Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CocooN-z


CocooN-z
őstag

"600, 700, 900, 1000, 2000 és a Titan szériás termékekkel rendelkező felhasználók hasznosíthatják." - Ők pont hogy nem nem?

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#2) Cseneles válasza CocooN-z (#1) üzenetére


Cseneles
őstag

Nekem Gtx1080 van és megszűntek a freesync képhibák. Előzővel voltak bár nem túl zavaróak.

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#3) koko52 válasza CocooN-z (#1) üzenetére


koko52
veterán

Ők a Physx részét. Nem adnak ki a 10xx alatti kártyákhoz külön drivereket. A RT-sem használom 1060-nál mégis egy a driver mindegyikhez.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#4) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ezt mondja az Nvidia,de nem szűnt meg a hiba... ;)
Erről van szó,hogy lássátok is...
Van ez Sora nevű valaki az nv fórumokon akkora egy loser,olyan fals(bla-bla) szövegeket nyom néha,hogy rosszul vagyok tőle...
:U

(#5) Tyrel válasza ScomComputer (#4) üzenetére


Tyrel
őstag

Sora egy büdös gyökér, volt hozzá szerencsém, ignoráld még azt is amit kérdez...

Turenkarn

(#6) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

na ennek kifejezetten örülök :) egyes játékoknál néha szétcsúszott a kép, kíváncsi leszek javult-e a dolog :)

(#7) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Az én meglátásom szerint csak "stratégiai " játékkal játszó felhasználónak való a sync.. Bármilyen is az..144Hz hozzá 150-200 fps. Ennél nincs jobb..

De.. 240hz 😜

[ Szerkesztve ]

(#8) Csabis


Csabis
aktív tag

Nekem 1060 6Gb van, AOC 27" Q2775PQU QHD monitrra kötve Display-en keresztül de G-Sync ill Freesync semmilyen formáját nem találtam a beállításoknál.
Csak DHCP kompatibilis :)
Annyira nem foglalkoztam vele ..de lehet nem is foglalkoztatják egymást ..ilyen téren a VGA-Monitor páros. :D

(#9) koko52 válasza Csabis (#8) üzenetére


koko52
veterán

Mert 60hz-es, nem freesync-es...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#10) pengwin válasza ONEFREE (#7) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem meg az azért jobb, ha mind a két veséd megmarad a gépépítés végére. ;]

Üdv, pengwin

(#11) Csabis válasza koko52 (#9) üzenetére


Csabis
aktív tag

Bár kis mértékben eltérés van 60Hz-től

(#12) koko52 válasza Csabis (#11) üzenetére


koko52
veterán

Arra értettem, hogy a monitorod nem változtatja a frekit, stabíl 60hz-et ad, nem tud igazodni a vga-tól kapott képkocka számhoz. Tehát nem free és nem g-synces.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#13) Cane válasza Csabis (#11) üzenetére


Cane
őstag

59-61? 😊

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#14) CocooN-z válasza Cseneles (#2) üzenetére


CocooN-z
őstag

Én azt hittem hogy mivel egy 900-as GF-on "csak" 1.2 es DP van és nem 1.2b ezért a VESA Adaptive-Sync nem működik, és nem elérhető ez az "unlocked stuff". HDMI vel megy?

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#15) Redneck válasza ScomComputer (#4) üzenetére


Redneck
veterán

Ha ez igaz, nagyon szomorú. :W

Holnap pont új rendszert telepítek, inkább valamelyik 416-os rakom fel.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#16) Csabis válasza Cane (#13) üzenetére


Csabis
aktív tag

Értem :) köszi ;)

(#17) petymeg


petymeg
addikt

"Abban az esetben, ha az adott VGA-n egy HDMI-n keresztül meghajtott kijelző is trónol, a G-Sync implementáción keresztül működő megjelenítő képi hibákat produkálhat."

Nem csak akkor, ugyanis nálam egy szem monitor van DP-tal kötve a 1070-re mégis sokszor a kijelző fele sötét, és ki-be kapcsolgatni kell a monitort vagy a sync-et, hogy normális legyen. Remélem ezt is javítja.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#18) ScomComputer válasza Redneck (#15) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem kell,nyugodtan tedd az új drivert,ha gond lesz írj rám egy pü-t és segítek megoldani... :K

(#19) schawo válasza petymeg (#17) üzenetére


schawo
titán

Nem a LFC az oka? Mert akkor korlátozd a freesync tartományt LFC-mentesre.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20) Redneck válasza ScomComputer (#18) üzenetére


Redneck
veterán

G-Sync modulos monitorom van, annyira nem szükséges egyelőre az újabb driver, inkább a biztosat választom egyelőre. A segítséget azért köszönöm! :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#21) ONEFREE válasza pengwin (#10) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

🤣🤣

(#22) ONEFREE válasza petymeg (#17) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Ismerős hiba. Nekem villog a játék alatt. Ha ki húzom a konnektorból a monitort 2mp várás. Vissza dug és minden rendben. Ezért is elég a G-Sync ből.

