Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehet te voltál az első, aki mert nekik szólni. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) k-adi válasza lezso6 (#1) üzenetére


k-adi
nagyúr

..és utolsó.

(#3) VágniValó


VágniValó
addikt

Irigy vagyok a customer experience-edre ;]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#4) cappa72


cappa72
nagyúr

Mivel kedvenc filmem egyik szel'eplője van benne, l'ánéztem az íl'ásl'a. 😁 :DDD

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#5) DraXoN válasza lezso6 (#1) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

tavasszal is ilyen volt, én is megreklamáltam akkor, de csak válatvont az ügyintéző mondván: "tudjuk", meg kell próbálni később.. nekem is volt vagy 3 nap amíg sikerül egy időpontot foglalnom 2 héttel későbbe (mert nem volt korábban).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#6) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Két ünnep között és az új év elején volt nekem is dolgom a kormányablakban (több ízben). Mind telefonon, mind online zökkenőmentesen ment az ip. foglalás. :R
Én inkább a helyi ügyintézőket nem kedvelem, némelyik rettentő bunkó. Szerintem nem is engedhetnénk ezt meg maguknak.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#7) kenwood


kenwood
veterán

"A telefonban mondta a gép, hogy technikai okok miatt a telefonos időpontfoglalás jelenleg nem működik, kérnek, hogy online tegyem meg."
Akkor fejlodnek, mert novemberben csak szimplan bontott az ivr,amint meghallgattad a robot szoveget,es probaltal kezelohoz jutni :D
2030-ra talan mar menni fog a telefonos resz.
A magyarorszag.hu oldal pedig amiota letezik,azota lassul be naponta tobbszor,illetve a legtobb moduljuk gyakran egyaltalan nem mukodik.
Autos atirasnal ilyen 3-4 hetre tudott legkorabban idopontot adni az ugyfelkapu.
Ugy tudom,aki kulfoldi autora szeretne magyar rendszamot az majus-junius

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#8) bolvar válasza AssAssynn (#6) üzenetére


bolvar
senior tag

A rendszer szar. Szimplán idióta volt a brigád aki kitalálta majd megvalósította.
A gond 1 ablakban egy időpontra 1 dolgot tudsz foglalni. Nem számít arra az ügyintézési célra 4 ablak van... Te 1 időpontot látsz.. Bekellett mennem átvenni egy vacak törzskönyvet, 1 hónapra volt időpont, bementem 20 ablak volt 2 folyt munka a többinél seggvakarás... Ha annyi időpont lenne mint amennyi ablaknál dolgoznak nem 3-4 hétre előre lehetne foglalni egyik másik helyen...

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#9) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"Központi Időpontfoglaló Alkalmazás"

:O :DDD

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#10) kenwood válasza bolvar (#8) üzenetére


kenwood
veterán

Az otperces ugyintezesre is befoglalja neked a feloras ablakot. Agyrem az egesz.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#15) saw1989


saw1989
csendes tag

"Igen ám, de a járványügyi veszélyhelyzet miatt korlátozottak a lehetőségek, a kormányablakok csak előzetes időpontfoglalással,"

Igen én is itt estem pofára mikor nem tom hova tűnt a TB kártyám.
Április 15-re tudtam időpontot foglalni. Mondjuk szerencsére másolat az van.

(#16) hemaka


hemaka
nagyúr

A NISZ üzemelteti, csodák nincsenek. :DDD

(#17) dajkopali válasza oriic (#9) üzenetére


dajkopali
addikt

ezen én is hangosan felröhögtem :) - tapasztalat, hogy egy szolgáltatásnak minél nyakatekertebb a neve, annál kevésbé működik megbízhatóan :)

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#18) Jakuu


Jakuu
őstag

3szor inteztem ugyet, mindegyik zokkenomentesen ment, meg az unnepek kozott is. Az idopontfoglalas is meg volt, kb 1 percen belul online feluleten.

[ Szerkesztve ]

(#19) paljani válasza dajkopali (#17) üzenetére


paljani
aktív tag

Szar volt a rendszer X napig, te pedig ez idő alatt szívtál. Meg mindenki más is. Ez eddig érthető, de semmi extra. A válaszban megírták, hogy kapacitásbővítéssel igyekeznek orvosolni a problémát. Ez vajon sikerült nekik? Most jó, megy?

