Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xEon1337


xEon1337
őstag

Natív 240Hz, fap fap fap. ;]

"Less but better" - Dieter Rams

(#2) Gomez86


Gomez86
őstag

"lombfűrész segítségével egyedi árnyékképeket készítsünk."

azigen :DDD

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#3) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Túlléphetnének a gyártók már ezen a 24 col Full HD-n. Mintha megállt volna az idő 2010-ben.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#4) Brett001 válasza Blindmouse (#3) üzenetére


Brett001
aktív tag

No meg a TN+ Film panelen is...ok, hogy ebből lehet kihozni legjobb frissítést, de azért már az IPS panelek is egyre jobbak ezen a téren.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#5) xEon1337 válasza Brett001 (#4) üzenetére


xEon1337
őstag

Ez a monitor egy abszolút céleszköz, aminek a fókuszában a professzionális(nak tűnni akaró) játékosok állnak. Itt pedig csak a képfrissítés számít, egyre jobbak persze az IPS panelek is, de erre a célra még mindig a TN panel a nyerő.
Előttem most egy 27 colos monitor van, igaz csak fullHD a felbontása, de néha nagynak érzem, hátrébb tolni meg nem tudom az asztal mélysége miatt. Professzionális játékra bőven elég a 24 colos képernyő, aki meg otthon casualban nyomja, az meg nyugodtan vegyen valami 34 colos batárt. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#6) TTomax válasza xEon1337 (#5) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nyugi még jön majd mégtöbb TN hater.. :))

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7) Brett001 válasza xEon1337 (#5) üzenetére


Brett001
aktív tag

De az ember nem csak játszik a gépen...nem hiszem el, hogy valaki - még ha nagy játékos is - nem szokott pl. fotózni. Anno én is így voltam vele, hogy jó a TN - igaz akkor még nem a frissítés, hanem az olcsóbb ára miatt- amig nem kezdtem el DSLR-el fotózni. No akkor jöttem rá, hogy a TN szart se ér, főleg mikor a jpg-ről átálltam RAW-ra és rettentő zavaró volt, hogy ha csak egy picit is mozdítottam a fejem már változtak a kontrasztok, a színek. Képtelenség volt Lightroomal dolgozni. :( Pedig csak egyszerű középhaladó amatőr vagyok, de nem tudnék már többet TN-el élni.

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#8) #06658560 válasza Brett001 (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mennyi ember szerkeszti a képeit monitoron, a telefon beépített sablonjai használata helyett?
Mennyi használ DSRL-t telefon helyett?

(#9) deja vu válasza Brett001 (#7) üzenetére


deja vu
addikt

A legtöbb ember mobiltelefonnal fotóz, ahhoz meg mindegy mennyire rossz a panel. :))

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#10) #16939776


#16939776
törölt tag

60-ért online-b@szkódni beleférne, ennél többért még beépített-kávéfőzővel SE. ;]

(#11) Xbean:

Ehhez a "végkövetkeztetéshez" valami nagyon kommersz/olcsó dolga kellett "belenyúlni".

(#12) deja vu: Akkor..kávéfőzővel 65.. Deal? :N

[ Szerkesztve ]

(#11) Xbean


Xbean
tag

Lehetne több jó minőségű VA paneles monitor, mert szerintem multimédiás ( film, játék ) célra egy jó VA messze a legjobb. Elég szomorú, hogy ennyire nincs választék VA panellel szerelt monitorokból. Valószínűleg az IPS-t olcsóbb gyártani, így élvezkednek a gyártók a piacon, hogy eladják a szart a népnek jó drágán.
Az IPS az új TN sztoktam mondani. TN-ről is nehezen ment a váltás IPS-re végső soron.
Félre értés ne essék, az IPS-nek is megvan a létjogosultsága, de nem a multimédiás felhasználási területen. Arra tökéletesen alkalmatlan, fekete nincs, IPS glow borzalmas. Személy szerint ha meglátom, hogy egy monitor ips paneles nem is olvasom tovább az adatait/cikket, mert amire én használnám ( játék, film, net ) az IPS kb olyan, mintha bottal akarnék levest enni. Maradjon az IPS piacon, azoknak akiknek kell, de tényleg gyalázat, hogy milyen kevés VA monitor van és azok is sokszor meglehetősen gyenge, olcsóbb kategóriába szánt modellek. ( Véleményem szerint, így tartják meg a gyártók az IPS vevőit, látnának jó VA panelt soha többet nem vennének IPS-t )