(#23) Tyrel válasza Redneck (#20) üzenetére


Tyrel
őstag

Szerintem ha multi-monitor problémával nem találkozol, akkor inkább használj G-Sync monitorral is egy FreeSync patch utáni (417.71+) driver verziót, többé-kevésbé foltoztak benne 1-2 régóta fennálló hibát.
Szerintem eddig full lesz*rták hogy miket írogatnak szerencsétlen userek az nVidia fórumain, csak most a FreeSync támogatás miatt ránézett végre a gagyi implementációjukra egy értelmesebb programozó, és homlokára csapott, hogy "basszus ez tényleg egy rakás sz*r!", aztán gyorsba megmókolta kicsit. Félreértés ne essék, nem mondom hogy tökéletes lett, de legalább kilépett az abszolút használhatatlan kategóriából... náluk már ez is példátlan fejlődés. :U

Amúgy érdekes, amikor én tettem szóvá hogy a G-Sync egy fizetős ipari hulladék, megkaptam hogy csak flame-elek meg nVidia hater vagyok, erre lám itt is egyre gyűlnek az engem igazoló commentek...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#24) ONEFREE válasza Tyrel (#23) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

+1

(#25) Redneck válasza Tyrel (#23) üzenetére


Redneck
veterán

Lehet megpróbálom de kicsit bátortalan vagyok a legújabb nV driverekkel... :U

Egyébként akkor is elhittem neked, de te is leírtad hogy nem érint minden felhasználót. Te is kottáztad hogy csak Win 10-en problémás a dolog, az állandóan változó WDDM miatt. Ezzel nem voltál előrébb, és páran megunták hogy mindig ezen pörögsz.
Megjegyzem jogosan, mivel fizettél valamiért ami nem úgy működik ahogy kéne.

Az a baj, hogy most hogy a VESA-s szabvány implementálásával összekeveredik a két dolog, hála az nV logikátlanságának. Komolyan nem értem hogy miért nem különböztetik meg jobban a két eljárást, ebből még lehetnek félreértések, főleg ha hibakeresésről és annak megoldásáról van szó.

Persze a régi a "Premium", de összességében ugyanúgy G-Syncnek hívják mindkét megközelítést, ami elég véleményes.

Ezzel már hibátlanul működik a modulos is nálad?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#26) petymeg


petymeg
addikt

Hogy telepítettétek? Az előzőt le kell törölni?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#27) Tyrel válasza Redneck (#25) üzenetére


Tyrel
őstag

Modulos? Ez a "prémium" G-Sync új neve lett? :DDD

Oké hogy a hibák jórészt Win10 verzióhoz is köthetőek, de egy prémium árú, már nyíltan prémiumnak is nevezett, és aktív forgalmazásban lévő terméktől szerintem tök jogos elvárás volt már akkor is, hogy normális terméktámogatása legyen, és "utána húzzák" az operációs rendszer, vagy akár a piac bármelyik elemének változásának.
Erre semmi hajlandóságot nem mutattak, szerintem most sem tervezett javítások történhettek, csak simán hozzányúltak a driver ezen részéhez a FreeSync támogatás okán, és akkor vehették észre azt amiről néhány user már bő fél évvel előtte beszélt nekik...

Nem volt egyébként annyira egyéni a problémám, mert nem minden játék tud exkluzív fullscreen futni, akkor sem ha arra állítod, Win10 hajlamos oda "hazudni" nekik egy olyan felületet ami igazából csak egy borderless window. Ha meg szándékosan utóbbi opcióval, tehát borderless window-ban játszottál, akkor még több játékot érintettek a problémák.
Ezeken javítottak valamennyit, pl. nem egy játéknál maga az egér kurzor megmozdulása képes volt kibillenteni a monitor frissítését és a játékbeli fps-t a szinkronból. Ilyeneket úgy tűnik már nem csinál, összességében mikrolaggolni is kevesebbet látom, de nagyon sok időt nem szántam még a tesztelésére.

Nálam eddig az a tapasztalat hogy a "FreeSync driverrel" érezhetően jobb lett a G-Sync implementáció is, sőt a másodlagos monitoromat sem kell már kikapcsolnom ha egyáltalán bármi módon használni szeretném a G-Sync-et. Ez lehet részben szerencse is, engem ez az új másodlagos monitoros bug amit fentebb részleteztek pont nem érint. Akinél nem jön elő, annak sztem mindenképpen jobb az új driver.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#28) #16939776 válasza Redneck (#25) üzenetére


#16939776
törölt tag

Amíg hibátlanul működik, ne cserélj drivert. 399.24 van Win7-el, patent-űl működik a "modulos" G-sync-el.

