Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

"TN panel". Viszlát!

(#2) #04430080


#04430080
törölt tag

25", TN panel, FHD... 460 meg 630 euróért...

(#3) coolpet


coolpet
senior tag

46 ezerért meg 63 ezerért meggondolandó lenne mert gémer és jól néz ki.
De sajnos ezt még szorozni kell legalább 3-al + áfa.

Nekem egy őrségi LG IPS225V 21" FHD IPS teljesít szolgálatot. Az FPS limitálva van 60 FPS-re és nics vele gondom :)

Mondjuk nem is csinálok 360-at 15ms alatt a CS:GO-ban...

(#4) Cs1csó válasza zzola (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igazság szerint EZ a TN panel nem az amivel 10-15 éves szerelték a monitorokat. HA szemből nézed pl. ahogy a nagykönyvben meg van írva széken ülve egyenesen pont szemmagasságban van a monitor akkor nincs semmi gond vele, nincs IPS glow, és szemből a betekintési probléma sem áll fenn.

Persze ha ágyon elheverve filmet akarsz nézni ott már lehetnek problémák.

Ettől függetlenül jogos a 25" alatti FHD TN paneles monitorokat el kellene már felejteni.

(#5) Csandi


Csandi
őstag

Nem értem miért sirnak az emberek a TN panel miatt mikor egyedül ez a panel az amiben kapni 240hz-es verziót.. Ahogy az FHD is az egyetlen olyan felbontás amiből kapni 240hz-et.. És a válaszidő is TN-nél a legjobb. Nem mindenki grafikus, tervező vagy single player játék őrült ahova rosszabb a TN panel mint más opciók, vannak akik (még ha nem is profi esportolók) de szeretik minél magasabb szinten űzni a kompetitiv játékokat (FPS-esek elsősorban) és nem érdeklik annyira a húde élethű szinek, viszont azokban előnyt nyújtanak az ilyen monitorok.

A méretre pedig ugyanez igaz, a legtöbb profi- vagy magas szinten játszó játékos jobban preferálja a 24 vagy 25-ös méretet mert egyszerűen jobb érzetet ad a célzáshoz mint a 27-es.. + ha valaki közel ül a monitorhoz annak a 27-es kifejezetten rossz választás.

[ Szerkesztve ]

(#6) #04430080 válasza Cs1csó (#4) üzenetére


#04430080
törölt tag

Így 2020 felé haladva lassan az FHD felbontást is el lehetne felejteni.

(#7) z4zelda válasza Csandi (#5) üzenetére


z4zelda
tag

Igazad van ! Nem is láttak egy mai TN monitor ,de szidják,mert ez a divat!
Vagy mindenki az asztal sarkáról nézi a monitort? :D
Gyártók meg gyártják,mert nem jó! Vagy minden gamer ,grafikus és fotós és szerkesztő?
Ja nem! :N

(#8) Cs1csó válasza z4zelda (#7) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megjegyzem nekem pl. tök mindegy milyen a színpontosság mivel F.lux nevű programot használok és még nappal is egy kicsit sárgítva:
Ha alapon hagynám akkor lenne 6500K de nappal is 5500K-n használom naplemente után pedig 3400K-n.

A betekintési szögön is sokat javítottak.

(#9) Semin válasza zzola (#1) üzenetére


Semin
senior tag

"TN panel. Viszlát!"

Hello IPS GLOW.. kösz, de kösz nem. Feketét akarok nézni nem szürke f@st.

[ Szerkesztve ]

(#10) #16939776


#16939776
törölt tag

Még a Dell AW2518 H/HF is 100-100 euróval olcsóbb, mint "Ez". :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) Atilla001


Atilla001
senior tag

Még 2019 ben is pontosan elég a FHD és a 24col. A legideálisabb kombináció időtől független.
Akinek nem az nem ilyen célú monitort keres. Természetesen ágyban fetrengve sorozatot nézni nem ilyen kell.
;)

Védd a természetet!

(#12) Atilla001 válasza Semin (#9) üzenetére


Atilla001
senior tag

én is visszasírom a TN-es EIZO-t. De szerintem az IPS glow-t 1 hét múlva az látja aki konkrétan azt keresi és csak azért is idegesíti magát. És persze 0 környezeti fénnyel nézi. Teljesen elhanyagolható, ha a filmet nézed nem a tökéletes feketét. Tapasztalat. Visszaküldtem emiatt monitor. A mostaninál észre sem veszem mert nem kattogok rá minden feketénél :) Persze az egy silány DELL volt, ez meg ASUS.
Leültem

Védd a természetet!