[ Szerkesztve ]

(#12) deja vu válasza #16939776 (#10) üzenetére


deja vu
addikt

Csak a G-Sync licensz díja 60 ropi. 60-ért kapsz egy ROG matricát esetleg. ;]

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#13) Brett001 válasza #06658560 (#8) üzenetére


Brett001
aktív tag

Több, mint gondolnád... :) Csak az ismeretségi körömben rengetegen fotóznak, sokan az én képeim hatására vettek DSLR-t, hogy hú bazz ezz sokkal jobb, mint a kis packet masinám.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#14) TTomax


TTomax
nagyúr

Próbáljuk már megérteni,hogy a gyors frissités meg a szinhüség stb nem megy együtt még jelenleg...talán majd az OLED ha sikerül javitani ezt-azt még.Itt tartunk jelneleg,én is szeretnék az ürbe kirándulni hétvégenként csak nem lehetséges...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15) [CsuCsu] válasza Xbean (#11) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Mai napig Dell 2408WFP-t tolok :D Na az felsokategorias SVA.

[ Szerkesztve ]

(#16) lemusz válasza xEon1337 (#1) üzenetére


lemusz
addikt

Biztos hogy natív és nem csak valami 120Hzx2?

(#17) xEon1337 válasza lemusz (#16) üzenetére


xEon1337
őstag

Ez biztos, hogy natív, nem olyan régi Eizo féle 2x120.

"Less but better" - Dieter Rams

(#18) Lacok


Lacok
őstag

Amire tervezték arra tökéletesen megfelel az ára viszont nevetséges.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#19) prokxy


prokxy
veterán

Nevetséges ez a 240Hz-es f@szverés, ez már kb kinek a nagyobb kategória, majd a 1080-nal low-on tolom pl. a BF1-et, h legyen 240 fps-em, omg.
Ha még IPS lenne, azt mondom oké, de hogy legalább 160e lesz ez a cucc az biztos, vegye aki megeszi ezt a sok maszlagot! :D

Szerk: ja h 190e, GJ asus :W

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#20) xEon1337 válasza prokxy (#19) üzenetére


xEon1337
őstag

Már vártam egy ilyen hozzászólást. :C Nem Neked találták ki.
60 Hz-hez képest a 120/144 más világ. Na most ilyen 240 Hz-eset még nem láttam élőben, de biztos, hogy nagyon büntet és olyan folyamatos lehet a kép, amit most még elképzelni is nehéz lenne.
CS-re meg ilyesmi játékokra van ez kitalálva, ahol lazán megvan sok száz FPS.

"Less but better" - Dieter Rams

(#21) DNS_65


DNS_65
senior tag

Hát nekem meg kéne, én meg pont ips@60hz-ről váltottam tn@144hz-re és imádom. :)
Ez tényleg nagyon zsír lehet online fps játékokhoz.

