Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) izee


izee
senior tag

Megvéve :))

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#2) Xero


Xero
nagyúr

Talán az egyetlen "gamer" fejhallgató ami ér is valamit és nem szemétre való. :K

Egy rebrandelt és mikrofonnal kiegészített Takstar Pro 80 ugyebár. Fut még pár márkanév alatt.

(#3) pengwin válasza Xero (#2) üzenetére


pengwin
addikt

Ha tényleg egy "átmatricázott" Takstar Pro 80, akkor annyira nem is rossz 30 ezerért... :Y
Talán a módosítások adnak hozzá annyi pluszt értéket, amennyivel drágább.

Üdv, pengwin

(#4) Gippo válasza Xero (#2) üzenetére


Gippo
senior tag

"Talán az egyetlen "gamer" fejhallgató ami ér is valamit és nem szemétre való."

Tudooom.... annyira sajnálom, hogy USB-s... pedig instant buy lenne. Előző verziót azért nem vettem, mert tesztekből kiderült, hogy elég gyenge lett a mikrofonja... ahogy megláttam, hogy van 2-es, megörültem, de meh... usb meg 7.1.... Nem azért van komolyabb hangkártyám, hogy usb-s fülest vegyek :(

(#5) Xero válasza Gippo (#4) üzenetére


Xero
nagyúr

Veszel egy Pro80-at meg egy értelmesebb mikrofont az árából, és öröm, boldogság. ;)

(#6) Daywalker válasza Gippo (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

Az USB-s részhez 3,5 mm-es jackkel csatlakozik...tehát használhatod usb nélkül.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) hemaka válasza Xero (#5) üzenetére


hemaka
nagyúr

Így, ahogy mondod. :D

Egyébként a plüss párnával kevesebb lesz a mély. Kényelmesebb)értsd: nem izzad a bőröd), de az a hangzásvilág amit akkor nyújt, nem igazán jön be. :)

[ Szerkesztve ]

(#8) gmaci78


gmaci78
tag

Jo kis rpg-s fulesnek nez ki, ha meg tolnam ma is es nem lenne mar egy hasonlom, akkor tuti vennek egy ilyet. Az ketsegtelen, hogy kicsit csaloka a cikk cime, inkabb csak jatekra, esetleg melle egy kis zajra jo zene cimszoval, de ahhoz elegendo, hogy amig nincs chat, addig valami muzsika is szoljon benne. Usb reszben nem latok sok ertelmet, de ettol fuggetlenul ez az ar erte elviselheto.

Geri

(#9) Keeperv85 válasza Gippo (#4) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nekem az előző van és szinte meg vagyok gyűzűdve arról, hogy ezen kb. a vezetéket cserélták USB-sre... Nem annyira rossz az a mikrofon azért! ;)

(#10) Xero válasza gmaci78 (#8) üzenetére


Xero
nagyúr

Tévedésben vagy. Ez a fejhallgató zenére is eléggé ajánlott.

(#11) Bugfix1984


Bugfix1984
aktív tag

Próbáltam az elődjét és már ezt is, nekem az első jobban tetszett,ez kicsit spórolósabbnak tűnik. :R

(#12) elefant válasza hemaka (#7) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

a mélyek nekem is hiányoztak egy kicsit.

(#13) PeetR válasza Keeperv85 (#9) üzenetére


PeetR
aktív tag

Egyáltalán nem rossz a miki, nekem is az előző van és pl. az oly népszerű Siberiaval összehasonlítva ég és föld, persze a cloud javára. :K

(#14) gmaci78 válasza Xero (#10) üzenetére


gmaci78
tag

Rendben, akkor ajanlott zenere is, azert arra en maradok a sennheiser hd595-nel. ;)

Geri

(#15) Zoli133 válasza gmaci78 (#14) üzenetére


Zoli133
őstag

Amúgy meglepő lehet, de emlékeim szerint a takstar pro 80 szerintem hozza az 595 szintjét hangban.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#16) bunfi válasza Xero (#5) üzenetére


bunfi
őstag

Én a plüss párna miatt és a hozzá adott 1+1+2m hosszabbító kábel (ebből a fejhallgatóból kijövő és az 1 méteres harisnyázott is és van rajta hangerőszabályzó) miatt továbbra is az első generációt tudom ajánlani. Feltéve, ha minimum egy komolyabb SB vagy Xonar van a kábel másik végén. Ne adj isten egy feljhallgató erősítő... vagy még egy DAC is hozzá...

