Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Hétvégén elő is keresem az enyémet, remélem még működésre bírható. Nagyon jó cikk, én megemlítettem volna a MediEvil-t is, mai napig reménykedek a folytatásban. Huh nagyon sok kellemes emlék előtört most, köszi! :R

(#2) Spancho


Spancho
őstag

Ilyenkor már öregnek érzem magam :D
Igaz csak sárgakazettás volt otthon ,de rokonoknál volt ps1.
Imádtam vendégségbe menni ,az a sok Tony Hawk meg Mortal :D
Igazából nekünk csak azért volt rossz ,mert csak 1 tévénk volt ,szóval amíg játszottunk addig már azt nézte.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#3) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Nekem is volt ilyen konzolom amit nagyon szerettem.
A cikk kapcsán én még hiányolnék pár jobb címet.
Pl: v-rally,twisted metal,medal of honor,metal gear solid vagy éppen a fear effect.
Kellemes emlékek fűznek hozzá, a mai fiatalság már csak a grafikára utazik pedig az nem minden.
Mikor a GT2-ben 50-szer futottam neki hogy arany legyen, na az kihívás volt. Persze akkor még volt időm is :)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#4) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Dyno Crysis 2?

A mai napig legszebb PSX játék, szvsz.

(#5) ViZion


ViZion
félisten

Colony wars: Red Sun és a többi. Rendes űrszim gém volt, ezért érte meg és a Tekken miatt a PS egy. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6) LLKobe


LLKobe
veterán

Medal of honor, Metal gear solid is állat volt, talán a legjobbak:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#7) Spancho


Spancho
őstag

És a Syphon Filter... :D
Mondjuk nekem akkor is a Tony Hawk 2 ami a legjobban tetszett.
Motralt gépen toltuk ,a Tekken-be meg béna voltam vagy 1 gombbal vertem el mindenkit és rinyáltak :D

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#8) Samus


Samus
addikt

A Jade Cocoon első része, nálam az volt a No.1, valami hihetetlen hangulatot árasztott.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) Pöttön


Pöttön
őstag

Ááá régi szép idők!
Ebben a korszakban rengeteg jó játék volt. :C
Sok szép emlék ugrott most be, köszi! :R
Mondjuk nekem Nes-em volt, és csak a rokonomnak volt PS1-e.
Nagy álmom volt akkoriba egy saját PS1 egy kis TV-vel, ami sajnos nem valósult meg.
Viszont sűrűn jártam rokonokhoz ps-ezni. :))

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#10) orion1025


orion1025
őstag

A Quake II kivételével pontosan ugyanezek a játékok voltak nálam is a toplistán.Még a mai napig jó elővenni pár címet, igaz már messze nincs olyan hatásuk, mint akkoriban, de jó kis "olvasmány", vagy mindek is hívjam.Bár lehet a gyors retrozás jobb kifejezés lenne rá :) A Carmageddont kicsit hiányolom a CMR Rallyval, de az érdemibb játékok mind össze lettek szedve :R

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#11) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

A legjobb Medal of Honor erre a gépre készült el.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Soul Reaver, Metal Gear Solid, Shadow Man...volt még pár igen jó játék a konzolra.

(#13) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Nekem még nagy kedvenceim voltak: Driver 2, Fear Effect, Clock Tower

"War does not determine who is right - only who is left."

(#14) counterbill


counterbill
senior tag

Mai napig játszok rendszeresen a Final Fantasykkal. Volt pár hangulatos rpg rá:) Most itt pihen a ps2 a pc mellet de a ,,modern" 3-ds final fantasy nem olyan feeling.
Most fogok xbox360 mellé beszerezni egy wii-t Zelda és társai miatt:)

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#15) menalcas


menalcas
őstag

úúúú a régi szép emlékek, pár játék amiket rongyá játszottunk anno: Tekken 3, Mortal Kombat, Tenchu 2, Grand Turismo 2, Hogs of War, Rogue Trip, Driver 1-2, Wipeout 3 stb... :C

