Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Mire erdemes lecserelnem a korosodo GTX 260 kartyamat, ami jelentos elorelepest jelentene, de nem utne lyukat a penztarcamba?

(#2) Zoltn


Zoltn
senior tag

Juuuj. Csak az első oldalt olvastam el eddig, de már tetszik. Pedig ma nagyon haladni kellene a meloval... Nesze neked GDP... :R

"Music is your only friend. Until the end!"

(#3) ricshard444


ricshard444
veterán

Szokásosan alapos és minőségi írás, mindig örömmel olvasom a munkáid! :R

Vannak dolgok...

(#4) TheLázs válasza Gerr'y (#1) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Szerintem a 1050 Ti-nek less utána. Nekem sikerült innen HA-ról szerezni egyet tavaly karácsony előtt 39-ért, 3 év garral. És ehhez mék kicsi, halk, alig fogyaszt. FHD-n még mindenre jó volt eddig.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#5) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Ez egy nagyon remek cikk lett, anno hd7770-essel kezdtem :)
Én is tanácsot kérnék. Barátnőmnek kellene egy új vga, jelenleg egy gtx 750 ti, és egy fx 8350-ese van 8gb rammal. A keret kb 50-60 ezer. Mmorpg-kkel játszik évek óta: Tera online es Blade & Soul.
Tudnátok ajánlani valami vga-t? Használt jobbat vagy új régebbit érdemes, és milyet?

[ Szerkesztve ]

(#6) Egon


Egon
nagyúr

Remek cikk - de:
2. szempont - Szerencse

Elég érdekes megközelítés. Pont hogy nem szerencse, hanem az innovatív stratégiai gondolkodás jele, ha egy elbaltázott döntés után, az adott cég képes megtalálni a helyes (és az előzőtől akár gyökeresen eltérő) irányt.
Ezen az alapon az Intelnek is szerencséje volt, és a Prescott-nak köszönhető a Core architektúra? Az AMD-nek már annyiszor volt ilyen "szerencséje", valahogy mégsenem jöttek ki belőle jól... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Korrekt cikk, majd lehetne az idő múlásával update-elni!

© asszongya'hogy

(#8) Egon válasza #Morcosmedve (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Így van, és az is felmerült bennem, hogy lehet érdekes és tanulságos lenne a cikkben vizsgálat időszakot megelőző 10 évet is vizsgálni (bár ott az Ati még annyira nem volt tényező, az időszak elején inkább a 3dfx játszott).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) #Morcosmedve válasza Egon (#8) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem teljesen jó a vizsgált időszak kezdete.

© asszongya'hogy

(#10) imi123


imi123
őstag

Köszönjük Mester.
:R

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#11) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Minden elismerésem. :R De jól látom, a Vega nyers adatokba jóval többet tud mint a 1080? (Mint anno a x1900, vagy HD2900, tehát jövőnek tervezett valami.)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#12) ribizly


ribizly
veterán

Amennyire unalmasnak tűnt elsőre a cím alapján, csak átpörgetve ugyan, de annyira tetszik a vége. Érdekes írás.
El fogom olvasni és ezúton is köszönet a profi munkáért! :R :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#13) Norb79


Norb79
őstag

Jajj, már az elején elkapott a gyomorideg. 9800gx2, mint a csúcs. Nekem volt, akkor volt, és hát az egy demókártya, napi használatra alkalmatlan volt. Stabil 100 fok fölötti üzemhőmérséklet, egy 30nm-es szobában képes volt a szobahőmérsékletet 3-4 fokkal megemelni működés közben. Fél évet bírtam, aztán eladtam közelingyen akkor szarkupac volt, és a következő tulaj se tartotta meg sokáig. Kb annyi értelme volt anno, mint most titanv-t venni játszani. Jajj, még most is kiráz tőle a hideg! Életem legrosszabb vétele volt!