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#17) menpee


menpee
aktív tag

Nem igazán győzött meg az elődhöz képest. Évek óta ezt látom, hogy születik egy használható, prémium anyagokból előállított termék, a folytatását pedig annak a nevével akarják eladni spórolósabb felépítéssel. Maximum nagyobb számokkal a dobozon, mert pistike csak annyit olvas.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#18) fallenrize


fallenrize
csendes tag

csak nekem tunik ugy, hogy eleg nagy a hasonlosag a kivitelezesben a Beyerdynamics mmx300 hoz kepest?
Egy ilyennel tolom mostmar vagy fel eve a legnagyobb megelegedessel, de az igazi game-changer egy fejhalgato erosito volt.
ez az USB-s hangkartya nemtom mennyire lehet komoly, de amit en kiprobaltam, vicckategoria volt egy Xonar DX vagy STX hez kepest. Foleg ha utana kotsz egy proper fejhalgato erositot. egy ekkora Drive-ot ami ezekbe a fulesekbe van, foleg ebben az arkategoriaban, szvsz vicc egyutt arulni egy USB-s hangkartyaval...

[ Szerkesztve ]

(#19) bunfi válasza fallenrize (#18) üzenetére


bunfi
őstag

A kivitelezésben biztosan, az árban viszont a legcsekélyebb mértékben sem.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#20) AtHoS válasza Keeperv85 (#9) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A technikai speckók alapján kapott egy érzékenyebb mikit és kiegészítették a USB-s 7.1-es DSP-s hangkártyával, amit nem kötelező használni, ha nem akarod, majd átnevezték II-esre

előző: Frequency response: 100–12,000 Hz
mostani: Frequency response: 50–18,000 Hz

read-only mode on the forum

(#21) Keeperv85 válasza AtHoS (#20) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Van egy olyan érzésem, hogy ezt a mikrofont páran bele fogják tuszkolni a régebbi kiadásba... :K

(#22) AtHoS válasza Keeperv85 (#21) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor fog kiderülni az új fejes technikai "innovációja" ezen a területen

read-only mode on the forum

(#23) fallenrize válasza bunfi (#19) üzenetére


fallenrize
csendes tag

Jah igen, Viszont ami a BD mellett szol hogy valamikor 2008 ban jott ki ebben a formaban. a legkorabbi review amit talaltam rola 2009-es. Plusz egy szemelyes jobaratom 2010 kornyeken vette, 5. eve nyuzza napi 4-5 oraban minimum, es kopason kivul nemsok baja van.
Olcsobb verzioba is megoldhato ez a felallas, mert egy az egyben a DT 770 re epul, ami kb fele annyiba kerul, + plusz veszel hozza egy csiptetheto mikrofont. Es megkapod kb a top-notch studio minoseget, es ~40k korul megkapod.
soz kicsit skeptikus vagyok ezekkel HC gammer cuccokkal..., sztem az MMX300 utan ami legkozelebb allt a jo minoseghez az a Corsair venge 1500 volt, szigoruan stereo mode-ban.

(#24) O_L_I


O_L_I
őstag

Állandóan lehúzzák ezt a Dolby Headphone technológiát az ilyen cikkekben pedig szerintem nagyon jól működik.
Filmekben és játékokban tök jól be lehet lőni, hogy merről jön a hang. CS:GO-ban sok ingyen fraget kaptam már attól, hogy hallom ha mögöttem respwanol valaki.
Az első ilyen fülesem egy G35 volt (akkoriban még nem aranyárban mérték), most pedig egy Corsair 1500 v2.

