Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Nemreg vettem DELL TN-t jatekra a BENQ IPS melle.. lenyeg a lenyeg, van erre is arra is monitorom.
Egyik ismeros kerdezte, hogy milyen monitort vegyen a Dharkov-hoz, mert latott egy vidit Youtube-on, amiben a srac a sotetsegben (full feketeben) eszrevette az ellenseget, o meg a sajat monitorjan nem. Mondtam, h kuldje at a vidit, megnezem mindket monitoron..
Megneztem az IPS-en, nagy feketeseg, semmit nem latni.. Athuztam TN-re, a fekete kiszurkult, es egy csomo (szurke 50) arnyalat elokerult, ami IPS-en szimpla fekete volt.
Azota sokat hasznaltam, mindenre IS, es ugy vagyok mar vele, hogy az IPS az tul van szaturalva (mint a samusung telefonok kamerakepei meg esetenkent maga a panel).
A TN-el valahogy sokkal hihetobb, hogy tenyleg ottvagyok, hiaba az IPS magas 100 feletti szinterlefedettsege, meg kalibralt pontossaga.
A TN-nek meg igenis van letjogosultsaga, amennyi pluszt jelent az a semmi valaszido, ami azoknak van az IPS-hez kepest, meg mindennapi hashnalatban is, az durva.

A FHD lehetne mar elfelejtve. A kemeny komp jatekosok ugyis csucskartyaval toljak, plusz a magas felbontasu panelt leszedhetem 720p-re, de a FHD monitort nem rakhatom 2 vagy 4K-ra 🤷

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.