(#14) Beast007


Beast007
aktív tag

Köszi nagyon jó cikk lett a kedd reggelem is feldobta! :R

(#15) MASSlag


MASSlag
tag

Nagyon jó cikk élvezet volt olvasni :R

Nagyon örülök, hogy látok ilyen objektíven megfogalmazott cikket a témáról. Bár a technológiai ismereteim messze nincsenek egy szinten a tiéddel, nagyon hasonló konklúzió alakult ki bennem az elmúlt években csupán a két cég marketing stratégiáját vizsgálva.
Az AMD borzasztó ezen a téren, az egyik dolog a rengeteg bent hagyott kihasználatlan feature, ennek szerintem kiváló ellenpéldája amit az NVidia a GameWorks-el csinált (sokszor rossz technikai megvalósítás, de kész csomag kis fejlszetőknek, amivel ráadásul előnyösebb helyzetbe hozhatják magukat).
Ahogy a vásárlókkal kommunikálnak az borzasztó. A játékosoknak tartott game-show-okon, bombázzák a közönséget technikai részletekkel, és mutogatják a chipet (egy mezei felhasználót egyik sem érdekli), viszont nem komunikálják le, hogy miért is jók ezek. Ezzel szemben az NVidiának ott volt pl a Founders (Fanboy) Edition, ami szerintem zseniális húzás volt. Csak azért vették meg egyesek mert drága (megtehetik), és utána maguk igazolására térítették a fórumokon az embereket. Vagy az ahogy az influlencereket támogatják (streamerek). Szerintem ezzel borzasztó nehéz lesz megkűzdenie az AMD-nek (legalább is itt Nyugaton, az ászsiai piacot nem ismerem), ha valaha kihoznak egy életképes high-end GPU-t.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#16) Csapoati válasza TheLázs (#4) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Na most majdnem a duplája ennek az ára.

A cikk pedig óriási (mindkét értelemben), le a kalappal! :R

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#17) chey


chey
csendes tag

Nagyon alapos cikk, köszönjük szépen!

Az Összegzést és a Konklúziót egy az egyben mintha a számból vetted volna ki. Kirázott a hideg, amikor olvastam. Az minden cég számára valóban megszívlelendő, hogy
- (1) egy szuper hardver megfelelő szoftver nélkül csak egy ócskavas,
- (2) megfelelő szoftverrel egy közepes hardver is nagyon jó tud lenni,
- (3) megfelelő marketing nélkül senki nem tudja a termékről, hogy van, mire és és mennyire jó,
- (4) megfelelő marketinggel és megfelelő szoftverrel egy közepes hardver is a csúcskategóriába lőhető, ha a konkurrensek hozzáállása ezt megengedi,
és a (2-4) pontokhoz oda kell áldozni a pénzt és emberórát.

(#18) Cifu


Cifu
nagyúr

A cikket nagyon szépen köszönjük, igaza van Egonnak, megérné folyamatosan updatelni! :C

Viszont pár észrevétel:

-Néhány téren látványosan kimaradtak a népszerű középkategóriás kártyák. A GTX460 említése üdítő kivétel e téren.

-A végletekig el lehet nyújtani a dolgot, de érdekes, hogy kimaradt a szórásból pár kártya. Az R9 390(X) alles zusammen kimaradt? Lehet, hogy "resale" volt, de bizony ott volt a 8GB ram (és itt most lehetne egy vargabetüt tenni ama emlékezetes 4GB vs. 8GB terén).

-A másik dolog, amit nem sikerült megfejtenem, az a "Tonga Turbo".... ami egy nem létező kártya. Ezt mégis hogy? :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) Attila2003


Attila2003
tag

Az utóbbi idők legjobb cikke! Gratula!

(#20) #Morcosmedve válasza Cifu (#18) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

1. Nekem van igazam! :DDD

2. Azért "alkotta" a TongaT-t, mert az lehtett volna, ha kezdenek a 285-el valamit.

© asszongya'hogy

(#21) Yutani válasza Cifu (#18) üzenetére


Yutani
nagyúr

Tonga T egy képzeletbeli, fullos kiépítésű Tonga GPU, ahol a teljes 384 bites memóriabusz működik (3/6 GB memória). Ilyen nem volt, mert az R9 285 és az R9 380/X is csak 256 bites memóriával jött (2/4 GB).

(#22) Cifu: Az a különbség, hogy a Tongában ott volt a 384 bites memória vezérlő, csak nem épült olyan kártya. Túl közel lett volna a Hawaii-hoz valószínűleg.