(#25) sting2 válasza fallenrize (#23) üzenetére


sting2
addikt

Konzolosként Én is hajlok ez irányba, csak a térhangzást mi fogja a lehető legjobban megoldani?
Mert a PS4 - Xbox One, Jack bemenete az..., hagyjuk, no comment.
Nagyon dobnám én is a jelenlegi Astro A 40-et, valami sztereó fülesért...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#26) fallenrize válasza sting2 (#25) üzenetére


fallenrize
csendes tag

sztem semmi gond nincs azzal a jack bemenettel, kell hozza egy filleres adapter. Ujabb notebookokba pl Lenovo, is ilyen composite jack bemenet van, abba is jo, en is ezt hasznalom. Amugy ez meg egyeni preferencia tudom, de nem szeretem a surround megoldasokat, csakiscsak stereo, esetleg 2.1, ha hangfalszettrol van szo.

(#27) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Aki gondolja: Facebook oldalukon nyerhető... (ha valaki innen nyerné, azért gondoljon rám, ha nem tudott volna róla eddig.. :)) )

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#28) sting2 válasza fallenrize (#26) üzenetére


sting2
addikt

Ilyenre gondoltam pl:
[link]
De ez egy kissé húzós.
Anno, Presenter2 és ilyen-olyan fülesekkel játszogattam, de valami hiányzott.
Aztán jött egy Creative Omega Recon füles - ami kényelmetlen volt, de baromi jól szólt és most ez az Astro.
Ami elég szépen teszi a dolgát, kényelmes is, de kevés térélmény van cserébe.
Most, hogy minden játék szinte kivétel nélkül DTS keveréssel jön, azt hiszem ideje feljebb lépni.
A " mivel" az viszont kérdéses..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#29) Xero válasza gmaci78 (#14) üzenetére


Xero
nagyúr

Én is AD500x-et és K551-et használok, de attól még ez is bőven jó zenére ennyiért. A többi "gamer" szutyok között kiemelkedő.

(#24) O_L_I: CS:GO-ban pont haszontalan. Kell egy jó nyitott és azt is meghallod CT spawn-on, hogy T spawn-on fingottak. Az ilyen csili-vili térhatások pont rontanak a dolgon.

[ Szerkesztve ]

(#30) sting2 válasza Xero (#29) üzenetére


sting2
addikt

Melyiket tartod " jobb " mindenesnek játékra?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#31) Xero válasza sting2 (#30) üzenetére


Xero
nagyúr

Az AD500x-et nyilván. Nyitott, ergo hatalmas tere van, bár a K551 is egész jó zárt mivolta ellenére is.

Mostanában kezdenek rászokni NA CS:GO eventeken a csapatok bedobozolására. Elő is került jó pár játékosnál a nyitott fejhallgató. Nem véletlenül. ;)

(#32) Ati1979 válasza Xero (#2) üzenetére


Ati1979
veterán

Az ath ad700x, és a700x "klónokat" azért ne feledjük. :) [link]

Azok azért hangban elverik ezt. De árban is persze. :)

(#33) Xero válasza Ati1979 (#32) üzenetére


Xero
nagyúr

Nézz rá a gamer fejhallgató topicra. Egyszer nem javasolták szerintem. Pedig árban vannak hasonlóak, csak bazári kivitelben.

(#34) bunfi válasza fallenrize (#23) üzenetére


bunfi
őstag

Lenne még alternatíva, csak a helyzet az, hogy ahhoz már kell fejhallgató erősítő + DAC, hogy valami érzés is legyen benne. Csiptethető mikrofon helyett inkább egy ModMic. Hogy azért minőségben igazodjunk a fejhallgatóhoz. Sokáig én is gondolkodtam egy ilyen kombináción (amp+dac+BD/AT/AKG+modmic) csak az már egy egészen más ársáv, mint amit most használok.

#29 +1

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#35) fallenrize válasza sting2 (#28) üzenetére


fallenrize
csendes tag

En biztos nem mennek Creative cuccokkal, sokszor megbantam azt a brandet, nagyon.

beleposzinte ha dac + fejhallgato erosito kell akkor sztem ez jo

high end belepo szint pedig ez, ez lesz a kozeljovoben vaszleg =)

(#36) Xero válasza bunfi (#34) üzenetére


Xero
nagyúr

Én ezt a mikrofon fétist sem értem igazán. Monitor tetején ül egy öreg pár ezresért vett logi webkamera és teszi a dolgát. Sosem panaszkodtak még a hang miatt.

