Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sekli


sekli
addikt

A második bekezdésnél még kicsit szkeptikus voltam, de végül is az ötlet nem rossz!
Ha kategóriánként érvényes csak a megszerzett kredit, az még annyival ésszerűbb, hogy ha valaki árul egy notebookot,( az ABC-ben szerzett kredittel), az talán nagyobb valószínűséggel keres is notebookot (egy erősebbet), mint aki egérpadot árul.
Viszont ha darabszámban és nem időtartományban véges a kredit, amit egy cég kioszthat, akkor ugye még lényegesebb a több felhasználóval dolgozók kizárása.

(#2) Neoteric


Neoteric
addikt

Nem rossz az ötlet, de hogyan biztosítod, hogy lesznek ilyen ABC cégek akik vesznek ilyen kreditet?
Ha pl van egy DEF cég is ami mondjuk a videokártya résznél csinálja ugyanazt mint ABC notiknál, akkor nekem elég a notis cuccot kitölteni vagy meg kell csinálnom a videokártyásat is?

PSN: ne0teric_sAN

(#3) MaciG


MaciG
addikt

Nem elvetendő az ötlet. :)

BANZAII

(#4) ftc


ftc
nagyúr

Ez a teória abból indult ki, hogy ABC cégnél lehet megveszem majd az új notebookom?
Lehet benne vmi, de mi történik ha nem náluk veszed? sőt senki nem vesz nálunk, mert az ABC cég kb 20K-al többért árulja a notebookot mint a többiek...Onnantól veszteség a cégnek.. Ez akkor lenne jó megoldás ha lekötne Téged az ABC cég, hogy az új notebookot náluk veszed...

(#5) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Én fizetni akarok inkább :)

(#6) djculture válasza Krugszvele (#5) üzenetére


djculture
félisten

Én meg nem mert ahol fizetőssé vált a kereskedés onnan a magánszemélyek olcsó cuccai eltüntek és maradtak a hiénák 2* 3* áron árult cuccai.

(#7) Entryy válasza djculture (#6) üzenetére


Entryy
aktív tag

:R
Nagyon nagy igazság!
:R

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#8) Findzs


Findzs
addikt

ez csak bizonyos hardvereknél működne
mert pl: ha én usb hosszabbítót árulok akkor azt a kábeles apróhirdetésben kellene feladnom és azt meg ki venné meg ? melyik cég vagy nagyker kisker ?
a kábeles szekció nem hozna annyi átkattintót mint egy notebookos vagy monitoros stb.

de ötletnek nem rossz, de azért még megvárom mit döntenek a Parciék mennyi lesz egy apróhirdetés és mennyit kell majd érte fizetni ill. mennyi lesz a rang után járó ingyenes hirdetés

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#9) Marci79 válasza djculture (#6) üzenetére


Marci79
aktív tag

A "hiénáktól" én is tartok nagyon. A Vaterán vannak bőven. A "mezei" emberke "megunt" cucca lehet nem itt fog landolni.
Viszont kár lenne vitatkozni olyanon ami még kész sincsen.

(#10) DeFranco válasza djculture (#6) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem lesz 100%-ban fizetős. Mindenki fog kapni "tapasztalattól" függően évi pár ingyenes hirdetési lehetőséget. Az arra elég, hogy a saját lecserélt/megunt cuccaidat elpasszold. Aki meg kereskedni akar az meg igen is fizessen.

(#11) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Inkább fizetek és nem kell játszanom :DDD

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#12) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Majd beindulnak az adokveszek beszélgetek a környéken fórumok, amíg azért nem kell fizetni :D

[ Szerkesztve ]

(#13) 7 válasza Fr3eWar (#12) üzenetére


7
addikt

Már előre szóltak, hogy az csak addig fog élni, amíg nem arról szól a dolog, hogy mindenki átnyergel oda, hogy így "kijátssza" a rendszert.

(#14) twine


twine
addikt

Ritkán hirdetek, mivel magánember vagyok, és ha jól tudom, (közel sem biztos) ha egy-egy hirdetést adok fel egy-két havonta akkor az ingyenes lesz, szóval engem ez annyira nem érint!