(#13) erer1000


erer1000
őstag

olyan izgalmasak a TN és az IPS táborok epic ütközetei.

a független VA-sok meg mosolyogva popkornoznak és nézik az egészet ;] ;]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#14) X2N válasza erer1000 (#13) üzenetére


X2N
senior tag

"Ghostingal" :DD

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#15) #72042496 válasza Atilla001 (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

A glow lehet, észre sem vehető, a BLB viszont botrányos volt az Asus PG279Q-men. Feketében is gyengusz volt, szerencsére még időben visszavittem. A TN paneleseket nem ismerem, de a VA paneles LG GK850 után kiábrándító volt ez az Asus.

A többiről se írnak sokkal jobbakat, mint amit én tapasztaltam. Játékos montorok közül talán az Eizo FS2735 az egyetlen olyan IPS paneles készülék, amit jelenleg megvennék.

***

Ebből úgyis egy 2160p@120 + VRR képes OLED tévé lesz pár éven belül, várhatóan érkezik belőlük kisebb is. Az input lag már az ideieknél is 6-7 ms, és esetlegesen beégve is (nem mintha félnem kéne tőle) kategóriákkal jobb képük van, mint ezeknek a gamer monitoroknak.

[ Szerkesztve ]

(#16) zzola válasza Cs1csó (#4) üzenetére


zzola
félisten

Igen, ezzel tisztában vagyok! Én mégis lecseréltem a 2018-as TN-t vissza IPS-re...

(#17) Chaser válasza Cs1csó (#4) üzenetére


Chaser
titán

pont a régiek közt voltak értelmesek:) aztán értelmetlenek lettek ( : maiak közt megint vannak jók, csak sajnos az ár nem megfelelő - nekem biztos nem -, aki multizik és minden kis előny kell neki annak oké
notebookomban is tn van, legtöbb mai ips-t notebook fronton körberöhögi, temetni azért nem kell őket, csak hát az ár

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) Cs1csó válasza X2N (#14) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ami rosszabb a TN és az IPS összes nyűgjének a négyzetre emelésénél. Persze a VA panelek sem azok amik 10+ éve voltak.

Konklúzióba bocsátkoznék: aki teheti a pénztárcájának megfelelő árú TN-IPS-VA paneleket tesztelje le a nála gyakori feladatoknál pl. játék, böngészés, filmnézés, sötétebb - világosabb helyiség (teljes sötét nem is egészséges, tehát amikor egy helyről jön az erős fény), más szögből - pl. az említett ágyból nézés stb. és azután vásároljon.

Nekem pl. egy LG 22MP55 FHD 22"-os monitorom van és van némi IPS GLOW a bal alsó sarokban de tényleg nem látszik mindig ellenben iszonyat kispórolták belőle az anyagot ha megmozdul az asztal csak egy kicsit is egyből "bemozog" havernak egy 24"-ös szintén LG monitorja van de teljesen más a talpa stb. iszonyat stabil pl. nálam ez is szempont (a káva mérete nem érdekel )

Chaser

2007 nyári modell TN paneles MSI notim iszonyat gyenge színekben és fényerőben is és betekintési szögben is.

Továbbra is tartom, nincs más opció ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#19) #65537792 válasza zzola (#1) üzenetére


#65537792
törölt tag

Igazából sokan ott basszák el, hogy lusták keresni a monitorhoz egy színprofilt. Nálam alap, hogy TN-hez az az első. :))

Nekem is TN van 1ms, 144Hz, costume színprofillal és elég baró így. Oké nem IPS, de jobb a gyári színbeállításnál.

A DisplayProfile progival meg már gyerekjáték betölteni bármilyen profilt.

(#20) Chaser válasza Cs1csó (#18) üzenetére


Chaser
titán

régen is volt gagyi tn, 2007 ilyen szempontból meg nem is annyira volt régen:) ami 15,6" hd az szinte kivétel nélkül mind hulladék, 15,4-esekből és 4:3 arányú 15,1-esekből voltak főként jobbak
a gépemben LGDO258 van, elég jó a teszt szerint is.) ez már jóval újabb, 16:9 hd+, nemrég raktam mellé egy fhd ips-t, az elitebook vonal folytatásából, g5 széria, nem mondanám egyiket sem jobbnak a másiknál, egyik sem hibátlan, ez az lg amolyan tn-ips öszvér, hogy oldották meg azt nem tudom, de ugyanaz a lilás beütése van feketénél mint az ips-nek, ugyanakkor sokkal mélyebb a feketéje

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) Cs1csó válasza Chaser (#20) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez egy 17"-os noti. Amúgy ki kell próbálni őket, persze érdemes kalibrálni a színeket stb.

