Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tyrel


Tyrel
őstag

Lassan átnevezhetnék az egész drivercsomagot; nVidia Hotfix Experience... :U

Turenkarn

(#2) bunfi


bunfi
őstag

A bevezetőben maradt egy hiba, hiányzik egy nem.
A 418.99-es meghajtóval mostantól nem omolhatnak össze az alkalmazások, illetve nem futhat TDR-be a gép.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#3) gaborw


gaborw
tag

Ez màr vicc.

(#4) Trailblazer


Trailblazer
addikt

De ami működött előzőleg, ahhoz miért is kell hozzányúlni?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#5) Acélfarkas válasza Tyrel (#1) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Jaja, Vasban ott vannak a topon, cserébe driver téren meg 1-re jobban a béka segge felé tendálnak.

Trailblazer Jogos.

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#6) Dr V válasza Trailblazer (#4) üzenetére


Dr V
őstag

Nálam BFV sokszor megállt, kifagyott, a VGA hibájából... remélem mostmár jó lesz.

(#7) tom_tol válasza Trailblazer (#4) üzenetére


tom_tol
addikt

Mostanság sok olyat akarnak amire szvsz. nincsenek felkészülve. G-Sync minden modul nélküli monitorhoz, DLSS, RT., stb.

(#8) Dictator^


Dictator^
veterán

Lehet én vagyok a hülye, de egy ilyen jellegű hiba miatt nem lenne érdemes egyből kirakni a driver keresőbe a hotfixelt drivert? Sosem találom meg a Hotfixelt drivereket, de ráadásul ilyen jellegű (crash) hiba után, aki nem olvas, az lazán leszedi amit kidob az nvidia oldalon a keresőnél..

Ezt jól megfogalmaztam..

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#9) #07746304


#07746304
törölt tag

Windows 10-hez DCH verzió nem van.

(#10) pruzsi


pruzsi
őstag

Hibás a cím!
"A 418.99-es meghajtóval mostantól omolhatnak össze az alkalmazások, illetve nem futhat TDR-be a gép."

Pont ez javítja.

This is GeForce Hotfix driver version 418.99 that addresses the following:

Windows 7x64/8.1x64: Fixes random application crash or TDR introduced in previous GeForce display driver 418.81.

Click on the URL below to download the driver:
GeForce Hotfix 418.99 Windows 7 x64 / Windows 8.1 x64 Display Driver

[ Szerkesztve ]

(#11) repvez


repvez
addikt

win10re nekem csak a x.91es drivert ajánla csak fel , nem a x.99es végüt.
Azt csak win7esre akarta felajánlani, de az meg nem ment fel , mert win10et használok.

(#12) lewy11


lewy11
csendes tag

Akkor most mi javít mit??

(#13) rumkola


rumkola
veterán

csak 7 és 8-ra van
GeForce Hotfix 418.99 Windows 7 x64 / Windows 8.1 x64 Display Driver

(#14) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

---

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#15) b. válasza Dictator^ (#8) üzenetére


b.
félisten

Honlapján időközben megírták, hogy a driver kiadása után jött Windows biztonsági frissítés pár napja amihez hozzá kellett igazítani az utolsó Nvidia frissítést, mert gondot okozott.Windows 7-8 verzió.

gaborw : Radeon 7 hez neked mi vicces? vagy csak benéztél hozzászólni?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) GreatL


GreatL
őstag

Mondjuk ez win 10-re nem kell vagy nem jó. Kellene javítani a cikket.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#17) westlake válasza gaborw (#3) üzenetére


westlake
félisten

Szerintem meg te vagy vicc. Bár ez csak az én véleményem, ami valószínűleg ugyanúgy nem érdekel senkit, mint a te véleményed. :B

Play nice!

(#18) gaborw válasza westlake (#17) üzenetére


gaborw
tag

Múlt hétig, Gtx 1080-an hasznàltam 2 évig. Utolsó drivert is hasznàltam. Szóval nyugodtan véleményezhetem.