(#22) TTomax válasza DNS_65 (#21) üzenetére


TTomax
nagyúr

Aki egyszer megszokta a 120+Hz-et az soha nem tud már visszamenni 60Hzre...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23) Egon válasza xEon1337 (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy szint felett a kutya sem veszi ezt észre, max. placebo-hatás játszik, meg arra jó hogy dicsekedj.
Azt nem vitatom, hogy a 60 Hz és a 120/144 Hz között érezhető különbség van. De kíváncsi vagyok, hogy mondjuk egy 144 Hz-es kijelzővel összevetve, hányan mondanák jobbnak ezt a monitort vakteszten... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) TTomax válasza Egon (#23) üzenetére


TTomax
nagyúr

Persze ezt te csak azért irod mert még nem játszottál 144Hzen 144fps felett,ahol ugyanugy látod a tearinget mint 60Hzen 60fps felett....persze ha vsyncel akkor akkor rögtön nem mindegy hogy 144fpsen vagy 240fps fogja meg a végét...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#25) DNS_65 válasza TTomax (#22) üzenetére


DNS_65
senior tag

Igen, azt mondanám hogy egy más világ nyílt meg előttem - bár aki tényleg csak single playert tol annak felesleges, illetve aki nem köti laposTV-re a gépet és kénytelen monitoron nézni filmeket annak lehet jó választás az ips/va is. Illetve vannak "köztes" megoldások is, pl: asus PG279Q ami ips@165hz-et is tud csak ugye aranyáron...

(#26) Habugi válasza Egon (#23) üzenetére


Habugi
addikt

Kijelzőket vaktesztelni, az valami olyasmi lehet mint a távkapcsolat?!

Sry de szinte könyörgött.. ;)

Azt mondja meg nekem valaki, miért nem létezik még a 24" IPS 1080p 120/144Hz Freesync kombó?!

WQHD-ban elérhető..
Nemgáááz, csak közel 2éve várom.. :U :O

(#22) TTomax:

Hallod, még 60 vs 80Hz között is érzem a difit, épp negyedik napja tesztelem. :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#27) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Jól látom, h kimaradt a panel típusa a cikkből? :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#28) Xbean válasza [CsuCsu] (#15) üzenetére


Xbean
tag

Lenovo l220x nálam SPVA panellal. 2008-ban vettem, de a mai napig nincs az az IPS amire elcserélném. Pedig lassan szeretnék fejleszteni, de az a baj nincs is igazából választék. Remélem 1-2 éven belül jön néhány jó kis VA-s monitor, biztos lecsapnék közülük a megfelelőre. :) Bár igazából imádom a monitorom, de egy g-sync/freesync például jól jönne, no meg 9 éves lesz lassan, van is üzemóra benne bőven... ha 3 évig kiszolgál még, akkor szerintem össze tehetem a két kezem. :)) Cél: Jó VA panel, Gsync, legalább 100 ppi képpontsűrűség, HDR, 100hz min, képméret min 24". Csak addig bírja még az öreg lenovo, ameddig nem jön egy ilyen vagy hasonló. :))

[ Szerkesztve ]

(#29) #06658560 válasza Brett001 (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az ismeretségi köröd eléggé szűk a fotózó emberek mennyiségéhez mérten. Még kerekítési hibának is kevés.

(#30) FroZone99 válasza Habugi (#26) üzenetére


FroZone99
aktív tag

Egy ilyen monitor van ami megfelel a kritériumaidnak, csak nem tudom, hogy az ívelt kijelző mennyire jön be neked: Samsung C24FG70FQU
Én is nézegetem már egy ideje, mert VA paneles, 144hz-es 24 colos és Freesync-es. Sokáig úgy volt, hogy AMD kártyám lesz, ahhoz jó monitor lett volna, de végül nVidia mellett döntöttem.

Egyébként ezt az Asus monitort elfogadnám, végre egy monitor ami átlépi a 24 inch-et, ha nem is sokkal. Sajnos az ára az horrorisztikus, még 130-ig elfogadható lenne, de 190ért már húzós. Megjegyzem ez a talp nekem nem nagyon jön be, hiába világít meg minden (bár az, hogy lehet a világítást egyénire szabni az nem rossz), az Acer Predator talpai tesztenek nagyon (XB241).

