Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RI/OS


RI/OS
őstag

2: Sorry, igazad van, csak a tipusokat futottam át :)

[ Szerkesztve ]

(#2) rudi válasza RI/OS (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Olvasás tudomány megyen é? Különös tekintettel az első oldal első bekezdésére ... :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Jó cikk! Én jelenleg a G9 boldog tulajdonosa vagyok. :)

Egy kis elírás: Logitech G9x - ujjas/karmos fogáshoz rövid és lapos egér is jó kehet

(#4) Dracula


Dracula
senior tag

Számunkra az egér a Csillagok háborújának híres gonoszát idézi, Darth nagyurat.

Szerintem ez Vader nagyúr inkább, mert a Darth minden Sith lovagnál ott található... ! :)

Üdv!

(#5) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

M6800-ból létezik lézeres verzió is, M6880 a neve. Nekem M6880 van, teljesen megvagyok elégedve vele az árához képest. De álmaim közé tartozik valami profibb egér is :)

(#6) rudi válasza Dracula (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Igaz-igaz.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) dudika10


dudika10
veterán

Először is:

:R Végre egy jó kis egeres teszt.

Másodszor:
3 féle fogást különböztetünk meg.
Első a palm grip, ez teljesen rendben van. Nagy, ívelt formájú egér tartozik hozzá.
Második a craw grip ami azt jelenti, hogy a tenyér csak az egér hátsó részéhez ér hozzá és az újak a gombok felett behajlítva vannak. A razernek van pár ehhez passzoló egere, kerek kimagasló hátsó résszel.
A harmadik a fingertip grip amikor csak az ujjak vége ér az egérhez és a tenyér messze elkerüli az egeret. Ehhez kis méretű egerek tartoznak.

Szóval én nem vonnám így egybe a két fogást. :)
szerk.: most így jobban átolvasva, csak a claw gripet és a fingertip gripet tévesztettétek össze. Szóval a másik véglet a fingertip grip.
Kötekedés OFF. :R

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8) kovsol


kovsol
titán

hmm nekem még megjelenéskor vett mx518 egerem van és ez 1600dpi -t tud csak max, érdekes, hogy a cikkben meg már 1800-t tud az egér, na de még csak az elejénél járok olvasom tovább :K

May the Force be with you!

(#9) wobe


wobe
csendes tag

G9x-em van, és imádom, zöld led színekkel ráadásul nem is irritáló.
Kár, hogy a G15-ben nem lehet narancsról megváltoztatni valami halványabb színre a világítást.

(#10) olanor válasza Vasinger! (#3) üzenetére


olanor
tag

Én is G9 tulaj vagyok és piszok jó egér. Mikor vettem nem volt épp olcsó , de most már egész jó áron hozzá lehet jutni.

A G9x lényegében csak annyival tud többet hogy feljebb tornászták a DPI -t ? Most így belegondolva a 3200 dpi tényleg kevés. ( vagy nem ;] )

(#11) edward2


edward2
addikt

Egyszerűen G9 ver mindent. Fogásban még nem fogtam ennél kényelmesebb jobban kezelhető egeret. Anno MX500al inditottam (volt is utána 510-518am) nagyon imádtam, de aztán innen léptem fel G9re. Hihetetlen a különbség.

Ezekután lennék kiváncsi a cyborg R.A.T.-ra.

(#12) kte0


kte0
tag

Jó kis egerek. :Y

Üdv:kte0

(#13) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Na meggyőztetek, hogy az ősrégi mx518-amat nem cserélem le semmire amíg az utolső csavar is egybentartja. Pedig a G500 nagyon szexin néz ki.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#14) Komcsi válasza edward2 (#11) üzenetére


Komcsi
tag

Szerintem a G9 túl széles és nem az FPS játékoknak kedvez. Én a G500-ra tettem a voksom. Bár Ízlések és pofonok.

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#15) Tomics


Tomics
addikt

mx518 forever ;] sose lesz jobb

PH! addikt since 2004

(#16) Tomekk.


Tomekk.
aktív tag

Jöhetnének vezeték nélküliek is.