(#19) koko52


koko52
veterán

User is the tester...jó pár éve.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#20) Tyrel válasza gaborw (#18) üzenetére


Tyrel
őstag

Nekem fordítva volt, sok-sok év Radeonozás után váltottam tavaly nV-re, és már a kezdetekkor feltűnt hogy szarabb a driver... érdemben azóta sem változott a véleményem, bár néhány hibát javítottak már, azért még mindig tud hiányozni a Radeon Software...

Előtte évekig hallgattam hogy "de mer' az AMD driver milyen szar!" meg "de mer' az nVidia driverrel soha nincs semmi gond", hát egy nagy lófütyit, elfogult hülyeség az egész.

Persze nem mondom hogy az AMD driver full hibátlan, de több olyan szolgáltatása van amit szerettem használni, jobb a felülete, és ha hibák/bugok tekintetében talán nem is jobb a zöldekénél, rosszabnak biztosan nem rosszabb semmivel sem, szóval ezen a nagy nV ajnározáson azóta is csak röhögni tudok...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#21) aquark válasza GreatL (#16) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

"Mondjuk ez win 10-re nem kell vagy nem jó. Kellene javítani a cikket."

Nálam se, nem támogatott oprendszer (win 10 64bit) vagy hardver (1050Ti)

???????????????????????????????????????????

(#22) Amerigo57 válasza pruzsi (#10) üzenetére


Amerigo57
őstag

(#10) pruzsi

+1

(#23) snake1977


snake1977
őstag

Pár napja tettem vissza a 416-ost, előtte a frissités után azt hittem a kártyámmal van baj hogy pár óránként befagyott pár másodperc erejéig majd helyreállt a gépem. Elkezdhetne a jó vasak mellett, a driverekre is odafigyelni az nV, nem szidom félre értés ne essék, de ilyen szarvashibákat nem kellene véteni.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#24) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Lassan frissíteni kéne a drivert, már vagy 1 hónapja nem raktam fel újat. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#25) Abu85 válasza Tyrel (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Más dolog tiszta lappal kezdeni, és egy nagy váltást levezényelve új kóddal dolgozni, mint lassan egy évtizedes kódbázist foltozgatni. A Catalyst sem volt azért jó, mert érződött rajta az idő. Csak a Radeon Software óta kiemelkedő az AMD driverek minősége, viszont ha visszaemlékszel, akkor a catalystes időkben ők is tele voltak hotfixszel. Az NV-nek is ugyanez a baja. Érződik a driveren az idő, de ezt egyébként pontosan tudják ők is, és hamarosan ki lesz dobva a régi interfész, viszont a GeForce Experience interfészét alaposan ki kell tesztelni, hiszen az váltja majd.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) Trailblazer válasza Abu85 (#25) üzenetére


Trailblazer
addikt

Sajnálatos ez utóbbi. Eddig is kerültem azt a bloatware-t, így meg rámkényszerítik. :U

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#27) b. válasza Abu85 (#25) üzenetére


b.
félisten

Ez jó hír. Ez biztos amúgy? Megbízható infó?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#28) Abu85 válasza Trailblazer (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Semmi baj nincs vele. Sokkal kevesebb hiba lesz a meghajtókban azzal az interfésszel, mint a mostani, gyakorlatilag agyontákolt, illetve rendkívül lassú felülettel. Az NV nézőpontjából az a rossz jelenleg, hogy két felületet terveznek, ami eleve megbontja az erőforrást, illetve a tesztelés szempontjából is rendkívül kényelmetlen. Ez se anyagilag, se a befektetett munka tekintetében nem jó, mert sokat költenek rá, sok ember dolgozik rajta, az összesített minőség pedig gyér. Lényegesen költségkímélőbb, illetve hatékonyabb mindenre egy felületet tervezni, ráadásul az kész is van a GeForce Experience-ben, csak át kell költöztetni bele a driver egyes részeit. A 3.0-s verzió óta még a géphasználat is eléggé kellemes.

