Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Egy 480-as jöhetne is, nem ellenkeznék :C

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#2) XuChi


XuChi
addikt

Ez mitől gamer??? Mert cikázik rajta a villám??

(#3) 69Raizen69 válasza XuChi (#2) üzenetére


69Raizen69
tag

"A NAND chipek érdekessége, hogy azok válogatott darabok, így strapabíróbbak, ezzel pedig legalább 3000 programozási ciklust képesek elviselni. Szintén nem mindennapi a pSLC Cache jelenléte, mely gyakorlatilag annyit tesz, hogy a chipek egy kis részét SLC módba konfigurálták, és ennek előnye leginkább a tempósabb írásban mutatkozik meg."

Valószínűleg ezért meg mivel az ADATA annak mondja :D
De amúgy nem is vészes az ára + az 5éves gari sem rossz :C
SDD vásárlás ellőt állok és lehet meg van a nyertes a 240GB-os személyében ;]

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#4) F34R válasza 69Raizen69 (#3) üzenetére


F34R
nagyúr

Kar hogy mar nincsenek nagyon SLC SSD-k, ennyiert kellene nekik adni valami combosabb NAND-t :DDD

(#5) shiftac


shiftac
aktív tag

És eljött az ideje a gamer SSD-nek is :D

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#6) 69Raizen69 válasza F34R (#4) üzenetére


69Raizen69
tag

Ha megnézed a 240nél csak 8GB az SLC szóval alig 3% a többi mind MLC.
Itt az SLC NAND amolyan gyorsító és átmeneti tárként szolgálhat,pl oda pakolja a gyakran használt fajlokat mivel az SLC több írási ciklust bír,ilyen már létezik pl: egyes Sandisk SSD-ben

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#7) F34R válasza 69Raizen69 (#6) üzenetére


F34R
nagyúr

De erted eleve SLC-t kellett volna eddig eroltetni, csak baromi draga volt. MLC legyen meg jo ideg a trend.

(#8) FATtila78


FATtila78
tag

Rendben, akkor most pedig egy táblázatot kérek, hogy FullHD, Ultra beállításokkal hány % plusz FPS-t hoz a legújabb játékokban egy több éve piacon lévő, 17ezer forintos Kingstone, vagy Samsung SSD-hez képest. Ja, hogy NULLÁt. Értem, ez valóban Gamer. :W

[ Szerkesztve ]

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#9) Simi37 válasza FATtila78 (#8) üzenetére


Simi37
őstag

Nem tudom miért kéne egy adattárolónak bármennyi + FPS-t hozni játékban... :U

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#10) #25954560


#25954560
törölt tag

hogy valogatjak ezeket a chipeket? (nyilvan nem megmerik mennyit birt, aztan beepitik :)

[ Szerkesztve ]

(#11) atikó


atikó
őstag

kicsit félek a 16nm-es lapkától, nem hiába tért vissza néhány gyártó a 19nm vagy még nagyobb lapkákra, sokkal biztonságosabbak.
nem tudom meddig lehet lemenni, de nem sokértelme van már!

(#12) Dealer95 válasza Simi37 (#9) üzenetére


Dealer95
őstag

Pont ezért nem kellene GAMER-nek nevezni :)

(#13) abridabri válasza Dealer95 (#12) üzenetére


abridabri
veterán

Hat de errrol 0,1 sec el elobb betolt a game mint egy regebbi ssdvel . Ergo gamer . Nem hazudtak ;)

(#14) idegen lény válasza abridabri (#13) üzenetére


idegen lény
őstag

Szerintem inkább a strapabírása miatt gamer.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#15) idegen lény


idegen lény
őstag

De miért a legnagyobb a leglassabb? :Y És 60 ezer forint lesz? :Y Mikor mennek már lejjebb az árak? Már mióta ígérgetik...

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#16) jeri válasza 69Raizen69 (#6) üzenetére


jeri
tag

P mint pseudo SLC ha rendesbbek nagyobb csikkal gyártották.

(#17) polika


polika
senior tag

durva dolog hogy ezek a cégek állandóan támadják a szerencsétlen felhasználókat...