(#17) kovsol válasza Tomics (#15) üzenetére


kovsol
titán

van jobb ha a pénz nem számít, ár/érték győztes lett csak

de én is szeretem ezt az egeret persze :K

amúgy eddig nem is tűnt fel, de én is úgy játszok mint a videóban a cod -s srác, alig pár cm -t mozgatom csak az egeret akár RTS akár FPS -t játszok

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18) DaveJr


DaveJr
őstag

Én a mai napig egy ilyet használok: [link]

Szegényke már kicsit kopott de a mai napig nagyon jól használható:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#19) Tomics válasza kovsol (#17) üzenetére


Tomics
addikt

én mikor még aktívan CS-zem jó nagy sensel játszottam. 30 centi széles egérpadot kihasználtam :D
ha hátba támadtak esélyem se volt megfordulni, de szemből verhetetlen voltam( ;] ), nagyon jól lehetett így célozni :K
ma már csak néha poénból megyek fel, a konzol magával ragadott :D

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#20) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

Köszi a Tesztet várom a következő részt :R :) jók a logitech cuccok de valahogy nekem a második rész márkái közelebb állnak a szívemhez ! ( voltam én logitech tulaj is , nem is 1 szer) amúgy ami még nagyon érdekelne kipróbálás szinten azok ezek az egerek [link]

üdv :)

(#21) rudi válasza dudika10 (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem tévesztettük össze, csak az általad claw gripnek nevezett dolgot - sok más forráshoz hasonlóan - mi sem különítjük el. Ahogy írtam is, az egyik végpont, amikor a teljes tenyér és az ujja, felfekszenek az egéren, a másik pedig, amikor csak az ujjbegyek érintik. Eközött a két pont között van rengeteg fogási változat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) dudika10 válasza rudi (#21) üzenetére


dudika10
veterán

Legyen igazad. Szerencsésebbnek tartom a fingertip grip elnevezést, de hát nem én írom a cikket. :R
Persze, az egyértelmű, hogy köztük még van sok fokozat.

Minden esetre ettől függetlenül remek cikk és várom a folytatást. :C

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23) captainm


captainm
tag

Én 2005 óta haszálok logitech egereket, kitartottam az mx 518 mellett, pedig próbáltam más egeret is (MX revolution használhatatlan volt az alacsony dpi és a minimális érzékelő késés miatt 1920*1200-as felbontás mellett, az A4tech gamer egerei pedig silány anyagból lettek összerakva, nagyon vékony a vezetékük, bár a célnak megfeleltek). Kb 2 hónapja váltottam G500-ra és szerintem megéri a plusz ráfordítást. Aki anno 2005 környékén vette az mx518-at, annak a sok kicsi, könnyen kopó és nehezen sikló talppal szemben jobb lesz a három, jobban csúszó talp a g500-ban és a kopási faktor is teljesen más, két mx518-as egeret nyűttem el az évek során, mindkettőt azért nyugdíjaztam, mert olyan szinten koptak el, hogy már rossz volt rájuk nézni. Tehát amiért a G500-at érdemes választani az mx518 helyett:
- nem fog kopni, mert más anyagot használtak, de a festés miatt ha kopik is nem fog látszani!
- nem szedi össze a felső rész az elhalt bőrt, a szöszöket
- cipőfűző vezeték, ami nehezebben akad össze a sima vezetékekkel
- sokkal jobb görgő, ami ki/be kapcsolható szabad futásra és nem szabad futásra (hosszú dokumentumnál hatalmas előny)
- jobb gomb elrendezés és plusz egy funkció gomb a bal oldalon
- felbontás kijelző a bal szélen, amivel tisztában lehetünk épp mire van beállítva az egér
- beállítás tárolás saját memóriában, ha több gépünk ven nem kell mindenhol állítgatni
- 5700 DPI felbontás 1800DPI-vel szemben, ami jármű vezetésnél lehet nagy előny: egy példa: Bad Company 2-ben a tankok lövegtornyát sokkal gyorsabban lehet 5700dpi-n forgatni, ami nagy előny a harctéren, nem kell emelgetni az egeret+ időt lehet nyerni!
- nincs középen műanyag sziget, ami stílusra is jó, de az újaknak is több teret ad!
nem világít semmi, ha felemeled az egeret, mivel lézeres, nem optikai!, ez is fontos különbség
- és végül: sokkal jobb anyagokat használtak, jobban meg lehet fogni és kellemesebb a tenyérnek

Jó az mx518, 10000-es árban a legjobb, de plusz 6000-ért megéri a G500, maradéktalanul!
(amúgy 13000 környékén már kapni bizonyos helyeken, én 14000-ért vettem a sajátom :) )

(#24) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Csak az IME 3.0 csak az szeressük! :)) 7 éves múlt a kicsike. Van itt még valakinek?