Ha én lennék ott a szolgáltatásmenedzser azért szétcsapnék az embereim között, hogy miért nincs kiírva ha billeg a rendszer (ez jogos felvetés a részedről). Egyébként nem látom a drámát egy N+1. olyan szituáció, hogy a pandémia miatt egy nem - annak - megfelelően méretezett rendszert skálázni kell felfelé miközben az availibility-t is biztosítani kell közben. Ez nem egyszerű, főleg ha architecturálisan sincs erre tervezve a rendszer.

(#20) kenwood válasza paljani (#19) üzenetére


kenwood
veterán

Szo nincs errol.
Az egesz egy felkesz rendszer.
At atadas ota nem volt egyetlen olyan het sem,amikor mindennap minden hibatlan volt rajta.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#21) joghurt


joghurt
addikt

Én irigylem a szerzőt, hogy neki akármilyen körülményesen is, de végül sikerült időpontot foglalnia.

A mi kormányablakunkba kb. sohasem lehet online időpontot kapni, telefonos opció nincs. Szóval vagy odamész, és a recepción a biztonsági őrnél agresszívabb nő kockás füzetéből kapsz időpontot, vagy végigülöd a sorszámot. (Három napi hideg élelem csak azért nem kell, mert a kormányablak területéhez csapták a büfét is.)
Gyakorlatban mindenki a szomszéd kerületekbe foglal időpontot.

A tej élet, erő, egészség.

(#22) eventus


eventus
veterán

Ebben az aldasos helyzetben, 5 perces ugyintezert is ket hetet kell varni... legjobb: 12.31-en reggel a biztositom ertesit, hogy a kgfb felfuggesztesre kerult, mert a kormanyhivatal kivonta ideiglenesen az automat. What??? Telefonon, ugyfelkapum semmi erdemi info. Persze foglaljak idopontot, addig kiarulom a benzint az autombol, mert ugye nem hasznalhatom. Szemelyesen odamentem a kormanyablakhoz, persze jott a foglalj idopontot... lattak az idegosszeroppanas kerulget, igy egy nagyon kedves (tenyleg az volt) ugyintezo ranezett a rendszamomra es tevesen vontak ki, 20 perc alatt elintezte, varakozo nem volt. Egyeb ugyek miatt tobbszor menten decemberben ablakba es alig volt ember, egymas utan hivtak be az el nem jott embereket. Jujj mert a virushelyzet nem szabad odamenni, okmanyt is csak allando lakcimre kuldenek ki, mert jajj a virushelyzet... grrrrr
de a navoz nem kell idopont :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#23) kenwood válasza joghurt (#21) üzenetére


kenwood
veterán

Par honapja mar nem lehet elozetes foglalas nelkul sorszamot kerni.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#24) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Be kell minden ablakot zárni, újraindítani.
Problem solved.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#25) joghurt válasza TeeBee73 (#24) üzenetére


joghurt
addikt

Az egész rendszert kell újraindítani...

A tej élet, erő, egészség.

(#26) nubreed


nubreed
veterán

Jó ez, na. Milliárdokkal kitömték ezért a hulladékért a megfelelő emberek zsebét, nekik biztos nagyon jó volt. Gond egy szál se. És a többi? Na az le van sz*r*a...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#27) Hi!King válasza joghurt (#21) üzenetére


Hi!King
őstag

Ismerős a szituáció, én már kormányablak turizmusnak hívom. Tavasszal volt egy ügyem, amit egyik agglomerációs településen intéztem, úgy 20 km-re a lakhelyemtől, ami Budapesten kívül van. Mert ott volt belátható időn belül időpont. Mikor lakcím átjelentkezést intéztem úgy 5 éve, akkor azt csak kerületi okmányirodában lehetett, oda nem volt online időpont, mert csak néhány hónapra előre működik a rendszer, az meg mind betelt, végül 1 hónappal későbbre telefonon adtak. Egy másik kerületben meg az volt akkoriban a módi, hogy bent lehetett időpontot foglalni a portán, kaptál 3-4 héttel későbbre, persze munkaidő közepére, és akkor azon időpontkor megjelentél, kaptál egy számot, amivel még másfél órát várakozni kellett.

(#28) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Lehet hogy nem pont ide illő kérdés, de nem nagyon találok megfelelő topicot. TAJ kártyát szeretnék igényelni, újat, mert a régi 1000 éves papír kártyám lassan már olvashatatlanra kopik. Az hogy miket kell csatolni, nagyjából tiszta sor. Azt nem tudom, hogy hogy tudom igényelni? Személyesen nem szeretnék elmenni, postai címét itt ezen a fenti linken nem találtam. Emailben, ügyfélkapun nem lehet valahogy? Vagy ha egy postai címet találnék, az is jó lenne. Tud valaki esetleg segíteni?

