Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tikakukac


Tikakukac
titán

Környezetvédelem van gyerekek! Javítani dolgokat? Egy IC csere vagy egy bizti, esetleg egy üveglap a kijelzőn? Az olyan nem zöld. Az egész mehet a lecsóba, vedd meg az újat, hadd menjen. Aztán ha mákod van a kidobott cucc újrahasznosul valamelyik telepről. De inkább nem.

Na ezért szoktam nonstop arcon röhögni az összes ilyen idióta céges agymosottat aki nekem papol a zöldítésről.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2) Kokzor válasza Tikakukac (#1) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Mondjuk abban biztos vagyok, hogy az Apple tudja javítani a saját termékét. Az, hogy az iFixit-nél nehezebben megy, az megint más dolog.

(#3) Graphics válasza Kokzor (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Persze, mert az iFixitnél bénák hozzá? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) Kokzor válasza Graphics (#3) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Nem bénák, de nem feltétlen ugyanazokkal a módszerekkel dolgoznak, mint az Apple.

(#5) borand válasza Kokzor (#4) üzenetére


borand
aktív tag

Persze. Az Apple pont az, akinek nem érdeke a profit. :N Pont haverom mesélte, hogy vett egy macbookot és, ha kijelző hibás lesz, akkor konkrétan az egész alaplapot kell cserélnie, mert forrasztott a szalagkábel. Gazdaságos megoldás teljesen. :C

(#6) Tikakukac válasza borand (#5) üzenetére


Tikakukac
titán

Az részben más. A garis cuccok visszakerülnek a rendszerbe, megcsinálják és utána visszapörög refurbként. Telók pont így működnek.

Kokzor: Ezt kifejthetnéd, érdekel mi az ami egy iFixit kaliberű helynek nincs meg, de az Apple-nek igen. Eszköz/szaktudás szintjén is. Mert ilyenről nem tudok. Louis Rossmann, ennyit mondok. Ő azt javítja, amit az Apple sosem és sosem fog :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#7) Kokzor válasza borand (#5) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Nekem meg a haverom haverjának a haverja mesélte hogy....... ;]
A MacBook megint más dolog. Tudom, hogy iMacnél is van amit egyben ki kell cserélni. De egyébként, ha meg tudják javítani csere után, mehet majd az alkatrész egy refurbishedbe.

(#8) Kokzor válasza Tikakukac (#6) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Na pont Louis Rossmann. :D Láttam ahogy, Linussal megcsináltak egy iMacet. Konkrétan Linus jobban tudta, hogy mit csinál.

(#9) Tikakukac válasza Kokzor (#8) üzenetére


Tikakukac
titán

Na, egy kolléga :B

Annak azért örülök, hogy jobban vágod a témát. Remélem a bolt legalább annyira pörög mint ennél a hozzá nem értő idiótánál ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#10) Kokzor válasza Tikakukac (#9) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Nem idióta, de azért néhányan túlságosan istenítik őt.

(#11) kiliman válasza borand (#5) üzenetére


kiliman
tag

Azért ha ilyeneket állítasz, legalább nézz utána. A baj hogy a szalagkábel a kijelzőhöz van rögzítve, így egy 5 dolláros kábelszakadásnál a teljes kijelzőt fedlapostul cserélik. Meg ha pl betörik a kijelző, akkor is fedlappal együtt cserélik, nem lehet darabokra szedni. Az alaplapról szépen lelehet pattintani a kábelt (mint egy kis legot)

(#12) Tikakukac válasza Kokzor (#10) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezzel azt hiszem nem lehet senkinek gondja. Ennél a márkánál a bálványozás már-már belépési követelmény :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#13) Kokzor válasza Tikakukac (#12) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Azt hittem elég volt belépéskor a vételár kifizetése, de tévedtem. :DDD

(#14) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Ha csak ez az egy, vagy csak az almás cuccok lennének ragasztva - lassan egybeöntve - de nem.

(#11) kiliman:

Nagyon egyszerű. Mint egyszeri felhasználó elmész elvégzel egy gyorstalpalót elektronikából. Csinálsz pár demopanelt hogy megtanulj normálisan forrasztani. Mindezek után lelkesedéstől függően akár 1éven belül eljuthatsz odáig, hogy:

ki tudd cserélni a kijelző szalagkábelét. + Meg kell vásárolni a hőlégfúvót, abból is valami kis méretűt, a megfelelő forrasztót. ;] :P

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#15) tib85


tib85
tag

Ilyen baromságon veszekedni,hogy Apple azért szar mert nehéz javítani.
Meg ostoba Apple fanok mindent istenítenek stb...
Megnézitek Samsung S6-tól S10-ig mindegyik 3-4 pont a 10-ból (de túlnyomó részt 3)
Iphone-ok pedig 6-7 a 10-ból.Legújabbak is 6/10.
Ezek szerint akkor a Samsung az gáz,mert nehezebben javítható,mint az Iphone?

(#16) Mustaros válasza tib85 (#15) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Iphone kijelző csere szerintem könnyebb , mint a samsung.. csak nem szabad összekeverni a csavarokat és kb ennyi.. és mivel legtöbbször a kijelző törik , így jobban javítható az iphone!

