Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) Joci10


Joci10
őstag

Én is gratulálok a cikkhez! :)

Bár a cikk nem tér ki személyi kérdésekre (miért is térne ki?), de kíváncsi lennék, hogy hol kezdett el Koduri dolgozni az AMD-nél. Lehet, lenne érdekes egybeesés? :)

Egyébként viszont én a pénzkérdést sokkal nagyobb gondnak tartom. Egy biztos anyagi/pénzügyi lábakon álló cégnél sokkal több mindenre tudnak figyelni, költeni, mint egy folyamatosan csődközelben (az utóbbi években a végleges bezárás árnyával fenyegetett) cégnél (feldarabolások, átszervezések, elbocsájtások, ...). Emiatt lehet, hogy bizonyos előremutató funkciókat, 'fícsör'-öket, tulajdonságokat nem tudnak tökéletesen bemutatni, saját maguk felügyelni, és azon folyamatosan dolgozni - így kiadják a közösségeknek, hogy ha látnak benne fantáziát, akkor futtassák fel (költségcsökkentés). Legalábbis én így gondolom, így látom.

Illetve a HBM-es megoldásoknál nem biztos, hogy magát a GPU tervezést szúrták el (amit én kiéreztem a cikkből); csak lehet, hogy a HBM-hez ilyen megoldást tudtak csomagolni (vagyis nem hiszem, hogy a GPU-hoz tervezték a memóriát; hanem az újszerű memóriához próbáltak tervezni GPU-t), és így a memória és/vagy az interposer miatt lett nagyobb a fogyasztás, és kisebb a teljesítmény (legalábbis a vártaknál). És vélhetően emiatt lett külön fejlesztve a Polaris is (hogy legalább legyen az alsóbb kategóriákban egy viszonylag versenyképes megoldás), ami meg sok minden másban is visszaütött (akár ember- és/vagy pénzhiány más részlegekben - lásd feljebb). De ehhez én nem értek, csak így gondolom (vagyis nem kizárt, hogy mégis tévedek). :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.