(#22) macman507


macman507
aktív tag

Én nemrég vettem monitort. 50 ezer alatt nézegettem főleg. Kipróbáltam először VA paneleset, aztán kétfajta IPS-t.
A VA BenQ Ghosting-olt mint állat, pedig elvileg a legújabb VA panel volt a monitorban, beállítástól függetlenül, a színeit se tudtam valahogy megfelelőre beállítani.

Aztán jött egy LG IPS, ami már sokkal jobban tetszett, IPS Glow talán volt valamennyi, Ghosting nem volt. Viszont megjelent egy zöld függőleges pixelcsík :D , meg a formája se tetszett, így visszaküldtem.

Aztán jött az AOC 22V2Q. IPS Glow van egy pici, de ugye csak tök feketén észrevehető. 6+2 bites csak a panel, így vannak érdekes dolgok néha, de cserébe nem ghostingol és mégis valahogy elégedett vagyok a színével.
Első IPS monitorom amúgy, korábban LG TN volt.
A cél az volt, hogy a lehető legkevesebbet költsem monitorra, de mégis olyat vegyek, ami megfelelő nekem és ezt az AOC tudta, majdnem.., ha még 8 bites is lenne... :)

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#23) Chaser válasza Cs1csó (#21) üzenetére


Chaser
titán

azokban meg főleg nem sok értelmes volt ( : eleve ritka kategória, jellemzően hd+ kijelzővel dobálták, de a fhd verziók sem voltak jobbak amiket láttam
bármilyen monitort vesz valaki, azt ki kell próbálni, de nem függvénye h tn/ips/va, kategórián belül is bőven vannak különbségek, volt profi-félorofi grafikus ips monitorom, az pl nagyon csúnyán rápirított a kommersz ips-ekre, anno meg spva-m is, azt szerettem a legjobban, brutál fekete és színek, ghosting meg alig

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) -=RelakS=- válasza Cs1csó (#4) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Egyetértek.
A 2007-es Acer-em, és a tavalyi Acer monitorom között hatalmas a különbség, pedig mindkettő TN.
Körbe is vannak fotózva tesztképpel, csak nem csináltam meg a képek összevágását :D

Chaser
Ne is mondd! Anyámnak ócón kellett laptop, hát olyan szar hulladék kijelzőt kb telefonban láttam eddig. Nyomógombosban.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25) #16939776 válasza Atilla001 (#12) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egy tiszta képű monitoron éjszakai sötétben is le fogsz találni a hegyről, és le tudsz lőni bárkit aki szembe jön, mert mindig hagynak valamekkora környezeti fényt.
Míg egy a Glow-os alulról limitálja mit láthatsz, szó szerint megvakít. Az akció közben el kell mozgatnod a fejed és a képtartalmat a másik sarokba tolni ami nem túl kényelmes.

Nekem van nagyon nagyon kulturáltan glow-os(szemből, 80 cm-ről már teljesen tiszta) 8bit-es AH-IPS 23"-os monitorom 0,04cd-s feketével, meg egy 24,5"-os 8bit-es TN, 0,14cd-s feketével, de glow nélkül.
Az első minden másra kiváló, míg a második játékra. ;)

[ Szerkesztve ]

(#26) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Nemreg vettem DELL TN-t jatekra a BENQ IPS melle.. lenyeg a lenyeg, van erre is arra is monitorom.
Egyik ismeros kerdezte, hogy milyen monitort vegyen a Dharkov-hoz, mert latott egy vidit Youtube-on, amiben a srac a sotetsegben (full feketeben) eszrevette az ellenseget, o meg a sajat monitorjan nem. Mondtam, h kuldje at a vidit, megnezem mindket monitoron..
Megneztem az IPS-en, nagy feketeseg, semmit nem latni.. Athuztam TN-re, a fekete kiszurkult, es egy csomo (szurke 50) arnyalat elokerult, ami IPS-en szimpla fekete volt.
Azota sokat hasznaltam, mindenre IS, es ugy vagyok mar vele, hogy az IPS az tul van szaturalva (mint a samusung telefonok kamerakepei meg esetenkent maga a panel).
A TN-el valahogy sokkal hihetobb, hogy tenyleg ottvagyok, hiaba az IPS magas 100 feletti szinterlefedettsege, meg kalibralt pontossaga.
A TN-nek meg igenis van letjogosultsaga, amennyi pluszt jelent az a semmi valaszido, ami azoknak van az IPS-hez kepest, meg mindennapi hashnalatban is, az durva.