(#29) Tyrel válasza #16939776 (#28) üzenetére


Tyrel
őstag

Win7-en alapból 100x kevesebb gond volt vele mindig, viszont nem is érsz el mindent, pl. nem egy játék beszól ha régi a drivered, DX12 sincs, vagy ha épp most vettél RTX kártyát, vagy mondjuk Ryzen-es géped van, akkor is nagyjából meg lehet b...ni a Win7-et...

Eljárt felette az idő, már rég nem valid érvelés a G-Sync mellett hogy szoftveresen hagyd a gépedet X évvel ez előtti szinten és akkor jó lesz... Tökre nem elvárható a felhasználóktól.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#30) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Most vettem nv VGA-t sok év óta megint.

A driver számozás hogy van itt most?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#31) Redneck válasza Tyrel (#27) üzenetére


Redneck
veterán

Csak a fórumon emlegetjük így, az eredeti G-Sync modul miatt.

Attól hogy valami prémium árú, vagy te (szerinted) prémium árat fizettél érte, az még nem garancia semmire.
Mondjuk biztos hogy én is ki fogok égni, ha a DX11-es címek alatt nem úgy működik a G-Sync "Premium" ahogy eddig megszoktam Win 7 alatt. Ha így lesz, marad a dual boot, és két OS én nem fogok emiatt idegeskedni. Egyébként csak fullscreen üzemmódban szoktam játszani, nálam még egy cím sem futott jobban borderless window-ban.

A második monitor kikapcsolását egyébként hogy értsem? Nálam mindig csak az a kijelző aktív amit használok. Kiterjesztést vagy másolást kiválasztva Win 7 alatt sem működik a G-Sync. :U

Duracellm...:
Egyelőre én is Win 7-en vagyok és régebbi driveren, de holnap feldobok egy 10-est is, pár címhez kell a DX12.

tibaimp:
Kb úgy hogy van jó meg rossz driver verzió. ;] És ez sajnos nem vicc...

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#32) Cseneles válasza CocooN-z (#14) üzenetére


Cseneles
őstag

dp

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#33) tibaimp válasza Redneck (#31) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez nem túl jó hír :(

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) schawo válasza Redneck (#31) üzenetére


schawo
titán

Bezzeg a freesynces gsync tök jól működik két aktív monitor mellett is.

Nálam akkor bugzik be, és kezdd el villogni, ha az alsó határfrekvenciát 2-3 fps-re megközelíti. Ezért toltam ki az alsó frekit 48-ról 38-ra, mert így csak 40 fps alatt kezd el bevillogni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35) Redneck válasza schawo (#34) üzenetére


Redneck
veterán

Elnézést rosszul emlékeztem. Nálam is működik! :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#36) #16939776 válasza Tyrel (#29) üzenetére


#16939776
törölt tag

100%-ig így van, általánosan nem várható el, ahogy minden egyes alkalommal ökölbe szoruló gyomorral beindítani egy több százezres gépet sem "OK" mint kompromisszum.

(#37) Tyrel válasza Redneck (#31) üzenetére


Tyrel
őstag

Csak a Windows gomb + P kombináció nyomkodásával szoktam kikapcsolni a másodlagos monitort, értsd. kb. disabled-re teszem, de fizikailag nem piszkálom. Ez elég szokott lenni ha baj van miatta.

Azt nem mondtam egy szóval sem hogy jobban fut borderless window-ban, csak azt hogy nem minden játék tud exkluzív fullscreen futni, pl. ha gaming közben be tudnak jönni a Windows overlay felületei, mondjuk bill. kombinációval tekersz egyet a hangerőn és megjelenik ez, akkor jó eséllyel nem kapott az adott játék exkluzív fullscreen-t a WDDM-től, csak egy sima borderless window-ba renderel amiről azt hiszi hogy fullscreen.
Kb. azóta csinálja ezt a Win mióta bejött a "Fullscreen Optimizations"...

Ennyi elég (volt?) a G-Sync elromlásához (kivéve DX12 címek), nem kellett neked szándékosan ablakban játszani, de egyébként ha több monitora van az embernek és előszeretettel átkattingat a másikra játszás közben, akkor sokkal kényelmesebb ha szándékosan is borderless window-ban vagy...

Úgy nézem most jobb lett a helyzet, microlaggolni még mindig tud, de nem olyan állandó jelleggel mint eddig (inkább csak köhint egyet néha, az még belefér), meg nem fáj neki a "hardware mouse" sem. Nagyjából elérte a használható szintet... más kérdés hogy sztem ez megint csak a következő Creator's Update-ig marad így, de talán most hogy bővűlt a G-Sync használók tábora talán komolyabban veszik majd a supportját is...

