Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Forintban mar nem lesz nagy kulonbseg az elerhetokhoz kepest...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2) bozont


bozont
veterán

Bár egy tesztet szívesen látnék, de a AG322QCX jöhetett volna 1 évvel korábban is, mikor a jelenlegi monitorom vettem. A desing sem vészes.

[ Szerkesztve ]

(#3) Duck663


Duck663
őstag

Na ezt kérem, csak 4K-s panellel 27"-on, addig az idejüket vesztegetik nálam.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#4) Habugi


Habugi
addikt

Kedves AOC & többi gyártó, fogyatékosok.., akkor mondom a játékos igényeket:

24" IPS 1080p 120/144Hz Freesync/Gsync, parasztvakító hajlítás nélkül, megvagytok nagytudásúak?

Nem kell az 1440p köszi, tudom szeretnétek mert ahhoz combosabb VGA is kéne csak erre a vonatra az emberek döntő többsége még mindig nem szállt fel. Jó reggelt kívánok..

Minden egyéb szempontból persze nagyon örvendetes a huszonkettedik WQHD "gamer" kijelző duó.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#5) Bandi79 válasza Habugi (#4) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Ezek a Te igényeid, nem mindkié... :U

Nekem a 32-es jó lenne hajlítás nélkül G-Sync-kel. Jelenleg 32-es 1440P@60Hz VA panel van Sync nélkül.

(#6) rottenbull válasza Habugi (#4) üzenetére


rottenbull
senior tag

Az elozo hozzaszolo mondanivaloja melle odatennem, hogy az IPS-t is megtarthatod magadnak, mint igenyt.

(#7) -Skylake- válasza Habugi (#4) üzenetére


-Skylake-
addikt

Es ? En meg 32" alatt nem is vennek semmit. Ez teged erdekel ? Mert minket sem, hogy neked 24FHD kell.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#8) Habugi válasza Bandi79 (#5) üzenetére


Habugi
addikt

& rottenbull & -Skylake-:

Még alá is írnám amit írtok ha nem az lenne hogy az általam említett gyermekek egyikéből sem létezik egyetlen darab sem, míg ezekből.. :U

Tőlem nyugodtan megsodorhat napi két húszezrest is és elszívhatja az, aki WQHD-ban vagy 4K-ban AAA címekben 100-140FPS-el játszik, révén FHD-ra az utóbbi féltucat címben vagy éppencsak elég egy 1080as vagy SLI-kell az említett értékekhez (nyilván a vérjózsi minden max beállításhoz de ez más tészta..).
Szivattyúzzák őket/titeket, engem nem érdekel különösebben, ennél sokkal nagyobb lehúzások is léteznek, egyetlen egy darabot szeretnék a fent említett modellekből, egyet és azt is kb két éve.

Meggyőzhető vagyok hogy sokat kérek de nem lesz egyszerű. :N

Egyébiránt mielőtt a csordásodás nagyon beindulna mert azt hiszitek hogy pedig dehogy, esetleg ha prezentálna nekem valaki egy kimutatást ahol a WQHD vagy a 4K csak megközelíti népszerűségben a FHD-t azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#9) Lacok


Lacok
őstag

Nem kéne eröltetni ezt a hajlított megoldást ilyen kis képátlóknál mert nem sok értelme van de ezt leszámítva egész jónak tünik mindkét monitor.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#10) [CsuCsu] válasza Habugi (#8) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Par eves jatekokat mar siman lehet 4K-ban futtatni egy darab 1080-nal. Es lehet rajta 4K filmet is nezni, stb. A felbontassal semmi problema, sot, egy 32"-os monitor nehogy mar FHD legyen.

A hajlitas mehet a levesbe, 55" alatt nincs ertelme.

[ Szerkesztve ]

(#11) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

"48-144 hertzes tartományban működő AMD FreeSync technológiával"
Ennyit bír csak jelenleg a VA panel? Ez nem túl combos.

(#12) Scholes9 válasza Duck663 (#3) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nagyítót használsz majd hozzá? :)

Habugi: maximálisan egyetértek veled. Valóban nevetséges, hogy nem létezik olyan monitor amit írtál. Nem 10 féle, hanem 1 sem...vicc kategória :(

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#13) Sinisi


Sinisi
senior tag

Az ára ebben a kategóriában nem egetrengető.

(#14) Bandi79 válasza Habugi (#8) üzenetére


Bandi79
aktív tag

"Egyébiránt mielőtt a csordásodás nagyon beindulna mert azt hiszitek hogy pedig dehogy, esetleg ha prezentálna nekem valaki egy kimutatást ahol a WQHD vagy a 4K csak megközelíti népszerűségben a FHD-t azt megköszönném." < -- Azért ezt a stílust élőben ne nagyon, mert hamar megkapod a 3db "mi van" kérdést hirtelen...