A FHD lehetne mar elfelejtve. A kemeny komp jatekosok ugyis csucskartyaval toljak, plusz a magas felbontasu panelt leszedhetem 720p-re, de a FHD monitort nem rakhatom 2 vagy 4K-ra 🤷

-

(#27) KillBorn válasza #04430080 (#6) üzenetére


KillBorn
senior tag

Igazad lenne, ha nem kelle rtx 2070 ahhoz, hogy egy BF1-ben meglegyen a 120 fps WQHD-ban. (BF V-ben ugyan ez csak 80 fps.)

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#28) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Ahogy olvasom a hozzászólásokat - és nem lesz áttörés az IPS technológiák terén: IPS Glow, és a fekete - akkor egy modern TN paneles gyorsabb válaszidejű - 1ms - és magasabb frissítési rátájú - 144Hz - monitorra ruháznék be.

25"-ig FHD a felett pedig 4K-ra.

(#29) #04430080 válasza KillBorn (#27) üzenetére


#04430080
törölt tag

Ez a 120 fps nagyon rétegigény. Ha erre lenne alapozva a fejlődés, 25" kijelzőn játszanál 640*480 mellett 5000 fps -el.

(#30) #72042496 válasza #04430080 (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

Gamer kijelzőknél inkább egy alapvető dolog. De bárcsak emellé a nagyobb felbontás is az lenne. Szerencsére vannak és készülnek is ilyen panelek, bár még ezeket a felbontásokat is lehetne alsó hangon négyszerezni. (A játékot meg nem kellene natív felbontásban rendereltetni, aztán kész.)

[ Szerkesztve ]

(#31) Csandi válasza GoldhandRent (#26) üzenetére


Csandi
őstag

Épp ezaz, hogy a kemeny komp játékosoknak több fps kell ami már 1440p-n sem mindig teljesithető, nemhogy 4kn.. 60fps egy ilyen monitoron az szörnyű akadást jelent, tudom mert volt 144hz-es monitorom is most pedig 240-es van.

.Z.: nem annyira rétegigény, nagyon elterjedtek már a 144hz-es monitorok és azokhoz kell nagyon ajánlott is annyi fps.

[ Szerkesztve ]

(#32) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Inkább ez jönne már: [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#33) ballazol válasza CriticalHit (#32) üzenetére


ballazol
senior tag

Ez sem ötven lesz.. :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#34) Tidus válasza Csandi (#5) üzenetére


Tidus
addikt

Sírnak, aztán azon guvad a szemük.

(#35) Komplikato


Komplikato
veterán

Ezer éve várjuk a megváltó OLED monitorokat megfizethető áron, de hiába van most olcsó, 3D nyomtatott OLED panel, ami azzal jön ki monitor, az is drága. Az 1700+ Hz képfissítés meg tök jó, hogy van OLED-re laborban, de ha annyira könnyen menne, akkor nem lenne nagy szám, hogy van már 120Hz-es mobil kijelző.
Viszont TN paneleknél mér 23"-tól felfelé elvileg peremek irányában elég csúnya szín degradáció van, azért is erőltették a görbe kijelzőket főleg a 24" (24.5) méretek felett. Szerintem. Tévedés jogát fenntartva.