(#31) TTomax válasza FroZone99 (#30) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én majdnem vettem,de amikor ezt megláttam letettem róla... [link] [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32) FroZone99 válasza TTomax (#31) üzenetére


FroZone99
aktív tag

Ezt én se tudtam, biztos zavaró lehet játék közben.

(#33) Komplikato


Komplikato
veterán

Ha már G-Sync. Valahol egy direkt monitoros oldalon azon kesergett egy NVidia tuaj, hogy venne Gsync monitort ha az nem okozna plusz 30 ms input lagot aktívált Gsync módban. Ez igaz vagy valami hülye pletyka? Amennyi felára van, már régen felgyújtották volna a gyártók üzemeit, nem? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#34) TTomax válasza Komplikato (#33) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nekem két Gsync monitrom is van egy Asus Rog PG278Q,meg egy Philips 272G5DYEB de én egyiknél se találkoztam még 30ms input laggal.Azért azt észrevettem volna.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#35) Aprósólyom válasza Brett001 (#4) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én máshogy látom. 144Hz-es monitorom van. Nem érzem annyira folyamatosnak mint anno a 160Hz-es CRT-s monitorom. Egyelőre nem tudom miért, de az is lehet, hogy az 1ms-os response time (TN panel) sem tudja azt a folytonosságot visszaadni, mint amire a CRT-m képes volt. Hiába majdnem ugyanakkora a képfeldolgozási teljesítmény (160Hz vs. 144Hz) Bár az is lehet, hogy a játék motor vagy a driver a ludas vagy valami egyéb... nem tudom.

Jevons paradox

(#36) Aprósólyom válasza Blindmouse (#3) üzenetére


Aprósólyom
addikt

"Túlléphetnének a gyártók már ezen a 24 col Full HD-n"
Mi a gond? Nagyobb felbontás kell? Melyik játék és rendszer az, amivel kihajtod a 240FPS legalább 1,5x-t vagy dupláját, tehát a 360FPS-480FPS-t? Ha nem tudod miért kérdezem, mélyülj el kicsit a versenyszerű (competetive) játékos igényeiben... Vagy egyszerűen nem neked készült ez a monitor.

Mintha megállt volna az idő 2010-ben.
Ha valami nem változik, az egyből rossz? Legalább is ezt sugallja a megjegyzésed. Mi a véleményed a Gigabites hálózatról? Csak ma vettem észre, hogy már kb. 8-10 éve is integrálták felsőkategóriás alaplapra (Jah, és 99-es a szabvány. Találtam egy ilyen alaplapi dobozt szelektálás közben) mégis most sem általános még mindig... Miért? Mert a hétköznapokban a 100Mbit-es hálózat is bőven elég a legtöbb ember számára. Folyamatos változás ebben a túltermelő iparban, csak hatalmas szemet generál. Javaslom ebben a témában merülj el jobban. Csak az EU-ból havonta 600konténer IT és elektronikai hulladékot, szemet küdünk az afrikai Ghánába, ahol szemétként lerakják, nem tudják feldolgozni, nincsen felkészülve rá az országuk. Kvázi szeméttelepként használjuk őket... Olyan, mintha a szomszédba csak szarni járnánk... Ez az állandó fejlődés egyik ára...

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#37) Aprósólyom válasza Habugi (#26) üzenetére


Aprósólyom
addikt

"Azt mondja meg nekem valaki, miért nem létezik még a 24" IPS 1080p 120/144Hz Freesync kombó?!"
Még TN panelen is érzékelhető utánhúzás olyan formában, hogy enyhén blur-os gyors mozgásoknál, nem crystal clear. Összehasonlításul: ha jól tudom a legjobb IPS-ek is 4ms-osak. Az egész pontosan azt jelenti, hogy 4x lassabb a legjobb 1ms-os TN panelnél. Egyértelmű, hogy competetive igényekhez nem jó az IPS. Mikor nyerni akarsz a játékban, leszarod, hogy színhelyes-e a textúra a falon... Ha már itt tartunk, ha jól tudom, színhelyességben nem is az IPS a nyerő. Nem értem mit görcsöl a hétköznapi ember azon, hogy IPS/TN és stb... Ugyan látható a különbség, de felhasználói szemmel felesleges lovagolni rajta... Nem lesz tőle rosszabb egy film, egy fényképnek az emléke nem lesz kisebb, a hír amit olvasol nem lesz kevésbé jelentős, stb...