(#27) b. : Már régóta ezt tervezik. A kérdés leginkább a mikor. Nem jó dolog egy rakás pénzt és erőforrást költeni két felületre, amiből az egyik elavult, és ezernyi bugot generál. Ha mondjuk csak egy felület lenne, akkor azt egy jóval kisebb csapat is karban tudná tartani, így azt a temérdek szoftvermérnököt olyan feladatokra lehetne csoportosítani, amiből új szolgáltatások lesznek. Az AMD is ezért tud hozni évente egy rakás újítást, mert megszabadultak a legacy kódoktól, az új alap tiszta, valamint könnyen karbantartható. A Catalyst felülettel ugyanúgy szenvednének, ahogy az NV, mert az elavult kód állandó bugfixelésére menne egy rakás pénz és erőforrás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) Tyrel válasza Abu85 (#25) üzenetére


Tyrel
őstag

Hát amúgy ha csak az UI-t nézzük AMD-nél és lassú/lépcsős volt az átmenet, ha jól emlékszem vagy egy évig olyan volt az első Radeon Software, hogy pár alap dolgot tudtál beállítani benne, de azokat is szerette elfelejteni minden driver frissítés után... és ha bármi bonyolultabb dologhoz akartál nyúlni, pl. monitor kalibráció, akkor inkább felnyitotta neked a régi Catalyst-et, hogy tessék ott csináld.

Aztán lassan kikopott alóla a Catalyst. Talán ReLive vagy Adrenalin, vagy nem is emlékszem mi volt a második generációs Radeon Software neve, de azóta teljesen jó... már persze még mindig az UI-ról beszélve...

...merthogy maga a driver, a Windows és egyéb programok működésében nekem már a Catalyst-es időkben sem okozott gondot, nem emlékszem semmi zavaró hibára. Olyan volt többször is, ill. azt még mindig csinálják, hogy a Radeon Software nagy éves frissítéseiből az első elég bugos, azt hamar megtanultam elkerülni/kihagyni, de ha kivársz 1-2 patch-et akkor már minden f*sza az újjal is. Pedig nem kímélem, napi 12+ órákat megy a gép átlagban, multi-monitor setuppal, ezen csinálok mindent, munkától játékon át filmnézésig, de nem emlékszem hogy a driverük valaha is akadályozott volna ebben... Nem is értettem soha, hogy miért savazzák őket, bár lehet az is hozzájárult a "sikerhez", hogy végig Sapphire kártyáim voltak.

A zöld driverrel meg pl. havonta 2-3x összeomlik a Firefox YouTube alatt, ha épp "váratlan" pillanatban tekerek bele egy videóba, de volt már hogy a Win login helyett is epilepszia tesztet kaptam... :U

Igaz legalább a G-Sync-et többé-kevésbé helyre tették most (vééégre!!), szóval "egy szavam se lehet"... ;]

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#30) Tyrel válasza Abu85 (#28) üzenetére


Tyrel
őstag

Amúgy vicc hogy 2 felület is van, de ketten nem érnek egyet, és fel kell tenned egy nVidia Inspector nevű cuccot is hogy kb. megkapd a Radeon Software funkcionalitását...

Aki csak a képet nézi, a driver verzió melletti kis zöld gombbal még sokmindent tud...

Amúgy ezt meg sztem nem fejlesztik már tovább, ki tudja meddig műxik még... :(

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#31) Abu85 válasza Tyrel (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A régi Catalyst is úgy volt csak meg eleinte, hogy át volt rakva a QT-keretrendszerre. Tehát a .net, az igazi probléma már az első verzióval megszűnt. A későbbi verzióval teljesen beolvadt az összes beállítás a settingsbe, és úgy lett teljesen konfigurálható.