Viszont nézzünk rá valamelyik felkapott pénzes streamer gyerekre. 144-240Hz-es TN panelen, GTX1080 vagy RTX2080 kártyán nyomják a kompetitív játékot LOW(!) grafikai beállításokon. Miért? Mert állítólag ezzel csökken szerintük az input lag. A fura az, hogy megnézve pár arcot, aki pro gamer, de még sem tolja LOW-ban, nem látom, hogy rosszabbúl menne nekik.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#36) Chaser válasza Komplikato (#35) üzenetére


Chaser
titán

sztem lehet azokra még várni:) beégnek, nem urban legend, pixelfrissítés nagyon jól hangzik, csak degradálja a ledeket és így a színeket, jelenlegi technológia monitornak nem alkalmas, nálam pl van h egész nap megy a gugli' elöl, sejtem milyen szép lenne ha akkor is ott lenne mikor épp nem gugli' megy ( : vagy aki ps-en dolgozik egész nap, stb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) Egon válasza #72042496 (#15) üzenetére


Egon
nagyúr

Jó az az Eizo, de azért 370K-t kevesen adnak egy monitorért (én biztos nem veszek annyiért).
Az Asus vonatkozásában sokan panaszkodtak BLB-ről, de pl. az Acer hasonló monitoránál állítólag jobb volt a helyzet (más kérdés, hogy Acer cuccal egyszer megjártam (igaz, az nem monitor volt), így nem szívesen vennék).
Nehéz kérdés ez. Statikus képen egyértelműen a VA panel a legjobb, de annak általában csúnya utánhúzása van. A friss TN panelektől sem vagyok elájulva: nagyobb méretben (mondjuk 27 colon), ha kicsit odébb mozdítom a fejem, a monitor sarkaiban már láthatóan más színárnyalatú a kép (engem ez eléggé zavar). Igazából a 3 fő típus előnyeit kellene valahogy összehozni a tökéletes monitorért.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#38) Cs1csó válasza Egon (#37) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az EIZO-k munkára valók ahol profi színhűség stb. kell akinek pedig arra kell az akár költségként is leírhatja, vagy a cége vagy csak simán a megtermelt jövedelméből megveszi. Egy mezei otthoni felhasználónak kb. a 100k már lélektani határ felé esik.

(#39) Egon válasza Cs1csó (#38) üzenetére


Egon
nagyúr

Aham, és elmondanád, hogy minek kellene munkára 144 Hz-es frissítés, meg Freesync, ami a konkrét monitor kapcsán megvan? :U
Egyébként az se zavarjon, hogy a Foris szériát az Eizo kifejezetten játékra szánja: [link]
Általánosságban igen, az Eizo munkára való. A konkrét esetben nem.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#40) Cs1csó válasza Egon (#39) üzenetére


Cs1csó
félisten

A professzionális EIZO-król beszéltem.

(#41) macman507 válasza Komplikato (#35) üzenetére


macman507
aktív tag

"Viszont nézzünk rá valamelyik felkapott pénzes streamer gyerekre. 144-240Hz-es TN panelen, GTX1080 vagy RTX2080 kártyán nyomják a kompetitív játékot LOW(!) grafikai beállításokon. Miért? Mert állítólag ezzel csökken szerintük az input lag. A fura az, hogy megnézve pár arcot, aki pro gamer, de még sem tolja LOW-ban, nem látom, hogy rosszabbúl menne nekik."

Az input lag kérdéses, hogy változik-e ettől, de az FPS biztos csökken, ha magas beállításokon játszik valaki. Ezért játszanak többek között pl CSGO-val 4:3-ban alacsony felbontáson egyesek, majdnem minden beállítást low-ra téve.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#42) #72042496 válasza Cs1csó (#40) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak a beszélgetés konkrétan az FS2735-ről szólt, amelyet a #15-ben említettem.

[ Szerkesztve ]

(#43) #16939776 válasza Komplikato (#35) üzenetére


#16939776
törölt tag

Panel-je válogatja: 24,5"-os 240Hz-es AOU sík panel, belehajolok a képernyőbe amennyiről még kényelmesen fókuszálni tudok rá, úgy ~10cm-re teszem az orrom.
A képernyő szélén, 3-5cm-en, enyhe pirosas tónusa lesz a képnek, a szürke árnyalatok stabilak. 4-5cm-el hátrébb hajolva kiúszik, megszűnik. Vízszintes betekintési szögei több mint rendben vannak erre a használatra.

Inkább arra érzékeny, hogy függőleges síkon milyen szögből nézem, mert az ideálistól lefelé sötétedik, felfelé világosodik a kép, itt szűk a sweet spot. Emiatt egy jó (emelhető/dönthető) állvány mögé és egy kényelmes, egyenes tartást biztosító szék elengedhetetlen hozzá.

(#44) Chaser válasza Cs1csó (#38) üzenetére


Chaser
titán

a határ fölé esik
elindultam a pesti falu felé
:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) Cs1csó válasza Chaser (#44) üzenetére


Cs1csó
félisten

:))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.