Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rayyy


Rayyy
senior tag

Ti tudtok bárkiről, aki hallott már olyanról, hogy valakinek az ismerőse használt monitorba épített hangfalt?
Amúgy a 170 fokos horizontális betekintési szög kevésnek számít? Elképzelem a jövő felhasználóját, ahogy nagy gonddal berendezi a kis játéksarkot otthon... a monitorra pontosan 169 fokos szögben fog majd nézni, miközben az épület beleremeg a 2x2 watton robajló rákiddzsámpba.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#2) atee válasza Rayyy (#1) üzenetére


atee
őstag

Meglepő lehet, de én időnként használom. Ha pl. a gyerek mesét néz a gép előtt véletlen. Vagy csak valami kis videót ki akarok hangosítani, hogy más is hallja!
Csak ezek miatt nem fogok komolyabb cuccot venni. Jól jön, hogy be van építve.
Persze nem feltétel egy monitor választásnál.
Kb. 98% ban természetesen fejhallgatót használok.

D-day 2002-01-04 01:54

(#3) snecy20


snecy20
veterán

A TN panel miatt nem inkább az igényteleneket célozza? :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4) atee válasza snecy20 (#3) üzenetére


atee
őstag

Játékra még mindig a legjobb. Nem kell mindenkinek tökéletes színhűség és nagy betekintési szög.

D-day 2002-01-04 01:54

(#5) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

A címben "csak" három szó van, ami elrettent a vásárlástól: játékos, TN és ViewSonic.

(#6) KISDUCK válasza Rayyy (#1) üzenetére


KISDUCK
addikt

Én használom.

Más: 107%-os színtér lefedés? Az reális?

[ Szerkesztve ]

(#7) joey04 válasza atee (#2) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) schawo válasza Rayyy (#1) üzenetére


schawo
titán

A 170 fok csak egy varázsszám, minden tn monitorra ráírják. Már pár fok eltérésnél is elkezdenek elmászni a színek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9) wolruf válasza Rayyy (#1) üzenetére


wolruf
őstag

Én is használom :) Ott van mellette az 5.1-es Creative cucc, de nagyon ritka, hogy bekapcsoljam. Amióta a Rift S megvan, azóta meg még kevésbé vagyok vájtfülű :D Simán elvagyok a csicsergésével. Zenét mondjuk ritkán hallgatok azon :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#10) moleculez


moleculez
veterán

TN panelt már Guantanamóban is betiltotta a Amnesty International, mint kínzóeszköz. :U
Soha többet, múltkor 20 percig kellett egy TN paneles gépet használom, rendesen traumatizált. 170 fok meg faxom.... gyakorlatilag nincs betekintési szöge, ha az egyik szemem becsukom, a másiknak már torzulnak a színek. :O

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#11) #16939776 válasza moleculez (#10) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mikori eresztés volt a monitor és milyen "neves" gyártó milyen termék kategóriából?

Általában abból szokott lenni a baj, vagy hogy az állványt(magasság-szög) rosszul állítják be, vagy gurulós székkel mászkálnak előtte, de a problémásnak látszó esetek 90%-ban tuti nem a arra használják amire az való. 10%-ban meg annyira olcsót vettek, hogy az tényleg vállalhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#12) flashpointer válasza Tetsuo (#5) üzenetére


flashpointer
őstag

mivel a "jatekos" a monitorokat illetoleg a magas frekvencia szinonimaja igy kifejezetten elonyos jelzo : )

(#13) Piftuka válasza Rayyy (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ti tudtok bárkiről, aki hallott már olyanról, hogy valakinek az ismerőse használt monitorba épített hangfalt?"

Miért építene bárki is használt monitorba hangfalat? :F :P ;]

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#14) Piftuka válasza Tetsuo (#5) üzenetére


Piftuka
veterán

A "ViewSonic"-ban mi az, ami elrettentő?

"Aquila non captat muscas."

