Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Szépek lettek, jó specifikációkkal, főleg a nagyobbik. Kár hogy nem előbb jöttek, pont fél éve vettem a mostanit, amit használok.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#2) komi77


komi77
senior tag

Jó kis moncsik ezek. Nekem továbbra is a méretekkel van a bajom. Nehezen tudok 30"-nál kisebb képernyőt elképzelni amin élvezhető a játék - számomra. Azt gondolnám, hogy 2018-ban amikor már a világ másik felén a 8K-t tesztelgetik bőven lehetnének nagyobb pc-hez készített kijelzők. Ez saját vélemény, ezt leszámítva nem rosszak ezek a Dell-ek. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#3) koxx válasza komi77 (#2) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gamerek nem/ritkán használnak ekkora kijelzőket. 24" körüli monitorokon játszanak sokszor 4:3, 3:2, 5:3 képaránnyal.
Nagyobb baj, hogy hulladék TN panellel jönnek ennyiért :/

(#4) snecy20


snecy20
veterán

TN Panel, Freesync... ez már megint az n+1. felejtős monitor-ajánlat. :(

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) Televan74


Televan74
nagyúr

500$ -ért a 1440p -s TN panelos egy picit drága.Szeretem a Dell monitorokat,de ez egy kicsit lehúzós ár. Vastagon fogott a cerka.Még ha a 27'' lett volna 320$,arra még azt mondom ok ,ennyiért talán megéri. Bár én most tökéletesen meg vagyok elégedve az LG IPS monitorommal, még ha csak 75hz -s is.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6) Fred23 válasza koxx (#3) üzenetére


Fred23
nagyúr

Láttam már nagyon szép TN panelt, szóval nekem például még jó is lehetne a kisebbik változat! IPS-ből meg akad egész csúnya is, ha sokáig keres az ember. :D

(#7) Ribi válasza komi77 (#2) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sokszor a nagyobb fps többet ér mint a sok pixel. Szóval szép meg jó a 8k, csak nincs mivel meghajtani. Még a 4k-t se teljesen.

(#8) snecy20 válasza Ribi (#7) üzenetére


snecy20
veterán

Az, hogy a 8K-t tesztelgetik, még nem feltétlen jelenti hogy van is hardver alá. :)
Azok úgy tudom hogy csak kísérleti TV adások...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#9) Mamuska


Mamuska
őstag

Elég jól néznek ki, tetszik a dizájn.

(#10) #72042496 válasza Ribi (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az ideális a kettő együtt lenne. Sajnálom, hogy jelenleg a 2160p@120 a csúcs 27"-on, kb. egymillió forintért.

Szívesen látnék már (lehetőleg 30" fölötti) 2880p monitorokat 120-144 Hz-en. Aztán eldönteném, hogy adott játékot mekora felbontásban és képfrissítés mellett akarom/tudom játszani. A desktop viszont fantasztikus lenne egy ilyenen.

(#12) x_424: Akkor a címet meglátva nemcsak bennem merült ez fel. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) anaqer


anaqer
veterán

"Játékra alkalmas [...] monitorok érkeztek"

:DDD

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#12) #31600896 válasza anaqer (#11) üzenetére


#31600896
törölt tag

Ja... Melyik monitor nem alkalmas játékra? :D
Max. amelyik nem működik.

(#13) snecy20 válasza #31600896 (#12) üzenetére


snecy20
veterán

320x200@CGA. :DD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#14) #31600896 válasza snecy20 (#13) üzenetére


#31600896
törölt tag

Te nyertél :DD

(#15) mepet


mepet
addikt

Úgy nézem, hogy a kék színű dell logó felára az ezüsthöz képest kb 100ezer Ft. ;]

(#16) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Annyira előnyösebb az 1ms az IPS 5ms-éhez képest? A Multizáson kívül észrevenni ebből valamit?