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#16) enterlaci


enterlaci
senior tag

Atyaég, de régen volt már! Örülök, hogy részesei voltunk ennek a mára már történelemnek, az akkoriban még high-tech cuccal játszani nagyobb feeling volt, szinte bármilyen játékkal. Én sokszor úgy éreztem, hogy: végre haza vihetem a játéktermek grafikáját és annyiszor játszok ahányszor csak akarok! :D

Nekem nagy kedvencem volt az NFS1 ami már meg volt PC-n de kicsit akadt és ezért sokszor lementünk a könyvtárba pár forintér órákat játszani PS1-en vele. :K

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#17) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem is van 2 db PS1 otthon, de már egyik sem megy, ezért vettem pár éve PSP-t, de nem ugyan az az élmény!

Metal Gear Solid, Dino Crisis, THPS2, Resident Evil sorozat, Silent Hill, Quake 2... régi szép idők... :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Peterson_


Peterson_
addikt

Ez de baró!:D
Amíg meg volt az Xperia Playem, rengeteget Tekkeneztem rajta emuval, a Crash meg ugye rajta volt gyárilag is.Mindig eszembejuttatták azokat a sézp iskolás éveket :U

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#19) Pöttön


Pöttön
őstag

Nagy kedvencek mai napig:
Oddworld: Abes Exodus, THPS2, MK Trilogy, MK 4, Quake 2, Gta, Gta2 :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#20) evooo


evooo
aktív tag

Nekem van egy 2002-es példányom és még mindig hibátlanul működik, pedig még párszor mostanában is előveszem nosztalgiázni. A memóriakártyákon még most is megvannak az 5-10 éves mentéseim :D

Érdekes hogy a FIFA-t még senki sem említette! Multiban hatalmasakat lehetett játszani rajta főleg a 2004-essel, de a 2000 a kedvencem ( MTK Budapest, Illés stb. ;) )

Nálam a top1 játék PSX-re a Syphon Filter, az első részét viszont emlékszem, végig sem tudtam játszani, a katakombáknál megakadtam :), de hatalmas feelingje volt. Demolition Racerrel játszott valaki? Az is óriási játék volt, főleg amikor egy másik autóra ráugrottam, mindig ordítottam :D

És akkor még nem is említettem a GT2-t, a CMR 2-t, és még ami az egyik kedvencem a Sled Storm, hideg téli napokon naphosszat játszottunk vele, főleg multiba. Szvsz számomra akkor sokkal nagyobb élményt adott a PSX, mint most egy Real Racing androidon, vagy egy Call of Duty gépen. Szivesen visszamennék olyan 2000 környékére :D

(#21) Plazmacucci válasza evooo (#20) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Destruction derby az volt a jó :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Első játék amit PS1-en láttam (és egyben ekkor láttam legelőször Playstation-t) az Alien Trilogy volt valamikor 1996. tavaszán a V-Galaxisban, a II. kerületben. Akkoriban ugye itthon a Sega Genesis (Mega Drive) és a SNES volt a menő. A Sega Saturn meg épphogy csak megjelent pár hónapja, és nagyon kevés embernek volt itthon. Nagyon nagy minőségbeli ugrásnak tűnt a játék a SNES-hez szokott szememnek, egészen addig nem láttam annyira életszerűen, valóságosan kinéző játékot. Ma már persze csak mosolygok rajta.

(#23) belinho


belinho
senior tag

Nekem még ott van a szekrényben, el van téve a gyerkőcnek.
Rengeteg csatát megélt, 2 kapcsolót is elnyűttem, Alien Trilogy, Gran Turismo 2, Doom, C&C Red Alert, Uefa Champions League stb..
Emlékszem mennyit kuporgattam zsebpénz, locsolópénz, hogy tudjak venni egy-egy játékot

(#24) eldiablo válasza evooo (#20) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Téééényleg a Siphon Filter! Én is a katakombáknál akadtam el. A kettő mondhatni gyerekjáték volt hozzá képest! :DDD
Medal of Honor Underground is a kedvencek között volt! :)

(#25) dredbiro


dredbiro
senior tag

fúú,micsoda emlékek,köszönöm a cikket,tetszett ! Részemről a metal gear solid,grand turismo, tekken 3,vigilante 8,resident evil vitte a pálmát,ezeket rongyosra játszottuk ( meg a szemeinket is :DDD ) :C

Good hunting,STALKER !