Szerk: gborsnak hatalmas respekt :R a cikkért! Jó látni ilyen összefüggésekben a múltat, főleg a Tier2 NV húzás az, ami nekem nem volt szem előtt.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#22) Cifu válasza #Morcosmedve (#20) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ilyen "What if..." jellegű dolgokra lett volna máshol is lehetőség (GDDR5-ös FuryX pl.), mégse volt.

@Yutani: ezt értem elsőre is, ám nem jött ki valójában ilyen kártya. Helyette R9 390(X) volt.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#23) Timer


Timer
veterán

Ez már igen, minőségi munka, gratulálok! :R

(#24) GEIL


GEIL
addikt

Alapos munka....jó volt olvasni !

Szeretem az AMD (ATI) vs nVidia és Intel vs AMD összehasonlitó és nagy időszakot
átölelő teszteket és cikkeket. :C :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#25) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Na, ez olyan minosegu cikknek tunik, ami alaposan premium kategorias, fizetni is megerne erte.

Egyebkent nem lehetseges, hogy az AMD ugyanabba a helyzetbe kerult, mint a 2900XT-vel? Ott is volt egy jo uarch, de nem tudtak mukodtetni kulso segitseg igenybevetele nelkul (Transmeta) es most a GCN-nel is ugyanabba a vodorbe leptek?

https://www.coreinfinity.tech

(#26) gbors


gbors
nagyúr

@all: köszönöm a visszajelzéseket, örülök, ha tetszik a cikk :R

(#6) Egon: a szerencse nem abban nyilvánult meg, hogy jó irányba indultak a GT200 után, hanem abban, hogy erre rá voltak kényszerítve rettentő időnyomással, és abból lett előnyük, hogy ez sokkal korábban történt meg, mint az AMD esetében.

(#11) sanchezsa: nyers számítási teljesíłtményben szinte mindig az AMD kártyák járnak előrébb - csak ez nem fordul le úgy FPS-re, mint az nVidia esetében. Leginkább azért, mert a többi funkcionális egységnek (pl. ROP-ok) is komoly szerepe van.

(#18) Cifu: a cikk az architektúrákra koncentrált, a 460 / 560 Ti csak azért került bele, mert kellettek baseline-nak a következő generáció átpozícionálási trükkjéhez.Ugyanezért maradt ki a 390 / 390X, és ezért került bele a fantáziabeli Tonga T - megtehettem volna, hogy a 285-öt teszen a 980-nal szembe, de irreálisan nagynak mutatta volna az AMD hátrányát. gDDR5-ös Fijiről inkább ne is gondolkodjunk, mert az rettenetes lett volna, a Tonga Turbo helyett pedig nem 390X volt, az a 290X helyett volt.
Aláírom, lehetett volna másképp is megközelíteni a 2014-2015-ös évi katyvaszt, annyi biztos, hogy támadhatatlan verzió nincs. Én az architektúrákra koncentrálva ezt választottam.

(#25) sh4d0w: előfordulhat. Jelen esetben sokkal konkrétabb, hogy mi nem működik, de az is lehet, hogy anno is konkrét volt, csak a közönség nem tudott róla.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#27) Polllen


Polllen
nagyúr

Jó cikk lett nagyon!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#28) Fecogame


Fecogame
veterán

Jó cikk lett!

Érdekesség, hogy a 10 éves, akkori top kártyával (8800GTX) közel megegyező teljesítményt hoz az Intel processzorba integrált GPU-ja (HD 620).

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#29) Yutani válasza Fecogame (#28) üzenetére


Yutani
nagyúr

Jó lenne egy napjaink integrált megoldásait és régi VGA-kat felvonultató teszt, mondjuk úgy a HD 3850-től (anno kedvenc kis kártyám volt).

#tarcsad

(#30) kuk@c


kuk@c
tag

Nagyon jó cikk, óriási :R .

Teljesen igaz: jelenleg mindkét gyártó ül a babérjain és adja el a kártyákat a bányászoknak. Az az érzésem, hogy itt most egy picit megállt az idő.

Egyszer, csak beszakadnak a kriptovaluták, és lesz értelmes fejlődés újra.