Szép egerek! :R

(#25) atee


atee
őstag

Jó teszt. várom a következő részt és a végleges konklúziót.
Annó az MS 1.1a egér volt a best buy. Ma is van belőle itthon. Nem játékos egér ,de akkoriban nem nagyon volt itthon más. Szerintem ma is használható akár játékra is.

D-day 2002-01-04 01:54

(#26) Don't Panic válasza captainm (#23) üzenetére


Don't Panic
senior tag

köszönjük EMESE :D

(#27) kovsol válasza captainm (#23) üzenetére


kovsol
titán

" Bad Company 2-ben a tankok lövegtornyát sokkal gyorsabban lehet 5700dpi-n forgatni," én csak BF2 vel tolom, de ott komoly klán szinten toltam na mind1 nem ide tartozik, de a beállítások közt külön lehet állítani a tankok, a repülők/helikopterek és a gyalogsági érzékenységet és a tanknál magasabbra rakod a senzit és láss csodát elég lesz az 1800dpi is oda

amúgy meg nincs középen műanyag sziget ? meg a kinézet szempont? rárakom a nagy tenyerem és nem is nézek rá soha többet az egére játék közben... ezek szempontok igen :DDD

jah és az elhalt bőr dolog? én pl napjában többször mosok kezet és az egeret se 5 évente tisztítom így nem is értem miről beszélsz

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#28) Don't Panic válasza kovsol (#27) üzenetére


Don't Panic
senior tag

OTTAPONT! Kovsol hozta ezt a szettet a kézmosásról is

(#29) captainm válasza kovsol (#27) üzenetére


captainm
tag

Persze, a higiénia alap, de én 5 év tapasztalatát sűrítettem most össze egy hozzászólásba, az elhalt bőr ÉS a szösz belekerülhet a résekbe és ott is marad, ha nem szeded ki rendszeresen :).

(#30) momo2828


momo2828
tag

Nekem Gigabyte M8000X egerem van, és amit a cikkben olvastam vele kapcsolatban, elakadások egy pillanatra stb.., nekem akkor jött elő amikor új egérpadot raktam alá. De végül kiderült, hogy csak be kellett állítani/méretni vele az egér és pad közti távolságot, és utána már jól működött. Viszont nem tudom, hogy a sima változat szoftverében van-e ilyen opció..

(#31) Mr.Csizmás válasza sp@rtan (#5) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem is M6880 van, és jóóóó :)

PH: köszönjük a tesztet!

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32) JanR


JanR
addikt

En a 4 eves MX518-amat csereltem le egy G500-ra meg decemberben! Nem bantam meg. De azert az MX518 is jo eger meg manapsag! Ugyan ugy mukodik, mint mikor uj koraban megvettem. Sot, nalam meg a Logitech felirat is (ami az eger hatan van) is rajta van, meg az eredeti kromfestessel egyutt :D

(#33) rudi válasza Don't Panic (#28) üzenetére


rudi
nagyúr

Csudába, én is bele akartam írni a cikkbe, hogy az alul/felül takarítás fontos része az eredményes gémelésnek. Meg az alaposan kialvás! :) Anno a múlt évezred végén :DDD egy hétvégés UT (alap, ősi) LAN-on végig csináltam statokat, és marha jól látszott, hogyan csökken idővel a játékosok teljesítőképessége.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) Narasim