(#26) orion1025 válasza eldiablo (#17) üzenetére


orion1025
őstag

Azért egy PSP teljesen más, az inkább egy PS2 szintjén mozog.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#27) PHM


PHM
addikt

A történeti hűség kedvéért megjegyezném, hogy a PS1 joypadok
eleinte nem tartalmaztak sem analóg karokat, sem vibramotorokat.
Nagyjából az N64 megjelenésekor jött ki a duak shock kontroller.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#28) eldiablo válasza orion1025 (#26) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

PS1 játékok miatt vettem, mert képes a futtatásukra. Féléve a Quake-et játszottam végig rajta a metrón. :D
Azóta csak a GBA emulátorban nyomom a Pokemont. :DDD

(#29) orion1025 válasza eldiablo (#28) üzenetére


orion1025
őstag

Jó, másképpen értelmeztem azt a mondatot, én a grafikai világra gondoltam :)

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#30) eldiablo válasza orion1025 (#29) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Grafika szinte érdektelen. A Silent Hill első részén még most is fosok, pedig ott aztán ott kb négy pixel a szeme a főszereplőnek. :DDD

(#31) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Nem róka, sávos bandikut...
Nemtom még hányan és hányszor fogják ezt a hibát elvéteni, pláne azután hogy a faj a címben meg van nevezve, de legalább mutatja mennyit nézett a cikkíró utána a dolgoknak...

Spyro the Dragon kimaradt, az is volt húzócím. MoH első két része. Need for Speed-ből is volt pár, tán az 5-ig. (addig)

(#32) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Gran Turismo 2-t tesztelni az 1 helyett? Az első sokkal-sokkal jobban összerakott volt. Fent már írták a többi hiányzó címet.

Pontosítás: Már csak azért is volt a Sony első konzolja, mert anno csak a CD-egységet tervezte majd gyártotta le a Sega-nak, aki végül visszamondta a fejlesztést, a Sony meg kiadta saját név alatt a PS-t. :P

Ahogy nézem, a lopott képek erősen 3D-s rásegítettek. Bleem-mel, vagy mivel használtad a rom-okat?

[ Szerkesztve ]

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#33) perge666


perge666
veterán

Én kb 2 hete szántam rá magam,hogy újból beszerzek egy PS1-et,és össze gyűjtöm hozzá a régi nagy kedvenceimet,meg 1-2 olyan játékot ami akkoriban nem volt meg,de nagy szám volt.
Eddig 2 játékom van,amiből az egyik ma érkezett,a másikat meg már végig vittem.:)

(#34) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Az én kedvenceim Tenchu 2, Driver 1-2, Medal of Honor. 1-2-vel még ma is játszok! :) Ja és a GTA!!

Ja, és fiatalnak számítok :) Telóm hardvere ottragadt a PSX szinten ezért nem mai játékokkal játszom, hanem régiekkel. És szerintem sokkal jobbak, mint a maiak :)

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#35) voyager4.4 válasza quailstorm (#31) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Így is van :D

Erszényes borz az nem róka. :)

no fate but what we make

(#36) llll


llll
senior tag

kb minden cím elhangzott már...részemről talán még a diablo-t fűzném hozzá
és esetleg a vagrant story

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#37) PHM válasza Vincent_ (#32) üzenetére


PHM
addikt

A pontosítás pontosítása:
Az a bizonyos CD meghajtó a Nintendo-nak készült volna.
A Sega CD, vagy Európában Mega CD elkészült, kapható volt a boltokban.
Ahhoz viszont tudtommal nem volt köze a Sony-nak.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#38) TommyX_