De a lényeg : mivel szerinted 24" FHD népszerű vegyen mindenki azt, jobbat nem is kell gyártani... G Astra is nagyon népszerű, de nem azért mert olyan jó, hanem mert olcsó... Én inkább maradok WQHD-nál 32 colon, nem azért mert olcsó,vagy elterjedt, hanem mert jó... :U

[ Szerkesztve ]

(#15) Habugi válasza Bandi79 (#14) üzenetére


Habugi
addikt

"Azért ezt a stílust élőben ne nagyon, mert hamar megkapod a 3db "mi van" kérdést hirtelen.."

Ezt maximum ennyivel méltatnám és ezért is jössz egy "köszönöm"-el.. ;)

"De a lényeg : mivel szerinted 24" FHD népszerű vegyen mindenki azt, jobbat nem is kell gyártani.."

Ezt hol olvastad tőlem?! Mikor?
Súlyzózás közben vízionáltad a hajlított kijelző sarkából fí szögben?! :DDD

Viccet félretéve, most komolyan.., olvasd el mégegyszer szépen lassan figyelmesen amit írtam.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#16) Bandi79 válasza Habugi (#15) üzenetére


Bandi79
aktív tag

"24" IPS 1080p 120/144Hz Freesync/Gsync, parasztvakító hajlítás nélkül, megvagytok nagytudásúak?
Nem kell az 1440p köszi"

A többihez nem fűzök hozzá semmit, mert nehézbúvár felszerelésben is nehéz lenne a szintedre süllyedni.

(#17) Habugi válasza Bandi79 (#16) üzenetére


Habugi
addikt

Ahha és őkelmed szerint ez egyenértékű azzal a hülyeséggel amit írtál, gratulálok!

Ha nem bánod a szintemről egyébként majd olyantól fogadok el észrevételt aki nem izomszaggal operál amikor kifogy minden másból.
Nem fűzöl hozzá semmit.., kezdhetted volna azzal hogy megsem szólítasz mivel azonkívül h megtudtam vannak akik 24" fölött játszanak (please insert oh really owl here..) semmit nem sikerült mondanod, amellett h nem sikerült asszimilálnod azt sem miért hiányolom pl erről vagy erről a listáról laza két éve azt amit az első postban írtam, továbbá ennek fényében a cikk alanyát képző kijelzők miért estek számomra x+1 kategóriába. Ehelyett próbálod kisarkítani a mondandóm és feszengsz a semmin, igazán jót beszélgettünk de tényleg. ;)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#18) Bandi79 válasza Habugi (#17) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Aha, mikor te kezdesz "fogyatékosok" és "nagytudásúak" jelzővel... (neeem, ez nem arrogancia, nem,ez az elméd csillogása és briliáns érvelés , amit bárki eltűrne anélkül, hogy szájon verne egy péklapáttal).
Ezt tetézve bejelented "mondom a játékos igényeket", mintha választott képviselője lennél a "játékosoknak" és tudnád, ki mire vágyik :D

Azt hiszed az összes monitorgyártó hülye, mert nem szolgálják ki a te személyes igényedet. Biztos nem akarnak pénzt keresni, és nettó félkegyelműségből nem gyártanak "24" IPS 1080p 120/144Hz Freesync/Gsync" monitort... Megsúgom, miért nem: felmérték a piacot és úgy látták, hogy ilyenre nincs megfelelő kereslet / ezen nem lehet profitot realizálni... Ennyi. Részemről lezárva.

(#19) actival63 válasza Bandi79 (#18) üzenetére


actival63
aktív tag

...mi van? ;]

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#20) Habugi válasza Bandi79 (#18) üzenetére


Habugi
addikt

Közel két év távlatából, a linkelt listákat látván és tudva hogy nem személyeket szólítottam meg a postban hanem magukat a gyártókat továbbra sem értem a becsípődésed természetét. :N

Kértem hogy mutass Te/bárki más olyan felmérést, ami azt igazolja hogy a 24" FHD igényemmel nem a nagyon óvatosan is minimum 50%-ot képviselem úgy, hogy a fennmaradó 50%-on osztozik minden más. Attól mert ezt le merem írni nem leszek semminek a képviselője, egy tényt közöltem és mint olyan ennek természete nem fog megváltozni attól hogy ez neked vagy bárki másnak tetszik-e.
Függetlenül attól hogy látszólag fel nem foghatom milyen szándékból kapaszkodsz itt a ki tudja mibe, láttad a két listát, ismered a számokat, vissza a kályhához.., mégha ignoráljuk is a FHD népszerűségét, szerinted sokat kérnek a hozzám hasonlók, tedd a szívedre a kezed.. :U

Megnyugtatlak hogy én sem tegnap jöttem le a falvédőről, vannak sejtéseim miért nem érkezik az említett párosítás (ezeknek természetesen köze nincs ahhoz amit Te sejteni vélsz..) csak éltem a gyanúperrel hogyha ebben a formában tálalom anélkül hogy ezeknek a fikcióknak hangot adnék, akkor megúszom az olyan abszolút parttalan vitákat/beszélgetéseket mint amilyet jelenleg is folytatunk, tévedtem.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#21) Duck663 válasza Scholes9 (#12) üzenetére