@

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#31) BlackPriest


BlackPriest
őstag

brutál cikk, eddig csak átfutni volt időm, le a kalappal.

a 290 szar hűtéséről jut eszembe az én 290-esem, anno írták, hogy a vrm elfüstöl, vettem is plusz ventit, amit végül sosem raktam be, a kártya még mindig hibátlanul üzemel (xfx dd). talán csak szerencsém van?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#32) BrezaJ


BrezaJ
csendes tag

Köszi gbors, remek összefoglaló!!! :R

(#33) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Köszi, nagyon jó olvasmány. :R

(#34) Bogyó bá' válasza nyakdam (#33) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

+1
Ez nagyon jó volt! :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35) orion1025 válasza Gerr'y (#1) üzenetére


orion1025
őstag

Én GTX 660Ti-re váltottam a 260 mánia lecsengése után, elég durva különbségek voltak tapasztalhatók, nem mellesleg kisebb fogyasztás, fényévekkel hűvösebb kártya, és halk ref. hűtés mellett is, mindez 18000 pénzért három hónap garanciával.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#36) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Nagyon élveztem végigolvasni,szinte láttam magam előtt ahogy annó a gépet fejlesztettem!
Köszönöm az élményt, szabályosan libabőrös lettem,ahogy belegondoltam mennyi minden történt azóta,mióta összeraktam az első gaming pc-met! :R

(#37) kolopele


kolopele
nagyúr

Remek cikk, én akkor kapcsolódtam be igazából a PC játékosabb világába amikor a 980 debütált, szóval annyira messzire nem tudnék visszamenni saját tapasztalatok alapján (előtte csak konzoloztam), utána jött a 980 Ti, majd azt követte az 1080 SLI, és jelenleg egy 1080 Ti zakatol a gépemben. Azért érdekes hogy mennyit fejlődött a játékipar, hol vannak már azok a régi csúcskártyák teljesítményben mint a mostaniak. Lassan itt az újabb generáció is, talán eljön még életemben egy olyan kártya ami tényleg 4K - ra fog készülni.

(#38) davidsone


davidsone
addikt

Ez össze lett rakva! Grat hozzá!

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#39) hajbel válasza Attila2003 (#19) üzenetére


hajbel
addikt

A prohardvert is beleértve :D Grat! :)

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#40) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszi, érdekes volt! Mondjuk jobban kattantam volna a kispályás VGA-k harcára az elmúlt 10 évből; de talán egyszer megírod még. :) Illetve érdekes lenne RX 550 + GT 1030 és RX 560 + GTX 1050 harca is régi nagyágyúkkal, mai játékokban. Egy GTX 280-at már ver egy UHD 630 is.

[ Szerkesztve ]

(#41) Joci10


Joci10
őstag

Én is gratulálok a cikkhez! :)

Bár a cikk nem tér ki személyi kérdésekre (miért is térne ki?), de kíváncsi lennék, hogy hol kezdett el Koduri dolgozni az AMD-nél. Lehet, lenne érdekes egybeesés? :)

Egyébként viszont én a pénzkérdést sokkal nagyobb gondnak tartom. Egy biztos anyagi/pénzügyi lábakon álló cégnél sokkal több mindenre tudnak figyelni, költeni, mint egy folyamatosan csődközelben (az utóbbi években a végleges bezárás árnyával fenyegetett) cégnél (feldarabolások, átszervezések, elbocsájtások, ...). Emiatt lehet, hogy bizonyos előremutató funkciókat, 'fícsör'-öket, tulajdonságokat nem tudnak tökéletesen bemutatni, saját maguk felügyelni, és azon folyamatosan dolgozni - így kiadják a közösségeknek, hogy ha látnak benne fantáziát, akkor futtassák fel (költségcsökkentés). Legalábbis én így gondolom, így látom.