TommyX_
őstag

Nekem ezek a kedvencek:
Gran Turismo 1-2, Parasite Eve 2 (ez de jó lenne pc-re ;) ) Medal Of Honor 1-2.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#39) d@vee válasza PHM (#27) üzenetére


d@vee
őstag

Jogos, nekem is volt szerencsém olyan kontrollerhez amin nincs analóg :)

Ja

(#40) d@vee válasza eldiablo (#30) üzenetére


d@vee
őstag

3 hete nyomtam énis ps1 emuval a silent hill-t. Még mindíg fosat :D

Ja

(#41) arelim


arelim
tag

a crash bandicoot az nem róka, hanem bandikut. :D
szifonfilter, turok, metálzsír meg kimaradtak.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#42) d@vee válasza quailstorm (#31) üzenetére


d@vee
őstag

Hát köszönöm, hogy egy ennyi hibából levontad a következtetést és el is ítéltél :/ DE akkor bocsánat, bandikut

Ja

(#43) d@vee válasza Vincent_ (#32) üzenetére


d@vee
őstag

Nem, google-öztem, emu alatt ha képet loptam csíkos lett valamiért

Ja

(#44) d@vee


d@vee
őstag

Meg a Metal Gear Solidot elfelejtettem :O franc...de már mindegy :D Meg sok közületek említett gamma azért incs benne mert nem volt szerencsém hozzá :)

Ja

(#45) quailstorm válasza d@vee (#42) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Gondoltam hogy ez lesz belőle, de nem izgat. Alapvető hogyha cikket írsz akkor nem követed el azt a hibát amit már ezrek vagy tízezrek. Csak annyi kellett volna hogy wikipedia, crash bandicoot szócikk, oszt cső. Ehelyett beírod hogy róka. Kösz...

MGS érdekes hogy kimaradt a listánkból is. Meg az is érdekes hogy átköltözött Nintendora. Gamecube-ra konkrétan.

Nekem már két chippelt PSX jutott ha már így leírta mindenki. De nem annyira régen vettem őket, 3 éve tán.
De úton van a PSX to USB konverter és átnyergelek emulátorra, hogy jobb legyen a képminőség. 37centis CRT-n nem adja.

[ Szerkesztve ]

(#46) milapsy


milapsy
aktív tag

Nalam az abszolut favorit az a final fantasy 7 volt;) emlekszem heteket tapoltam hogy letudjam gyozni a vizalatti 1.000.000hp-s szornyet:D

"én bírom a holdat, szerintem tök jó fej":) csakis a goa és a psy

(#47) orion1025 válasza eldiablo (#30) üzenetére


orion1025
őstag

Jólmegaszontad azokkal a pixelekkel ;]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#48) Freiherr


Freiherr
őstag

Mikor még csóró voltam,de rendes keresettel rendelkező dolgozó egyénként akartam venni egy ilyet
'színestévével' hitelre.(nem röhög,akkor mindennek ez volt a neve,hol voltak még a specifikációk :DDD )
A konzolt megadták,a tv-t elutasították,felálltam,és eljöttem.Akkor megérlelődött bennem a gondolat,hogy hitelre soha,semmit,ne legyek más jóindulatára,pénzére rászorulva.
Így utólag hálás vagyok a f@szoknak,hogy rávezettek erre az útra szerencsésen.

Tudom,hogy off,de ez jutott róla eszembe.

XXX

(#49) d@vee válasza quailstorm (#45) üzenetére


d@vee
őstag

Am a psx nem ps1, hanem a Sony csak japkóban kiadott dvd-lejátszója, beépített ps2-vel ;)

Ja

(#50) PHM válasza d@vee (#49) üzenetére


PHM
addikt

Ez igaz, sőt, az első kiadás csupán Playstation néven neveződött,
a későbbi, akár slim verziónak is felfogható utód kapta a PSOne nevet.
Viszont az is igaz, hogy tudtommal a projekt eleinte PSX néven futott,
+ valamiért nálunk sokáig ez a név terjedt el a köztudatban.
Olyannyira, hogy többek közt az 576 konzol újságban is így hirdették.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.