(#18) ViZion


ViZion
félisten

Sokkal nem tűnik gémerebbnek, mint a "régi" elavult darabok... OK, lehet, h én vagyok ilyen paraszt, de raknék bele pár GB ramot és bamm... ugrana a sebesség. OK, nem lenne ócó... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19) Bjørgersson válasza FATtila78 (#8) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az KINGSTON, E nélkül!!4!4!!4!4NÉGY

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20) hemaka


hemaka
nagyúr

Normális ssd is hozza ezeket a sebességeket. De nyilván így jobban el lehet passzolni... :D

(#21) bbrain válasza #25954560 (#10) üzenetére


bbrain
tag

Hehe, az én kérdésem is ez lett volna, nincs egzakt mérnivaló mint pl egy órajelnél...

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#22) DithenS


DithenS
senior tag

Hát nem tudom,nekem nem ér meg ennyi pénzt egy SSD se,inkább veszek egy terrás WD Black vinyót ami gyorsnak mondható és azért egy terra,ha már gamer akkor 1 terra kell,ha már minden játék 40 meg 60GB-tos és egyre több lesz.Inkább egy kicsi SSD amire mehet a oprendszer,HDD-ből meg a legjobbat és így is olcsón megvan az ember,és nem kell az írás ciklus miatt sem félni meg a kevés tárhelytől sem,amúgy sok embertől olvastam hogy nem töltött be annyival előbb a játék mint várta,sőt olyant is halottam hogy ugyan annyi idő,a másik féltől meg azt halottam hogy tök felesleges mert sok online játéknál a játék csak akkor indul ha mindenkinél betöltött a játék,tehát LOL pont ilyen,World of Tanks meg annyi időt ad hogy HDD-vel is bőven beérj a meccsre és még akkor is kell 15 másodpercet várni minimum,szóval én nem látom annyira értelmét az SSD-nek a játékokhoz,viszont windowshoz érdemes venni és arra rárakni pár gyakran használt progit.

(#23) idegen lény válasza DithenS (#22) üzenetére


idegen lény
őstag

Egyszerre csak egy játékot kell végigvinni, aztán letörölni, és jöhet az új. De akár lemezről is lehet játszani.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#24) enté


enté
csendes tag

Nem látom rajta a Lego foglalatot. :))

(#25) Clay válasza DithenS (#22) üzenetére


Clay
senior tag

Én is így voltam vele, amíg nem raktam a gépembe SSD-t. Aki meg azt mondja, hogy nem tölt be gyorsabban a játék az SSD-ről, az nem mond igazat,vagy valami nagyon nem kerek nála.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#26) ViZion válasza Clay (#25) üzenetére


ViZion
félisten

hmmm... nekem játékokra van külön SSD. És azt mondom, h a legtöbb -főleg az online multi- játéknál nincs, vagy minimális a különbség. BF3 talán egy picit jobb lett, többinél SEMMI. Fallout3 és pár single játék pályatöltés gyorsabb valamivel, de közel sem annyival, amennyivel az SSD-k gyorsabbak a tesztek szerint.

Szal. kíváncsi vagyok olyan játékra, ahol érezhető, ugrásszerű a gyorsulás. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27) DithenS válasza idegen lény (#23) üzenetére


DithenS
senior tag

Hát csak mindig törölgetni? :S

(#28) DithenS válasza Clay (#25) üzenetére


DithenS
senior tag

Hát nem tudom,gondolom nem mérte :D
Nekem mindenképp felesleges kiadás lenne amúgy,mert online játékokkal szeretek játszani ott meg általában úgy van hogy meg kell várni mire mindenkinél betölt a játék,illetve ha úgy van elég időt ad.
Meg amúgy se vagyok olyan türelmetlen,pár másodperc pihi szerintem még jó is :D
Amúgy jó az SSD nem mondom,csak játékokhoz szerintem nem olyan jók (még) HDD szerintem jobban megéri,illetve ha torrentezünk akkor főleg :D

(#29) abridabri válasza ViZion (#26) üzenetére


abridabri
veterán

en egy jatekot tudok ahol SSD es HDD kozt brutalis kulonbseg van : Lineage II . YT
Sokat es sokszor tolt a vinyorol a jatek ,SSD nelkul a nagy letszamu varostromok jatszhatatlanok pl.

