (clip) és amikor Te bekapcsolt állapotban ki-be húzogatod a csatlakozót, akkor életbe lép.
- Az, hogy relé nem választja le a kimenetet, számomra is igen érdekes és egyben idegesítő is lenne, ha én használnám. Eddig akárhány végfokot építettem, mindbe került védelem, illetve egyszer egy RH Sound aktív hangfal erősítőjét javítottam, besírtam: rá van téve a hangszóróra egy TDA7294, kb. 3300uF pufferrel és egy 80VA! toroiddal. És ezt árulják 300/150W-osként. (Igen, a 150W-ot jelölik meg sinusos teljesítményként), persze a védelem ebből is kimaradt. A standby módot pedig ne keverjük ide, annak nem sok köze van a hangszóró be-kikapcsolásánál jelentkező tranziensekhez. Az annak az egyszerű következménye, amit már előttem is leírtak: nincs leválasztva galvanikusan a hangszóró az erősítő kimenetéről. Ebből adódik, hogy a potméter állásához sincs semmilyen köze.
- Leírtad, hogy a keresztváltási freki nagyon el van találva. Meg szeretném kérdezni, hogy ezt miként tapasztaltad? Hallottál, esetleg nem hallottál valamit e frekvencia környékén? Vagy méréseket végeztél, hanggenerátorral? Bocsi, nem kukacoskodni akarok, de pl. az én wharfedale hangfalaim kevésbé vannak eltalálva, mert mondjuk 3,9 kHz a keresztváltó frekvenciája?
Az, hogy a poti mennyi idő után kezd el sercegni, az a minőségétől függ. Egy alps poti ugyanúgy elkopik, mint egy gagyi 200ft-os kínai vacak, csak nem ugyanannyi idő alatt. És ez nem róható fel a gyártónak (JBL) sem pozitív sem negatív értelemben, mivel mozgó, kopó alkatrészről van szó.
Nem offenzívaként, hanem segítő szándékkal írtam, amit írtam, hogy jobban átlásd a dolgokat.
Szerk.: helyesírási hibák javítva

[ Szerkesztve ]

AVR

(#30) edward2 válasza Attichu (#22) üzenetére


edward2
addikt

150w max teljesítmény hihető az kb 35-40W RMS.

(#31) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Egy-két félreértést eloszlatnék:

Folyamatosan 150W-okat írtok és azzal foglalkoztok, holott az a Control 1 Pro teljesítménye és nem azé a hangfalpáré, amiről a cikk szól. Egyébként a gyártó kiemeli, hogy folyamatos terhelés a 150W a Control 1 Pro-nál és nem max. Hogy ehhez képest mi az igazság, az egy másik kérdés. A cikk a Control 2P-ről szól, ha nem lenne világos mindenki számára, ennek a teljesítménye pedig 35W és nem 150W. Ennyit tehát erről.

A piros led nem csak csatlakozó kihúzáskor funkcionál, hanem (ahogy azt a cikkben is leírtam) bekapcsoláskor (és talán kikapcsoláskor) is. Amit nem írtam le a cikkben, mert csak nem rég vettem észre: sajnos a PC ki- és bekapcsolásakor is bazinagy brumm hallható már kicsit feltekert poti esetén is.

A standby mód szvsz. mindenképp egyféle megoldás lenne a brumm problémára ki- és bekapcsolásnál, ha már úgyis fogyaszt az ember tápja. Akceptáltam, hogy nem értesz ezzel egyet.

Keresztezési freki téma:
Aki ismeri a JBL sorozatot, hallott már mondjuk Control One hangfalpárt szólni, vagy legalább olvasott már róla, ill. vette a fáradtságot, hogy az általam belinkelt tesztet elolvassa, az tudja, hogy nem volt mindig ennyi a keresztezési frekvencia, mint most. Feljebb volt jóval, 6k-nál. Mivel dolgozom ilyen hangfalakkal is, ehhez képest írtam, amit írtam, nem pedig 3.9-hez képest, ami mondjuk kötekedési alapnak nagyon jó volt, de intelligens ember, előbb olvas, aztán kérdez szvsz.