(#15) moleculez válasza #16939776 (#11) üzenetére


moleculez
veterán

Asus monitor, de az itthoni Lenovo laptop is embert próbáló. És a használója nem érti mi bajom vele. :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#16) #16939776 válasza moleculez (#15) üzenetére


#16939776
törölt tag

Én egy darabig csináltam, hogy kölcsön adtam egy-egy hétre egy "a feladatra alkalmas eszközt", úgy hogy a helyszínen be is állítottam. Amikor visszakaptam, átlagolva, súlyozva ez hangzott el: nem kell új monitor, mert nincs akkora különbség a kettő között, meg az ő szemük bármit meg tud szokik amit elé raknak, még a sz@rt is.
Szóval nem szabad kiakadni rajta, hogy ilyen dologban "kompromisszumot kötnek", venni kell egy mély levegőt, és a lehető legkevesebb időt tartózkodni a szituációban.

[ Szerkesztve ]

(#17) Rayyy válasza Piftuka (#13) üzenetére


Rayyy
senior tag

Hujjj, legközelebb jobban figyelek :D

Ezt a Vjúszonikozást én sem értem... emlékszem, hogy még tizenX éve mekkora jóság volt, ha valakinek ViewSonic monitora volt (grafikusok között). Sőt, előttem van egy kép egy Fehér Ház-ban felvett sajtótájékoztatóról, ahol a pulpituson ViewSonic monitor van.

Minden a legnagyobb render!

(#18) Geri Bátyó válasza Rayyy (#17) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

CRT időszakban volt jó a cég, akkoriban tényleg felső kategóriás gyártó volt, de az LCD valamiért nem megy nekik. A jobb monitoraik is max. középkategóriásak és sokszor drágább is, mint a hasonló kaliberűek.

A cikkhez: Ez a monitor inkább tűnik valami raktármaradványnak, mint új monitornak.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#19) janeszgol válasza moleculez (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

Vájávájá. A 150 ezer ft alatti notikban valóban brutálisan vacak TN paneleket tsznek. De ott maga a kijelző is vacak minőségű. (Sokszor még a TN-es 20 ezres telefonokban is jobb kijelző van, mint ezekben a laptopokban.) Van egy Lenovo S145. Olyan a kjelzője, amit csak a nagyon gagyi telefonoknál láttam. Brutálisan vacak.

Ellenben egy 30 ezres LG teljesen vállalható már.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20) ceia


ceia
őstag

8 bites TN panel? Ja, lehet összesen 8 a három színösszetevőn együtt :K A monitorba épített hangszórót pedig kb. 1 ember használja tízből.

        it's more fun to compute

(#21) Piftuka válasza Geri Bátyó (#18) üzenetére


Piftuka
veterán

Sajnálattal hallom, hogy ennyire nem megy nekik!

Anno CRT vonalon parádés, legendás monitorokat készítettek.

Ezek szerint hasonlít a történetük az iiYAMA-hoz. Bár nekik egy-két fokkal jobb hírük van LCD fronton, és én is leteszteltem cimborám 27 colos, VA paneles modelljét. Az egy egészen kiváló monitor.

Nekik viszont nincsen hazai importőrük, ezért finoman szólva sem ideális a kínálat, és a beszerzési lehetőségek. Régen sem volt ismert az "átlag felhasználók" között ez a márka, és most - így aztán végképp - sem az.

Az viszont jó dolog, hogy a BenQ pl. elég aktív. Engem ők az LCD kínálatukkal az egykori MAG CRT-kre emlékeztetnek.

Ár/érték arányban, főleg a "budget" vonalon egyszerűen verhetetlen. Más gyártó nem nagyon tud olyan minőséget produkálni itt, mint ők.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#22) Rayyy válasza Piftuka (#21) üzenetére


Rayyy
senior tag

Nekem volt iiYAMA grafikus (elvileg grafikai munkára szánt) monitorom a CRT-kor végén... isten voltam vele a spanoknál :)

Minden a legnagyobb render!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.