Játszadozni biztosan nem fogok, mert nincs türelmem hozzá! Vagy egyszerűen kedvem nincs :F (Talán egy játékon vettem részt a portálon összesen amióta tag vagyok (8-9 éve) )
Ha hirdetni akarok, akkor hirdetni akarok,(két perc amig feladok valamit) nem játszani! Ha nem megy ingyenesen nézek más lehetőség után! Részemről ennyi,,hálás vagyok a portál csapatának, az elmúlt évek áldozatos munkájáért, de nem vagyok a magam ellensége! Eddig még soha nem fizettem neten alap hirdetésért,ezután sem fogok! De mint mondtam, nem "rólam szól", és nem miattam változik a Hardverapró!
De az ötlet nem annyira rossz mint amennyire negatívan állok hozzá! peace! :R

(#15) dave666


dave666
aktív tag

Jó ötlet, támogatom :R

Dave666

(#16) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Drasztikusan csökkenne a felhasználók száma szerintem, meg egy idő után a tököm is tele lenne, hogy minden alkalommal, hogy egy hirdetést felrakjak, egy adott cég honlapját kell átbogarásznom. Ráadásul nem tudom, hogy több ezer megfejtést ki fog ellenőrizni.
Én inkább fizetek/fizetnék. Persze meg lehetne ilyen "akciókat" szervezni, az valóban nem lenne hülyeség, de hogy állandóra, az nekem erős lenne. (Mint már írták előttem, részmegoldásként én is elképzelhetőnek tartanám.)
Bocsi, de én így látom.

[ Szerkesztve ]

meg

(#17) z0d1AK válasza ftc (#4) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ahhoz, hogy eladj, előbb látogatót kell szerezned, hiszen abból lesz a vevő. Ezt hogyan lehet?
- árukereső oldalak (fizetős)
- cikk szponzoráció (fizetős)
- banner (fizetős)
- "játék" (fizetős)
- facebook

Ezeknek az átkattintási száma sok mindentől függ. Az árukereső oldalak sok kattintást hoznak, de az első helyeken kell lenni hozzá.
A cikk szponzoráció és a banner arányaiban véve kevésbé térül meg, kevesebb kattintást hoz, bár ez az adott médiumtól függ.
A facebook sok kattintást tud hozni, csak ahhoz kell egy megfelelően nagy csoport, akikhez eljut a reklám. Ennek kiépítése pénzbe kerül (játékok), de utána megtérülhet, hiszen ha ez megvan, és megtartható, akkor fenntartható egy átlag kattintási szám napi szinten.

Az itt említett játék is pénzbe kerül, de az biztos, hogy arányaiban véve sok átkattintást hozhat. Persze ezt nem tudni addig, amíg nem történnek meg az első ilyen tesztek ezzel.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#18) Dank35 válasza djculture (#6) üzenetére


Dank35
csendes tag

Ez így van !

(#19) dave666 válasza z0d1AK (#17) üzenetére


dave666
aktív tag

Ez igaz :R
Régóta hiányolom, ha valaki rákattint a hirdetésedre, hiányzik a számláló, ami azt mutatja hogy mennyien nézték meg.
Gondolom megoldható lenne, és lenne rá igény :R

Dave666

(#20) yakuza.tora válasza djculture (#6) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Én is ettől féltem a hardveraprót! :O

Alléz Olympique de Marseille!

(#21) zsoltti válasza djculture (#6) üzenetére


zsoltti
senior tag

Igen, ezért is jó most a ph!, ha nem vernek át , akkor olcsón vettél cuccot!

(#22) z0d1AK válasza dave666 (#19) üzenetére


z0d1AK
veterán

Énnem kifejezetten a magánemberek hirdetéseire történő átkattintásokra gondoltam, hanem a szponzorokéra.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#23) dave666 válasza z0d1AK (#22) üzenetére


dave666
aktív tag

Akkor én valamit benézem :R

Dave666

(#24) sekli válasza peugeotmate (#16) üzenetére


sekli
addikt

"több ezer megfejtést ki fog ellenőrizni"

számítógép? ;)

(#25) dj.ferhat


dj.ferhat
csendes tag

Szerintem jó az ötlet, legalább egy átgondolást, vagy a lehetőségeket felmérni mindenképp megérné. :)

A térerő olyan, ahogy a mesék kezdődnek: egyszer volt, hol nem volt... // Ha sürgős itt elérsz: 06-70-285-39-10, 06-30-477-40-39 (:

(#26) Rakman


Rakman
tag

Szerintem, aki a HardverApróra jár vásárolni, eladni, az pont azért jön ide, mert OLCSÓBBAN juthat egy-két HASZNÁLT dologhoz...
Ellentétben a "szponzorált" hirdetésekkel, ahol ÚJ termékeket akarnak értékesíteni, néha HORROR áron.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rakman

(#27) ByB


ByB
addikt

Neoteric - Ha a notis felületen szeretnél hirdetni, akkor természetesen elég a ABC kérdéseire válaszolni, bár működhet úgyis, hogy mindegy kinek a kérdéseit, de mondjuk három darabra kell válaszolnod.

ftc - Tény és való, hogy kizárólag elszállt árakkal dolgozó cégeknek nem pálya ez a játék, de szinte mindenhol vannak jó és kevésbé jó ár-érték arányú termékek.