Maga a driver nem kapcsolódik szorosan az NV-nél és az AMD-nél sem a vezérlőpulthoz. Ettől függetlenül az utóbbi felületek fejlesztése, különösen a kapcsolódó szolgáltatások miatt egészen extrém mennyiségű erőforrást visz el. Nem mindegy, hogy a programozóid napi szinten majdnem csak bugfixelnek, vagy tudnak érdemi munkát is végezni. Emiatt nem szerencsés a több felület, mert eszi az humánerőforrásokat.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) Trailblazer válasza Abu85 (#28) üzenetére


Trailblazer
addikt

Számomra bloatware, olyan kötelezően telepítendő dolgokkal, mint a capture/stream feature (ShadowPlay?). Sosem használok ilyesmit, igényem sincs rá, feleslegesen foglal helyet. Ha tényleg ez irányba "fejlődnek", kénytelen leszek eszközkezelős módszerrel a pőre display driver-t telepíteni, bármiféle gui nélkül.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#33) Abu85 válasza Trailblazer (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igazából nem tart semeddig sem ezeket a szolgáltatásokat opcionálisan telepíthetővé tenni. Az AMD-nél is a driver telepítése végén megkérdezi, hogy akarod-e a ReLive-ot. Ha nem, akkor nem fog működni. A GeForce Experience azért teljes csomag jelenleg, mert önmagában opcionális. Ha telepíted, akkor feltételezhető, hogy kellenek a szolgáltatásai, de igazán nem megoldhatatlan ezeket leválasztani és opcionálissá tenni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) Trailblazer válasza Abu85 (#33) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igen, kívánatos lenne opcionálissá tenni, de szerintem erre nincs ráhatásunk. Életszerűbb, hogy minden marad a régiben, ránkerőltetve a kéretlen plusztudást.

AMD drivert láttam nemrég, ott valóban így van.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#35) rumkola válasza b. (#27) üzenetére


rumkola
veterán

hülyeség és abu infói amúgy sem megbízhatóak

a driver minőségének semmi köze ahhoz, hogyan néz ki az interface LOL

nem a legszebb a legjobb bakker :DDD

(#36) Abu85 válasza rumkola (#35) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyáltalán nem az interfész kinézete a lényeg. Az csak egy dizájnelem. A problémát az adja, hogy mekkora befektetéssel fejleszted a vezérlőpultot. Ha ez mindegy lenne, akkor az AMD-nél is maradt volna a Catalyst, mert a kinézetével annak sem volt baja, csak hát a vezérlőpult karbantartása egészen extrém pénzmennyiséget és humánerőforrást igényelt az öregsége miatt. Emellett lassú is volt, ami szintén az idő számlájára írható. Ha csak a dizájn lenne a lényeg, akkor egyszerűen csak csináltak volna egy Radeon Software-hez hasonló dizájnt a régi .net kódra, és látszatra ugyanazt kapnád mint amit kapsz, csak nem oldja meg a fenntarthatóság problémáját. Utóbbi azonban kulcskérdés ahhoz, hogy erőforrást tudj biztosítani olyan fejlesztésekre, amire nem tudnál, ha egy rakás programozó csak a bugokat javítaná, és másra nem jutna ideje.

Az NV azt is meg tudná tenni, hogy a mostani dizájn megmarad, és átraknák a GeForce Experience interfészére. Nekik holt mindegy, de nyilván ha már hozzányúlnak, akkor megéri a dizájnt is modernizálni, mert arányaiban ez egy filléres tétel a mélyebb, funkcionalitást célzó változtatásokhoz viszonyítva. Utóbbi a lényeg inkább, nem az, hogy miképpen néz ki.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37) b. válasza rumkola (#35) üzenetére


b.
félisten

Egyértelműen nem a dizájn a problémája a dolognak. A cél egy 2019 szintű driver és szolgáltatás csomag nyújtása aka Adrenalin. Nem skinre van szükség, gondolhatod, hogy nem ilyen szűk látókörű pitiáner dolognak örülök. :DDD

Nekem semmi problémám a mostani dologgal évek óta hibátlan szinte. Experience szolgáltatásai, többek között a stream is nagyon jó, akinek meg egy email regisztráció gondot okoz 2019 ben, hát nem tudom hol él.
Mostanaban raszorultam a fiam gépére, egy i5-4460 és egy GTx 1060, de az én gepemmel(adatlap) az 1070 kártyával is gondmentes a dolog.