Nyilván ha zajos környezetben vagyunk, akkor értelmet nyer egy modmic.

(#37) Ati1979 válasza Xero (#33) üzenetére


Ati1979
veterán

Én a rendes fejes topicot favorizálom inkább és leginkább a saját fülemnek hiszek. A két ath fejes hallottam és azok szerintem jók.
Amúgy összességében nem sokra tartom a gamer fejeseket.
(Kivétel talán a cikkben említett, és ez a két ath.)
Több értelmét látom, egy sztereo fejes + mikrofon kombónak.

(#38) Xero válasza Ati1979 (#37) üzenetére


Xero
nagyúr

Szintén, csak múltkor benéztem szörnyülködni. :DDD

De ha fentebb rálesel látod, hogy én is ad500x-et és k551-t hajtok inkább. ;)

[ Szerkesztve ]

(#39) Keeperv85 válasza Xero (#36) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mikrofon vs. zaj Asus módra... > [link] Halkíts előtte!

(#40) Xero válasza Keeperv85 (#39) üzenetére


Xero
nagyúr

.... :DDD

(#41) Duree


Duree
veterán

Az ,hogy "simán megéri az árát" erösen vitatkoznék.Ennyiböl azért sokkal jobb hangú füleseket is lehet venni.

duree54

(#42) Ati1979 válasza Xero (#38) üzenetére


Ati1979
veterán

Én inkább nem teszem. :DDD

Valahogy meg tudom érteni, hogy miért nem a gamer fejeseket preferálod. :)

Én az aláírásomban lévő fejest használom, csak sajnos nincs megfelelő asztali forrásom hozzá. Mobil lejátszóról meg vérszegényen szól. :(

(#43) Bugfix1984 válasza Keeperv85 (#39) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

És azt honnan tudni,hogy ez Asus?

(#44) Xero válasza Ati1979 (#42) üzenetére


Xero
nagyúr

Pedig annak a jószágnak dukálna valami értelmes dac és erősítő. :P

Én is csak Xonar U7-eteket használok mind a kettőhöz, de ezeknek még bőven elég.

Egyébként csak arra voltam kíváncsi, hogy a Pro80 rebrandelt változatait berakták-e az ajánlott listába, de nyilván nem. Helyette van siberia, kraken és egyéb bohóc fejhallgatók. ;]

(#45) Polllen válasza O_L_I (#24) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezt egy sztereó fejhallgatóval is hallod. :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#46) bunfi válasza Xero (#36) üzenetére


bunfi
őstag

Igazából ez nem fétis. Nem akar mindenki webkamerát venni ebből a célból, valamint a webkamerák mikrofonja általában sztereó vagy cardioid, ami azzal jár együtt, hogy nem csak a beszéd, hanem a környezet hangjai is közvetítésre/felvételre kerülnek. Ez nem minden helyzetben szerencsés. Ezen felül elég sokan járnak lanokra vagy élnek/játszanak zajos kollégiumi szobákban és nekik egy omnidirectional mikrofon jobb alternatíva. Bár a fent leírt helyzetekben nincs sok értelme egy minőségi open/semi-open fejhallgatónak.

Másrészt én sem ilyet használok, hanem a monitoron van egy sztereó mikrofon. Ami így külön egyáltalán nem is volt kapható, az alaplaphoz járt. Hasonlót még nem nagyon láttam értelmes árkategóriában.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#47) Keeperv85 válasza Bugfix1984 (#43) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Onnan hogy én vettem fel és történetesen az elkövető eszköz itt van a kezemben. Asus 1011PX noti és a beépített mikrofon... no meg a hűtő, ami mellé szerelték... :W

(#48) sting2 válasza Xero (#31) üzenetére


sting2
addikt

Mi a minimum DAC/AMP hozzá, amivel életre is kel szerinted?
Szigorúan PS4 - XOne a felhasználási terület.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#49) Xero válasza sting2 (#48) üzenetére


Xero
nagyúr

48 ohm. Egy krumpli is meghajtja. Persze a minőség az más kérdés.
Nem vagyok képben a piaccal, így érdemesebb a DAC topicban rákérdezni.

(#50) sting2 válasza Xero (#49) üzenetére


sting2
addikt

:R

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.