(#17) vicze válasza Kokzor (#2) üzenetére


vicze
félisten

Apple szerviz esetében teljesen mindegy, mert csak aksit és kijelzőt cserélnek, az eszköz áráért cserébe.
Alaplap csere mint olyan nem létezik az Apple-nél, csak is kizárólag ez egyszerűen kivitelezhető javításokat végzik el, garanciális javítás nem létezik, új készülék van csak. Garancia időn kívüli javítás, pedig olyan drága, hogy max. pénzkidobásként vállalja be valaki.

És akkor most liklejem a videót mikor a hivatalos Apple szerviz szétbarmolta bizonyos Youtuber iMac-jét? Ők se értettek hozzá?(Mondjuk nem is.)

(#18) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

En is ilyen okok miatt vettem kocka ladat a CLS Merci helyett, mert konnyebben lehet javitani ;]

Nyilvan fontos a javithatosag adott esetben, de az IP vedettsegek mellett elegge be vannak bugyolalva a cuccok.
A javithatosag IT termek vasarlasnal, ami a vasarlok 99.5%-t szerintem nem erdekli.
De lehet tevedek. Es meg kevesebbet.
Eldobhato dolgok.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#19) ollie válasza Kokzor (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mert ő sosem javít iMac-et. Csak MacBookkal foglakozik.

***

(#20) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Az a cím...:N

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#21) s4tch


s4tch
veterán

"A csavarokhoz például csak egy sima Phillips fej kell."

Ez mit jelent? Úgy értem, magyarul mit jelent. Az angol "phillips head screw" jelentésével tisztában vagyok.

(#22) Tibee86 válasza HarleyCustom (#20) üzenetére


Tibee86
veterán

AliceWake-nek nagyon mennek ezek a kattintásvadász címek... De leginkább csak az Apple cikkeknél.

(#23) HarleyCustom válasza Tibee86 (#22) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ja...meg azért a Sony is ilyen..

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#24) vicze válasza s4tch (#21) üzenetére


vicze
félisten

Lost in translation? :)

"Na, nem ennyire drámai helyzet, csak szójáték."
Én a szójátékot keresném. :)

(#25) Kokzor válasza vicze (#17) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Az az új készülék is csak refurbished. A korábban hibásan bevett készülékekből rakosgatják össze.

Amúgy arra gondolsz amikor a VESA adapter beragadt? Ott a Genius Barosok voltak kontárok. Szerencsére nem ők szervizelnek mindenkinek.

(#26) dheadz


dheadz
csendes tag

Én meg erre keresném a magyarázatot:
"a telep lekötésével elfüstöl a kijelző biztosítéka a hirtelen feszültségcsökkenéstől." :F

(#27) s4tch válasza vicze (#24) üzenetére


s4tch
veterán

Szerintem arra gondol a költő, hogy az iPad Minit - hasonlóan a korábbi generációkhoz - qrva nehéz javítani, így a szerelhetőség szempontjából nem sikerült szintet lépni.

Javíthatatlanul javíthatatlan. :Y

(#28) Tibee86 válasza HarleyCustom (#23) üzenetére


Tibee86
veterán

Lehet, azokat nem olvasom el.
Csak pont egy korábbi Samsung cikk ugrott be, ahol a cím visszafogottan és finoman ennyi: Drága lesz a Galaxy S10 széria szervizelése
Majd az első mondat: A Samsung annyira összerakta az új csúcsszériát, hogy szinte lehetetlen javítani az eszközöket.. Furcsa, hogy ott nem ez lett a cikk címe.

(#29) borand válasza Kokzor (#7) üzenetére


borand
aktív tag

Használt alkatrész refurbishd be? Nice. Ez még jobban hangzik. :N

(#30) nozs23 válasza Tibee86 (#28) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem egyáltalán nem furcsa. MA-n vagy.

(#31) Kokzor válasza borand (#29) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Már nagyon régóta ez megy. Ami használható, azt teljesen megtisztítják és újra használják. A refurbished felújítottat jelent, szóval nem meglepő.

(#32) vicze válasza Kokzor (#25) üzenetére


vicze
félisten

Igen a cserekészülék refurbished, ha van. Ha nincs akkor új.
Amúgy a teljes alkatrész kicserélése nem javítás, csak csere. Egy LCD-nél is 80+%-ban csak a digitizer sérül és az LCD-nek nincs semmi baja, de mivel ragasztott, macerás javítani, azaz lecserélni az üveget rajta. És akkor egy egyszerű SMC cseréje már totál sci-fi számukra.

(#27) s4tch: Én továbbra se találtam meg a címben szereplő szójátékot. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) Kokzor válasza vicze (#32) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Nem is volt szójáték, ez csak hangulatkeltésre volt jó. Szóval nem csoda, ha nem találod. :K
De nem ez lesz az utolsó ilyen cím. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34) asdf_


asdf_
veterán

A csavarokhoz például csak egy sima Phillips fej kell.