Ettől függetlenül nagyon szeretném, ha nem win 98 szinten bohockodnanak a felületen sem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Nekem tetszik a mostani, egyszerű felület. Jól átlátható az egész.
Nem tetszik az AMD szerű megoldás.
Nyugodtan művészkedjenek a motorháztető alatt, csak ne menjenek el az ilyen tabletes megoldások felé.

(#39) tom_tol válasza Abu85 (#36) üzenetére


tom_tol
addikt

Nv vezérlőpult nem fejlődött semmit. Mekkora erőforrás kell a semmihez?

(#40) snake1977


snake1977
őstag

Addig jó amig a fene nagy csicsa+dizájn nem megy a kezelhetőség rovására...

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#41) rumkola válasza b. (#37) üzenetére


rumkola
veterán

én nvidia inspectort használok, valószínűleg a mai userek 99% besír tőle :DDD

na igen: okos hűtő, okos telefon, okos óra, okos driver (gef experience, automata beállításokkal úúúristen) -> hülyegyerek :D

[ Szerkesztve ]

(#42) rumkola válasza tom_tol (#39) üzenetére


rumkola
veterán

semennyi, és azt is gyanítom hogy az experience-n 2 azaz KETTŐ ember dolgozik

(#43) b. válasza rumkola (#41) üzenetére


b.
félisten

Ej, nagy respect

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) sb válasza Abu85 (#28) üzenetére


sb
veterán

Ez eseti sajnos. A minőségbiztosítás most sincs a helyzet magaslatán.
Régi catalysttel is volt szívás, nv-vel is, intelről ne is beszéljünk... Zero Core szarakodás, instabilitás, dxva, 24p szívások, stb... és ezek jórészt visszatérő jellegű hibák voltak ami azt mutatja, hogy valami nem stimmel a kód kezelésével.

Ez a legnagyobb gond. Amúgy szvsz mióta az Intel is összekapta magát - kb. a Sandy után - mindhárom gyártónál használható volt összességében a driver. Nem hibátlanok, de a fentiek nem okoztak nagy törést nálam, olyat egyiknél sem éreztem ami fika megy mindkét oldalra: hogy használhatatlan lenne.

Egyedül ez a visszatérő hiba jelleg idegesítő. Viszont ez most is megvan sajnos az új AMD drivereknél, a detektálás fals és nem javul, HDCP-t valamiért off-ra írja az összes régóta (nem csak nálam), install anomáliák is vannak itt-ott. Nv-nél jelenleg viszont tényleg több a bug, de ez majd ugyanúgy változik az idővel. Új driverből is lesz régi, foltozott. :D

Felületre ég és föld, az AMD előnye itt most óriási.

szerk: Egy nagyobb bug eszembe jutott. Nálam az Experience fél évet élt. Azóta el sem indul. Volt reinstall, clean, minden sz*r, upgrade köv verziókra, kb 5-6x. Ebből 2x sikerült elindulnia pár napra miután megint megadta magát. Ez rejtély, de vélhetően egyedi problémám... viszont a kevésbé megkerülhető fajtából. Bár nagyon nem izgat, 3 havonta rápróbálok hátha, de nem igazán hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#45) Abu85 válasza tom_tol (#39) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A karbantartására kell erőforrás. A vezérlőpultok folyamatosan fejlődnek, de ezzel új bugok is jönnek, és ha öreg a kód, akkor túl sok lesz az új bug, amit javítasz, de a javítás két új bugot hoz, és így tovább.

(#44) sb: Csak azt érdemes figyelembe venni, hogy az AMD nem azért tud hozni flancos fícsőröket évente, mert okosabbak a programozóik, hanem azért, mert a tiszta lap miatt jóval hatékonyabb lett a fejlesztés, így ugyanannyi erőforrást sokkal jobban tudnak felhasználni. Ez a lényeg, amiért megérné továbblépni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.