Mondjuk direkt játékra amúgy sem vennék már monitort, a TV "nagyobb képe" jobb választásnak tűnik. Az után már kicsit fura visszaülni a monitor elé játszani. Nem multizok, úgyhogy a kontroller még jobb is, mint az egér+bill.-zet. Játékra -nekem- szerintem bőven elég a 60Hz/fps is. De nem láttam még adaptív sync-es, mondjuk 120Hz-es monitort "élesben", tényleg annyira állejtős lenne?

TV fronton kellene ezt valahogy továbbtolni, úgyis jön a HDMI2.1 adaptív sync-je, de ugye ott max 60Hz lesz a felső limit (a TV-k korlátja miatt). Arra meg lehet nem sok értelme van.

(#17) troviko


troviko
senior tag

Igazán átállhatna a DELL az IPS panelekre ezekben a monitorokban is. Főleg ennyi pénzért.
Már úgy értem van nekik IPS-ük (jómagam is egy 23 colos P sorozatú Dell-t használok), de 8 ms-es válaszidő, 60 Hz-es képfrissítés. :(

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#18) jbcs válasza SunMount3r (#16) üzenetére


jbcs
tag

Marketing bullshit az 1ms, a szem tudomásom szerint 12,5 ms-ot tud érzékelni. De biztos vannak olyanok, akik cáfolnak és ő észreveszi a különbséget:) Egzakt módon szerintem úgy lehetne ezt mérni, hogy kiraknak 10 monitort eltérő válaszidőkkel és ki az aki eltalálja, hogy melyik az 1ms, szerintem 10-ből 9 ember nem.

(#19) #72042496 válasza SunMount3r (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vannak már 1080p@120-at fogadó tévék. A Samsung Q9FN-ről tudom, hogy annak az 1440p@120 + VRR is megy. Az idei C sorozatú LG OLED-ek például képesek 2160p@120-as feldolgozásra, csak fogadni nem tudnak ilyen jelet.

Jövőre nem lenne meglepő, ha a HDMI 2.1-gyel 2160p@120-ban is lehetne hajtani a felsőkategóriás tévéket. (Visszavett chromával, mert a VGA-kon csak HDMI 2.0 van.)

Nekem 4K tévém és 144 Hz-es monitorom is van. Ami billentyűzet + egérrel előnyösebb, tipikusan FPS, azt a monitoron játszom. Egyébként én is jobban szeretem a tévét.

[ Szerkesztve ]

(#20) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Kár , hogy a 27 hüvelykes TN panellel lett felszerelve.

(#21) Duree


Duree
veterán

Azért ezen a szinten és ilyen áron TN panelt tenni az nagy baklövés.

duree54

(#22) #72042496


#72042496
törölt tag

Mondják pedig, hogy a TN panel régen volt gáz. A modern panelek sokat fejlődtek és korrektek már.

10 éve volt TN monitorom, és valóban, annak kétszer is örültem. A modern TN-ekre vonatkozó részt viszont se megerősíteni, se cáfolni nem tudom.

(#24) koxx: A kétszert én is úgy értem, hogy amikor megjött és amikor megszabadultam tőle. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) tibaimp válasza snecy20 (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ráadásul 500$-ért, ez így csecs....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) koxx válasza #72042496 (#22) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egyszer örültem TN paneles monitornak, amikor végre eladtam.

(#25) hemaka


hemaka
nagyúr

Tn panel, akkor inkabb nem leszek esportolo. :DDD

(#26) #00137984 válasza jbcs (#18) üzenetére


#00137984
törölt tag

1 ms vagy 2 ms magában nem sokat számit (5ms feletti érték játékokban és filmnézésre már többek számára zavaró lehet). Ha ezt megtámogatod 100-144Hz képfrissitéssel, és Low Input Lag funkcióval... Akkor már élmény lesz a filmnézés és a játék (feltételezve egy jó erős VGA-t). :)

[ Szerkesztve ]

(#27) Skyhunter válasza koxx (#24) üzenetére


Skyhunter
senior tag

:C

(#28) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"TN panellel"

Ezért még nem osztogatnak letöltendőt? :D

(#29) Dr. Akula válasza snecy20 (#13) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Már miért ne lenne alkalmas? A Defender of the Crown simán fut rajta. :)

(#30) Lacc válasza Dr. Akula (#28) üzenetére


Lacc
aktív tag

Nem, mert:

- Költségkímélőbb megoldás.
- Kisebb response time.
- Kisebb input lag.
- Kisebb színtartomány ;]
- Kisebb elhalálozási esély Counter Strike multiban :P
- Kisebb energia felvétel. (környezet kímélőbb)
- Kevesebb döglött pixel. (Hivatalos felmérést nem találtam, de online hsz-ekből ez a feltételezésem - személyes véleményem is ezt igazolja.)