[ Szerkesztve ]

(#30) ViZion válasza abridabri (#29) üzenetére


ViZion
félisten

OK, azzal sosem játszottam, de megnyugtató, h van játék, amit megéri rárakni... :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31) idegen lény válasza DithenS (#27) üzenetére


idegen lény
őstag

Csak amíg le nem mennek az árak.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#32) abridabri válasza ViZion (#30) üzenetére


abridabri
veterán

az uj jatekok kozul szerintem mar nincs, csak az ilyen regi; 1magot tamogato sokat tolto elavult motorok igenylik .

[ Szerkesztve ]

(#33) twollah1976


twollah1976
őstag

Így látatlanban csak annyit tudok mondani, hogy kb. ugyan azt a teljesítményt nyújtja, mint a többi "felső kategóriás" SSD meghajtó.

Itt már a SATA3 a szűk keresztmetszet.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#34) icp1970


icp1970
senior tag

Nem is rossz árakon jönnek.

(#35) 4264adam válasza twollah1976 (#33) üzenetére


4264adam
veterán

Eleve nem sok különbség van Sata 2 és 3 között sem, valami más kellene már.

(#36) Kékes525 válasza Simi37 (#9) üzenetére


Kékes525
félisten

Semmit, de mivel gamer, azért gyorsabbnak kellene lennie mint a többiek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37) FATtila78


FATtila78
tag

Gamer SSD: fogj egy random SSD-t X forint értékben, matricázd fel robotsárkánnyal, meg villámmal, és add el 1.8X áron. Persze, egy rojtos képkockával nem lesz különb a játékos teljesítmény, vagy élmény.

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#38) Kékes525


Kékes525
félisten

Nem hiszem, hogy a játékos teljesítményt, vagy élményt lényegesen befolyásolná egy SSD (egymáshoz képest), persze ha nem katasztrofálisan rossz. A célnak szinte bármilyen SSD megfelel. Sokkal inkább függ a VGA-tól, a CPU-tól és a memóriától.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39) ViZion válasza FATtila78 (#37) üzenetére


ViZion
félisten

+1
legalább lenne kék, az hűt! :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40) Taranti


Taranti
senior tag

Egyébként igaz, indítani kéne egy kampányt a gyártóknál, hogy ezentúl "slow-motion" és a "shoddy" fantázianevű termékeket adjanak ki. ;] (Nem fognak...)

Annak már több esélyt adnék, hogy bacsis fórumtárs megtuningolja kicsit a vezérlőchipet... :Y

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#41) Taranti


Taranti
senior tag

Hoppá, amúgy régebbi PH!-s SSD tesztekből az látszott, hogy a min. FPS-ekre jó hatással van egy ilyen, nem tudom manapság ez mennyire igaz.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#42) mepet


mepet
addikt


Ez még gamer-ebb, mert ez piros!!!

;]

(#43) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

hát én nem tudom hogy mitől GAMER egy HV... :K
lassan - figyeljétek meg -. jönni fognak a gémer sör nyitok, gémes wc deszka és a gémes sör alátét ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#45) Boxi88 válasza Lacielvtárs (#43) üzenetére


Boxi88
őstag

meg a gémes kút:

[ Szerkesztve ]

(#46) Lacielvtárs válasza Boxi88 (#45) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :C jogos :DDD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#47) ViZion válasza mepet (#42) üzenetére


ViZion
félisten

ez piros, nem jó, mert fűt! Kék a jó... :DDD

Gémer eb? ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#48) XuChi


XuChi
addikt

Én ezeket a hardvereket várom:

Gamer Nyomtató

Gamer DVD író

Gamer Pendrive

Gamer FDD

Gamer Kártya olvasó

Gamer Légkondicionáló a gamer szobába

és végűl Gamer WC ülőke

(#49) abridabri válasza XuChi (#48) üzenetére


abridabri
veterán

en meg a gamer asztalt varom , ha mar gamer szekek vannak
[link] . ja hogy mar van is ilyen :U viszont hianyolom belole a LED eket ,legalabb 20m karacsonyfa izzoval korberakhattak volna

(#50) mepet válasza ViZion (#47) üzenetére


mepet
addikt

Ott a pont! :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.