Magyarul csillagcsavarhuzo. SMH :U

(#35) Kokzor válasza vicze (#32) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Egyébként javítás néven a többi gyártó is ugyanezt csinálja. Ez a gyors megoldás. Aztán a felgyülemlett alkatrészeket vagy megjavítják, vagy kuka. Nekem még nagyon régen Galaxy S3-nál egyértelműen látszott, hogy újra felhasznált kijelzőt kaptam. Kicsit be is volt égve, plusz az üveg szélein foltos volt. Kb. mintha rosszul ragasztották volna vissza.
Note 4-nél meg már az egész telefont cserélték. De az se volt teljesen új. Viszont úgy nézett ki, mintha új lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#36) AliceWake válasza s4tch (#27) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Erre gondolt a költő :R

Non omnis moriar.

(#37) somogyib válasza Kokzor (#35) üzenetére


somogyib
őstag

Azért az elég gáz, hogyha ez tényleg így működik. Nem tudom, hogy más gyártó is ezt csinálja-e, de én pl. korábban kellemeset csalódtam a HP-ban, amikor egy Elitebook-ot garanciáztattam. Csak a tapipad krepált be, de emellett kicserélték a karcos felső házrészt és a CPU ventilátort is, pedig ezek nem szerepeltek a bejelentésemben.

A cikkhez:

Amit valamikor összeraktak az szétszedhető, csak az a kérdés, hogy oldható vagy oldhatatlan kötéssel van-e dolgunk. Ebből adódóan a szétszerelés egyes fázisai roncsolással, mások roncsolás mentesen történnek (ezt még a középsuliban tanultam :D ).

A másik dolog, hogy amennyire egyre jobban halad a technológia a teljes integráltság felé, a jövőben már tényleg csak arról fog szólni a javítás, hogy cserekészüléket adnak.

(#38) Tikakukac válasza somogyib (#37) üzenetére


Tikakukac
titán

Marha óvatosan ezzel. Az egy elitebook volt. A garis supportból az elérhető legmagasabbat kapja. Apple tudod mikor fog neked macbookot is háznál javítani :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#39) Dr. Romano válasza asdf_ (#34) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Én Sony meg Samsung fejú csavarhúzót használok ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#40) szenesember válasza Dr. Romano (#39) üzenetére


szenesember
aktív tag

Áh, a Xiaomi-fejű sokkkal jobb ár/érték arányban! Én a bootloader-t is azzal nyitom. :DDD

(#41) bolvar válasza Tikakukac (#1) üzenetére


bolvar
senior tag

A gagyi céges hujavei pétíz aksit kijelző cserével együtt lehet megoldani...minden gyártó botrány amit csinál...

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#42) Dr. Romano válasza szenesember (#40) üzenetére


Dr. Romano
veterán

:DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#43) forgonati válasza s4tch (#21) üzenetére


forgonati
őstag

Nem értem miért bonyolult a csillagcsavarhúzó használata. Nehogy már bármelyik mezei user mégrtse...

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#44) gippazoid válasza Kokzor (#35) üzenetére


gippazoid
senior tag

Sufni GSM vagy bolti garancia...

Gippazoid Novelties Inc.

(#45) Giovan! válasza Tibee86 (#28) üzenetére


Giovan!
addikt

Mert léteznek Samsungtrollok is, akik a samsungos cikkekre vadásznak? Lehet léteznek, de én még igen kevéssel találkoztam eddig, ellenben itt a fórumon elég sokan vannak, akik úgy repülnek az apple bármilyen termékéről szóló cikkekre, mint légy a takonyra. Nekik meg imponálnak az ilyen címek :K

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#46) Mr.C


Mr.C
őstag

!!!!Javíthatatlan az Apple iPad Mini!!!!

mindközben ifixit utolsó tagjai:

és lám elérték céljukat, mert én is rákattintottam :))

sudo rm -rf /*

(#47) Tikakukac válasza Mr.C (#46) üzenetére


Tikakukac
titán

Már csak egy kérdésem van: ez változtat valamit a jelenlegi hír bármelyik részén is? Ez ilyen vad érvelés szokott lenni, hogy minek neked motor dédnagyanyád sem motorozik. És én meg állok meredten, hogy wadafakk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48) Mr.C válasza Tikakukac (#47) üzenetére


Mr.C
őstag

hát ha a sroce 2 = javíthatatlan akkor vajon a sore 1 mit jelenthet? Max annyiban módosítja, hogy van a javíthatatlannál rosszabb is, ami már megint ilyen :F mivel a hír címe nem a valóságot tükrözi

sudo rm -rf /*

(#49) Tikakukac válasza Mr.C (#48) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért hívják a bulvárt bulvárnak, welcome to the real world, Neo :P

Az 1-es az 1 darab cikkszámot jelenti. Ami a teljes gép ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#50) Stabi83 válasza Mr.C (#48) üzenetére


Stabi83
senior tag

A 2-es besorolás az hogy javíthatatlan, az 1-es pedig hogy meg is vernek a szervízben ha be mered vinni :))

Látod!? Semmi ellentmondás nincsen itt!!!

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.