Findzs - Logikusan a rózsaszín pöttyös PicoUSB 7.0-nak nem lenne külön kategóriája, ebben az esetben egy nagyobb halmazba vásárolná be magát ABC.

peugeotmate - Nem kötelező játszani, ez csak egy kiegészítő szolgáltatás lenne, gyorsabb megoldásként lehet fizetni is. Az eldöntendő kérdéseket pedig könnyedén ellenőrzik számítógépek, bár tény, hogy a kérdéseket embereknek kell kitalálni.

z0d1AK - Az itt említett játék is pénzbe kerül, de az biztos, hogy arányaiban véve sok átkattintást hozhat. Persze ezt nem tudni addig, amíg nem történnek meg az első ilyen tesztek ezzel. - Esetleg megfontoljátok?

:R

(#28) harry válasza ByB (#27) üzenetére


harry
veterán

Ha hirdetésfeladásnál lenne csak ez, akkor jó, mert ha épp keresek valamit, azt szeretem gyorsan csinálni, tehát többször van, hogy rákeresek egy kifejezésre, kiteszek tabra 2-3 topicot, másik kifejezés, megint tabolok, aztán beásom magam az alkategóriába, átnézem azokat, stb... szóval itt user szempontból a játszós dolog halott, de gondolom úgyis a feladóknak kéne ezt végigzongorázniuk.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#29) ByB válasza harry (#28) üzenetére


ByB
addikt

Csak hirdetésfeladásnál használható az ötlet, keresésnél maximum akkor, ha a releváns találatok tulajdonosainak elérhetőségét kaphatnád meg ezáltal, de ez már egy teljes más üzleti modell, más közegbe, sokkal inkább HR területen alkalmazható. :R

(#30) Atos23


Atos23
senior tag

Én visszamegyek Vaterára. Megbízhatatlan ugyan, és nem kevés a hat százalék, de egy hardveraprón 200 Forintért árult eszköz Vaterán 300-ért eladható a nagy és szakértelem nélküli felvevőközönségnek köszönhetően. Bőven megéri.

(#31) z0d1AK válasza ByB (#27) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ehhez én kis hal vagyok.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32) Calibra72 válasza djculture (#6) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Ez így igaz!

(#33) sonar


sonar
addikt

Szerintem a koncepció tipikus példája, hogy hogyan árasszuk el a netet sz@rral. Az ilyen koncepció könnyen a visszájára sül el. Ahogy a fórumban is írták aki bizonyos ranggal rendelkezik az x alkalommal ingyen hirdethet. Szerintem ez teljesen korrekt illetve a local topicok is megmaradnak ahol lehet továbbra is üzletelni.
Aki meg nagyban bizniszel az meg fizessen.

Szóval nem kéne egyből mindenkinek pánikolni...

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#34) ByB válasza sonar (#33) üzenetére


ByB
addikt

"Az ilyen koncepció könnyen a visszájára sül el." - Ezt kifejtenéd kicsit bővebben? Szerinted mik egy fizetős + játszós modell hátrányai, egy pusztán fizetőssel szemben?

:R

ui.: Szerintem az nem kérdés, hogy aki nagyban bizniszel annak nem alternatíva a játszás.

(#35) sonar válasza ByB (#34) üzenetére


sonar
addikt

Persze, amikor már a századik ismerősödtől jön a levél, privi, üzenet akkor általában pont az ellenkezőjét váltja ki, mint ami az eredeti célja lenne.
Egyébként meg a fizetős + játszós modell szerintem sokkal inkább kelti egy komolytalan cég benyomását. És azért nem hiszem, hogy egy magyar viszonylatban megérné a reklámra kattingatósdiból komoly pénzt kivenni. Arról nem is beszélve, hogy mindenki aki csak ad magára biztosan használ vmilyen reklám blokkolót (na jó ez csak egy szűk rétegre igaz - de pont azokra akik számtechkel foglalkoznak)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#36) Zewa


Zewa
senior tag

Végülis nem rossz 5let amit mondasz csak szerintem kicsit erőltetett.
(legalább si ebbena kérdés-felelelk formában de ez gondolom finomítható. :) )

Megértem a hardveraprónak is kell élni valamiből így viszont nem fogják feltennia a népek az olcsó házakat, filléres alkatrészeket... :(
majd meglássjuk hogy fog működni de sokan el fognaks zerintem pártolni.. :(

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#37) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

Kíváncsi vagyok, hogy mi sül majd ki a dologból.
Először lássuk majd a megújult hardveraprót, hogy milyen is lesz használat közben; utána be lehet indítani ezt a "játékot", amennyiben ebben partnerek lesznek az oldal üzemeltetői. :)

Biztosra vehető, hogy sokan nem kívánják majd használni az új aprót, de nincs ezzel semmi baj, ha az összességében használhatóbb lesz (később még visszajöhetnek, ha pozitív lesz a viszhang).

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.