Duck663
őstag

125%-os a látásom a szemész doki szerint... persze én ezzel elégedetlen voltam, de megnyugtatott, hogy nagyon is rendben van.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#22) deja vu


deja vu
addikt

Jó áron lesznek.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#23) Scholes9 válasza deja vu (#22) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Így van :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#24) capsule


capsule
csendes tag

Nem tudom miért gyalázzák ennyien a hajlított kijelzőket. Én egy ilyen monitort vettem (samsung) és nem azért mert hajlított volt, hanem mert a többi paramétere megegyezett azzal amire szükségem volt (VA panel, 144Hz, 1ms, FreeSync, 24", FHD) és ez hajlított kijelzővel volt elérhető. Előtte nem volt ilyen monitorom azóta pedig nagyon tetszik, semmi extra nincs benne, csak bitang jól néz ki. Persze értem, hogy nem mindenkinek tetszik, de fogadok a fikázók háromnegyede csak képen látott ilyet eddig, nem hogy órákat töltött volna előtte...

(#25) deja vu válasza Scholes9 (#23) üzenetére


deja vu
addikt

Már csak egy Vega kell hozzá. :D

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#26) Scholes9 válasza deja vu (#25) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Remélhetőleg nem okoz csalódást most már végre...:)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#27) saen válasza capsule (#24) üzenetére


saen
veterán

Nem gyalázzák, csak nem mindenki akar ilyet. Én pl két monitort szeretek egyszerre használni, az elég hülyén néz ki úgy egymás mellett.
A korábban vitatott 24", fullHD, IPS és 144hz meg best-seller lenne, még akkoris ha nem mindenki ilyet akar. Nem véletlen, hogy nem csinálnak ilyet, inkább terelik a népet a drágább megoldások felé.

(#28) capsule válasza saen (#27) üzenetére


capsule
csendes tag

Én is olyan monitorra hajtottam volna amit leírtál te is, viszont nincs ilyen sajnos. Épp ezért esett a választásom egy olyanra amilyet leírtam. Az, hogy hajlított a kijelzője nem érdekelt, viszont most már kifejezetten tetszik. De mondom, sok vizet nem zavar, olyan mintha egy "simát" néznél. Két monitornál valóban nem előnyös választás, de ettől függetlenül úgy érzem, hogy sokan ok nélkül ócsárolják ("parasztvakítás" és társai..) a hajlított kijelzőket. Én csak szeretném megvédeni egy kicsit, mert egyébként teljesen rendben van :)

(#29) Aprósólyom válasza Habugi (#20) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Engedd el. Aki nem belátó, nem fogja a véleményét hirtelen megváltozni. Ismered a mondást...

Én viszont annyit vetnék fel, hogy biztos vagy-e benne hogy 144Hz-es monitort érdemes csinálni IPS panellel? Oké, hogy akár 4ms-t is (ha jól tudom), de ha jól tudom ezek az értékek átlag, ideális körülménynek számítanak. Lehet az alsó értéke időnként kizárja azt hogy minden körülmény között állandóan meglegyen a 144Hz-es frissítés bizonyos képpont tartalom mellett. Talán ez a nyitja annak, hogy még nem adtak ki ilyen monitort. Én legalább is erre gyanakszom.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#30) saen válasza Aprósólyom (#29) üzenetére


saen
veterán

27"-esben van IPS és 144hz, WQHD felbontásban. Kisebbet is tudnának csinálni ha a nagy már megy...

(#31) Aprósólyom válasza saen (#30) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Látszik nem vagyok naprakész. :U

Gyors rákerestem a neten. Az IPS-re 5ms-os a TN-re 1ms-os válaszidőt találtam. Feltételezem ezek gyorsabb válaszidőre optimalizált panelek megközelítőleges átlag válaszideje.
144Hz-es frissítés esetén a framtime 6,94ms. Lehet a 27", IPS, 144Hz-es példányok csak próbálkozások voltak a gyártók részéről? A tapasztalatok után pedig lehet eldöntik lesz-e kisebb, nagyobb... Mindenesetre én is szívesebben néznék szebb színeket, de a mindennapi felhasználás során nekem ez a TN is bőven elég. És szerény véleményem szerint a legtöbb felhasználóra ez igaz.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#32) saen válasza Aprósólyom (#31) üzenetére


saen
veterán

Ezek nem próbálkozások, hanem korrekt monitorok. Kisebbet jó eséllyel üzleti érdekből nem csinálnak, mert akkor a kutya nem venné meg a drága nagyokat. 24"-en inkább elmennek a magasabb frissítés felé a TN-es vonalon, vannak már 240hz-s példányok is, ezt is lehet szép extra haszonnal árulni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.