(#29) vzozo


vzozo
senior tag

Ügyfélkapus / kormányablakos topik nem léte miatt jobb híján én is ide írok egyet...

Igényelt bárki már anyakönyvi kivonatot? Elvileg 8 napon belül ki kéne állítaniuk, és postán kiküldeni, de jó egy hónap után sem kaptam semmit.

Ez most tényleg akadozik, vagy a postán akadt el?

(#30) vzozo válasza vzozo (#29) üzenetére


vzozo
senior tag

Erre már kaptam is egy rém cinikus választ, miután rájöttem, hogy van egy chat funkció az ügyfélkapun.

"A 8 napos kiállítási időbe nem számít bele a kézbesítési idő,"

Nos ha nagyvonalú akarok lenni a dátumokkal + csak munkanapokat figyelembe véve, akkor is 2 hete volt eddig a postának, hogy kézbesitsen egy levelet Budapestről Budapestre.

Mivel már lassan egy évtizede külföldön élek, és itt egy éjszaka alatt megérkeznek a levelek, nem tudom ezt hova tenni. Tényleg ennyire belassult a Magyar Posta?

Biztos ami biztos megigényeltem újra, most egy másik kézbesitési cimmel. Holnap pedig megpróbálom telefonon elérni a kerületi illetékes anyakönyvi hivatalt.

Szánalmas. :W

(#31) bolvar válasza vzozo (#30) üzenetére


bolvar
senior tag

Nekem nemrég születtek a srácaim de én az önkormányzatnál vehettem át, nem is kínáltak fel postát :D Kérdezd meg ott hátha csak ül rajta valaki.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#32) vzozo válasza bolvar (#31) üzenetére


vzozo
senior tag

Nos, ha telefonon nem is sikerült az anyakönyvi hivatalt elérnem (próbáltam elégszer...), de e-mailre válaszoltak. Elvileg holnap postázzák, ennyit a 8 napos határidőről. :))

Mi van Magyarországon, baby-boom, hogy ennyire leterhelt a hivatal? Most született a második gyerekünk Németországban, és pár napon belül simán megkaptuk postán a hivatalos papírokat...

(#33) bolvar válasza vzozo (#32) üzenetére


bolvar
senior tag

Csok babaváró... Minden félkegyelmű gyereket válal aztán megy a sírás fel is kell nevelni.
Párom benne van az ilyen csoportokban nevetséges ami megy, a tápszer árán nyagofó meg mindent olcsóbban akaró emberektől hemzseg.
Mi terveztük, félretettünk, megcsináltunk minden tesztet, nekem herótom van a sok kéregetőtől de ha itt ezt kifejtem tuti kitíltanak :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#34) cskamacska válasza vzozo (#30) üzenetére


cskamacska
addikt

"Tényleg ennyire belassult a Magyar Posta?"

Nem, csak Csodaország ilyen inverz Muszkaföld. ;]

Ha Vaterán veszel egy vödör kismacskát egy határőr kaszárnyából, az aznap déli "Vaterafutár" feladással másnap hajnalban a postádon lesz, és nyitáskor azonnal átveheted. :R
Ha közben Godzilla szambázva kezdett roma kisgyerekeket szórni az égből a környéken, és még későn is adták fel, akkor plusz 1 nap, de nem több, és megérkezik pontban.

Ha hivatal küld elsőbbségivel ajánlva egy sürgős hatósági határozatot, az 3 naptól 2 hétig bármeddig képes a postán kallódni. :O
Kivéve ha nem maga a hivatal lett defektes, rendőrség, kórház, bíróság akár 1 hetet is rá tud verni arra mikor a papír kiesik a doktor/ügyintéző kezéből, majd iktatják egyáltalán kiküldendő levélként. Na, erre jön rá még a M. Kir. Posta ténykedése.

Kivéve ha elvesztették, mert az meg tud történni még épületen belül, nem is kell a szorgos levélforgalmi szakmenedzsereknek segíteniök benne. Nem tud senki semmit, de az ügyintéző azért várja a választ a meg nem érkező levélre is. :K

tldr: Érdemes használt Pentium 1 alaplapok DIP kapcsolói állásának morze jeleivel hivatalosan levelezni, mert gyorsabb és biztonságosabb vége lesz az ügymenetnek. alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""""

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#35) vzozo válasza bolvar (#33) üzenetére


vzozo
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek a "bennfentes" infókat, így már "világos". :C

Akkor várok türelmesen, mást amúgy se tehetek... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.