Az, hogy a poti mennyi idő után kezd el sercegni, az a minőségétől függ. Egy alps poti ugyanúgy elkopik, mint egy gagyi 200ft-os kínai vacak, csak nem ugyanannyi idő alatt. És ez nem róható fel a gyártónak (JBL) sem pozitív sem negatív értelemben...

Erre nem is reagálok semmit, szerintem ez önmagáért beszél. :C

Én sem offenzívaként írtam, amit írtam és tényleg ezer hála és köszönet a kiokosításért, igazad volt, most már valóban sokkal jobban átlátom a dolgokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#32) sellerbuyer válasza HavocS (#28) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ez nekem is nagyon tetszett. Először azt hittem, hogy valami poén, aztán jött a döbbenet. :Y

(#33) yohnsee válasza sellerbuyer (#31) üzenetére


yohnsee
tag

Gondolom, ezt nekem címezted.
Ha a végfok építésekor a gyártó gondolt volna rá, bizony nem sokból tellett volna akár egy standby-t vagy legalább egy bekapcsolás késleltetést ráraknia. Sajnos ez van, ezt kell szeretni. A külső tápnak ugyanúgy megvannak az előnyei, én nem egyetértek vagy nem értek egyet ezzel a megoldással, csak egyelőre csak a negatívot emeltem ki belőle. Tagadhatatlan előnye, hogy nem kell az egész hangszórót szétszedni táphiba esetén, hanem mivel külön egység, elég a táppal foglalkozni ilyen esetben. A standby-t pedig csak elvből nem szeretem, én ilyen régi vágású fazon vagyok, ha este lefekszem, mindent kihúzok a konnektorból, vagy lekapcsolom a főkapcsolót, amibe az eszközök be vannak dugva. Cross freki: nehogy azt hidd, nem kötekedni akartam. Sőt, amit leírtam, azzal csak arra az egyértelmű tényre szerettem volna rávilágítani, hogy minden doboz, minden hangszóró egyedi keresztváltó tervezést igényel. (Most nem a SAL és hasonló kategóriájú dolgokra gondolok)
A poti részhez csak annyit tennék hozzá, hogy én ezeket a dolgokat javítom, ezért inkább műszaki oldalról tudom megközelíteni a hangfalakat és az erősítőket. Bevallom őszintén, kicsit botfülem van, ezért is nem írok szubjektív véleményeket az adott hangfalakról/erősítőkről, én az elektronikai/elektromechanikai oldalukat látom.
:R

AVR

(#34) sellerbuyer válasza yohnsee (#33) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát egy részét mindenképp.

Én sem hagyok semmit standby-ban egyébként alapvetően, mindent áramtalanítok éjszakára, vagy otthonról elmenetelkor, sőt külön kis kapcsolós hosszabbítókat használok, így minden egyes készüléket csak akkor helyezek áram alá, amikor használom is. Annyiból mégis jó, ha van standby, mert a bekapcsolásnál előbb sb-ba kerül a cucc, nem kapcsol be azonnal, így nincs durr. Kikapcsolásnál meg ugyan ez a helyzet, előbb standby-ba kapcsolja ki az ember, aztán áramtalanít, majd amikor áramtalanít szvsz.

(#35) schawo válasza yohnsee (#33) üzenetére


schawo
titán

Stúdió jellegű monitoroknál általános jellemző, hogy nem használnak leválasztó relét, mivel nem szokás ki-be kapcsolgatni őket. A bemelegedés egy hosszú folyamat ezeknél a B osztályú erősítőknél, hidegen sokkal gyengébben tudnak szólni, és terhelés nélkül egyébként sem fogyasztanak sokat. Én sosem kapcsoltam ki egyetlen monitortomat sem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36) rootkiller válasza zsopu (#5) üzenetére


rootkiller
őstag

A 48 kHz mintavételezési sebesség maximum 22kHz frekvenciájú hang átvitelét teszi lehetővé, eléggé félrebeszélsz!

Artengo TR 990 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.