Narasim
aktív tag

28000 forint a g9x?? most vettem 2 darabot, 20.000 ft ért darabját!
vettem alá razer exactmat egérpadot és rájöttem, hogy nem is tudom, hogy tudtam eddig ezek nélkül élni?!!! a jól beizgatott p!na sem csúszik ilyen könnyedén!
az mx518-am meg bekerül a fiókba... :O hiányozni fog. még a kistappancsos fajta. kaptam hozzá egy rosszat is, ha cserélni akarnék benne valamit, de sose volt rá szükség. azóta is hiba nélkül működik.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#35) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

nekem még van valahol egy törött MX500-am az se volt egy utolsó darab ;] de ez a Revolution pont megteszi ! kár hogy Razer, Habu és társai nem szerepeltek a tesztben

Narasim nekem MX revolution egerem van Asus ROG egérpaddal az is tökéletesen csúszik, egyszer nem hibázott vagy mászott el a kurzor pedig szoktam játékokkal is függni :K

[ Szerkesztve ]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#36) kzoltann válasza Kolondrum (#24) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Csak IME3.0 :R az első nekem 6 év után halt meg kontakt hibával, aztán szerencsére találtam a pixelben szoval már 8. éve ezt használom. (kisebb razer diamond/deathadder logi mx518 4-5 nap kitérőkkel... de nem nagyon volt jobb semmi)

[ Szerkesztve ]

(#37) zoo8800


zoo8800
veterán

Dejó, évek óta különösen ajánlott egeret használok :)
Kicsit zavar benne, hogy a bal és a jobb klikk hangja nem egyforma.

rip and tear, until it is done

(#38) duffbeer


duffbeer
őstag

Hihetetlen milyen árak vannak. Én anno a G9-emet 16kért vettem...

(#39) xEon1337


xEon1337
őstag

Nagyon jó, részletes teszt és egyet tudok érteni a konklúzióval.

Évekig MX518-at használtam, aztán egy kis G9x-es kitérő után most egy G500-at nyúzok :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#40) P00By


P00By
nagyúr

Egyet értek az mx 518-as értékelésével :R

(#41) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

MX518 :R az enyém már ütött kopott, de még mindig kutya baja. Amíg bírja nem cserélem le az tuti.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#42) Vasinger! válasza Tomekk. (#16) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azokat már nem Gamereknek hívják. :D Mert gamer vez. nélküli nincs, a késés miatt. Jó-jó, ott a G7, de azzal mit csinálsz ha a legnagyobb harcban lemerül, vagy gyenge jel miatt késik, akad? :B

Komcsi: Mit befolyásol az egér szélessége egy játékban, ha kényelmes? :F

(#43) Djuree válasza Cyberpunk (#41) üzenetére


Djuree
félisten

a cikkben szereplő is elég ütött kopott. tiszta horpadás az egész :C mit csináltak szegény egérrel :((

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#44) Djuree


Djuree
félisten

az a baj hogy ezek az egerek tök feleslegesek ennyi pénzért. nekem egy a4tech x7 van, kemény 4k volt és veri bármelyik másik egeret. 5 éve hibátlanul megy.,..

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45) Tikakukac


Tikakukac
titán

M6800-as egerem van, tökéletes mindenhez COD-tól WoW-ig meg nethez is és az ára is nagyon kellemes én 2500-ért vettem tavaly :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Észrevettétek már, hogy mindeninek csak a saját egere jó? Minden más sz@r. :D

(#47) Djuree válasza Vasinger! (#46) üzenetére


Djuree
félisten

ez így van :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#48) Rebirth II.


Rebirth II.
tag

Húú ez jól jött. Pont a napokban fogok venni Gigabyte GM-M6800-et és jó volt ezeket a dolgokat olvasni róla :) Amit ebből kihagytak (súlyozás stb) az a véleményem szerint mind mind vakítás..de hát a sok mónika show után ilyenben is kell

(#49) leviske válasza Vasinger! (#46) üzenetére


leviske
veterán

Akkor én vagyok a kivétel, aki erősíti a szabály! (Utálom a jelenlegi egerem, csak nem tudom mire váltsak.) :DDD

(#50) Djuree: Nem akarok már vezetékest, de köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#50) Djuree válasza leviske (#49) üzenetére


Djuree
félisten

a4tech x7 :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.