Jevons paradox

(#38) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Így kell eladni a tn paneleket.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#39) deja vu válasza Aprósólyom (#37) üzenetére


deja vu
addikt

Minden grafikus monitor IPS paneles, szóval de, színhelyességben az IPS a nyerő, ebben köszönőviszonyban sincs a TN paneles monitor. ;)

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#40) #06658560 válasza deja vu (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

Tudtommal a VA jobb grafikus monitornak is.

(#41) deja vu válasza #06658560 (#40) üzenetére


deja vu
addikt

Te meg a tudásod inkább hagyjuk. Senki sem épít professzionális grafikus monitort VA panelre.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#42) TTomax válasza deja vu (#41) üzenetére


TTomax
nagyúr

De csak azért mert a kontraszt annyira nem számit.Az ipsnek valóban jobbak a szinei,de meg is van az ára.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#43) ribizly


ribizly
veterán

Ez egy igazi hiánypótló.
Ha ez 2 éve jelent volna meg, akkor most a többi gyártó csak pislogna, hogy hova húz az ASUS. Így eléggé szűk lesz az a réteg, akiket megszólíthatnak.
De még így is ezt a 24" - 1080p kombót, 144(+) Hz, g-sync tudással már jóideje hiányolom a piacról, szóval be kellett tömni a lyukat. Csak lehet kicsit késő.

Az az utolsó feature ezzel a ledes hülyeséggel meg nem tudom kinek a fejéből pattant ki, de annak javaslom, hogy egy ilyen "karácsonyfa" mellett próbáljon meg egyszer normálisan játszani! Kiállításon biztos jól mutat, de játéknál csak zavar...

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#44) deja vu válasza ribizly (#43) üzenetére


deja vu
addikt

Menüből biztos kikapcsolható a világítás.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#45) saen válasza ribizly (#43) üzenetére


saen
veterán

Van már régóta olyan monitor amit hiányolsz, ez inkább egy előrelépés onnan. Kár, hogy tényleg prémium ára van, a 144hz ->240hz lépés így 40k plussz Asuson belül, raádásul az a talp tényleg szörnyű. Nekem nem is a világítással van bajom, hanem azzal, hogy nagy hely kell neki és nem is tűnik stabilnak. Jobban jártak volna egy hagyományos kialakítással.

(#46) xEon1337 válasza saen (#45) üzenetére


xEon1337
őstag

Egyébként ugyan ez a 240 Hz-es panel BenQ köntösben még olcsóbb is és ennek nem ilyen batár a talpa: [BenQ XL2540 ZOWIE]

"Less but better" - Dieter Rams

(#47) saen válasza xEon1337 (#46) üzenetére


saen
veterán

Meg nem tud G-sync-et. Bár így is iszonyat drága, profiknak megérheti, átlag gamerek majd pár év múlva :)

(#48) xEon1337 válasza saen (#47) üzenetére


xEon1337
őstag

És tényleg nem tudja, ez eddig fel sem tűnt.. Akkor ki is húzom az idei terveim közül. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#49) capsule válasza TTomax (#31) üzenetére


capsule
csendes tag

én ilyet vettem (decemberi gyártás) és nincs már benne ez a jelenség, a legjobb monitorom eddig!

(#50) TTomax válasza capsule (#49) üzenetére


TTomax
nagyúr

No akkor végre javitották,ezt jó olvasni! Azt azért jó tudni,hogy csak freesync alatt volt látható a jelenség.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.