...remény hal meg utoljára... :U

---

Azt kihagytad hogy szokott lenni még sok hotfix driver verzió is, de ezek nem feltétlen csak a rossz driverekhez készülnek, inkább úgy kedvtelésből... :))

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#38) nexplo


nexplo
őstag

Egy kis felhomályosításért jöttem. A konkurencia (AMD) oldalán is létezik a freesync ugyebár. A két technológia gondolom alig hasonlít egymásra, de ott nincs ilyen jellegű hiba mint ami a G-sync esetén létezik? Mármint ott rendben meg tudták oldani amit az NV még nem teljesen? Off-ba nyomtam csak felvetődött bennem a tudás utáni vágy :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#39) pengwin válasza nexplo (#38) üzenetére


pengwin
addikt

A két technológia gondolom alig hasonlít egymásra

A két technológia ugyanannak a szabványnak a két párhuzamos megvalósítása.
ennél közelebb nem nagyon lehetnének... ;)

A probléma ott van, hogy ugyan a két gyártó nagy vonalakban ugyanazt a dolgot csinálta, de a konkrét megoldás eltér. Pl. az NV eddig dedikált (nem szabványos) hardvert is alkalmazott a saját verziójában. Ellenben az AMD meg nagyon közel maradt a szabványhoz, nekik ezért kevesebb gondjuk volt a különcködésből.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#40) nexplo válasza pengwin (#39) üzenetére


nexplo
őstag

Köszönöm így érthetőbb. Én azon lepődtem meg hogy az NV sokkal sokkal drágábban prezentálja ezt mint az AMD. 24 colos LED Samsung freesync monitort már 40 körül kapni újonnan. Ugyanez zöld oldalon hát nem kicsit több, szerintem 100-tól indulhat kb. Bár ez belépő szint de mégis hatalmas az árkülönbözet. AMD-nél pedig nem nagyon hallottam ezt hogy nagy gubanc lett volna vele. De mint mondtam nem hozzáértő inkább laikus felhasználóként mondom ezt :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#41) pengwin válasza nexplo (#40) üzenetére


pengwin
addikt

Az extra hardver amit az NV a monitorgyártóknak előírt bizony nincs ingyen... ha jól emlékszem egy G-Sync modul licencdíja 200$ volt , ezt a monitorgyártók az NV-nek fizették.

Az NV videókártyái talán Keplerig (GTX 600-700 sorozat) visszamenőleg képesek lennének szabvány Adaptive-Sync-re is, és ezzel tudták volna használni az AMD FreeSync jelölésű monitorokat DisplayPorton keresztül, de sajnos az NV nem fogja frissíteni már a Maxwelleket (900-as sorozat) sem erre a funkcióra. Hiába, a GTX 900-asokkal még mindig nagyon jól el lehet lenni, meg rengeteg 970-est adtak el, amiről nem nagyon volt értelme váltani az árban utó 1060-ra, és azóta sem kell kidobni a 970-eseket. Valahogy meg azért terelni kell a Pascal és Turing felé a népet.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#42) nexplo válasza pengwin (#41) üzenetére


nexplo
őstag

Korrekt válasz köszönöm. Ebben benne van minden :K
Ez a fránya fogyasztói társadalom...

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#43) Dragon3000 válasza pengwin (#41) üzenetére


Dragon3000
veterán

Vagy csak az van benne, hogy az adaptive sync előírása az 1.2a dp, ami az 1000-es széria előttieken nincs?

(#44) pengwin válasza Dragon3000 (#43) üzenetére


pengwin
addikt

A Maxwell támogatja a megfelelő DispalyPort verziót, csak nem hitelesítették rá. Ha jól emlékszem "1.2b ready", de az NV nem küldte át őket a hitelesítési eljáráson.

Üdv, pengwin

(#45) Dragon3000 válasza pengwin (#44) üzenetére


Dragon3000
veterán

Úgy tudtam csak 1.2-es dp került rájuk, de lényegtelen a korábbi szériák tuti nem támogatják így kár azon rugózni.Ha meg nincs hitelesítve, akkor ugyanott vagyunk, ahol a part szakad, gondolom nem véletlen maradt el ez a hitelesítés, lehet volt valami gond és könnyebb volt csak 1.2-n hagyni.

(#46) pengwin válasza Dragon3000 (#45) üzenetére


pengwin
addikt

Vagy úgy voltak vele, hogy a saját zárt implementáció megy így is, a közös szabványnak meg még a lehetőséget se adjuk meg. Megtudni nem fogjuk, de NV-t ismerve én inkább az utóbbira szavazok.

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.