Illetve a HBM-es megoldásoknál nem biztos, hogy magát a GPU tervezést szúrták el (amit én kiéreztem a cikkből); csak lehet, hogy a HBM-hez ilyen megoldást tudtak csomagolni (vagyis nem hiszem, hogy a GPU-hoz tervezték a memóriát; hanem az újszerű memóriához próbáltak tervezni GPU-t), és így a memória és/vagy az interposer miatt lett nagyobb a fogyasztás, és kisebb a teljesítmény (legalábbis a vártaknál). És vélhetően emiatt lett külön fejlesztve a Polaris is (hogy legalább legyen az alsóbb kategóriákban egy viszonylag versenyképes megoldás), ami meg sok minden másban is visszaütött (akár ember- és/vagy pénzhiány más részlegekben - lásd feljebb). De ehhez én nem értek, csak így gondolom (vagyis nem kizárt, hogy mégis tévedek). :)

(#42) Qkackca


Qkackca
őstag

Köszönet a cikkért! Élvezet volt olvasni, végig is :)

Szerk.: #1: GTX 750, 750Ti, 950? (Full hd, 30 fps körül elég lehet akár az újabb 1-2 éves játékokhoz is)

[ Szerkesztve ]

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#43) csako válasza Gerr'y (#1) üzenetére


csako
veterán

Tavaly kellett volna egy 1050Ti-re :(
Nekem pont kijött a lépés és még 48k-ért vettem egy Gigabyte D5-öt belőle, a szintén Gigabyte 260-as helyére. :) Most meg ugyanott ugyanaz a kártya már 70k fölött van :Y
Jelenleg csak reménykedni lehet, hogy aprón esetleg találhatsz egy jó árú darabot.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#44) chess001


chess001
aktív tag

Én a 2008-at néztem meg és nagyon hiányolom a kifutását a 4870-nek, a 4890-et, ami ügyesen válogatva vitte léghűtéssel az 1 GHz-s GPU szintet. Az ár-teljesítmény-ventihang hármason rugóztam elég gyakran váltogatva a kártyákat-ugye ekkor még volt miért, meg nem is volt akkora érvágás, mint manapság.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#45) kolopele válasza Qkackca (#42) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez igaz, de ekkora fejlődés mellett ki akar ma már PC - n 30 fps mellett játszani low grafika mellett?

(#46) gbors


gbors
nagyúr

Még egyszer köszi az elismeréseket :R

(#29) Yutani, (#40) Fred23: régi kártyákat újratesztelni elég problémás mulatság. A legújabb driverek nem támogatják őket - legjobb esetben is csak "megtűrtek", optimalizációkat nem kapnak, ezért az újabb játékokban az egyébként is jelentős lóerődeficen meg a memóriahiányon túl is szenvednek.
A GT 1030 amúgy kb. egy GTX 470-nek felel meg, de valószínűleg pl. egy Wolf II: New Colossusban az 1030 sokkal előrébb végezne, már csak a memória miatt is.

(#41) Joci10: nem értünk egyet, az AMD számos olyan súlyos hibát elkövetett, ami nem pénz kérdése volt. Kevésbé fájtak volna, ha van lóvé, de ugyanúgy elkövetik őket.
HBM kapcsán - a Fiji ugyanaz az architektúra volt, mint a Tonga, azt meg láttuk, hogy szerepel GDDR5-tel. A Vegának pedig a fő baja a túl magas core órajel, azért eszik annyit. A HBM mentőöv ezeknek a kártyáknak fogyasztás szempontjából, nem pedig probláma.

(#44) chess001: mit tett volna hozzá a cikkhez a 4890?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#47) Godimodi


Godimodi
tag

Nem annyira a cikkek,posztok miatt használom manapság a PH-t,de ezt elolvastam részben a régi emlékek miatt(suliidőben hajnal 2-ig hardverapró és VGA böngészés minden éjjel).Nagyon komoly ívű írás,gratulálok hozzá! :)

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#48) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Több mint jó cikk !!Gf2 óta követem a fejleményeket,húúú micsoda karik voltak azóta.Sose voltam egyik oldal képviselője se,több Ati(AMD)-m volt igaz,de most 1060-am van,mert az elsődleges szempont hogy mit kapok a kevés pénzemből és abban egy ideje jobb a zöld oldal.Netezős gépemben még most is egy jó kis 9600-os GT duruzsul,amire van használva elég.

(#49) GreatL


GreatL
őstag

Jó cikk. Utoljára a 35000 Ft-os HD 4850-nél éreztem úgy hogy valamit kapok is a pénzemért, utána ami jött...

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#50) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Srácok, amúgy mitől szaladt meg ennyire a 1050Ti ára? Rájöttek, hogy ez is egy hatékony csákány...?

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.