(#31) -FLY-> válasza Lacc (#30) üzenetére


-FLY->
őstag

-glow ;]

(#32) #72042496 válasza Lacc (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kettőt én is:
- Kisebb betekintési szögek
- Alacsonyabb kontraszt

(#33) SunMount3r válasza #72042496 (#32) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

- Gyengébb színek

(#34) Envo_ válasza koxx (#3) üzenetére


Envo_
aktív tag

egyetlen egy játék van, ahol nem 16:9-et használnak, (azoknak is csak a fele), ami a CSGO. Ez a hardcore gamerek között is szimplán csak kisebbség, pár százalék. A 24"-ban viszont igazad van.

(#35) Envo_ válasza SunMount3r (#16) üzenetére


Envo_
aktív tag

igen, észre, már csak a smooth érzés miatt is, ami az ips-ből teljes mértékben hiányzik. Ghostingol, mozgó szöveget lehetetlen olvasni rajta stb. Sose a számadatot hasonlítsd össze egy látványdolognál, hanem magát a látványt és érzetet.

(#36) Zolik


Zolik
senior tag

Én most vetem AOC TN paneles monitort, teljesen jó. Egy átlagos szem úgyse látja a különbséget.
Ez annyira elavult már hogy a TN szar. Volt a Samsung full HD TN paneles monitorom és kurva jó volt.
Nem értem mi ez a nagy hype meg cirkusz. Az új TN-ek főleg, amik mostani új gyártásba jönnek ki már.

De csak nyomjátok a sírást hogy n+1 stb.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#37) NomadND1 válasza Zolik (#36) üzenetére


NomadND1
senior tag

Mindenkinek mások az igényei és több alkalommal bizonyítva lett hogy nem egyformán látjuk a színeket.
Ettől függetlenül a TN gyenge panel, a többihez viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

(#38) koxx válasza Zolik (#36) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pont ezaz, hogy egy átlagos szemű user is látja a különbséget. Ezek szerint nem láttál még jófajta IPS/VA paneles monitort.

(#39) mepet válasza Zolik (#36) üzenetére


mepet
addikt

Ha nincs mellette másik monitor, akkor nyilván nincs mihez képest látni a különbséget. Így azt nem látod. Ha lenne mellette egy akármilyen új IPS, akkor látnád a különbséget. Én nemrég vettem az első IPS moncsimat, még mindig elámulok néha milyen szépek a színek (viccen kívül, még a ph fórum ronda pasztell háttérszínei is életre keltek!). Az más kérdés, hogy mivel nálam a kompetitív játékhoz, meg a grafikon nézegetéshez annyira tökmindegy, hogy szépek-e a színek, hogy totál. Én már megbántam az IPS-t, nekem fontosabb a 240Hz és a majdnem 0 input lag, mint a színek, de ettől függetlenül biztos vagyok benne, hogy a színekben a különbség kardinális a mai napig is.

(#40) Loha válasza SunMount3r (#16) üzenetére


Loha
veterán

A gyártók által megadott válaszidő értékek szinte minden esetben marha nagy lódítások, ezért SZVSZ egyáltalán nem szabad őket figyelembe venni.
Használhatatlanul agresszív overdrive beállítás mellett, a legideálisabb esetet mérik ki, jó nagy kerekítéssel, a legalább annyira fontos input lag értékekek meg szinte sehol nem tüntetik fel.

[ Szerkesztve ]

(#41) Envo_ válasza NomadND1 (#37) üzenetére


Envo_
aktív tag

az a baj hogy hiába van csillió szín és végtelen betekintési szög, ha akarok egy 144hz monitort jó áron, (mert számomra ez adja a legnagyobb előnyt és "váo faktort") akkor teljesen érdektelen, hogy 10 árnyalattal kevesebbet látok.

Én is el voltam szálva jó kis Dell IPS-em után, hogy minden más ronda úgy ahogy van, de véve egy 144hz TN-t egyáltalán nem tudok újra ránézni a régi IPS-emre, hiába van betéve mellé másodiknak, hiába jobbak a színek, nagyrészt kikapcsolva csücsül az asztalon. Egyszerűen a netet böngészni is 100x jobb élmény 144hz-en rossz színekkel és még a betekintési szög sem zavar a simaság miatt (eleve 99%ban elölről nézi az ember).

(#42) attiati válasza koxx (#38) üzenetére


attiati
veterán

dell p2417h jónak számít?
(komolyan kérdem)

én azon megőrültem az ips glow-tól és a motion blur-tól

(#43) TomMusic válasza attiati (#42) üzenetére


TomMusic
őstag

Nekem P2417H van, nem nagyon játszok a géppel, de szerintem szuper monitor, szeretem! :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#44) AxBattler


AxBattler
félisten

Na végre, ebből a kategóriából kimaradt eddig a Dell, illetve Gsync-el jóval drágább kijelzőket kínáltak.
Ha többet + komolyabban játszanék, akkor lehet lecserélném a P2717H-t a 24"-os modellre; egy kalibrálás után nagyon frankó gémer monitorok lehetnek, várósak!

Kis pontosítás:
S2419HGF: 120Hz (OC-val 144Hz), Freesync range: 40-120Hz
S2719DGF: 144Hz (OC-vel 155Hz), Freesync range: 40-144Hz

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45) BBencK válasza jbcs (#18) üzenetére


BBencK
csendes tag

Az csak 80hz-re elég. A 120hz (max 8,3 ms) és a 144hz (max 7 ms) is megkülönböztethető, hogy ha már hozzászoktál.

[ Szerkesztve ]

(#46) weiss válasza koxx (#38) üzenetére


weiss
addikt

Lehet, hogy a szemük látja, de az agyukig nem jut el. Barátnőm most vett notit, mondom neki, hogy mindenképp IPS legyen, mert szebbek a színek, meg nekem pl. kíméli a szemem, mire ő, hogy az milyen. Megmutatom neki a monitoromat, hogy nézze meg azt, meg a mostani notebookja kijelzőjét, de hogy ő nem lát különbséget. Azóta is a HP 250 f0shalmaz TN-jét nézegeti napi 8-10 órában.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#47) petymeg válasza Vikthor (#1) üzenetére


petymeg
addikt

Dettó.
Asusra nyergeltem át Dell-ről, mert tavaly év végén nem volt ilyesmi kategóriájú és árú 144 hz-es 27 colos Dell.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#48) Soulles válasza Envo_ (#41) üzenetére


Soulles
tag

"Egyszerűen a netet böngészni is 100x jobb élmény 144hz-en rossz színekkel"

WoW... ennek a miértjére nagyon kíváncsi lennék :))

(#49) atenza válasza Soulles (#48) üzenetére


atenza
senior tag

Mert miközben görgetsz pl prohardver fórumozás közben, folyamatosabb a kép, élesebbek maradnak a betűk ha görgetés közben olvasol.

144hz után olyan 60hz-en netezni mintha szaggatna kicsit a kép mikor görgetsz. Már az egér kurzoron is észrevenni, ahogy mozgatod, hogy folyamatosabb.

Leginkább ahhoz tudnám hasonlítani, ha megnézel egy autós youtube videót sima 1080-on, vagy 1080p60-on és összehasonlítod a kettőt.

Pl ezt: videó

[ Szerkesztve ]

(#50) #72042496 válasza Soulles (#48) üzenetére


#72042496
törölt tag

A "100x jobb" részt egy erős túlzásnak tartom. Az nyilván igaz, hogy 144 Hz-en mindenféle mozgás sokkal folyamatosabb, ahogy az imént is írták.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.